Wasze marzenia

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

A ja jednakowoż zwiększyłbym liczbę enek i przebubów z czerwonym pasem Obrazek Ja mam gorzej, bo moje marzenia się spełniły zanim przyszedłem na świat i już niem mam szans ich zobaczyć. Chyba, że wkrótce będą możliwe podróże w czasie Obrazek
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

A ja NGT6D mogę jechać do Niemiec pooglądać i się nim tam przejechać i marzenie częściowo się spełni.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

A jadąc wyobrazić, że to Łódź :>
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Porozrzucać kupy na chodnikach wzdłuż torów, pomazać i oplakatować ściany, wszystko tandetnie i pstrokato pomalować i będzie OK. Obrazek No i musi to być Berlin Wschodni - zgodność architektury.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Chyba by Cię za to powiesili Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Powstrzymaliby mnie po drugiej kupie Obrazek Ale to tylko dowodzi przepaści cywilizacyjnej między Polakami a Niemcami. U nas ngdy nie było i długo nie będzie tak czysto jak w NRD, nie mówiąc o NRF.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

W tej kwestii lepiej zamilczmy, bo wstyd Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

o3r pisze:NRF
Chyba RFN ;>.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Ale powiem ci jedną rzecz. Stałem kiedyś z babcią na PLD. Ona spojrzała na chmurę papierów niesionych przez wiatr, pety na chodniku i stwierdziła, że za komuny to może była bieda, ale coś takiego, jak te śmieci, to byłoby nie do pomyślenia. To tyle.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

No bo rację ma. Przynajmniej na wsi wyglądało to lepiej niż teraz.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

SEC pisze:Chyba RFN ;>.

Kiedyś używało się skrótu NRF (można go spotkać na starszych mapach, w filmach można to też wychwycić). Czasami jeszcze się dzisiaj słyszy tę wersję.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

A wracając do wagonu to on jeździ w mieście wąskotorowym a nie w szerokotorowym Berlinie.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Można podmienić wózki Obrazek Wszędzie można podmienić wózki! Podmieńmy wózka na całym świecie. A ja i tak kupię sobie Ikarusa 260.04!
Kacper
Coś mówi
Posty: 37
Rejestracja: pt 16:38, 23 lis 2007
Lokalizacja: Łask

Post autor: Kacper »

Więcej Wynieonego Przezzemnie taboru:
Więcej Mercedesów citaro z rocznika 2007 i przegubowych oczywiście
więcej volva 7700 i 7700a
więcej jelczów M121MB3
i żeby był irisbus citelis (ten testowany w sierpniu) dużo
więcej cityrunneruw lub pesy122n i jelcza M081MB3

a nara z : starymi mercedesami citaro ,volvami b10l i la.
kosin
Czasem wpada
Posty: 95
Rejestracja: śr 20:58, 28 lut 2007
Lokalizacja: Łódź - Teofilów

Post autor: kosin »

A ja bym chciał aby wreszcie MPK bardziej dbało o autobusy i ich stan był przynajmniej zadowalający. Aby Ikarusy z Limanowskiego przerzucić na Nowe Sady a zakupić Volva 7700A. Aby wymienić jelcze M181MB na Mercedesy Citaro przegubowe. Aby zakupić więcej cityrunnerów m.in. na obsługę linii 8, 12 i oczywiście całkowita wymiana torów wzdłuż Aleksandrowskiej do wiaduktu, na Włókniarzy od Długosza do Srebrzyńskiej i na Włókniarzy od Legionów do estakady.No i aby na całej długości linii 8 tramwaj miał "zielone światło". A, no i przede wszystkim aby autobusy na linii 96 wreszcie zaczęły normalnie jeździć(bo w tym tygodniu czy to rano czy po południu nie moglem dojechać na uczelnię i z niej wrocić bo NIC NIE JECHAŁO I TO CODZIENNIE.W czwartek czekałem 40min na autobus!!). A tak to tunel łączący dworzec Fabryczny z odcinkiem Ł.Kal - Ł.Żab. No i chyba to by mi w pełni wystarczyło na najbliższe 5 lat.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Pierwotnie Cityrunnery miały jeździć na linii 8 z Widzewa na Teofilów. Ta koncepcja dalej jest dobra. 8 to dość szybkie połączenie osiedli z centrum. Gdyby wyremontowano tory tak, aby tramwaje na Włókniarzy mogły jeździć ok. 70 km/h (bo tam jest gdzie się rozpędzić) i gdyby uruchomiono zieloną falę na trasie tej linii to byłby bardzo dobry krok.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

A ZDiT złożył wniosek na dokończenie 10 a nie modernizację na linii 8 i to jest błąd, bo można by Retkinię zrobić samemu, a z kasy UE zrobić Włókniarzy, Teofilów i Olechów i do tego zakupić jeszcze nowy tabor, ok. 25 sztuk nowych tramwajów. Jak zwykle w Łodzi, nie można rozsądnie Obrazek
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Nie jest źle, grunt że zrobią trasę WZ porządnie (dobre tory i zielona fala z prawdziwego zdarzenia, mam nadzieję)

Chociaż na 10 by się przydało więcej wagonów (chyba nigdy nie było 100% Cityrunnerów)
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Nie wiem na jakim etapie są przygotowania do modernizacji trasy WZ. Żeby to nie wyszło po łódzku, czyli jak zwykle...
100% CR na 10 było swego czasu, jak dotarły wszystkie sztuki. A dziś? Nawet w soboty Konstale. Schodzimy na psy Obrazek
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Jeśli "dokończeniem" trasy W-Z można też nazwać wydłużenie linii na Olechów to chyba lepiej przeboleć nie modernizacje na trasie linii 8.
ODPOWIEDZ