Torowisko na Wróblewskiego do likwidacji

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Ekstra. Ciekawe tylko po co na takim kawałku dwie nitki jezdni.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Dwie jezdnie na 100-150 metrowym odcinku? No sorry, kogoś ostro porąbało. Obrazek
Jakby to miało byc zalążkiem większej inwestycji - rozumiem - ale gdzie tam dalej drogę puścić? Wszystko zabudowane a w dodatku po co taka trasa wiodąca do Piotrkowskiej? Podobno starają się zwalczać ruch w centrum oraz budować OBWODNICE. Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
gothmucha
Sympatyk forum
Posty: 697
Rejestracja: czw 01:20, 07 gru 2006
Lokalizacja: Niższa/Śląska
Kontakt:

Post autor: gothmucha »

Wg ZDiT i MPU ciąg ulic Milionowa-Czerwona-Wróblewskiego jest obwodnicą centrum i ma być docelowo 2x2 na odcinku od Śmigłego-Rydza do Włókniarzy.

Czy kogoś to jeszcze dziwi, czy tylko mnie?
msq
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: czw 11:47, 20 mar 2008

Post autor: msq »

ma być docelowo 2x2 na odcinku od Śmigłego-Rydza do Włókniarzy.
Ciekawi mnie gdzie oni znajdą miejsce na to poszerzenie... :roll:
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

msq pisze:
ma być docelowo 2x2 na odcinku od Śmigłego-Rydza do Włókniarzy.
Ciekawi mnie gdzie oni znajdą miejsce na to poszerzenie... :roll:

Jak to gdzie - pojadą po kamienicach, fabrykach, zabytkach rejestrowych, parku i kilku innych ciekawych elementach.
Podobno starają się zwalczać ruch w centrum

Tego to już nawet nikt nie udaje.
oraz budować OBWODNICE. Hrm

Owszem, tylko, że dla ZDiTu i MPU obwodnicą Śródmieścia jest np. ul. Zachodnia i TO NIE JEST ŻART.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Nie będę komentować.
Rozwalić miasto drogami, zlikwidować tramwaje, najlepiej.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Urzędasom nie potrzebne. Od jakiegoś czasu nie trawię ludzi pracujących za biurkiem .Garniturek, krawacik, pensyjka cacy cacy -samochodzik i zero pomyslunkua.Jak mam iść coś załatwiać do jakiegoś biura to sie robię chory .Wole 10 godzin machać szpadłem niż iść coś latwić w urzędzie , biurze itd. Ciekawe co jeszcze wymyślą , może tory nie potrzebne na wszystkich ulicach ŁTR tylko zaostawić i będzie git
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Re: Odp

Post autor: Tomasz.bu »

Adam Alex(ex1022) pisze:Urzędasom nie potrzebne. Od jakiegoś czasu nie trawię ludzi pracujących za biurkiem.

Nie generalizujmy. Nie każdy, kto pracuje za biurkiem to od razu "garniturek, krawacik, pensyjka, samochodzik i brak pomyślunku".
Ciekawe co jeszcze wymyślą , może tory nie potrzebne na wszystkich ulicach ŁTR tylko zaostawić i będzie git

Jak Ci powiem, że wybudowane w ramach ŁTR torowisko na Piotrkowskiej jest przeznaczone do likwidacji po minięciu okresu unijnych gwarancji, to wystarczy, czy mam szukać dalszych "kwiatków"?
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Nie generalizujmy. Nie każdy, kto pracuje za biurkiem to od razu "garniturek, krawacik, pensyjka, samochodzik i brak pomyślunku".

Ogólnie piszę, wiem ,że nie wszyscy są tacy ale sporo tego jest.

[/quote]Jak Ci powiem, że wybudowane w ramach ŁTR torowisko na Piotrkowskiej jest przeznaczone do likwidacji po minięciu okresu unijnych gwarancji, to wystarczy, czy mam szukać dalszych "kwiatków"?[/quote] Tego się nie spodziewałem Tomek ale znając realia "Wszystko się może zdarzyć" A jak to jest z tym torowiskiem które zamknęli na Wróblewskiego-Czerwonej czy naprawde było w złym stanie czy mogły jeszcze jeżdzić ?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Adam Alex(ex1022), łącznie zmieniany 1 raz.
Zgierzanin
Stały bywalec
Posty: 411
Rejestracja: ndz 11:48, 15 mar 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: Odp

Post autor: Zgierzanin »

Tomasz.bu pisze:Jak Ci powiem, że wybudowane w ramach ŁTR torowisko na Piotrkowskiej jest przeznaczone do likwidacji po minięciu okresu unijnych gwarancji, to wystarczy, czy mam szukać dalszych "kwiatków"?

Jak to do likwidacji? :o Ile trwa ten okres gwarancyjny? A co z ŁTR...? :roll:
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Zgierzanin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Pewnie mowa o nitce (równoległej) w Wólczańskiej? Obrazek
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Re: Odp

Post autor: SEC »

Adam Alex(ex1022) pisze:Tego się nie spodziewałem Tomek ale znając realia "Wszystko się może zdarzyć"
Ta, gdy głowa pełna marzeń. Myślałem, że akurat Ty wiesz, bo nie raz o tym było tu pisane.
Zgierzanin pisze:Jak to do likwidacji? :o Ile trwa ten okres gwarancyjny? A co z ŁTR...? :roll:
10 lat?
gothmucha
Sympatyk forum
Posty: 697
Rejestracja: czw 01:20, 07 gru 2006
Lokalizacja: Niższa/Śląska
Kontakt:

Post autor: gothmucha »

prof_klos pisze:Pewnie mowa o nitce (równoległej) w Wólczańskiej? ;)

Tak. Najpierw Piotrkowską się zdubluje (poprzez przedłużenie Przybyszewskiego do Wólczańskiej, samą Wólczańską i Kościuszki), a następnie wytnie. Wiewióry ćwierkają, że tramwaj przeszkadza w robieniu procesji przed katedrą, a pan w MPU otwarcie powiedział, że zrobiono remont Piotrkowskiej tylko dlatego, że projekt ŁTR był projektem remontu trasy i nie przewidywał bodowy nowych odcinków.
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Adam Alex(ex1022) pisze:Tego się nie spodziewałem Tomek ale znając realia "Wszystko się może zdarzyć"
Ta, gdy głowa pełna marzeń. Myślałem, że akurat Ty wiesz, bo nie raz o tym było tu pisane.

Akurat wiem, ale naprawdę dziwia mnie te ruchy likwidacyjne. A tak apropos a np.likwidacja odcinka do Chpchoła jest przewidziana na 2010 czy 11 rok a co będzie jesli zmeinią się władze alebo wejdzie nowa miotła do zarządu dróg i transportu ?
mch
Sympatyk forum
Posty: 645
Rejestracja: pt 20:45, 31 mar 2006
Lokalizacja: Łódź

Re: Odp

Post autor: mch »

Adam Alex(ex1022) pisze:Urzędasom nie potrzebne. Od jakiegoś czasu nie trawię ludzi pracujących za biurkiem .Garniturek, krawacik, pensyjka cacy cacy -samochodzik i zero pomyslunkua.


Zdziwiłbyś się, ale za szeregowo-urzędniczą pensję ciężko jest kupić i utrzymać samochód. No, może co najwyżej motorower lub chiński skuter, jak ktoś jest twardy i nie boi się tym jeździć np. po Mickiewicza. ;)

Początkujący motorniczy w MPK więcej zarabia, to tak w ramach ciekawostki.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

[img]http://www.mmlodz.pl/images/icon_mm.gif[/img] pisze:Kradli przewody trakcyjne

Policjanci Wydziału Wywiadowczego KMP zatrzymali czterech mieszkańców Łodzi, którzy kradli przewody trakcji tramwajowej.


29 sierpnia około 23.30 policyjni wywiadowcy dostali zgłoszenie, że na ul.Czerwonej klika osób tnie przewody trakcyjne. Na miejscu funkcjonariusze zauważyli czterech mężczyzn i zaczęli ich obserwować. Dwóch mężczyzn zajmowało się cięciem drutów, kolejny układał je w wyznaczonym miejscu.

Ostatni stał na tzw. „czujce”. Gdy stróże prawa chcieli zatrzymać mężczyzn, ci rzucili się do ucieczki. Po krótkim pościgu zatrzymano całą czwórkę. Wszyscy to mieszkańcy Łodzi w wieku od 20 do 50 lat. Sprawcy mieli przy sobie nożyce do ciecia drutu.

Na miejscu zdarzenia policjanci znaleźli odcięte przewody miedziane w kawałkach o długości około 2 metrów. Straty oceniono na około 2.500 złotych. Całej czwórce grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Natura nie znosi próżni...
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Ventlan, łącznie zmieniany 1 raz.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

• Rozbudowa nawierzchni ulicy - dostosowanie projektowanej konstrukcji jezdni do
prognozowanej kategorii ruchu,
• Budowa zatok autobusowych,
• Budowa parkingów dla samochodów osobowych,
• Rozbudowa ciągów pieszych,
• Budowa ścieŜki rowerowej,
• Budowa kratek ściekowych z odprowadzeniem wody do istniejącego kanału deszczowego,
• Rozbudowa oświetlenia ulicznego,
• Likwidacja torowiska tramwajowego w ul. Czerwonej i ul. Wróblewskiego,
• Likwidacja sieci trakcyjnej,
• Przebudowa skrzyŜowania ulic Czerwona/Wólczańska/Wróblewskiego,
• Przebudowa skrzyŜowania ulic Wróblewskiego/al. Politechniki wraz z przebudową torowiska
tramwajowego i siecią trakcyjną,
• Przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyŜowaniu ulic Wróblewskiego/al. Politechniki
• Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyŜowaniu ulic Czerwona/Wólczańska/Wróblewskiego
• Rozbiórka budynków zlokalizowanych w nowym układzie drogowym,
• Usunięcie kolizji wynikających z rozbudowy układu drogowego

Nie wiedziałem, że Wólczańską kwalifikuje się jako ulicę Z 2/3+T.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez kuba_bed, łącznie zmieniany 2 razy.
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

Przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Wróblewskiego/al. Politechniki
Do ciężkiej cholery niedawno było to robione - instalacja detektorów (kamer), wymiana obudów sygnalizatorów, odświeżenie masztów.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

No to przeraziłem się przeglądając pliki z dokumentacją. Skrzyżowanie Wróblewskiego-Wólczańska-Czerwona.
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez kuba_bed, łącznie zmieniany 1 raz.
klocu
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 18:10, 07 cze 2007
Lokalizacja: Brzeziny
Kontakt:

Post autor: klocu »

Czyli kamienica na rogu Wólczańska/Wróblewskiego do rozbiórki, druga chyba odpadnie ta narożna przy Czerwonej.

Warto pamiętać o jednym, czego tu nie wzięto pod uwagę wjazd/wyjazd z kampusu politechniki. To tam najczęściej blokuje się przejazd bo jadąc od Wróblewskiego chcąc wjechać na parking trzeba odstać swoje bo nikt nie wpuści, a żeby wyjechać z w/w parkingu stosując się do nakazu skrętu w prawo zostaniemy zablokowani kolejką oczekujących na zielone.

Coś tu jest nie tak.

--
Ale wrzucenie 35 części jednego pliku spakowanego rarem - co za... Jak widać głupich pomysłów im nie brak.
ODPOWIEDZ