Remont Narutowicza

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Myszon
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: pt 16:55, 21 lip 2006
Lokalizacja: Hollyłódź
Kontakt:

Remont Narutowicza

Post autor: Myszon »

MPK Łódź pisze: Od dnia 27 września 2007r. do odwołania, w związku z remontem ul. Narutowicza od Wierzbowej do Lindleya, zmienioną trasą pojadą:

linia 58
PLAC DĄBROWSKIEGO – Narutowicza, Uniwersytecka, Wierzbowa, Narutowicza, Konstytucyjna, Małachowskiego, Czechosłowacka, Edwarda, Krokusowa, Pszczyńska, Janosika, Telefoniczna, Pieniny, Giewont, Pomorska, Skalna – SKALNA

linia 58A
PLAC DĄBROWSKIEGO – Narutowicza, Uniwersytecka, Wierzbowa, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, Małachowskiego, Czechosłowacka, - SZPITAL

linia 70
DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA – Składowa, Knychalskigo, Narutowicza, Uniwersytecka, Wierzbowa, Narutowicza, Kopcińskiego, Śmigłego – Rydza, Przybyszewskiego, Tatrzańska, Broniewskiego, Rzgowska, Szpital C.Z.M.P, Droga Krajowa nr 1 – CENTRUM HANDLOWE „PTAK”

linia 70A
DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA – Składowa, Knychalskigo, Narutowicza, Uniwersytecka, Wierzbowa, Narutowicza, Kopcińskiego, Śmigłego – Rydza, Przybyszewskiego, Tatrzańska, Broniewskiego, Rzgowska – SZPITAL C.Z.M.P

linia 96
ROJNA – Rojna, Traktorowa, Aleksandrowska, Woronicza, Dw. Łódź Żabieniec, Wielkopolska, Lutomierska, Zachodnia, Próchnika, Rewolucji 1905r., Sterlinga, plac Dąbrowskiego, Narutowicza, Uniwersytecka, Wierzbowa, Narutowicza, Kopcińskiego, Śmigłego – Rydza, Przybyszewskiego, Książąt Polskich, Zakładowa, Hetmańska – JANÓW

linia N4
z Chocianowic do skrzyżowania Narutowicza – Uniwersytecka bez zmian, następnie ul. Uniwersytecka, Wierzbową, Narutowicza i dalej właściwą trasą.

z Nowosolnej do skrzyżowania Narutowicza – Kopcińskiego bez zmian, następnie ul. Kopcińskiego, Jaracza, Sterlinga, Narutowicza i dalej właściwą trasą.

Na tymczasowym przystanku autobusowym: Uniwersytecka – Narutowicza w kier. północnym będą zatrzymywały się autobusy linii 58, 58A, 70, 70A, 96 i N4.

Zmiany tras linii autobusowych obowiązują w podanych kierunkach

------------------

linia 1
STRYKOWSKA – Strykowska, Wojska Polskiego, Franciszkańska, Północna, Ogrodowa, Zachodnia, Legionów, Konstantynowska – ZDROWIE

linia 7
ŚLĄSKA – Niższa, Śmigłego – Rydza, Piłsudskiego, Kilińskiego, Pomorska, pl. Wolności, Legionów, Cmentarna, Srebrzyńska – KOZINY

linia 9
AUGUSTÓW – Rokicińska, Piłsudskiego, Kopcińskiego, Narutowicza – RADIOSTACJA

linia 13
ŚLĄSKA – Niższa, Śmigłego – Rydza, Kopcińskiego, Narutowicza, Konstytucyjna, Pomorska, pl. Wolności, Legionów, Włókniarzy, Limanowskiego, Aleksandrowska – SZCZECIŃSKA

Jednocześnie zmienią się trasy wyjazdowe i zjazdowe tramwajów linii 6

Zmiana trasy obowiązuje w obu kierunkach

----------

jednocześnie zmieni swoją trasę linia Z7

Autobusowa komunikacja zastępcza:

linia Z7
KRZYWICKIEGO / NARUTOWICZA – Krzywickiego, Małachowskiego, Konstytucyjna, Narutowicza, Kopcińskiego, Jaracza, Uniwersytecka, Narutowicza, Zielona, 1 Maja, Włókniarzy, Legionów, Zielona, Narutowicza, Uniwersytecka, Wierzbowa, Narutowicza, Krzywickiego – KRZYWICKIEGO / NARUTOWICZA
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Z7 nową trasą powinno jeździć już wcześniej.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

W końcu!
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Ciekawe ile 70 będzie miała policzone z Uniwersytecka-Narutowicza do Kopcińskiego - Narutowicza?? Z 5 minut na pewno.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Co do 70 - Pewnie nie dorzucą dodatkowej brygady. Jeśli podobnie zrobią poza godzinami szczytu to częstotliwość w międyszczycie może wynosić, 30 minut Obrazek.


Trasa 9 będzie bardzo śmieszna/ciekawa, jeszcze bardziej niż 14 całkiem niedawno.
Trasa 13 wydaje mi się bardzo fajna. Zawsze chciałem, żeby jakaś linia jechała przez Kopcińskiego, Narutowicza, Konstytucyjną, Pomorską.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Ale jaja! Myślałem, że zaczekają z tym do końca Zielona/Kościuszki. 9 jest według mnie do zawieszenia. 1 to już istne wariactwo...
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

9 dobrze żeby dojeżdzała przynajmniej z Widzewa na Kopcińskiego/Narutowicza - dobrze będzie.
1 musi zastąpić 9 na Zdrowiu i dzięki temu 7 wraca na Koziny.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Można wzmocnić 8 i/lub 10 i 12.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Trasa '9' jest bardzo rozsądna i sprawdzona, z '10' się na 'Z7' nie da przesiąść. Częstotliwość zmian trasy '1' jest oszałamiająca. Ciekaw jestem, ile teraz będzie jechać '96' z Rojnej na Janów.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Ale da się przesiąść z 10 na 12.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

I co dalej? kolejna przesiadka?

Czy będzie remontowane skrzyżowanie z Tramwajową? tory były tam nie tak dawno modernizowane w związku z likwidacją łuków po jednej stronie.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

A no właśnie. Dwie przesiadki i przejście przez skrzyżowanie marszłków. 9 jest dobrze zaplanowana.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Czy ktoś zna już rozkłady??? Bo został 1 dzień i troche a rozkłady nie zmienione Obrazek
krzychu_zarzew
Bywalec
Posty: 218
Rejestracja: wt 07:21, 12 lip 2005
Lokalizacja: Zarzew

Post autor: krzychu_zarzew »

Nowe rozkłady już są. 9 co 15 minut w dni robocze ( tego można się było spodziewać), 7 tak samo (zaskoczka),1 i 13 bez zmian częstotliwości.
Unormowano rozkład Z7. Ciekawi mnie czemu 4 będzie jeździć co 15 minut, a 6 i 12 co 10. Przecież się zrobi straszny tłok w tych naszych tramwajach Obrazek
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Podobno mają robić odcinek od Skałdowej do Kopcińskiego do jesieni 2008. Ciekaw jestem gdize potem krańcówke będzie miała 70A? Jak i plac Dąbrowskeigo też podobno ma być remontowany. Ja bym się najbardziej cieszył gdyby w jedną storne był tak: ... Jaracza, Piotrkowska, PLW Obrazek
przemeqq
Sympatyk forum
Posty: 769
Rejestracja: sob 12:51, 26 sie 2006
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: przemeqq »

Obcięli też rozkład "12" - od jutra co 10 minut, zresztą podobnie było ostatnio z "2" i "6".
BTW. Narutowicza chyba będą robić nie od Kopcińskiego tylko od Wierzbowej zdaje się :>
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Od Wierzbowej do Kopcińskiego to tory są już od jakiegoś czasu wymienione. Natomiast nie sądzę, by wymiana torów miała trwać aż tak długo. A sam remont Narutowicza to dopiero początek tworzenia bulwaru. Pętli na PLD nie ruszą, póki nie zacznie się przebudowa samego placu, przy czym mało prawdopodobne, by nastąpiło to jeszcze w tym roku. A 70 będzie pewno dojeżdżać pod Fabryczny przez POW, a z powrotem może Narutowicza, Wschodnia, Rewolucji, Uniwersytecka, Rondo Solidarności, Kopcińskiego... Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

'10', '12' i '14' jadą wspólnie od Popiełuszki do skrzyżowania Marszałków, więc warto było je choćby teoretycznie wytaktować. Nie wiem co z '8' i co na to Widzew-Wschód.
'6' ma teraz taki takt, jak '5', z którą dzieli kawał trasy - znowu teoretycznie z sensem, zobaczymy, jak to wyjdzie w praktyce.
Jeśli chodzi o '7' to może właśnie chodziło o wytaktowanie z '4', ale teraz burzy system na Śmigłego-Rydza. Nie można mieć wszystkiego.

Melduję również, że parę minut przed 8 w '15' od Kurczaków do Wróblewskiego tłok jest niemiłosierny. Ciekaw jestem jak na Pomorskiej. Frekwencja w pozostałych tramwajach na Politechniki jest przyzwoita, aż żal, że normalnie jest tam tak mało tramwajów, teraz to miło popatrzeć.

A tak w temacie: dopiero teraz doszło do mnie, że remont Narutowicza będzie trwał baaardzo długo.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

o3r pisze:A 70 będzie pewno dojeżdżać pod Fabryczny przez POW, a z powrotem może Narutowicza, Wschodnia, Rewolucji, Uniwersytecka, Rondo Solidarności, Kopcińskiego... :)
Ewentualnie prosto Jaracza i Kilińskiego, a z powrotem może być Składowa, Węglowa, Tramwajowa, Narutowicza... Ale za nim zaczną cokolwiek dalej remontować to minie jeszcze minimum z pół roku (zależy od tego jaka będzie zima i jakie są plany).

Ja się zastanawiam jak teraz poprowadzą objazdy dla Realowskich frikobusów (zarówno tych Tulipanowych jak i tych z M1).
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

70 raczej na pewno pojedzie przez Węglową i Tramwajową.
ODPOWIEDZ