Przegląd prasy

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Chandler
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: sob 18:48, 13 sty 2007
Lokalizacja: Olechów

Post autor: Chandler »

Simon pisze:Już kilka razy jechałem brudnym autobusem,ale nie przypominam sobie bym się jeszcze ubrudził.
Z czystością wewnątrz pojazdu to różnie bywa... ale mnie zdarzyło się parę razy żę po złapaniu górnej poręczy miałem czarne paluchy. Inna kwestia, żę mam prawie dwa metry wzrostu i często siegam tam gdzie mało kto jest w stanie, ale jak już czyścić wnętrze pojazdu, to dokładnie.
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

Chandler pisze:
Simon pisze:Już kilka razy jechałem brudnym autobusem,ale nie przypominam sobie bym się jeszcze ubrudził.
Z czystością wewnątrz pojazdu to różnie bywa... ale mnie zdarzyło się parę razy żę po złapaniu górnej poręczy miałem czarne paluchy. Inna kwestia, żę mam prawie dwa metry wzrostu i często siegam tam gdzie mało kto jest w stanie, ale jak już czyścić wnętrze pojazdu, to dokładnie.
Ja nie trzymam górnej poręczy bo mi nie wygodnie :D .A tak na serio to masz racje,że trzeba myć dokładnie wnętrze.Nie wystarczy pare razy machnąć ścierką po wnętrzu pojazdu bo i tak to nic nie da :?
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

Ten artykuł jest poprostu śmieszny. W zimę w białym płaszczu, dobre sobie. Pozatym ja codziennie jeżdże MPK do szkoły i jakoś nie mam problemu z ubrudzonym ubraniem.
Kiedy jade Volvo B10L, to zawsze siadam z tyłu i podobnie jak Pan "nieudacznik z EI" na drugim zdjęciu, lubię trzymać sobie łokieć na tej obudowie. Nigdy nie zdarzyło mi się jeszcze ufajdać. Ci ambitni reporterzy z EI zamiast pisać głupoty wzieli by w reke szczoty i wymyli wozy, przynajmniej znaleźli by mądrzejsze zajęcie.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Panu reporterowi gratuluję gustownego, czerwonego szaliczka Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

Do płaszczyka dostał szalik w prezencie Obrazek
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

Obiektywnie mowiac mania, hobby przeslania wam rzeczywistosc. Nie mozna usprawiedliwiac wszystkiego. Mamy XXI wiek, ciekaw jestem bo jakos inne firmy sobie radzua i wypuszczaja czyste autobusy a MPK leci sobie w ........ . Ludzie, lodzianie placa za uzywanie z komunikacji dlatego tez maja prawo stawiac warunki i okazywac nie zadowolenie. O ile mozna wytlumaczyc spoznienia, awarie itp, to nie mozna wytlumaczyc straszacych brudem autobusow. Czemu koledzy milcza o wczesniejszym zdjeciu ktore bylo pokazane??? gdzie Volvo bylo tak brudne ze kolorku nie mozna bylo rozpoznac?? Troche obiektywizmu.
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

o3r pisze:
mamadoo pisze:A samochód można umyć w myjni jeśli temperatura spadła poniżej zera. Dziwne, prawda? No ale w MPK mogą z myciem poczekać do wiosny.

Owszem, bo samochód szybko wytrzesz ścierką i ściągniej całą wodę, a z autobusu raczej ciężko. Chyba, że zatrudnisz cały tabun ludzi do wycierania. A poza tym, jak w samochodzie ci woda wpłynie za uszczelkę, zamarznie i rozwali, to wymiana będzie cię kosztować mniej, niż wymiana kilkudziesięciu w autobusach.
I też jak tu było wspomniane - nie da rady wyczyścić wszystkiego. Na Limance masz 2 stanowiska myjni, a ile autobusów?
I jab byś się czył, gdybyś usiadł na siedzonku, po czym byś miał mokre spodnie, bo rozpuściłbyś lód, który powstał w wyniku prania tapicerki?

A poza tym zauważcie, że zimą jest wilgotno i cały kurz nasiąka wodą i dużo lepiej się przykleja do wszystkiego. Dlatego zimą jest zawsze taki syf, a latem nie.

Zdementuje tu trochę Twoje rzucanie sie na pranie siedzeń ale w przypadku Limanki oni nie odwołują tego pomimo mrozów. To co w tym artykule jest to kilka zdań może jest prawdziwych. Wozy cały czas sie myje nawet w mrozy ale wyjedzie na poranny szczyt i znów jest usyfiony. Tapicerka jest na bieżąco prana bo sam wiem co mowie ;) A na dowód mycia wozów wystarczy pójść przed myjnie i zobaczyć co tam się dzieje czyli wóz za wozem na myciu warstwa lodu na podjeździe z wody która skapuje i pozamarzane blachy na placu bo nie ma czasu na suszenie;)
ZKA-2
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: pt 09:31, 13 lip 2007

Post autor: ZKA-2 »

Auto jest myte raz na miesiac

Myjka na Sadach chodziła cały tydzien tylko wczoraj nie chodziła bo auta były w miare czyste.

Niech te marne dziennikarze sprawdza jak wyglada auto z piatku na sobote i z soboty na niedziele jaki jest chlew bo ci pozadni pasazerowie ktorzy tak sie brudza rzucaja pod siedzenia wszytko od puszek i paczek po paczkach od chipsow i papierosó konczac na prezerwatywach jak to wczoraj mialo miejsce u mnie w aucie.

Ludzie widza to co chca widziec a ze sami brudza autobus to juz nie widza.

Ja jako kierowca dbam o swoja kabine bo chce pracowac w czystym a jak swinie nie umieja zadbac o to zeby podrozowac w czystym autobusie to jest ich problem.

Nikt sie nie odezwie do gowniarza ze marze po szybach porcelana albo mazakiem po tapicerce albo ze smieci nie mowiac o paleniu petów po godzinie 22. Tylko przychodza do mnie i mowia ze pan mogł by cos zrobic a mnie nie placa za to zebym wyłapał w pape od jakiegos szczyla wiec niech EI nie pisze głupot bo jest mi ich zal.



Pisałem to troche w nerwach widzac co sie dzieje z tym naszymi niby pozadnym społeczenstwem zyjacym niby w XXI wieku.

Pozdrawiam kierowca z ZKA-2
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Raz na miesiąc? Z zewnątrz?
ZKA-2
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: pt 09:31, 13 lip 2007

Post autor: ZKA-2 »

Nie myjka idzie codziennie a w wewnatrz raz na miesiac ma byc auto umyte.

No chyba ze jakis uprzejmy pasazer zostawi to co jadł na obiad ale to jest wyjatek.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

No tak pomyślałem, ale wolałem się upewnić. Zaraz by ktoś napisał, że co miesiąc to za mało.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

- Od tygodnia mam brudny autobus i nikogo w zajezdni to nie interesuje - skarży się jeden z kierowców z zajezdni przy ul. Limanowskiego

A kogo ma interesować? Jeżeli ma na stałe przydzielony wóz to tak ciężko po zjeździe przeprowadzić go przez kanał i myjnię? - To zajmuje nie więcej niż 5 minut. Skoro wielu kierowców tak robi to znaczy że można. No, ale oczywiście najlepiej jest zwalać obowiązki na innych. Zdarzają się tacy, którzy nawet szyb nie przetrą w swoim wozie, "bo po co? zmiennik przyjdzie to wytrze". Ja nie mówię, żeby zaprowadzać jakieś wielkie porządki w wozie, jednak jeżeli się spędza w nim po 8-10 godzin dziennie, to coś od siebie też można zrobić.

Co do artykułów Expressu, to obalają one mój pogląd, że gazety redagują ludzie inteligentni. Powalają super zdjęcia, zwłaszcza to z citaro, gdzie pan redaktor w gustownym płaszczyku i szaliczku pozuje w jakimś dziwnym rozkroku, żeby wyeksponować jak najwięcej brudu. Jak dla mnie - żenada.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

M. Kaźmierczak pisze:Kiedy jade Volvo B10L, to zawsze siadam z tyłu i podobnie jak Pan "nieudacznik z EI" na drugim zdjęciu, lubię trzymać sobie łokieć na tej obudowie. Nigdy nie zdarzyło mi się jeszcze ufajdać.
Trzeba jednak przyznać, że za to latem można się oparzyć o ten srebrny metal na obudowie silnika, który łatwo się nagrzewa. Ciekawe, co by na to powiedział EI. Mam nadzieję, że tego nie czytają.
ZKA-2 pisze:Niech te marne dziennikarze sprawdza jak wyglada auto z piatku na sobote i z soboty na niedziele jaki jest chlew bo ci pozadni pasazerowie ktorzy tak sie brudza rzucaja pod siedzenia wszytko od puszek i paczek po paczkach od chipsow i papierosó konczac na prezerwatywach jak to wczoraj mialo miejsce u mnie w aucie.
Wczoraj jadąc Conecto (chyba #2653) na "zetce" widziałem, że z tyłu tam gdzie są cztery siedzenia, po dwa naprzeciwko siebie, na podłodze walały się butelki po sokach, opakowania po różnych przekąskach i zużyte husteczki do nosa. Ludzie sami robią chlew, a nie MPK.
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

M.C. pisze:
Powalają super zdjęcia, zwłaszcza to z citaro, gdzie pan redaktor w gustownym płaszczyku i szaliczku pozuje w jakimś dziwnym rozkroku, żeby wyeksponować jak najwięcej brudu. Jak dla mnie - żenada.
I najlepsze jest to,że pozuje na tle CZYSTEGO Citaro :D
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

SEC pisze:Wczoraj jadąc Conecto (chyba #2653) na "zetce" widziałem, że z tyłu tam gdzie są cztery siedzenia, po dwa naprzeciwko siebie, na podłodze walały się butelki po sokach, opakowania po różnych przekąskach i zużyte husteczki do nosa. Ludzie sami robią chlew, a nie MPK.
Widać,że EI woli zwalić całą winę na MPK niż na pasażerów.Też nie dawno jechałem Conecto i na podłodze było pęłno papierków po cukierkach...
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

SEC pisze:husteczki do nosa
.

To się pisze przez "ch"
SEC pisze:Ludzie sami robią chlew, a nie MPK.

Zgadza się. Wczoraj też w conecto z tyłu banda gnojków pluła na szyby. Wysiadając jeden popchnął drzwi łapą bo za wolno sie otwierały. EI zaraz napisałby, że przez MPK biedaczkowi się dresik ubrudził gdy otarł się o brudne, w dodatku zaplute drzwi.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez M.C., łącznie zmieniany 1 raz.
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

M.C. pisze:Wczoraj też w conecto z tyłu banda gnojków pluła na szyby. Wysiadając jeden popchnął drzwi łapą bo za wolno sie otwierały. EI zaraz napisałby, że przez MPK biedaczkowi się dresik ubrudził gdy otarł się o brudne, w dodatku zaplute drzwi.
Hołota i tyle.Prawda jest taka,że pasażerowie sami sobie szkodą.
Chandler
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: sob 18:48, 13 sty 2007
Lokalizacja: Olechów

Post autor: Chandler »

Z tymi papierkami to jeszcze można by się przyczepić że w pojazdach (w większości) nie ma śmietniczek Obrazek
Oczywiście przemilczając kwestię kultury osobistej nakazującej schowanie papierka do kieszeni Obrazek

A wracając do artykułu to im dłużej patrzę na to zdjęcie z Citaro tym bardziej jestem przekonany że te plamy zostały zrobione celowo. Już nawet nie chodzi o to że autobus w tle jest czysty, ale po prostu trudno mi sobie wyobrazić sposób w jaki osoba normalnie korzystająca z KM mogła się ubrudzić w ten sposób w tym miejscu Obrazek Kolanami próbował CG wciskać???
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

EI zawsze coś wykombinuje,by zrobić zamieszanie Obrazek
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Chandler pisze: A wracając do artykułu to im dłużej patrzę na to zdjęcie z Citaro tym bardziej jestem przekonany że te plamy zostały zrobione celowo.

Heh, ja nie mam co do tego wątpliwości :)
Jeszcze ten biały płaszczyk...
ODPOWIEDZ