Zerówka

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Nic. Enka będzie w niedziele jeździła na jednej z brygad 43
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BB93 »

Szczegóły można znaleźć na stronie KMST.
estimate85
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: sob 13:40, 29 mar 2008

Post autor: estimate85 »

Czy w tym roku także na linię 43 zawita Enka w letnie miesiące?
przemeqq
Sympatyk forum
Posty: 769
Rejestracja: sob 12:51, 26 sie 2006
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: przemeqq »

Tak, startuje 30 VI Obrazek
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Zerówka

Post autor: Kpc21 »

Tramwajowego 43 już nie ma, stąd pytanie – na jakiej trasie w tym roku pojedzie zerówka? Czy może skład N-ek zostanie wysłany na którąś z linii miejskich?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Solar
Bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw 19:31, 29 sty 2009
Lokalizacja: Łódź Chojny

Re: Zerówka

Post autor: Solar »

Skład 5N+5ND będzie obsługiwał jedną z niedzielnych brygad linii T1.
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Zerówka

Post autor: kuba_łódź »

W sumie przydałoby się więcej enek jako dwukierunkowce na 3 i T1 ;) Na tym etapie mniej więcej się zatrzymaliśmy ;)
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Zerówka

Post autor: nowy1212 »

Szkoda, ze taka krótka ta trasa T1 będzie. Mogli dociągnać T1 na Radiostację chociaż jakieś dodatkowe opcje przesiadki by były. Poza tym zawsse to atrakcja gdy taki tramwaj się zobaczy :)
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: Zerówka

Post autor: Yakuzzi »

Trasa krótka ale fajnie że Enki zahaczą o Przesiadkowo ;)
SoPelek
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: wt 18:02, 21 lis 2017

Re: Zerówka

Post autor: SoPelek »

W tym roku linia "turystyczna" to porażka po całej linii. Trasa w zasadzie znikąd donikąd i jeśli sensem istnienia T1 (Bo kursy eNki, to są dziełem tego, że nie ma gdzie indziej puścić jej) jest dowóz na Zdrowie, to moim zdaniem lepiej byłoby dodać te brygady do dziewiątki. Potworek, który z turystyką nie ma nic wspólnego. Jedynymi "ciekawymi" punktami na trasie jest... Fabryczny i Stajnia.
Nie wiem, czy nie lepiej byłoby puścić to po takiej trasie:
Zdrowie - Konstantynowska, Legionów, plac Wolności, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, P.O.W., Narutowicza, Kopcińskiego, Piłsudskiego, Mickiewicza, Kościuszki, Zielona, Konstantynowska - Zdrowie
Solar
Bywalec
Posty: 229
Rejestracja: czw 19:31, 29 sty 2009
Lokalizacja: Łódź Chojny

Re: Zerówka

Post autor: Solar »

SoPelek pisze:Nie wiem, czy nie lepiej byłoby puścić to po takiej trasie:
Zdrowie - Konstantynowska, Legionów, plac Wolności, Kilińskiego, Rodziny Poznańskich, P.O.W., Narutowicza, Kopcińskiego, Piłsudskiego, Mickiewicza, Kościuszki, Zielona, Konstantynowska - Zdrowie
Przypominam o rewitalizacji Kilińskiego w te wakacje! Tak więc nie ma mowy o połączeniu pl. Wolności z Dw. Łódź Fabryczna linią tramwajową. Obecna trasa T1 jest konsensusem pomiędzy koncepcją KMST (Zdrowie - Stajnia - Fabryczny) i wytycznymi ZDiT (wzmocnienie 9 i połączenie Zdrowia z liniami autobusowymi do Łagiewnik i Arturówka).
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Re: Zerówka

Post autor: Kazik »

Kiedy przeczytałem wpis:
SoPelek pisze:W tym roku linia "turystyczna" to porażka po całej linii.
to pomyślałem, że znowu zaczyna się marudzenie, ale w sumie się z tym zgodzę. Zarówno do Piotrkowska/Centrum jaki i do Dw. Fabrycznego są stałe linie, więc trasa linii turystycznej nie tworzy żadnej wartości dodanej. Na dodatek oznaczenie T1, mam wrażenie, mało komu cokolwiek mówi i zanim ktoś przeczyta którędy tramwaj jedzie, to machnie ręką i wybierze coś co już jeździ. Bo oczywiście mapek pod rozkładem jazdy bym się nie spodziewał. Faktycznie lepiej dołożyć w weekendy brygad na 7B i 9B, a te dodatki zrobić w relacjach skróconych do Piotrkowska-Centrum (ewentualnie pl. Niepodległości) i Dw. Fabrycznego (albo Radiostacji czy nawet Widzew-Stadion). Dobrze by było, gdyby te dodatkowe brygady były niskopodłogowe (GT8N z linii 4, która ma mieć zmianę trasy w związku z rewitalizacją na Kilińskiego).
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Zerówka

Post autor: Kpc21 »

W ogóle czemu T1, a nie tradycyjnie 0?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: Zerówka

Post autor: STUDI »

Kasa się nie zgadza.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Zerówka

Post autor: Kpc21 »

Kasa na tabliczki kierunkowe, czy co? :)
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
SoPelek
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: wt 18:02, 21 lis 2017

Re: Zerówka

Post autor: SoPelek »

Bo teraz jest taka polityka ZDiTu, czy innego organu na oznaczanie linii. Z jednej strony ma jakiś to plus, bo jest to ujednolicone, ale z drugiej zanim ktokolwiek rozszyfruję o co chodzi...
Co do tego T1 i tej trasy, to zrobiono z niej potworka. Przypomina mi się nieszczęsne D1 między Zdrowiem, a placem Wolności, które woziło prócz motorniczego powietrze. Nie wiem, jak nikt wtedy nie potrafił ruszyć głową i zamiast składu puścić solówkę, jeśli już coś musiało koniecznie jeździć. ZDiT teraz ze wszystkiego robi sukces, który jest tylko picem na wodę oprawionym w ładną szatę graficzną. Kwestią czasu jest świętowanie z powodu wymienienia chodnika na przystanku.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Zerówka

Post autor: Kpc21 »

No tak, ale "0" to była swego rodzaju tradycja i można było przy tym pozostać.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
SoPelek
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: wt 18:02, 21 lis 2017

Re: Zerówka

Post autor: SoPelek »

Zerówka dla mnie kojarzy się z trasą od zajezdni Dąbrowskiego na Zdrowie. Późniejszy wariant na Wycieczkową, to nie było to samo. Cały klimat umarł wraz z wprowadzeniem normalnej taryfy, kasowników, a gwoździem do trumny było zrobienie TLT z linii 43. Co mi się podobało przy Zerówce, to zmienianie przebiegu linii między krańcówkami. Czego w przypadku obsługi 43 zabrakło i stało się to monotonne kolejny sezon z rzędu. Linia Turystyczna na prawdę powinna mieć turystyczny przebieg łączący najważniejsze obiekty w Łodzi. Planując trasę warto byłoby pomyśleć o skomunikowaniu z dworcami kolejowymi, a dojazd na Brus w dni otwarte zapewnić linią specjalną, która by była zsynchronizowana z linią turystyczną. Pomarzyć i posnuć plany rzecz fajna, ale pora wrócić do rzeczywistości. Ta się ma w sposób taki, że skończymy za parę lat z ŁTRem i WZtką, więc siłą rzeczy z linii turystycznej będziemy mogli skorzystać... ale w Warszawie, Krakowie.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Zerówka

Post autor: Kpc21 »

Dojazdu na Brus tramwajem się nie zapewni, bo torowisko między Zdrowiem a Brusem nie nadaje się już do liniowej jazdy. Pewnie nawet wyjazdy będą musiały być realizowane z dużą dozą ostrożności (a może w ogóle ich nie będzie, a skład N-ek będzie garażowany na Telefonicznej).
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Intermodalny
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: sob 18:10, 06 cze 2015

Re: Zerówka

Post autor: Intermodalny »

Skład 337+644 stacjonuje chyba cały rok na Choćkach.
ODPOWIEDZ