Inwestycje 2009

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Mariusz J.
Stały bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr 12:22, 29 paź 2008
Lokalizacja: Aleksandrów

Post autor: Mariusz J. »

Za dużo?Obrazek HAHAHA kpina, śmiech na sali...MPK dostaje mało, ale i szefostwo mało daje na serwis ... więc niech się nie dziwią, że jakość usług jest mierna.
msq
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: czw 11:47, 20 mar 2008

Post autor: msq »

od Milionowej do Przybyszewskiego
To co, zostawią fragment od Tymienieckiego do Milionowej i kiedy indziej go wyremontują , ponownie paraliżując ruch? Tak ciężko wyremontować wszystko od razu? A później zostają takie kwiatki, jak teraz tory na Kopcińskiego.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

ZDiT pisze:Przbudowa wiaduktów drogowych w ciągu al. Jana Pawła II przy EC 2

W czwartek, 22 stycznia rozpocznie się remont wiaduktu wybudowanego w 1977 r.
Prace przy przebudowie wiaduktów rozpoczną się od wybudowania przez wykonawcę przewiązek w pasach rozdziału, na dojazdach do wiaduktów nad bocznicą do EC2 i potrwają do 6 lutego. Ruch w obu kierunkach poprowadzony zostanie wiaduktem zachodnim.
Następnie rozebrana zostanie cała konstrukcja nośna i wzmacniane będą filary. Przyczółek południowy będzie wybudowany od początku, a północny zostanie przebudowany. Całość prac zakończy się wybudowaniem nowego pomostu. Prace potrwają do stycznia 2010 i będą kosztowały ponad 15 mln złotych.
Z punktu widzenia komunikacji miejskiej istotne o tyle, że rozkłady '52' i '65(A)' staną się nieprzydatne. Ciekawe czy tak samo jak podczas wymiany nawierzchni na tej trasie przeniosą przystanek '65(A)' za Wieniawskiego, tak by kierowcy mogli sobie skarać drogę "dołem".
kosin
Czasem wpada
Posty: 95
Rejestracja: śr 20:58, 28 lut 2007
Lokalizacja: Łódź - Teofilów

Post autor: kosin »

Szkoda ze nie pomyśleli też o remoncie torowiska na Aleksandrowskiej. Na odcinku Rydzowa-Kaczeńcowa bardzo mocno buja. Wiem co prawda ze są torowiska w jeszce gorszym stanie, ale za rok można by o Aleksandrowskiej pomyślec(i podwójnych przystankach)
kovi
Niemowa
Posty: 2
Rejestracja: pt 20:50, 25 lip 2008

Post autor: kovi »

Express Ilustrowany
Krzywe tory do wymiany
dziś

5 kilometrów torów tramwajowych zostanie wymienionych w tym roku. Zarząd Dróg przygotowuje dokumentację przetargową. Prace rozpoczną się w drugim kwartale na ul. Dąbrowskiego (od pętli tramwajowej do al. Rydza-Śmigłego).

Remonty torów na ul. Kilińskiego i ul. Limanowskiego są planowane w drugiej połowie roku.

- Na fragmencie ul. Kilińskiego od ul. Tylnej do ul. Przybyszewskiego będzie przeprowadzona modernizacja kanalizacji, później zostanie położone nowe torowisko - mówi Renata Borkowska-Kubiak, rzecznik ZDiT.
::: Reklama :::

Wymiana torowiska na ul. Limanowskiego od ul. Zachodniej do ul. Grudziądzkiej potrwa dwa lata.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Trzeba coś widowiskowo wykoleić na Przybyszewskiego. Może podziała, jak w przypadku Narutowicza Obrazek
Chester
Bywalec
Posty: 197
Rejestracja: śr 09:10, 10 paź 2007
Lokalizacja: Łódź Widzew Wschód

Post autor: Chester »

No co ty o3r, taki fajny odcinek trzeba zostawić. To jest relikt mojego dzieciństwa ( na muzeum zamienić razem z Puszkina) .Jeszcze tylko mi oddać linie 18, 21 i 29... Obrazek) Więcej linii więcej szans na wykolejenia Obrazek
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Trzeba na Przybyszewskiego i Puszkina wymienić tory. Tędy mogłyby kursować niskopodłogowe tramwaje Obrazek
Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Ciekawe dokąd? Bo jako objazd '10' - napewno, ale dla '3' to trochę za mało.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kazik, łącznie zmieniany 1 raz.
Bartek12042
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: ndz 19:02, 26 paź 2008

Post autor: Bartek12042 »

Wykoleić tramwaj trzeba na Aleksandrowskiej,Limanowskiego,Przybyszewskiego i Puszkina by ruszyli z remontem torów w tamtym rejonie.A po remoncie Przybyszewskiego i Puszkina proponuję stare tory oddać do muzeum zamiast na złom.Chociaż będzie jakaś pamiątka po Przybyszewskiego i Puszkina dla miłośników tamtego odcinka torów.
teufel
Sympatyk forum
Posty: 793
Rejestracja: wt 09:02, 03 sty 2006

Post autor: teufel »

Do jakiego muzeum? Myślisz o tym na Wierzbowej? I co chcesz upchać tam 5km czy ileś km torów ?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Można by z tego zrobić jakieś drabinki i inne elementy placu zabaw, by do muzeum przyciągnąć najmłodszych Obrazek

BP, NMSP Obrazek
Simon
Gaduła
Posty: 1399
Rejestracja: ndz 21:08, 09 gru 2007
Lokalizacja: Łódź Górna

Post autor: Simon »

Kazik pisze:
ZDiT pisze:Przbudowa wiaduktów drogowych w ciągu al. Jana Pawła II przy EC 2

W czwartek, 22 stycznia rozpocznie się remont wiaduktu wybudowanego w 1977 r.
Prace przy przebudowie wiaduktów rozpoczną się od wybudowania przez wykonawcę przewiązek w pasach rozdziału, na dojazdach do wiaduktów nad bocznicą do EC2 i potrwają do 6 lutego. Ruch w obu kierunkach poprowadzony zostanie wiaduktem zachodnim.
Następnie rozebrana zostanie cała konstrukcja nośna i wzmacniane będą filary. Przyczółek południowy będzie wybudowany od początku, a północny zostanie przebudowany. Całość prac zakończy się wybudowaniem nowego pomostu. Prace potrwają do stycznia 2010 i będą kosztowały ponad 15 mln złotych.
Z punktu widzenia komunikacji miejskiej istotne o tyle, że rozkłady '52' i '65(A)' staną się nieprzydatne. Ciekawe czy tak samo jak podczas wymiany nawierzchni na tej trasie przeniosą przystanek '65(A)' za Wieniawskiego, tak by kierowcy mogli sobie skarać drogę "dołem".
Po dwóch dniach od zamknięcia wschodniej jezdni jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Zero korków poza szczytem. W szczycie tak niewielkie, że nie powoduje to opóźnień w komunikacji.

BTW
Teoretycznie miały być dwa pasy w każdym kierunku na zwężeniu jezdni. Lewy dla samochodów osobowych a prawy dla autobusów/ciężarówek. Jednak zupęłnie sie to nie sprawdza. Lewy pas jest na tyle wąski, że kierowcy samochodów z trudem wyprzedzają większe pojazdy z prawej.
Bartek12042
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: ndz 19:02, 26 paź 2008

Post autor: Bartek12042 »

Obserwuję wiadukt na Al.JP 2 i zauważyłem,że większość kierowców jedzie 2 objazdami (od Kaliskiego skręca w Mickiewicza i jedzie do Al.Politechniki potem jedzie Politechniki do Obywatelskiej i potem odbija z powrotem w JP 2 i z Kaliskiego w Bandurskiego i dają w Maratońską i jadą do Obywatelskiej a potem w JP 2.Widać,że kierowcy są mądrzejsi niż ZDiT.Taki objazd to ja znam już od 11 lat.
Gdyby były jakieś remonty mogę podpowiedzieć moje typy dla objazdów.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Ta, mądrzejsi - właśnie to co wymieniłeś, to objazdy proponowane przez ZDiT...

@Simon - moje obserwacje są podobne; do tego przewiązki między jezdniami zrobiono tak, że można przez nie przejechać jadąc ~50km/h, a nie turlając się; dwa pasy pozwalają na przejazd dwóch osobówek obok siebie, z ciężarówkami tylko trochę ułatwiają
Oczywiście prasa zdążyła ogłosić już tam hekatombę i ostateczny armagiedon. No ale mieliśmy się nią nie przejmować Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kazik, łącznie zmieniany 1 raz.
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

www.odkorkujmymiasto.pl pisze:Harmonogram remontów odtworzeniowych wg. Projektu Planu Budżetu na rok 2009-
Wydział Utrzymania Ulic i Obiektów Inżynierskich ZDiT
1) Ul. Broniewskiego---Od ul. Niższej do ul. Zapolskiej---lipiec-sierpień
Ul. Niższa---Od ronda Broniewskiego do ul. Śląskiej
2) Ul. Obywatelska---cała---lipiec-wrzesień
3) Ul. Dąbrowskiego---Od al. Śmigłego Rydza do ul. Puszkina---czerwiec-październik
4) Brójecka---cała---czerwiec-połowa lipca
5) Bronisin---Od posesji nr 52 do granicy miasta---czerwiec-połowa lipca
6) Al. Piłsudskiego---Od ul. Przędzalnianej do ul. Wydawniczej- str. Południowa---czerwiec-koniec
lipca
7) Ul. Przybyszewskiego---Od Śmigłego Rydza do Książąt Polskich---czerwiec-październik
8 ) Malownicza---Od Rokicińskiej do Rataja---październik

*-UWAGA w przypadku pozyskania środków zewnętrznych
(np. Subwencja z Ministerstwa Transportu) zakres
rzeczowy w/w harmonogramu może ulec zmianie,
bądź też mogą pojawić się nowe zadania
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez mig, łącznie zmieniany 1 raz.
lisu1910
Czasem wpada
Posty: 54
Rejestracja: wt 17:06, 11 mar 2008

Post autor: lisu1910 »

Minęło już trochę czasu, wiadomo kiedy i gdzie rozpoczną się pierwsze modernizacje torowisk? Będzie to ulica Limanowskiego, Kilińskiego czy może jakaś inna? Obrazek
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Póki co miasto nie ma uchwalonego budżetu, więc nic nie wiadomo.
msq
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: czw 11:47, 20 mar 2008

Post autor: msq »

Hm, panowie z bodajże MPK zamknęli o 20 kawałek torowiska na Kilińskiego w kierunku północnym na wysokości EC-1. Wie ktoś co oni tam grzebią?
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Nie wiem do jakiego tematu to dać, więc dam tutaj:
ograniczono prędkość przejazdu tramwajów przez skrzyżowanie Politechniki/Wróblewskiego do 10km/h. (nie wiem czy w obie strony czy tylko w kier. północnym). Krzyżaki i zwrotnice są w fatalnym stanie. Nawierzchnia przy torach po zimie też wygląda nieciekawie. Na skrzyżowaniu instalowane są teraz nowe światła, a czy są jakieś plany dotyczące większego remontu? Czy dopiero z całkowitą przebudową Wróblewskiego?

edit:
Torowisko na odcinku Wróblewskiego-Skrzywana też przydałoby się wyremontować, zwłaszcza jeżeli podczas awarii i uroczystości z torowiska na Politechniki mają korzystać PESY i Citki.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Adamix, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ