Przegląd prasy

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

Jak dziennikarze i osoby ich popierajace sa takimi specjalistami niech pojda zglosza sie i poprowadza same chocby maly sklepik z warzywami a dopiero potem pooceniaja rentownosc i trudnosc prowadzenia firmy z takimi dlugami i taka zlozonoscia. Wiadomo ze pieknie by bylo jakby byly same Citara Volva 7700 itp wozy, ale to nie realne, docenmy to co mamy. Niektorzy juz zapomnieli co sie dzialo na ulicach 2-3 lata temu.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

2-3 lata temu może i na Nowych Sadach było źle, ale na Kilińskiego lepiej niż teraz.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

px33 pisze:No dobra, wyprowadził MPK z ruiny finansowej, ale zrobił to IMHO zbyt drastycznie (patrz stan taboru na Kr).

Zbyt drastycznie to miasto obcielo oplaty za wozokilometry, Wasowich (a w tym wypadku ktokolwiek inny) za bardzo nie mial wyboru, jak tylko troszke spolka stanela na nogi, zaczela sie ekspansja na inne rynki (remonty torowisk, taboru dla innych miast), dzieki czemu sa fundusze na inwestycje. A Jelcze z Kilinskiego by i tak sie sypaly, po prostu konstrukcja do dupy (w wa-wie mimo ze nowsze tez sie sypia na potege, serwis nie nadaze z naprawa, a NG przeszlo stosunkowo malo wozow)
A MB 345G czy Jelcze to mimo wszystko nie są pojazdy specjalnie wysokiej jakości... Gdyby kupili Citara to bym nie miał zastrzeżeń co do jakości, ale zakup 30 wysokopodłogowców to cofanie się. No ale ŁTR i komunikacja zastępcza, nie dało się kupić czegoś innego niż drogie MB czy średniej jakości Jelcze...

MB drogie? Chyba tylko Kapena robi tansze przegubowce niz Conecto. Oczywiscie ze lepiej byloby kupic same citara, ale byloby ich duzo mniej, a widac ze inne przeguby sie sypia.
No i MPK ma absolutny monopol, który jest szkodliwy. Gdyby przynajmniej 1/4 linii była obsługiwana na umowy ZDiT-przewoźnik z kontrolą jakości i wymogami (niech tym przewoźnikiem będzie nawet MPK, byle z niskimi wozami), bylibyśmy w lepszej sytuacji taborowej. Skoro MPK nie może kupić niskopodłogowych przegubowców, niech zrobią to firmy trzecie, nie trzeba uciekać się do półśrodków.

ROTFL, dobre, porownaj sobie ceny za wozokilometr ajentow w Wa-wie a kase jaka dostaje MPK od ZDiT. Obecna oplata za wozokilometr w Lodzi jest jedna z najnizszych w Polsce, w dodatku kasa nie starcza na pokrycie kosztow utrzymania KM, MPK doplaca do interesu. Ciekawe jaka firma zewnetrzna zgodzi sie na takie warunki. A dodatkowe fundusze ktore mialyby pojsc dla ajentow bylyby nieporownywalnie wieksze od tych ktore dostaje MPK. Wystarczy zwiekszyc MPK oplate za wozokilometr (aby chociaz pokrywala biezace koszty) a sytuacja w ciagu dwoch lat drastycznie by sie poprawila. Jest jednak nadzieje, ze od przyszlego roku wysokosc dotacji ze strony miasta bedzie sie zwiekszala.

Aleksej
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Wracając do artykułów w EI: ciekawe dlaczego MPK nie pozwało ich jeszcze do sądu? Przecież często to co piszą to zwykłe kłamstwa. Sądzę, że MPK wygrałoby bez problemu.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Myślę, że mpk nie ma na to czasu ma wiele innych problemów i jest po to oby wozić ludzi a nie procesować się.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Jednak według mnie jest się o co bić, bo może póki co jest monopolistą, ale wizerunek firmy jest tak naprawdę fatalny. A jest w tym spora zasługa właśnie EI. A w sumie dlaczego oni mają bezkarnie oskarżać spółkę? Widzą, że nikt im nic nie robi, to hulaj dusza, piekła nie ma. Pamiętam, że kiedyś MPK zagroziło im procesem, to uspokoiło się na jakiś czas. Jeśli MPK wynajmie sobie dobrego prawnika, to nie będą się musieli martwić o czas. On już wszystko załatwi.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

MPK wygralo juz przynajmiej dwa procesy z EI, i nic sie nie zmienilo. Po prostu brukowce maja ta do siebie.

Aleksej
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Szczerze mówiąc nie słyszałem o tych procesach. Może trzeba to po prostu nagłośnić? Na bieżąco oczywiście, bo nie ma co opowiadać o starych sprawach.
Aros
Coś mówi
Posty: 27
Rejestracja: śr 23:35, 02 maja 2007
Lokalizacja: Łódź Widzew / Warszawa Ursynów
Kontakt:

Post autor: Aros »

o3r pisze:Szczerze mówiąc nie słyszałem o tych procesach. Może trzeba to po prostu nagłośnić?
Gdzie chciałbyś to nagłośnić? Może w EI? :twisted: czy w jego koledze zza ściany DŁ?
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Cociażby spot w telewizji. Plakaty w autobusach. Teraz jest przecież MobileTV - to też można wykorzystać. Można też domagć się od EI przeprosin na pierwszej stronie, oczywiście zasądzonych przez sąd. Można dać ogłoszenia do innych gazet, np. GW, Echo Miasta.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Takie metody by doprowadzily do jeszcze wiekszej nagonki EI na MPK. Sa skuteczniejsze formy, zreszta niedlugo pewnie sie sami o tym przekonamy.

Aleksej
mch
Sympatyk forum
Posty: 645
Rejestracja: pt 20:45, 31 mar 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: mch »

Kazik pisze:
px33 pisze:A co do poprawy to ja bym mimo wszystko wolał MPK zadłużające się w celu zakupu dobrej jakości taboru (a nie tylko MB i Jelcze Obrazek ).

Pamiętaj, że długi kiedyś trzeba spłacić. Zdaje się, że prezes Rydecki o tym zapomniał...


Nie zapomniał, tylko nie przewidział nastania ery Kropiwnickiego i cięć w wydatkach miasta na komunikację. W EI jest wyraźna nagonka na MPK - to nawet ślepy zauważy, ale chciałbym także przypomnieć, że trwa również nagonka na Rydeckiego ze strony obecnych władz spółki. Postępowanie zarządu wobec tego człowieka jest przynajmniej nie fair, żeby nie powiedzieć wręcz chamskie, na co zwracam uwagę już od wielu lat. I naprawdę drażni mnie, kiedy czytam wypociny ludzi z PR jak to było tragicznie, a dopiero teraz jest ach i och. Wiem, że sprawiedliwość to bajeczka dla grzecznych dzieci, ale ludzie - chociaż odrobina tego nie zaszkodzi!

Ja też miałem swojego czasu spięcie z MPK, właśnie z powodu mocno kontrowersyjnych wypowiedzi osób związanych z działem PR spółki, na które nie pozostałem dłużny. Co oczywiście nie zaszkodziło im w pewnym momencie dojrzeć w moim oku źdźbła, ale belki w swoim oku już nie zauważyli...
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

No i jeszcze zapominają, że pomiędzy obecnym zarządem, a p. Rydeckim był jeszcze pewien gwiazdor...
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Który cały czas jest w zarządzie spółki, ZTCW od taboru
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Nie. Wg strony MPK nie ma go w zarządzie - i to chyba od dłuższego czasu, ale tu już pewny nie jestem.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Dziwisza juz dawno nie ma z zarzadzie. Terach chyba siedzi w jakies zieleni miejskiej czy jakos tak.

Aleksej
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

A Rydecki dalej rozwija sieć budek z hot-dogami czy ściągnęło go jakieś inne, zachwycone nim miasto?:>
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Budki z hot dogami się nie przyjęły. Szkoda, bo niezłe mieli Obrazek Może zajmie się saturtorami, które miały być, a ich nie ma.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Są. Ale to OT.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Słyszałem, że były prezes nadal prowadzi ten biznes, ale w Gdyni.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
ODPOWIEDZ