Trasa W-Z + tramwaj na Olechów/do DELLa

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

SEC pisze:Przecież tak było zawsze.
Faktycznie. Tylko dlaczego ZDiT twierdzi, że to zmiana wprowadzona dzisiaj "na bieżąco"?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
pawelczyk
Sympatyk forum
Posty: 998
Rejestracja: sob 22:09, 05 sty 2008

Post autor: pawelczyk »

Dlatego, że dopuszczono możliwość skrętu w lewo na czas remontu ale po pierwszych obserwacjach już po południu przywrócono zakaz skrętu. Nawrot była na tyle zapchana, że skręcające z Kościuszki auta blokowały skrzyżowanie.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Moje odczucia: miałem czas to wszystko mogło się dziać, ale współczuję innym pasażerom. Jadę sobie spokojnie na pl. Niepodległości, za mną podjeżdża 11 - wsiadam. Przejechałem przystanek, okazało się, że tramwaje stoją od samej Żwirki już do Czerwonej. Co robię? Idę na Politechniki, podszedłem na przystanek, po chwili przyjechała stara 15 - wsiadam (w ogóle śmieszna sytuacja, bo motorniczy nie wyhamował i musiał cofać). Przejechałem cały przystanek - tramwaj odmówił posłuszeństwa przy Radwańskiej, zresztą z tego co wiem nie on jeden. Nie chciało mi się czekać, więc poszedłem do Mickiewicza - rozglądam się, a tam w zatrzymaniu stoją przynajmniej: 15A, 11 (bo Citek) i jeszcze kilka innych tramwajów - co jakiś czas podjeżdżały kolejne.

Mam czas, więc się włóczę - poszedłem na przystanek 98/Z10. Wsiadłem - pełen luzik, wolnych miejsc aż nadto, szybko przejechane - fajnie. Spojrzałem na drugą jezdnię i widzę naładowany do granic możliwości autobus (godziny takie, że ludzie wracają do domów; ja jechałem w stronę centrum). Poszedłem na 57, które stało w jednym wielkim korku, a z drugiej strony w ciągu kilku minut podjechało kilka w stronę Karpackiej.

Ogólnie raczej słabo, tym bardziej czytając o tym co się działo na Żwirki... Oby coś z tym zrobiono. Na pewno na plus (w takim czasie w jakim to widziałem), tramwaje na Kościuszki przy Mickiewicza miały częściej "zielone" niż przed zamknięciem wz-ki.
msq
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: czw 11:47, 20 mar 2008

Post autor: msq »

bombardier pisze:rekompensatą za mniejszą ilość kursów linii tramwajowych jest zwiększona częstotliwość linii 98/A/B ( na widzewie trasa linii 98 pokrywa się z linią tramwajową - po stronie zachodniej od dworca Kaliskiego pokrywa się jedynie na al . Wyszyńskiego na odcinku al.Bandurskiego - Retkinska )
krańcówka lini Z10 też wchodzi w Widzew ( dla tych co mieszkają w okolicy centrum Tulipan ) więc nie jest tak źle na widzewie
Nie jest tak źle? Widzew-Wschód miał kilkanaście bezpośrednich połączeń na godzinę z centrum, a teraz? 3 oraz 9 w rozkładzie wakacyjnym (szczególnie 9tka to jakiś żałosny żart) i 98B, które jeździ jedynie do 18 i tylko w dni robocze. To jest normalne? Z2 tylko trochę poprawiło teraz sytuację. Jednocześnie mamy idiotyczny twór w postaci Z10, które zaczyna/kończy się nigdzie (Tulipan) i ma niektóre przystanki odseparowane od pozostałych linii (gratulacje dla pomysłodawcy). W efekcie otrzymaliśmy układ niewydajny i niesamowicie nieczytelny (98, 98A, 98B, Z10). Łodzianie wariują, nie mówiąc już o przyjezdnych. Najprostszy układ, czyli zrobienie z Z10 linii pokrywającej się z trasą 10tki jest dla ynżierów ze ZDiT niemożliwy i woląc kombinować tworząc rozkład w słoneczka i chmurki, jednocześnie marnować tabor na zbyt wysoką częstotliwość na Janów.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Kpc21 pisze:Przy samej nawrotce dodatkową atrakcją był policjant pokazujący, że należy zawracać (jakby dało się tam wykonać jakikolwiek inny manewr...).
Nie tyle pokazywał, że trzeba zawracać, co pilnował, żeby nikt nie wepchnął się pod tramwaj . Za kilka dni podobno ruch na "zawrotce" przez tory będzie sterowany sygnalizacją.
M. Kaźmierczak pisze:
STUDI pisze:Ponadto zajęć nie ma przed 8-ą a po 16 tej to już raczej też niewiele zajęć jest.
Typowy przykład "znaFFcy", który nie wie, a się wypowiada. Zajęcia zaczynają się przed 8, dużo zajęć prowadzonych jest także po 16, szczególnie na WSMiP. Ponadto po południu odbywają się różnego rodzaju koła naukowe. Istnieje też coś takiego jak BUŁ, otwarta do 20. Z resztą można wymieniać i wymieniać. :roll:
Lubię to!
Dodam, że studenci dojeżdżają też po zajęciach do pracy (tak!), na zajęcia sportowe, zażyć kultury, albo zwyczajnie na imprezy. Z natury są ruchliwi i trzeba ich szanować.

A jeśli tramwaj ma jeździć co 30 minut, to lepiej w ogóle go sobie darować, zwinąć sieć i puścić autobus...
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kazik, łącznie zmieniany 1 raz.
Zwyrol
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: wt 20:03, 17 wrz 2013
Lokalizacja: Retkinia

Post autor: Zwyrol »

Dziś już po 10 tramwaje stały na Żwirki i przy Radwańskiej, ciekawe co dalej dzień przyniesie Obrazek
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Koło 14:00 torowisko na Żwirki było w 100% przejezdne, nie było żadnych korków. Tłoczno było na Żwirki od bramy PŁ do Żeromskiego, ale nie wiem czy można to nazwać korkiem, bo auta się poruszały.

Problemem jest natomiast zupełne nieogarnięcie prywatnych linii autobusowych. Jedni przewoźnicy odjeżdżają normalnie spod Centralu, inni z różnych przystanków w okolicach, twierdząc że nie wiedzą, jak z tym będzie dalej, bo cały czas czekają na decyzje ZDiT-u.

Na Mickiewicza/Kościuszki uruchomiono dziś sygnalizację świetlną. Po co - nie mam pojęcia. Wczoraj wszystko działało tam bardzo sprawnie, natomiast dziś rano piesi do tej sygnalizacji i tak się nie stosowali. Światła dla pieszych są na przycisk.

Dodatkowo (wczoraj tego chyba jeszcze nie było, ale przekonany nie jestem) na Mickiewicza przy Kościuszki w stronę Kaliskiego pachołkami wygięto nieco bieg jezdni i wydzielono zatokę przystankową.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kpc21, łącznie zmieniany 2 razy.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
przemeqq
Sympatyk forum
Posty: 769
Rejestracja: sob 12:51, 26 sie 2006
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: przemeqq »

Dzień drugi, dla mnie, lepszy niż pierwszy. Do miejsca pracy dojechałem rano w 31 minut (+oczekiwanie na 15tkę ok. 6 minut), droga powrotna trochę dłużej, 15tka zdaje się miała zatrzymanie na Żeromskiego i trochę się kursy rozjechały. Powrót zajął mi od wyjścia z pracy do wejścia do domu 45 minut (2ka spóźniona).

Co do samochodów - rano (przed 8mą) kolejka stała na Żeromskiego do Mickiewicza i Radwańskiej, po południu (po 16ej) gdzieś do starej hali sportowej. No i oczywiście na Wróblewskiego. Jazda tramwajem Gdańską jak na razie jest sprawna, szybsza niż Z15, chociaż mam wrażenie, że przy WAM tramwaje stoją mega - długo; od jutra zdaje się na część Kopernika będą mogły wjechać samochody.
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eDragon55 »

Według mnie dziś dzień był lepszy bo usunięto auta ze Żwirki i nie było awarii na Kopcińskiego, nie było też korków na Rewolucji tak jak wczoraj. Tramwaje jeździły raczej normalnie ale były pełne. Autobusy 70 i 96 przyjeżdżały raczej punktualnie i dało się w nich oddychać.
Ale na samej W-Z były dwa wypadku przez kierowców wymuszających pierwszeństwo i to spowodowało większe korki no i były też osoby ranne.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Dzisiaj na Żwirki policja kierowała ruchem, ale raczej wiele to nie dawało. Od Mickiewicza do Żwirki stały ok. 3 tramwaje. Wewnątrz już znacznie mniej ludzi, a znane mi osoby dotychczas dojeżdżające na PŁ tramwajem 2 przesiadają się jednak na 8.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eDragon55 »

Kpc21 pisze:Dzisiaj na Żwirki policja kierowała ruchem, ale raczej wiele to nie dawało. Od Mickiewicza do Żwirki stały ok. 3 tramwaje. Wewnątrz już znacznie mniej ludzi, a znane mi osoby dotychczas dojeżdżające na PŁ tramwajem 2 przesiadają się jednak na 8.

Tylko po co się przesiadać na 8 jak trzeba spory kawał się przemieścić a 2 przejechać bezpośrednio łatwiej. Dzisiejszy dzień już był spokojniejszy ale dziś nie obyło się bez awarii na ul. Narutowicza.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

To skutek doświadczeń tych osób z linią 2 z ostatnich dni.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
przemeqq
Sympatyk forum
Posty: 769
Rejestracja: sob 12:51, 26 sie 2006
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: przemeqq »

Dziś rano znowu horror- 2ka tak się zapchała, że wysiadłem przy Manufakturze, by motorniczy mógł w ogóle zamknąć drzwi, a i tak musiał wysiąść i tłumaczyć 4 paniom, które stały na schodach, że drzwi blokują...już przy Lutomierskiej część osób nie wsiadła, przy Manufakturze z 10cioma osobami przepuściłem jeszcze 11 i 3, część osób i ja weszły do następnej już 2ki.

Godzina akcji: między 7:27, a 7:50. Dodam, że 78, 96, 59 i 99, które miałem okazję widzieć, też zawalone.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Czyli już wiadomo, dlaczego ludzie kombinują jak dojechać na Teofilów inaczej niż dwójką Obrazek

Co powinien zrobić ZDiT?
1. Zamknąć Żwirki na odcinku z tramwajami dla aut.
2. Zwiększyć częstotliwość tramwajów na ŁTR-ze.

Tak trudno im pojąć, że jak nie da się zapewnić w miarę działającej komunikacji indywidualnej i publicznej jednocześnie, to udrażnia się publiczną?

Tak BTW, dzisiaj spore korki były na... Wojska Polskiego między Źródłową a Palki. Czyli na odcinku, gdzie dotychczas korki były zjawiskiem raczej niespotykanym. Ciekawe jak to się odbiło na kursowaniu 85 i 64.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kpc21, łącznie zmieniany 3 razy.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
przemeqq
Sympatyk forum
Posty: 769
Rejestracja: sob 12:51, 26 sie 2006
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: przemeqq »

Dzień czwarty. 2ka wypchana na maxa wypchała się jeszcze bardziej, gdyż 96 nawaliło przy Zachodniej Obrazek

A co do korków to fakt - przedwczoraj były nawet na Limance w kierunku Hipotecznej do wysokości Kościoła przy Piekarskiej.
tornado
Bywalec
Posty: 138
Rejestracja: sob 18:32, 31 sie 2013

Post autor: tornado »

Szkoda, że 2, 3 i 11 nie mogą jeździc co 10 min. W tak ekstremalnych chwilach jak remont W-Z, powinni dopuścic takie odchyły o taktu.
PS.

Któryś dzień widzę Konstala na 11 i co można.... nie ma upału...
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eDragon55 »

Z tą komunikacją miejską jest coraz gorzej wiele linii jeździ za rzadko (2, 3, 6, 7, 9/9A, 11, 13, 16/16A) wszystkie te linie co wymieniłem powinny jeździć co 10 minut no i 15/15A zwłaszcza w weekendy częściej. Zwiększono tylko częstotliwość 70 i 96 dlatego teraz bardziej opłaca się poczekać 7 minut na autos niż do 20 minut na tramwaj.
przemeqq
Sympatyk forum
Posty: 769
Rejestracja: sob 12:51, 26 sie 2006
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: przemeqq »

Co do 15 i 15A. Te linie działają średnio, trafienie na nie to trochę loteria. Już o 7:35 mają opóźnienia i jadą 3 pod rząd. Chyba trochę nadal odbija się czkawką w rejonie PŁ reforma z 2001 r., a potem usunięcie 46.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Czerwonej i Wróblewskiego brakuje.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Co ma Czerwona i Wróblewskiego do korków na Gdańskiej, Legionów i Pomorskiej?
ODPOWIEDZ