Tramwajarze mają milczeć...

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
ludek
Bywalec
Posty: 242
Rejestracja: ndz 18:07, 07 sie 2005
Lokalizacja: Łódź

Tramwajarze mają milczeć...

Post autor: ludek »

Czwartek, 18 sierpnia 2005r.

W łódzkich zajezdniach MPK pojawiły się komunikaty prezesa Krzysztofa Wąsowicza zakazujące udzielania prasie jakichkolwiek informacji.

„Pracownicy nie powinni przedstawiać swojego stanowiska ani udzielać informacji środkom masowego przekazu” – nakazuje prezes.

Kierowca MPK, który przyniósł do redakcji zerwany ze ściany komunikat, jest oburzony.

– Tabor się rozsypuje, a nie mamy gdzie interweniować, bo grożą nam od razu wypowiedzeniem. Kontakty z prasą, to coraz częściej jedyna forma ochrony nie tylko dla pracowników, ale także dbania o bezpieczeństwo pasażerów. MPK to spółka gminna, utrzymywana z pieniędzy podatników, którzy powinni wiedzieć, co się tu dzieje – przekonywał.

Magdalena Miśta, kierownik Działu Obsługi Klienta, uprawniona do kontaktu z mediami, tłumaczy, że ograniczenia nie wynikają z chęci ukrywania jakichkolwiek informacji.

– To normalna procedura w dużej firmie, która dba o ochronę biznesowych informacji – tłumaczy. – Pracownicy znają zazwyczaj wycinek działalności firmy i nie są w stanie kompetentnie ocenić podejmowanych decyzji.

(kz) - Express Ilustrowany
Ico wy nato bo mnie brak słów Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Cóż, afera goni aferę, ale i tak będą mówić pracownicy i to coraz głośniej.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Re: Tramwajarze mają milczeć...

Post autor: morton »

To normalna procedura w dużej firmie, która dba o ochronę biznesowych informacji – tłumaczy. – Pracownicy znają zazwyczaj wycinek działalności firmy i nie są w stanie kompetentnie ocenić podejmowanych decyzji.

Ona ma rację, szeregowi pracownicy nie mają pojęcia o programie spółki i ich opinia może być błędna.

Ostatni rok jakoś przeżyliśmy choć wszyscy narzekali. I co się okazało, że nie ma już długu. Teraz zaczynają remonty taboru i zobaczymy jak im to wyjdzie :)
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Możemy mieć tylko nadzieję...
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

Podobno w Polsce mamy silne związki zawodowe-takie opowieści można sobie wsadzić pomiędzy bajki. Akurat kierowcy mają najgorzej o kolejarze i górnicy najlepiej. Prawda jest taka , że na zdecydowanego przedsiebiorce to nic nie pomoże czasami to dobrze ale tylko czasami...
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Tu chodzi o dobry wizerunek spółki a od niego dalszy rozwój i dobre prosperowanie.
Michał M.

Re: Tramwajarze mają milczeć...

Post autor: Michał M. »

morton pisze:
To normalna procedura w dużej firmie, która dba o ochronę biznesowych informacji – tłumaczy. – Pracownicy znają zazwyczaj wycinek działalności firmy i nie są w stanie kompetentnie ocenić podejmowanych decyzji.


Ona ma rację, szeregowi pracownicy nie mają pojęcia o programie spółki i ich opinia może być błędna.

Ostatni rok jakoś przeżyliśmy choć wszyscy narzekali. I co się okazało, że nie ma już długu. Teraz zaczynają remonty taboru i zobaczymy jak im to wyjdzie :)


O jakim programie spółki Ty mówisz? O programie rozkradania łódzkiej komunikacji?

Ostatni rok przezyliśmy, nie ma długu. To prawda. Nie będzie też wkrótce taboru.


A tak poza tym witam - pierwszy raz napisałem na tym forum.
ODPOWIEDZ