Przegląd prasy

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

powtórka z rozrywki. Kiedyś pisali to o GT8 z 2006 z MKT.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

EI przebija samego siebie. Kurna, strach wsiadać do tych merców bo to nie czerwono-żółte... Jakoś nikt nie krzyczy jak jest całopojazdówka i barwy też są inne.
Po prostu ręce opadają do ziemi. A hołota jeszcze kupuje tą gazetę, tfu, szmatę Obrazek
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

Jak ja bym miał takie problemy jak EI,że im barwy autobusów nie pasują to bym żył w niebie Obrazek
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

A do Forbusów czy PKSu się pasażerowie nie boją wsiadać?
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/800593.html
Chodzi mi w tym linku konkretnie o mape przejazdu tramwajów.Czerwonymi kreskami EI zaznaczyło remontowane trasy.Czyli są to Nautowicza,Żwirki,Kościuszki(od Mickiewicza do Zwirki),Zachodnia i...Północna Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Pepesze w dłoń! Szwaby atakują!

Mapka jest ze strony MPK, a czerwone kreski nie oznaczają remontów, tylko odcinki bez komunikacji tramwajowej. Nie przeginajce w drugą stronę.
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

To jest lekka przesada. Nie jestem prenumeratorem EI lecz czasem wpadnie mi w ręce jakiś egzemplarz i czasem można się pośmiać z artykułów dotyczących MPK.
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

Oj, tam panowie czepiacie się. Może pan Szymański należy do pokolenie nie darzącego miłością zachodniego sąsiada Polski. Jednak w Niemczech jest podobnie, zwłaszcza wśród starszych ludzi panuje mentalność nieprzychylna Polsce. Sam to odczułem na własnej skórze i nie było mi miło. Poczułem się jak śmieć z śmieciolandii. Jeżeli EI będzie pisywał teksty z podtekstem antagonizmów wobec innych nacji, to oznacza, że należy dalej segregować ludzi, na lepszych (rasę panów) albo gorszych (podludzi, mówiących narzędzi). Poczułem sie urażony tym artykułem, ponieważ nie jest śmieszny jak na pierwszy rzut oka się wydaje, lecz tragiczny.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

EI jak zawsze błysną.
Niech oni czasem się zastanowią, przecież remonty są potrzebne a w inny sposób MPK tego nieprzeprowadzi zwłaszcza że unia współfinansuje. Zawsze musi być gorzej, żeby było lepiej.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Dla mnie hitem wszech czasów i tak jest artykuł, w którym napisali, że MPK ma za nic zdrowie pasażerów i zastawia na nich pułapki na trasie W-Z w postaci dużych odległości między peronem przystankowym i drzwiami wagonu. Zilustrowano to zdjęciem... drzwi na skosie w 805N Obrazek No i oczywiście wypowiedzi panów Henryków... Do tego była dołączona mapka z zaznaczonymi przystankami tego typu... Obrazek
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Przecież to prawie pół łodzi ma takie platwormy przystankowe.Obrazek
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Arturro 70 pisze:EI jak zawsze błysną.

Nie tylko EI
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Wczoraj pisali że łodzianom przeszkadzają nie łódzkie barwych nowych autobusów. Jak gościu się wypowiadał że jak nacisnął stop to zapaliło się 'halt', i komentarz, przeceiż mieszkam w Łodzi a nie w Niemczech. Jescze napisali że to 405, a nie 405GN. I jeszcze było zdjęcie 24xx jak stoi przechylony i komentarz, że niebezpieczna jazda czy coś w tym stylo Obrazek
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Świetny refleks. Przeczytaj wyżej o czym jest dyskusja.
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

ikarusojelcz pisze:Przecież to prawie pół łodzi ma takie platwormy przystankowe. :)

A co Ci robale są winne?
ikarusojelcz
Sympatyk forum
Posty: 737
Rejestracja: wt 14:42, 26 wrz 2006
Lokalizacja: Rekinia City

Post autor: ikarusojelcz »

Nic Obrazek
Święty
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: wt 16:57, 27 lut 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Święty »

MNK pisze:Wczoraj pisali że łodzianom przeszkadzają nie łódzkie barwych nowych autobusów. Jak gościu się wypowiadał że jak nacisnął stop to zapaliło się 'halt', i komentarz, przeceiż mieszkam w Łodzi a nie w Niemczech. Jescze napisali że to 405, a nie 405GN.
To może np Mercedesy zmienimy np na Katarzyna bo słowo Mercedes to mn w jezyku niemieckim żenskie imię (córka Karola Benza miała na imię Mercedes), MAN-a zmienimy na LWA, Neoplana zmienimy na NowySamolot albo NowyPlan a Solarisa zmienimy na Słonecznego.

Jeszcze nikomu nie przeszkadzał zielony kolor Forbusa, nijaki kolor PKS-u i mało komu przeszkadza co drugi pojazd w reklamie we wszystkich możliwych kolorach.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Solaris jest akurat polski Obrazek
eclipse
Czasem wpada
Posty: 98
Rejestracja: pt 19:20, 06 kwie 2007

Post autor: eclipse »

ale jemu chodzi o nazwy a słowo "Solaris" polskie nie jest
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

Ekspress Ilustrowany pisze:Brudasy z MPK
Tak brudnego taboru w łódzkim MPK dawno nie było. Pasażerowie są wściekli, bo wystarczy otrzeć się przy wsiadaniu lub wysiadaniu o drzwi autobusu, co przy tłoku na przystankach jest nieuniknione, by ubranie było czarne.

Obrazek
Fot. Paweł Łacheta

Żeby się upewnić, czy skargi łodzian są uzasadnione, nasz reporter jeździł wczoraj autobusami w jasnym płaszczu, specjalnie do tego testu kupionym w lumpeksie. Teraz płaszcz nadaje się tylko do prania.

- Od tygodnia mam brudny autobus i nikogo w zajezdni to nie interesuje - skarży się jeden z kierowców z zajezdni przy ul. Limanowskiego (ze zrozumiałych względów woli pozostać anonimowy). - Wozy są tak brudne, że sami myjemy szczotkami przyciski otwierające z zewnątrz drzwi. Przecież to skandal, żeby takim taborem wozić pasażerów, którzy słono płacą za bilety. O brak czystości wozów ludzie mają pretensje do nas, ale przecież to nie my za to odpowiadamy.

Autobusy są tak brudne, że przez niektóre szyby nic nie widać. Wnętrza wielu wozów aż się lepią. Siedzenia wyglądają tak, jakby nigdy nie były prane.

- Bo nie są prane - dodają kierowcy. - Autobus jest przed każdym wyjazdem omiatany, wyrzucane są papiery i to wszystko. O solidnym praniu tapicerki należy zapomnieć. Przecież ona musi wyschnąć, a nie mamy wozów zastępczych, które mogłyby wyjechać w tym czasie na trasy.

W MPK jednak twierdzą, że pojazdy myte są kompleksowo i systematycznie.

- Oczywiście o tej porze roku utrzymanie czystości jest trudniejsze, bo warunki atmosferyczne swoje robią, ale staramy się temu sprostać - mówi Marcin Małek z łódzkiego MPK. - Mamy wynajętą firmę zewnętrzną, która świadczy dla nas kompleksowe usługi porządkowe. Auta są więc myte z zewnątrz i czyszczone w środku. Raz na jakiś czas prana jest również tapicerka.

My natomiast odnieśliśmy wrażenie, że większość taboru powinna jak najszybciej pojechać do myjni i to nie tylko ze względu na brudną karoserię, ale również siedzenia, podłogi, szyby, poręcze... (tj)
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez klocu, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ