Kup pan przystanek

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
ludek
Bywalec
Posty: 242
Rejestracja: ndz 18:07, 07 sie 2005
Lokalizacja: Łódź

Kup pan przystanek

Post autor: ludek »

Czy już niedługo będziemy wsiadać do autobusu na przystanku o nazwie "Restauracja u Bronka", a wysiadać na przystanku "Sklep u Pani Geni"? Niewykluczone, bo MPK handluje już nazwami przystanków. Pierwszy wykupiło centrum handlowe Plaza i od tej pory pasażerowie Pestki wysiadają na stacji Lechicka/Plaza Poznań. MPK ma nadzieję, że w ślad za Plazą pójdą inni. Powód jest prosty - za tym co miesiąc idą pieniądze. Jakie? O tym MPK milczy, zasłaniając się tajemnicą handlową.

Przystanek Lechicka/Plaza Poznań. Dla pasażerów MPK to nowość. Ale i duże ułatwienie dla tych, którzy nie mieszkają na Piątkowie. I o to właśnie chodziło centrum handlowemu. Dla większości pasażerów zmiana nazwy przystanku nie robi jednak większej różnicy.
Plaza Poznań to pierwsza firma w Poznaniu, która wpadła na pomysł, aby wykupić sobie przystanek. Centrum handlowe zapłaciło nie tylko za zmianę tabliczek na przystankach i w tramwajach. Co miesiac płaci też MPK "haracz". Przewoźnik nie chce zdradzać szczegółów umowy. Ma jednak nadzieję, że pomysł podchwycą inni.
Chętnych na razie nie ma. Ale być może już niedługo swój przystanek będzie chciał mieć hotel Sheraton, który stanie w miejscu kina Bałtyk? Kina już nie ma, a jego nazwa nadal widnieje na przystanku, co może być mylące. Poznaniacy są jednak innego zdania.
MPK zapewnia jednak, że "Bałtyku" tak łatwo nie odda. I choć nie ma jeszcze ustalonych reguł sprzedawania przystanków, to przede wszystkim ma rządzić zasada wygody pasażerów. A im, jak twierdzi MPK wygodniej jest orientować się na konkretny obiekt, niż na ulicę. Przewoźnik nie przewiduje też zmian nazw przystanków, a co najwyżej ich rozbudowanie o kolejny człon.
Czy przyjmie się to w Łodzi???????????
Moim zdaniem fajnie bybyło gdyby mpk sprzedawało nazwy przystanków to i by mieli troche kasy a pozatym pasażerom też będzie miło kiedy będą wiedzieć co się mieści przy danym przystanku.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Dobry pomysł. Zamiast przystanku Widzewska będzie Tesco, zamiast Brzezińska/hipermarket będzie M1. Ułatwi to dotarcie do celu przyjezdnym oraz nawet mieszkańcom Łodzi Obrazek A przy okzaji drobne korzyści do kieszeni Obrazek
SZAUTER
Gaduła
Posty: 1643
Rejestracja: wt 01:00, 12 lip 2005

Post autor: SZAUTER »

Mnie się taki pomysł podoba Obrazek Po co nazwy przecznic jak można lepiej oznaczyć Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Dobry, ale nie do końca, bo niektóre nazwy będą mogły być absurdalne.
Np: przystanek sexshop u tadzia... Obrazek
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Przechodzisz od razu w skrajność. Muszą być zachowane reguły przyzwoitości.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Co się czepiasz od razu?
Nie sądze żeby nikt nie chciał sprzedać takiej nazwy przystanku, gdyby nie było innych chęnych.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
ODPOWIEDZ