Łódzkie frikobusy

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Ten autobus pruje później Śmigłego, ciekawe dokąd?
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Chyba do firmy Azymut na Sterlinga, albo przynajmniej pod nią.
Kuba
Administrator
Posty: 3674
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Taka ciekawostka: od kilku dni w pobliżu skrzyżowania Rokicińska/Augustów widuję rano Mercedesa O405 (po południu nie wiem bo tamtędy nie wracam Obrazek). Być może jest to frikobus Reala, gdyż na bocznej burcie ma wielkanocną reklamę tej sieci, ale oprócz tego nie posiada żadnych oznak i malowania realowskiego lub pogeantowskiego. Szczegółów nie znam, gdyż widzę go tylko przejazdem. Jednak co niepokojące w pobliżu jest jakiś skup złomu czy szrot [?]. Czyżby autobus do kasacji ??
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Chandler
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: sob 18:48, 13 sty 2007
Lokalizacja: Olechów

Post autor: Chandler »

Też go ostatnio widziałem.
Ciekawe co tam robi.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Jeden frikobus (nie znam firmy) był na pewno biały, beż żadnego logo. Mógł codziennie jeździć do innego blaszaka Obrazek - to nie ten?
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Numery rejestracyjne mozna prosic? ;>
px33
Weteran
Posty: 5843
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Biały ZTCW cały czas jeździ, ale to niskopodłogowy.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Ja go też widziałem już dwa razy na Puszkina. Myślałem, że może real zmienił trasę, ale wszystko zostało po staremu.Poza tym na przystanku Puszkina/Przybyszewkiego w stronę Rokicińskiej w dni robocze ok. 21:00 zatrzymuje się jakiś pracowniczy autobus z kris-toura, wsiadają zwykle 2-3 osoby i odjeżdża.@Kuba: do kasacji to on raczej nie jest bo nie daliby mu niedawno reklamy(wydaje się być świeża).Na Augustów jest tylko skup surowców wtórnych, szrotu nie ma, spokojnie Obrazek
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Pracownicze u Kris-Toura zamówił sobie Corning spod Strukowa, jest chyba z 5 linii.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

masz rozkład:>
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Jeden z nich (Mercedes O303) około 14.45-14.50 staje na przystanku Rzgowska/Strażacka i później udaje się w Kosynierów Gdyńskich.
Kuba
Administrator
Posty: 3674
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Ten o którym ja mówiłem wcześniej dzisiaj przed 13:00 nie stał przy Augustów. Byłem się przejść, bo zwykle widywałem go o 8 czy 9. Odwracam się i patrzę - mknie szybko Rokicińską w stronę Andrzejowa (bez ludzi). Niestety za szybko i z zaskoczenia, więc nie zdążyłem rozczytać tablic rejestracyjnych. Pomyślałem, że to może jakiś z tych co do Brzezin, Stykowa lub Zgierza jeźdżą weekendami?
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

SEC pisze:Jeden z nich (Mercedes O303) około 14.45-14.50 staje na przystanku Rzgowska/Strażacka i później udaje się w Kosynierów Gdyńskich.

Jeżeli dobrze kojarze to jest merol który stacjonuje w Pabianicach na ul Wyszyńskiego a czasami róg Zamkowej/???? (tam przy pawilonie DOMINO). Jak go dojrze jutro to fotke zrobie mu.
ludek
Bywalec
Posty: 242
Rejestracja: ndz 18:07, 07 sie 2005
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ludek »

Mam taką małą prośbę czy mógł by ktoś udostępnić mi wszystkie rozkłady autobusów bezpłatnych szczególnie chodzi mi o te które nie są opublikowane w necie na stronach skleów.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Sprawy o których mówiłem zamieniły się w jedno Obrazek Ten z reklamą reala to O407 z kris-toura i jechał na pracowniczej ok.13 na Puszkina bodajże w czwartek.Czy zna ktoś trasy jakichś linii pracowniczych?
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Jeśli chodzi o PKS, to znam, bo ojciec na nich robił Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

To zapodaj! Obrazek
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Hmm..
Z całą pewnością linia łącz zajezdnie, oraz Olechów z centrum Łodzi Obrazek
Ale o dokładny przebieg zapytam się ojca Obrazek
Przebieg jednej linii zahacza o Pabianice i wiedzie ulicami na codzień pozbawionymi KM. Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Kuba
Administrator
Posty: 3674
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

ludek pisze:Mam taką małą prośbę czy mógł by ktoś udostępnić mi wszystkie rozkłady autobusów bezpłatnych szczególnie chodzi mi o te które nie są opublikowane w necie na stronach skleów.
Skromny nie będę i zaproszę Cię na moją stronę www.frikobusy.bighost.pl. Ostatnio niestety idzie mi to jak krew z nosa, ale może niebawem ją uaktualnię i odświeżę. Teraz trochę czasu było/jest przez święta, będzie długi weekend majowy, więc należy tylko czekać. Myślę także nad opcją pokazywania przesiadek na inną bezpłatną linię na danym przystanku. Oto jeden przykładowy rozkład. No i mam też pytanie, która wersja rozkładu Wam bardziej odpowiada? Ta na której jest tylko przystanek odjazdowy i czas przejazdu do innych (tak jak dotychczas), czy tak jak ten podany wyżej (wersja testowa)?
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

lepszy taki MPK-owski Obrazek Bardziej się przyzwyczaiłem do rozkładów "dotychczasowych" niz do całej tabelki...
ODPOWIEDZ