Wasze marzenia

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Wasze marzenia

Post autor: liszek »

Pomyślałem, że warto czasem pomarzyć wpadłem na pomysł. Jakie zmiany i nowe technologie wprowadzilibyście jakbyście mieli nieskończone fundusze....
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Liszek gratuluję ! Takiego tematu nam brakowało Obrazek

Moje marzenia:
Obrazek Tunel pod Kościuszki i Zachodnią aż do Zgierskiej. Na powierzchni 4 pasmówka, która ułatwiła by przejazd przez centrum.
Obrazek Tramwaj na Janowie, od północy przez Rokicińską i od południa Obrazek przez Dąbrowskiego Obrazek
Obrazek Linia tramwajowa do C.Z.M.P.
Obrazek Przywrócenie tramwajów do Aleksandrowa.
Obrazek Wspólna numeracja linii w całej aglomeracji.
Obrazek SKM z elementami kolejki naziemnej biegnącej przez Tuwima i Struga
Obrazek Ograniczenie ruchu kołowego na Kilińskiego, Sienkiewicza, Zielonej ...

No jeszcze troche pomyśle i może coś dodam, na razie to tyle Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Wiecie, nieskończone fundusze fundusze, nie rozwiazuja problemów.
Ciekawe jak by wg ciebie miala wygladac trasa na Olechów przez Dąbrowskiego, ludzie by nie sprzedali gruntów, a już na samym Olechowie trasy nie było by jak zrobić.
Ja bym otworzył Muzeum KM.
Wyremontował i zakupił nowe pojazdy KM w całej aglomeracji.
Wymienił torowiska w całej aglomeracji.
Rozwijał sieć podmiejską, zarówno tramwajową i autobusową.
Zmieniłbym układ niektórych tras, szczególnie nocnych.
I ogólnie dązył bym do zwięksdzenia jakości przewozów. BHP, ceny niższe, itd itp.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

szymon5444 pisze:Ciekawe jak by wg ciebie miala wygladac trasa na Olechów przez Dąbrowskiego

Szymon to jest temat o marzeniach. NIe komentuj moich i się nie czepiaj, to są tylko marzenia. Jedna może się spełnia inne może nie. Ale nie to jest najważniejsze, ważny jest mój punkt widzenia. Marzenia są moje i odzwierciedlają to co bym chciał. I na pewno ich nie zmienie pod wpływem krytyki :)
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Ja bym wymienił wszystkie nawierzchnie na drogach aby sie milej jechało.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Ja mam jedno - ŁTR do Pabianic. Koniec, kropka.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

morton pisze:
Moje marzenia:
:arrow: Tunel pod Kościuszki i Zachodnią aż do Zgierskiej. Na powierzchni 4 pasmówka, która ułatwiła by przejazd przez centrum.

No chyba Cie pogielo! Tylko tego nam brakuje, drugiego syfu ala Pilsudskiego-Mickiewicza w centrum miasta. Moim zdaniem lepiej ograniczych ruch kolowy, zrobic z Kosciuszki-Zachodniej jednopasmowke i poszerzyc chodniki i zrobic sciezki rowerowe, oczywiscie wszystko wykonczone brukiem (prawdziwym a nie tandetna kostka betonowa.

A oto moje marzenia :)

Uklad ruchu w centrum miasta wedlug tego schematu:

Obrazek

Ograniczenie ruchu na Kosciuszki-Zachodniej i Zielona-Narutowicza. Kilinskiego tylko dla tramwajow i mieszkancow, zwerzenie jezdzni, szersze chodniki podnoszace sie na przystankach do wysokosci podlogi w niskopodlogowych wagonach.

Do tego remont wszystkich torowisk w Lodzi, nowe przystanki (tam gdzie mozna wspolne dla autobusow i tramwajow), nowa estetyka przystankow, ulatwione przesiadki, obszarowy system sterowania ruchem, z absulutnym pierwszenstwem dla transportu publicznego.

Linia '0' na Piotrkowskiej od Centralu do petli na Polnocnej, obslugiwana zabytkowym taborem dwu kierunkowym, zajezdnia z muzeum na Brusie.

Tunel srednicowy miedzy dw. Kaliskim i Fabrycznym dla szybkiej kolei miedzymiastowej, obok drugi dla SKMu (projekt 'Metro Lodz') z dodatkowa stacja na Zielona/Piotrkowska.

Nowe torowiska na Olechow, do CZMP, odbudowa torowisk na Nowe Zlotno i do Aleksandrowa Lodzkiego (inny przebieg niz wczesniej).

MPK 3 zajezdnie, tabor to Cityrunnery (w dwoch dlugosciach 29,5 m i 40 m.) oraz sklady zmodernizowane 805Na plus doczepa niskopodlogowa. Monitoring na przystankach i w pojazdach. Helenowek dla prywatnego inwestora (np. tramwajowy oddzial firmy Connex - Connect). Tabor to NGT-6 dla tras do Pabianic (41), Zgierza - Pl. Kilinskiego (45), Konstantynowa (43), oraz Aleksandrowa (44). Do Pabianic i Zgierza jako uzupelnienie LTRu, nowa petla przy dw. Fabrycznym na ktora jechalyby wszystkie 40stki. M8S i M8C dla linii do Ozorkowa (46) oraz Lutomierska (proponuje numer 42). w przyszlosci rowniez NGT-6.

Autobusy: MPK Zaj. Kilinskiego - same Mercedesy Citaro, ewentualnie troszke uzywanych O405GN, Jelcze won!.
Zaj. Nowe Sady - krolestwo Solarisow 12 i 18 metrowych, III generacja.
Zaj. Limanowskiego - Volvo!!!
Zaj. w Pabianicach :) - Many!
Zaj. w Zgierzu - Scanie.

Do tego ajenci, np. Connex Solarisy U-10 na malo uczeszczane linie. Koro moga byc Irysbusy.

W kazdym pojezdzie klimatyzacja, monitoring.

No i na koniec, zrobic tunel drogowy na trasie W-Z (Mickiewicza-Pilsudskiego) od Dw. Kaliskiego do stadionu Widzewa, zakopac droge pod ziemie, torowisko tramwajowe po stronie polnocnej (nowy uklad wokolo Dw. Kaliskiego). A nad jezdnia....sztuczna rzeka 8-)

No to narazie na tyle.
Pozdrawiam,
Aleksej
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Aleksej pisze:No chyba Cie pogielo!

Powtarzam to tylko marzenia i prosze mnie nie obrażać :evil:
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Nie chcialem obrazic, ale jak ktos mowi o poszerzaniu drog w centrum miasta to reaguje prawie alergicznie. Poprostu nienawidze wielkich betonowych drog w centrum miasta, wystarczajaco duzo ich w USA i Warszawie a korki i tak sie nie zmniejszaja. Nie tedy droga.

Pozdrawiam,
Aleksej
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Aleksej masz 100% rację. Tunel w mieście jest nie potrzebny to po pierwsze, a po drugie nie wolno ustępować kierowcomi ciągle poszerzać dróg. Oni się w końcu zdenerwują jak się miasto zakorkuje i przesiądą na tramwaje i autobusy.
Tunel to głupota, szczególnie dla tramwajów, już lepiej od razu metro, ale w Łodzi to nie wyjdzie.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Za pieniądze, które pochłąnęłyby budowę bezsensownego tunelu możnaby wymienić tabor i torowiska. Obrazek No i po co komu ten tunel? Po co? Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Dlaczego wszyscy mnie atakują z powodu tego tunelu Obrazek Nie krytykujcie tego co powiedziałem, bo to są marzenia ... Nie pisałem tego aby wszyscy zaczęli mi to wytykać Obrazek Mam wrażenie jakby niektórzy podchodzili do tego tematu trochę zbyt poważnie Obrazek
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Nie Ciebie, a pomysł. Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Nadal myśle, że tunel byłby fajny. Tak coś na wzór zachodu Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Własnie tunel jest zły. Te pieniądze moga iśc na pożyteczniejsze rzeczy w KM, jest tyle do zrobienia.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Liszek pisze:jakbyście mieli nieskończone fundusze

przy takim założeniu pieniądze nie grają roli :)
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Ale spowodowałaby budowa paraliż miasta.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Jeśli prace byłyby szybko robione to nie wystarczy dobrze rozpisany przetarg a nie później modlić sie czy wykonawca skończy robote czy powie, że nie ma kasy...

Tak do tematu ja chcialbym choć 5 sztuk Jelcza 125 Dana albo Vecto Obrazek
Nie miałem przyjemnoście jeszcze nim jechać...
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Masz rację, inwestycja Rokicińskiej to przestroga.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
zbieracz_tablic
Początkujący
Posty: 15
Rejestracja: sob 23:23, 07 kwie 2007

marzenia

Post autor: zbieracz_tablic »

ja bym kupił wszystkie zajezdnie w Łodzi z autobusami i tramwajami oraz tablicami i na terenie zajezdni Limanowskiego bym wybudował sobie dom i tam mieszkał z moimi tablicami Obrazek Uruchomiłbym też linie pośpieszne i podmiejeskie autobusy.Cofnął bym również dawne linie nocne(151-158) oraz dawne linie tramwajowe(16,17,18,19,20,21,22,23,24,25,26,27,28,29) oraz linię nocną 101.Aż się płakać chce Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez zbieracz_tablic, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ