Wasze marzenia

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Nie, to nie może być prawda...
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Uff, jak to dobrze że zwykle marzenia się nie spełniają.

Moim marzeniem jest, żeby pasażerowie byli kulturalni, nie szarpali się z kierowcami, kontrolerami, nie dokuczali innym pasażerom i nie pastwili nad elementami wyposażenia.
Po prostu dałbym chamom pieniądze na poszukiwania bezludnej wyspy.

A tak poza tym to oprócz w/w chciałbym, żeby Łódź była zawsze większa od Grodu Kraka i żeby było zapotrzebowani na ponad 30 linii tramwajowych, ale nie po starych trasach, ale na nowe osiedla i przedmieścia. Zresztą pośpiechy też mogłyby jakieś być.
zbieracz_tablic
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: sob 23:23, 07 kwie 2007

marzenia

Post autor: zbieracz_tablic »

ale to są tylko marzenia to trochę fantazji nie zaszkodzi Obrazek
Nordland
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: ndz 14:20, 09 paź 2005
Lokalizacja: Znienacka

Post autor: Nordland »

Skoro jest mowa o nieograniczonych środkach, to można by zburzyć i zaorać większość Łodzi (podkreślam, większość, nie całość) i zbudować od nowa, lepiej, rozsądniej, estetyczniej. A resztę "nieograniczonych środków" wykorzystałbym na życie jak panisko Obrazek
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Moje założenia to:

Obrazek Remont wszystkich zniszczonych dróg

Obrazek Wymiana wszystkich torowisk oraz system sterowania ruchem na wszystkich trasach

Obrazek Wymiana wiat na nowe i monitory LCD zamiast rozkładów

Obrazek Wymiana pojazdów: ZKA1-Solarisy,ZKA2-Merce,ZKA3-Volvo - jelcze out, wszystkie niskie, conecto tylko na rezerwach lub na jakieś specjalne okazje; tramwaje tylko niskie: 3- i 5- segmentowe w zależności od obłożenia; wszystkie pojazdy i przystanki monitorowane

Obrazek Remonty zajezdni

Obrazek Rozbudowa sieci tramwajowej m. in. na: Olechów, Dell, Nowy Józefów, CZMP, Zielony Romanów, ul.Palki, lotnisko, Dąbrowa Przemysłowa

Obrazek Dla kolei: remont infrastruktury, tunel średnicowy, nowe pociągi, SKM-ewentualnie budowa podziemnych odcinków na duże osiedla, lotnisko, fabryki, nowe przystanki i węzły przesiadkowe, dla pośpiechów i IC jeden wielki dworzec PKP, obok tylko jeden w Łodzi dla wszystkich PKS-ów oraz pętla autobusowa oraz tramwaj pod same niemalże drzwi(musi być dobry dojazd z niemal każdego miejsca w aglomeracji

Obrazek Wspólne oznakowanie i bilet w całej aglomeracji

Obrazek Modernizacja bazy PKS i jego taboru

Obrazek Rozbudowa lotniska na większą skalę

Obrazek Rozbudowa sieci linii dziennych i nocnych, także tramwajowych do miejscowości ościennych

Obrazek Rewitalizacja wielkiego obszaru Łodzi, nie tylko Centrum ale i Bałuty, Górna ; rozwój jakiejś nowoczesnej architektury, której w Łodzi niestety brakuje

Obrazek Tam gdzie jest miejsce ścieżka rowerowa i wszędzie równe chodniki

Może jeszcze mi się coś przypomni to dopiszę Obrazek
rczubinski
Niemowa
Posty: 1
Rejestracja: pn 21:29, 25 cze 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: rczubinski »

W zasadzie wszystkie potrzebne usprawnienia już wymieniliście... To ja dorzucę jeszcze odbudowę Dworca Kaliskiego w dawnym kształcie Obrazek i odbudowę torów scheiblerowskich (tylko czy mieszkańcy loftów chcieliby mieć pod swoimi oknami pociągi? Obrazek ).
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Alez to tylko marzenia. Nierealne.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Mnie się marzy zebrać z działek pudła wagonów tramwajowych i je odbudować. Prócz tego pozbierać stare autobusy z całej Polski i stworzyć ogromny kompleks muzeum komunikacji. A dla miasta wymienić wszystkie tory w Łodzi, zbudować linię na Olechów, 11-ego Listopada, Świtezianki,linię do Aleksandrowa, Brzezin, Rzgowa, Tuszyna, Andrespola.
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Pudła to tak, gorzej z wózkami. Tez bym chciał wiele ale z rzeczywistościa gorzej. Musiało by byc w Łodzi z 20 posłow Gosiewskich.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Arturro 70 pisze:Mnie się marzy zebrać z działek pudła wagonów tramwajowych i je odbudować. Prócz tego pozbierać stare autobusy z całej Polski i stworzyć ogromny kompleks muzeum komunikacji.

Chętnie zobaczyłbym jakiegoś Pulmana, Ikarusa 620 lub jakiegoś Sana.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Z tej listy nie ma pulmana ani Ikarusa 620. Przynajmniej jeszcze nie znaleziono nigdzie, ale San jest marzeniem które chyba można spełnić. Na początek marzymi się uratować to co zostało z ostatniego łódzkiego MB O307 o zaszczytnym numerze 1103 ostatni przetrwały do dzisiaj z tych autobusów z którym mam zresztą dużo wspomnień.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

a na to wszystko - zasmażka!

ja nie lubię zmain i wszystkie moje marzenia stopniowo zaczęto likwidować w latach 1980 - 2001. ale przydałoby się muzeum KM z prawdziwego zdarzenia.
I nowy obowiązkowy przedmiot w szkole - Historia Lokalmego Transportu Zbiorowego! I obowiązkowa matura z tego! Obrazek
A tak serio to byłoby super, gdyby rzeczywiście ludzie byli lepiej uświadomieni komunikacyjnie, by nie było bzdur takich, jak w EI, nie było awantur i dewastacji, by tabor jeździł cały,czysty, punktualny i prawidłowo i widocznie oznakowany. By chciano rozwijać KM, a nie zwijać Obrazek
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

Kiedyś pojawiły się projekty, aby połączyć z Łodzią Piotrków Trybunalski oraz Łask (wydłużenie linii pabianickiej). Do tego dorzuciłbym linię do Bełchatowa. Jednak, czy wtedy byłyby to tramwaje czy koleje wąskotorowe?
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

No wówczas to były Łódzkie Wąskotorowe Elektryczne Koleje Dojazdowe.
Do tego dorzucić należy linię na Zduńską Wolę.
Przecież do Tuszyna do początku lat 30 kursowały parowozy z wagonikami Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

Moja wątpliwość winikła z tego, że budując w obecnych latach połączenia z w/w miastami, nazywałyby się tramwaje czy też wąskotorowe koleje. Pewnie tych połączeń się nie doczekam Obrazek
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Nie było sensu nawet budować linii do Zduńskiej - skoro pokrywałaby się równolegle z trasą normalnotorową!
A takich połączeń napewno się nie doczekamy.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

Do Łasku jednak mogłby tramwaj podjechać, zamiast Detki.

Jednak teraz nasuwa mi się pytanie, po co planowano połączenie ze Zduńską Wolą, skoro wówczas istniało połączenie kolejowe. Chyba że źle kombinuję.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

pewnie nazywałyby się wąskotorówkami Obrazek

Zresztą tak naprawdę to np. linia lutomierska to dla mnie klasyczna wąskotorówa, tyle że na pront Obrazek

PS. Jeśli się nie mylę to przed wojną i w okresie tużpowojennym rozkłady dzisiejszych tramwajów podmiejskich drukowano w Urzędowym Rozkładzie Jazdy Pociągów (dziś SRJP).
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

A, tak - było takie coś. Nawet na jednej mapie było to zaznaczone jak kolej.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Michał
Sympatyk forum
Posty: 671
Rejestracja: pn 20:53, 11 lip 2005
Lokalizacja: Jednakaglomeracja Łódzka / Poznań

Post autor: Michał »

Piotr Ossowski pisze:Do Łasku jednak mogłby tramwaj podjechać, zamiast Detki.
A do Zduńskiej Woli zamiast Betki a do Sieradza zamiast Zetki...
ODPOWIEDZ