Zerówka

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: Zerówka

Post autor: BB93 »

Tak, ten skład na stałe stacjonuje na Choćkach dzięki czemu normalnie może wyjeżdżać na linię.
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Zerówka

Post autor: kuba_łódź »

Jak dobrze zrozumiałem wpisy KMST na FB, Konstantynowska jest w stanie śmierci technicznej (w szczególności sieć) i wszystkie tramwaje stojące na Brusie są uziemione do czasu remontu (czytaj: na zawsze).
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Zerówka

Post autor: Kpc21 »

Zakładam, że jak będą potrzebowali je z Brusa wydostać, to je jakoś przeciągną.

Gdyby to nie było możliwe, to niemądre by było pozostawienie ich na Brusie w momencie, gdy sieć właśnie miała przestać nadawać się do użytku.

Inna kwestia, że przecież przez ostatnie miesiące nic pod tą siecią nie jeździło – to jakim cudem ona się przez ten czas dodatkowo zużyła?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Zerówka

Post autor: nowy1212 »

Przez upały pewno, poza tym jak coś jest nieużywane to też często popada w ruinę i to szybciej.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Zerówka

Post autor: Kpc21 »

No ale sieć? Co takiego miedzianym drutom robi słońce? Sieć się właśnie zużywa od jeżdżenia.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Zerówka

Post autor: kuba_łódź »

No sieć ponoć uszkodziła się przez upały. Drut w tym miejscu był zjechany do granic możliwości, więc jest to możliwe.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Zerówka

Post autor: nowy1212 »

Na FB przeczytałem że w T1 dzisiaj w 5N frekwencja bardzo słaba.

Jakoś mnie to nie dziwi, cóż zobaczymy w kolejne weekendy, ale wg mnie to przebieg tej T1 jest słaby i tyle.
SoPelek
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: wt 18:02, 21 lis 2017

Re: Zerówka

Post autor: SoPelek »

Po prostu nikogo nie interesuję jeżdżenie w kółko po centrum, tam gdzie jeździ na codzień.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Zerówka

Post autor: nowy1212 »

W ogóle wg mnie to taka linia traci sens. Po prostu teraz trzeba postawić na to by taki tramwaj wyjeżdżał w różne uroczystości jak Urodziny Łodzi, jakieś tam XX-lecie MPK itp
Chyba że stawiać na bezpłatne przejazdy takim tramwajem (oczywiście dotowane przez UMŁ)
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Re: Zerówka

Post autor: Kazik »

Kpc21 pisze:No ale sieć? Co takiego miedzianym drutom robi słońce? Sieć się właśnie zużywa od jeżdżenia.
Nie jestem specem od sieci trakcyjnych, ale myślę, że rozszerzalność cieplna metali może tu mieć jakieś znaczenie ;) Wystarczy że jeden obciążnik nie skompensował wydłużenia przewodu (a czemu, tego już nie wymyślę, może się zaciął albo ktoś go ukradł) i problem gotowy. A że nie ma ciągłego ruchu, to trudniej takie uszkodzenie wyłapać w porę i zdąży sobie z drobnego problemu urosnąć do poważnego.
Woronin
Stały bywalec
Posty: 292
Rejestracja: sob 21:07, 21 kwie 2018

Re: Zerówka

Post autor: Woronin »

Przy napinaniu z powrotem sieć zaczęła pękać po prostu.
A linii T1 trzeba dać czas a sama trasa jest bardzo dobra bo wreszcie jeździmy po centrum a nie do Lutomierska gdzie normalni pasażerowie mieli nas dość już.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Zerówka

Post autor: Kpc21 »

Nie można założyć tam jakiegoś druta z materiałów staroużytecznych?

Jeśli to kosztuje i miasto nie chce dać – to nie wiem, zrobić zrzutkę na robociznę wśród miłośników?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Zerówka

Post autor: px33 »

Skoro nie da się na Warszawskiej to jakim cudem miałoby się udać tutaj, na odcinku który nie jest używany liniowo i szybko nie będzie?
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Zerówka

Post autor: Kpc21 »

No ale na Warszawskiej nie chodziło tylko o sam drut, lecz także o słupy.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
SoPelek
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: wt 18:02, 21 lis 2017

Re: Zerówka

Post autor: SoPelek »

Ktoś orientuję się, jak dzisiaj "Zerówka"?
Z tego co przeglądam internety, to raczej zachwytu nad tą linią nie ma. Klub też w opieszały sposób podaję informację o jej kursowaniu. Tak wygląda na odbębnienie obowiązku i nie dokłada nic więcej, jak to chociaż z czasów 43, gdzie posty co chwilę się pojawiły w niedziele.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Zerówka

Post autor: Jordi »

Raczej niezbyt - dość chłodno jak na lato, a i w sobotę T1 ogólnie jechało kompletnie puste po centrum.
Yakuzzi
Sympatyk forum
Posty: 629
Rejestracja: czw 16:45, 07 lip 2016

Re: Zerówka

Post autor: Yakuzzi »

Potwierdzam pustawe T1 (parę osób) w sobotę. Natomiast wczoraj koło 16 widziałem koło zoo przeguba na linii T2 którym jechał tylko kierowca. Po co tam przeguby dają? (Wystarczyłby Isuzu)
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Zerówka

Post autor: nowy1212 »

Ja na T1 w sobotę przy stajni naliczylem 6 osób..

Ogólnie to jak to było w poprzednich latach? Może lepiej dawać wzmocnienia istniejących linii niż tworzyć nowe?
SoPelek
Bywalec
Posty: 235
Rejestracja: wt 18:02, 21 lis 2017

Re: Zerówka

Post autor: SoPelek »

W zeszłym roku gdzieś w sierpniu fotografowałem na Legionów T1. Przejechało wtedy parę kursów i w kierunku Zdrowia i na Wycieczkową. W żadnym z nich tłumów nie widziałem. Jak już, to pojedyncze osoby.

Ja będę stał dalej przy swoim stanowisku, że obecne linie sezonowe wyglądają ładnie na papierze. W przyjemny dla oka sposób prezentuję się je mieszkańcom, ale funkcjonalności i zastosowania w tym brak. O ile jeszcze rok temu T1 broniło się tym, że kursowało w nieobsługiwanej trasie między Zdrowiem, a Wycieczkową. Tak w tym roku, to jeździ dla samego jeżdżenia i wątpię, by ktokolwiek wiedział komu to potrzebne. Rozum mi podpowiada, że gdzieś trzeba było eNkę puścić, to wymyślono takie rozwiązanie.

Ogólnie jeśli te linie turystyczne mają funkcjonować, to widziałbym je w okresie maj-październik, a nie tylko na okres dwóch miesięcy. Fala jest basenem krytym, na spacery do parku ludzie wychodzą, jak tylko zrobi się ciepło. Podobnie ze ZOO, choć teraz tam do oglądania są tylko koparki i wywrotki. Lipiec i sierpień, to miesiące wolne dla osób, które się uczą. Pracodawcy w lato niechętnie dają urlopy, więc i rodzicom pozostają tylko weekendy, a skoro mają czas w lipcu, to czemu mają go nie mieć w maju.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Zerówka

Post autor: nowy1212 »

Ja też jestem przeciwnikiem linii T. Jak już to należało wzmocnić 85B poprzez stworzenie taktu 15min do Arturówka w weekendy od 10 do 18 (obecnie jest 20min).

W przypadku Zdrowia to wystarczyło po prostu poprawić takt linii 9B by także w niedziele rozkład był taki jak w soboty (czyli 15min i rano 20min). Nke wtedy można wysłać na 9B i już.
ODPOWIEDZ