Pomysł na Łódź

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Pomysł na Łódź

Post autor: teufel »

DŁ pisze:
Masz pomysł na Łódź? Radni PiS chcą zmobilizować mieszkańców do działania
dziś

Ścieżka rowerowa? Plac zabaw na osiedlu? Teraz decydują o tym radni i prezydent Łodzi. Ale jest szansa, że będą mogli to robić także sami mieszkańcy. Wystarczy pomysł, 600 podpisów poparcia i uchwała trafi pod obrady rady miejskiej. Pod warunkiem, że radni zdecydują się na zmiany w statucie Łodzi, a premier RP je zaakceptuje.

- Chcemy zmobilizować łodzian do działania. To ich miasto - mówi Sławomir Worach, radny PiS i pomysłodawca zmian w statucie.

Teraz lokalne prawo tworzą radni oraz prezydent Łodzi, bo oni mają prawo zgłaszania inicjatyw uchwałodawczych. Także dotyczących inwestycji. Dużych na miarę Łódzkiego Tramwaju Regionalnego i "małych" - jak choćby remont osiedlowego chodnika. Ale zarówno radni, jak i władze miasta nie mogą być wszędzie, znać wszystkich potrzeb łodzian. Dlatego radni PiS uznali, że warto i trzeba zapytać o nie mieszkańców.

- Każdy łodzianin, mający prawo wyborcze, będzie mógł spróbować zrealizować swój pomysł - tłumaczy Worach. - Wystarczy, że zbierze pod swoim pomysłem sześćset podpisów poparcia i prześle go do szefa rady miejskiej. Jeśli prawnicy uznają, że projekt uchwały nie ma wad, trafi pod obrady rady miejskiej.

Pomysłodawca będzie prezentował uchwałę radnym, odpowiadał na ich pytania i decydował o ewentualnych poprawkach. Kto sfinansuje przedsięwzięcie?

- Budżet gminy. Ale decyzję w sprawie finansów podejmie prezydent - tak jak w przypadku uchwał radnych - podkreśla radny PiS.

Aby inicjatywa radnych PiS była możliwa do realizacji, potrzebne są zmiany w statucie Łodzi. To oznacza, że pomysł Sławomira Woracha najpierw muszą przegłosować pozostali radni, a następnie zaakceptować Donald Tusk, jako obecny premier RP.

Radni PiS są spokojni. Podkreślają, że miejskie inicjatywy obywatelskie funkcjonują już m.in. w Opolu, Świnoujściu, Włocławku, Tomaszowie Mazowieckim, ostatnio wprowadził je też Szczecin. Liczbę podpisów poparcia ustalają pomysłodawcy. W Opolu potrzeba ich 500, w Szczecinie - 400. Według Woracha, w Łodzi zdecydowano się na 600, bo to liczba, która nie zniechęci pomysłodawców.

- Łódź jest dużym miastem i nie będzie kłopotu z zebraniem tych podpisów - argumentuje radny. - Poza tym, sześćset podpisów poparcia oznacza, że inicjatywa rzeczywiście jest ważna dla łodzian.

Gdyby tak np. drugą linię na Olechów przez Przybyszewskiego ??
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez teufel, łącznie zmieniany 1 raz.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

No dawajcie, zbieramy podpisy. I odbudowę Czerwonej Obrazek
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Re: Pomysł na Łódź

Post autor: M.C. »

teufel pisze: Gdyby tak np. drugą linię na Olechów przez Przybyszewskiego ??
To może najpierw pierwszą? ;)
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

Z tego co mi mówił Ukalo pierwsza linia przeszła z fazy projektowej do fazy przygotowań. A w fazę projektową weszło torowisko do ICZMP
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Eee? Ja mówiłem, że trwają przygotowania. A nie że jest projekt. Projekt to też część przygotowań!
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

w fazę projektową weszło torowisko do ICZMP

Ale to że zaczęli projektować linie tramwajową do CZMP :D?
Jak tak to jestem w raju :lol:.
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

ukalo pisze:Eee? Ja mówiłem, że trwają przygotowania. A nie że jest projekt. Projekt to też część przygotowań!

Ups, źle zrozumiałem Obrazek
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

teufel pisze:A w fazę projektową weszło torowisko do ICZMP
Wiesz coś więcej/ Skąd dokładnie ta informacja?
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

40 lat Chojny czekały na takie wydłużenie torowiska! Jestem wniebowzięty!

Ps. Wolę teraz wyjaśnić, nim miałbym później się tłumaczyć. W pierwotnej wersji zakładana zlokalizować krańcówkę przy Kosynierów Gdyńskich, ale pojawił się pomysł, aby zlokalizować ją w rejonie ulicy Paradnej. Oba pomysły pojawiły się w drugiej połowie lat 60 XX wieku.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

I bardzo dobrze, że sieć się rozwija. Myślę, że powinniśmy dążyć do przywrócenia sytuacji sprzed masowych likwidacji.
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

A po co tramwaj do CZMP Obrazek Obrazek Przecież jest 70, 70(A). Żart Obrazek .

A tak na serio to by było cudownie Obrazek .
Piotr Ossowski
Stały bywalec
Posty: 377
Rejestracja: wt 20:59, 27 mar 2007
Lokalizacja: Pabianice, Piaski

Post autor: Piotr Ossowski »

Tak się głowię, czy nie dałoby rady (czyt. czy miałoby sens) wydłużyć 7 i 13 do ICZMP przez Sternfelda i Rzgowską. Wiem po drodze trzeba byłoby wybudować wiadukt nad torami kolejowymi. Mam mieszane uczucia do tego pomysłu.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Jest/byl projekt wydluzenia Nizszej na poludnie wraz z tramwajami. Gdyby miało się to łączyć z tramwajem na Rzgowskiej i miec wspolna petle przy CZMP, to pomysł na prawde wart uwagi.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Najlepiej przez północno-wschodnią część osiedla Kurczaki, bo tam naprawdę jest czarna dziura, jeśli chodzi o komunikację.
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

Najpier może niech zrobię najwazniejsze linie, a potem warianty. Choć o ironio niestety chcą zlikwidować ICZMP Obrazek
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Chcą zlikwidować instytut, a nie placówkę medyczną jako taką.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

morton pisze:Jest/byl projekt wydluzenia Nizszej na poludnie wraz z tramwajami. Gdyby miało się to łączyć z tramwajem na Rzgowskiej i miec wspolna petle przy CZMP, to pomysł na prawde wart uwagi.
O ten projekt chyba chodzi http://www.andrzej-b.pl/gorna01.GIF ;).
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

M.C. pisze:Chcą zlikwidować instytut, a nie placówkę medyczną jako taką.

Wiem, wiem. Zobaczymy co z tego zostanie.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

SEC pisze:
morton pisze:Jest/byl projekt wydluzenia Nizszej na poludnie wraz z tramwajami. Gdyby miało się to łączyć z tramwajem na Rzgowskiej i miec wspolna petle przy CZMP, to pomysł na prawde wart uwagi.
O ten projekt chyba chodzi http://www.andrzej-b.pl/gorna01.GIF ;).

Dokładnie. Kiedys dostalem od kogos tego linka ale z pamieci go nie dalo sie odtworzyc, dzieki.
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

teufel pisze: Wiem, wiem. Zobaczymy co z tego zostanie.
Nie sądzę by zostawili na pastwę losu budynek, który wzniesiono z wielkim rozmachem i za niemałe pieniądze, wyposażony w dobre zaplecze i będący jednym z nowocześniejszych w regionie. Jeżeli nawet zlikwidują CZMP, w co wątpię, to do tego stosunkowo nowego budynku przeniosą tu pewnie inny łódzki szpital z jakiejś "rudery".
ODPOWIEDZ