Łódzkie frikobusy

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Adamix pisze:Pełna zgoda, ale jednak ta linia świetnie zastępowała MPK na tej trasie.
A 69 nie łaska? Jedzie tyle samo co ten Carrefour, a kilka-kilkanaście razy częściej w ciągu dwóch godzin.
Adamix pisze:Sens ekonomiczny ma chyba tylko linia na Dąbrowę, dlatego że łączy dwa markety Carrefoura.
Przede wszystkim linia jedzie osiedlami, objeżdza je wokół, a tam wsiadają klienci marketów. Nie to co na Nowych Sadach.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

SEC pisze:A 69 nie łaska? Jedzie tyle samo co ten Carrefour, a kilka-kilkanaście razy częściej w ciągu dwóch godzin.

Jedzie dłużej, w weekendy rzadko, na półgodzinnym bilecie się nie wyrobisz. Carrefour jechał 20 min, nie zatrzymywał się na części przystanków, nie wjeżdżał na Nowe Sady. Dlatego linia była popularna, z tym, że nie do marketu, dla którego miała być opłacalna ;)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Myślałem właśnie o częstotliwości po szczycie. Na linii 69 jest bardzo atrakyjna, 4-5 kursów na godzinę. Zależy kto gdzie jedzie. Od Rzgowskiej do Kusocińskiego trasę pokanamy w 23-29 minut.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Express Ilustrowany pisze:Autobusy marketów do kontroli!

Express Ilustrowany (ksaf)

Dzisiaj 04:33:38 , Aktualizacja dzisiaj 04:33:57
44-letni kierowca z Łodzi został zatrzymany przez policję podczas wtorkowej kontroli autobusów dowożących klientów hipermarketów.

Podczas wtorkowej kontroli przydało się lustro, dzięki któremu funkcjonariusze zaglądali pod autobus.
Obrazek
(© fot. Łukasz Kasprzak)

Mężczyzna wpadł na parkingu Carrefoura przy ul. Szparagowej na Teofilowie.

Przy okazji sprawdzania stanu technicznego autobusów skontrolowaliśmy dokumenty kierowcy - mówi sierż. sztab. Grzegorz Wawryszuk z drogówki. - Okazało się, że jego nazwisko widnieje w naszej bazie danych osób poszukiwanych. Mężczyzna nie stawiał się na wezwania komornika. Był poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu.

W sumie podczas wtorkowej akcji skontrolowano pięć autobusów. Zatrzymano trzy dowody rejestracyjne. W dwóch pojazdach na Teofilowie stwierdzono wycieki płynów eksploatacyjnych i nadmierne luzy w układzie kierowniczym. Z kolei podczas kontroli na parkingu przed centrum handlowym Tulipan przy al. Piłsudskiego funkcjonariusze skontrolowali trzy pojazdy i zatrzymali jeden dowód rejestracyjny.

- Autobus miał przekroczoną normę emisji spalin, luzy na drążku kierowniczym oraz wycieki oleju z silnika i oleju napędowego z baku - wylicza policjant. - Widać jednak poprawę. Dwa miesiące temu również przeprowadzaliśmy tu kontrolę autobusów. W dwóch pojazdach, do których mieliśmy wówczas zastrzeżenia, wykonano naprawy i teraz bez problemu przeszły naszą kontrolę.
Obrazek
Busik
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: śr 23:30, 08 lip 2009
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

Post autor: Busik »

Ostro się za nich wzięli jak widać.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Pytanie do osób zorientowanych:
czy od 01.06 Carrefour Dąbrowa jeździ z częstotliwością 1h?! Na nowym rozkładzie wiszącym przy Kolumny jest tak napisane, ale nie ma żadnego komunikatu o redukcji. Wg niego odjazdy z Kolumny XX:30, a z Przybyszewskiego XX:00. Tymczasem widziałem w ostatnich dniach "Dąbrowę" na Rzgowskiej kilka minut po pełnej godzinie. Co jest grane?
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Jeździ w sumie co pół godziny. Ten rozkład, co wisi na sklepie przy Kolumny, dotyczy tylko jednej brygady.
Obrazek
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Dzięki. Dzisiaj o 16 nie przyjechał, więc zwątpiłem czy naprawdę nie zmniejszyli tak radykalnie częstotliwości, skoro planowali cięcia. Widocznie tylko jakaś awaria.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Pewnie jakieś opóźnienie, wszak to godziny szczytu były.
Busik
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: śr 23:30, 08 lip 2009
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki
Kontakt:

Post autor: Busik »

ELW 40FL stoi obecnie na parkingu Pasażu Łódzkiego. Nie oglądałem go dokładnie, ale chyba za dużo nie ucierpiał w tej stłuczce (no chyba, że coś już przy nim robili).
norbertkomusinski
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: pt 11:24, 13 lis 2009
Lokalizacja: Piaski, Pabianice

Post autor: norbertkomusinski »

Czy BK zdemontuje wyświetlacze w MV O530, czy je wykorzysta? Fajnie by było gdyby BK używał wyświetlaczy...
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Ja nie widziałem wozów z bliska, ale prawdopodobnie w tych 3 nowych wozach zakleili wyświetlacze czarną folią. Szkoda, bo faktycznie fajnie by było jakiś napis REAL albo co... Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Zmiany na liniach Carrefour Widzew
Informujemy, iż z przyczyn niezależnych od hipermarketu Carrefour Łódź Widzew,
od dnia 1 sierpnia 2010 r.:
- zawieszeniu ulegnie linia CARREFOUR CENTRUM;
- zmianie ulegnie rozkład jazdy linii CARREFOUR DĄBROWA - będzie kursował tylko jeden autobus z częstotliwością co godzinę.

Czyli jednak Carrefour(?) dopiął swego. Od ponad miesiąca na Górnej wisiał już rozkład Dąbrowy z taktem godzinnym, nastąpiło powolne wygaszenie popytu (wiele ludzi nie chciało ryzykować czy autobus jeździ), a wreszcie redukcja liczby kursów. Szkoda.[/quote]
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

Taki rozkład to akurat wisiał od dawna (od początku?). Ludzie wiedzieli, że jeżdżą dwie brygady.

Jako ciekawostke dodam, że przegub Bursiaka #ELW 49RH jest w trakcie malowania, jakiego - dowiem się z czasem.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Wisiał chyba od czasu likwidacji Śródmieścia i Retkinii. Dawniej na pewno był rozkład dwubrygadowy. Wiedzieli ci, którzy nie patrzyli na rozkład (większość pasażerów). Ci, którzy nie liczyli na swoją pamięć, często rezygnowali z czekania godzinę i szli na 70.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Simon pisze:Jako ciekawostke dodam, że przegub Bursiaka #ELW 49RH jest w trakcie malowania, jakiego - dowiem się z czasem.
Podejrzewam, że być może będzie jeździł właśnie na Carrefour Dąbrowa.
Ciekawią mnie też te "niezależne przyczyny", wszystkie roboty na trasie Carrefoura Centrum się skończyły a oni piszą o czymś takim więc się zastanawiam dlaczego zawieszają linię.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez mig, łącznie zmieniany 1 raz.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Adamix pisze:Wisiał chyba od czasu likwidacji Śródmieścia i Retkinii. Dawniej na pewno był rozkład dwubrygadowy.
Z tym rozkładem to w ogóle dziwnie było. Znalazłem w domu rozkład Dąbrowy z Przybyszewskiego, który (jak mam ołówkiem napisane) wziąłem z Punktu Obsługi Klienta w 2007 r. i też był co godzinę. Po prostu wcześniej markety chyba traktowały tę linię jako 2 osobne brygady i jeden drukował "swoją", drugi "swoją". Potem na Przybyszewskiego to zmienili i można było wziąć pełny rozkład, a na Górnej zostawili po staremu (pani z POK na Górnej mówiła, że tylko taki mają, trochę zdziwiona wypięła go z segregatora i dała do porównania). Kojarzę też, że ktoś mi przysyłał kiedyś zdjęcia rozkładów z Górnej, ale nie mogę ich w tej chwili znaleźć i chyba ten na Górnej wisiał tak od dawna...
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Miałem kiedyś taką "składankę" z rozkładami z Carrefour Górna, gdzie były osobno rozpisane linie "Dąbrowa 1" i "Dąbrowa 2". Było to jeszcze z czasów, gdy jeździła linia Central.
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

Bursiak od 1 września 2010r. przejął obsługę linii bezpłatnych w Auchanie na przedmieściach Częstochowy. Na południe wysłano prawdopodobnie cztery wozy o numerach rejestracyjnych ELW 49MR (ex. Tesco Częstochowa), ELW 1A37, ELW 42FL (? ex. Real Pasaż Łódzki) oraz jeszcze jeden (póki co nie wiadomo jaki).
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Zmianie uległa trasa Tesco Olechów - powróciła do kształtu sprzed likwidacji na początku 2009 r. (TESCO WIDZEW - Widzewska, Rokicińska, Puszkina, Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Hetmańska, Rokicińska, Widzewska - TESCO WIDZEW). Kilka miesięcy zajęło Tesco pójście po rozum do głowy i zlikwidowanie dziwnych wywijasów przez Widzewską i Lodową oraz przez Augustów - na pierwszych dwu żadnych przystanków, na trzeciej z ulic z jednej strony niewielkie osiedle a z drugiej las, podczas gdy po obu stronach Rokicińskiej wielkie skupiska ludności. Dodano też nowy kurs o 21.00.

Do swojego dawnego przebiegu wróciła też trasa linii E. Leclerc Radogoszcz. Na Świtezianki i z powrotem kursuje Łagiewnicką i Sikorskiego.
ODPOWIEDZ