Wrzesień w MPK

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
ludek
Bywalec
Posty: 242
Rejestracja: ndz 18:07, 07 sie 2005
Lokalizacja: Łódź

Wrzesień w MPK

Post autor: ludek »

Drodze forumowicze niewiem czy wiecie ale mpk na wrzesień niema wystawionej odpowiedniej ilości taboru. Prawdopodobnie we wrześniu rozkłady niczym niebędą się różnić od wakacyjnych i to przez kogo przez pana prezesa Wąśowicza.Kratuluje oszczędności mam tylko nadzieje że pan prezes który umie normalnie myśleć zkontaktuje się z polską firmą konstal i kupi wózki bo na samej zaj. Dąbrowskiego 12 wagonów stoi z powodu wózków.
Wrzesień tuż tuż!!!!!!!!!!
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Re: Wrzesień w MPK

Post autor: Aleksej »

Jak juz cos piszesz to sprawdz najpierw informacje. MPK nie ustala rozkladow jazdy (ile razy to mozna pisac aby trafilo co do niektorych) robi to ZDiT i one nie beda sie znaczaco roznily od rozkladow z wrzesnia ubieglego roku! Wiec nie chrzan tylko najpierw sprawdz swoje informacje (a najlepiej rusz swoje 4 litery i idz do ZDiT i sam zobacz powakacyjne rozklady).

Pozdrawiam,
Aleksej
ludek
Bywalec
Posty: 242
Rejestracja: ndz 18:07, 07 sie 2005
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ludek »

Aleksej ZDiT może sobie pisać rozkłady ale to mpk wystawia tabor i co z tego że rozkład będzie z częstotliwością co 6 minut w szczycie jak mpk nieobstawi tego rozkładu brygadami bo ich poprostu niema chyba że zrobią niezbędne zakupy.
POZDRAWIAM
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Prawdopodobnie we wrześniu rozkłady niczym niebędą się różnić od wakacyjnych i to przez kogo przez pana prezesa Wąśowicza

Wiec napisales kompletna glupote o czym Ci wspomnialem, jesli nie chcesz chodzic do ZDiT i sprawdzic jak beda wygladaly rozklady po wakacjach to nie pisz takich glupot. EOT.

Pozdrawiam,
Aleksej

P.S.
I zauwaz ze w zeszla zime tylko na Limanowskiego stalo ponad 20 autobusow rozbieranych na czesci, podobnie na Kilinskiego, teraz na Limanowskiego wszystkie Volva jezdza, wiec nie panikuj.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Aleksej pisze: I zauwaz ze w zeszla zime tylko na Limanowskiego stalo ponad 20 autobusow rozbieranych na czesci, podobnie na Kilinskiego, teraz na Limanowskiego wszystkie Volva jezdza, wiec nie panikuj.

Czyli zaciskanie pasa dało efekty i teraz remontuje się tabor, dobrze wnioskuje z twojej wypowiedzi ? Jeśli tak to dobrze, tylko nie wiem czemu MPK pozbywa się Manów i Solarek ;(
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Czemu pozbywają się Manów i Solarek? Bo zamiast tych świetnych wozów wolą gnioty. Obrazek A do tego jeszcze likwiduję 25 Jelczy i Ikarusów. Obrazek
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Watpie aby po sprzedazy skasowali 25 autobusow, pewnie skasuje tylko krotkie stare Jelczydla, i pewnie 1-2 najgorsze Ikary. A sprzedaja poniewaz jest ich tak malo i serwisowanie jest drogie, tylko ze logicznie byloby kupic 15 Solarisow i wtedy sprzedac ewentualnie 5 manow.

Pozdrawiam,
Aleksej

P.S.
I tak spolka powili staje na nogi i wiekszosc taboru jest w znacznie lepszym stanie niz kilka miesiecy temu (no i wiekszosc jezdzi)
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Nie wiem po co MPK kupiło Solarisy. Są one droższe od np. Volva 7000 o 100 tys. zł. Poza tym Volva już są więc nie było by problemu z częściami i serwisem, a tak kupili tylko 5 sztuk i teraz je sprzedają Obrazek

Tak na marginesie rok 2000 był rokiem, którym przyszło wiele nowych autobusów: 5 Solarisów U12, 5 Manów NL 223, 20 Mercedesów O530 Citaro, 1 Volvo 7000 i do tego Volva B10LA Obrazek
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Eee... sorki ale Solarisy nie byly drozsze od Volvo 7000 Obrazek (zreszta teraz to sa najtansze porzadne autobusy na rynku, Solaris U-18 kosztuje 1,005 tys zl a Volvo 7700A 1,145 tys zl).

A kupiono po piec Manow i Solarek aby przetestowac obie marki w Lodzi i wybrac jedna na Nowe Sady, na Kilinskiego sa produkty Jelcza i Mercedesa (Jelcze maja oczywiscie silniki MB), na Limanowskiego Volvo, a na Nowych Sadach mialy byc Many badz Solarisy.

Zreszta nie wiem czy wiecie ale Solarisy to najmniej awaryjne autobusy w MPK!

Pozdrawiam,
Aleksej
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Co do ceny to słyszałem, że Volva 7000 są tańsze od Solarisów U12 Obrazek
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Ceny autobusow podlegaly niezlym wahaniom. Przykladowo Volvo 7000 z ostatniej dostawy (z wyswietlaczami Emtala) kosztowaly az 900 tys zl!

Te piec Solarisow zakupionych przez MPK w 2000 roku to byly wowczas najtansze autobusy na rynku (nie liczac autobusopodobnych wytworow Jelcza), Solaris dopiero wchodzil na rynek i kusil nowych nabywcow niska cena. Zreszta patrzac na zakupy MPK przed 2002 rokiem to widac ze stawiano na jakosc a nie na cene (wyjatek to nieszczesny zakup Jelczy, ale tutaj byly dosyc duze naciski ze strony wladz miasta). Mercedesy O405N uwazane byly wtedy za najlepsze na rynku, Volvo B10L(A) bylo rowniez rozwinieciem bardzo udanej serji B10M. A juz Mercedesy Citaro, Many NL-223, Solarisy U-12 i Volvo 7000(A) byly uwazane (i nadal sa) za autobusy najwyzszej klasy. Wielka szkoda ze odchodzimy od tej tradycji.

Pozdrawiam,
Aleksej
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Miałem nadzieje, że będą kontynuowali zakupy Volv 7000(A) oraz Mercedesów O530 (nawet O530G Obrazek ). Niestety się zawiodłem Obrazek
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Ale nie moge zrozumieć czemu MPK, chce sprzedać many i solarisy.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

szymon5444 pisze:Dzis zobaczyłem, zę sa już powakacyjne rozkłady i zobaczyłem ze bedzie w Łodzi nowa linia- 69B, która bedzie kursować dość czesto ma Nowy Józefów.

A gdzie są niby te rozkłady? :twisted:
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Na przystankach juz sa wieszane i powieszone rozkłady. które będą obowiązywać od września.
No to mamy od dziś 1 września kilka zmian w komunikacji miejskiej:
Uruchomienie linii 69B:
69 przez Nowe Sady na Józefów
69A prosto Obywatelską na Kusocińskiego
69B przez Nowe Sady na Kusocińskiego, czyli jak dotychczas 69.

Korekta przebiegu trasy linii 92:
Stróża Sawickiej (pętla)-Wiskitno-Kolumny-Tomaszowska-Dąbrowskiego-Tatrzańska-Felińskiego
Gojawiczyńskiej-Dąbrowskiego-Dąbrowa

Jeśli ktoś nie zrozumiał to zmiana polega na przedłużeniu do pętli Dąbrowa przy krańcówce tramwajowej.
Zmiana obowiązuje w obie trasy.

Likwidacja linii 98A, co wiąże się ze zwiększoną obsługą trasy do Nowego Józefowa.

Wydłużenie linii 99 w niektórych kursach do Nowego Józefowa. Uruchomienie linii 99A, na dotychczasowej trasie 99 do Maratońskiej.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez szymon5444, łącznie zmieniany 2 razy.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Aha. A to Ci niespodzianka z 69B. Ale lepiej to niż 69AA (wersja A linii 69A). Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Ciekawe czy 69B będzie objeżdżać Nowe Sady. Jeśli nie, to jest nie potrzebna, bo na Nowy Józefów można by puścic 69A tylko z inną częstotliwością niż teraz.
krzychu_zarzew
Bywalec
Posty: 218
Rejestracja: wt 07:21, 12 lip 2005
Lokalizacja: Zarzew

Post autor: krzychu_zarzew »

Słyszałem,że jak zaczynali budować fabrykę na Nowym Józefowie to do
zlokalizowanej tam pętli miały pojechać autobusy z krańcówki na Maratońskiej (80,86,98,99).Prawda to?
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Szczerze mówiąć to piersze słysze ale zrobili tylko 3 stanowiska, więc wątpię aby przedłużyli wszystkie linie Obrazek

Przed chwlika dowiedziałem się, że powstanie też 99/99A Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez morton, łącznie zmieniany 1 raz.
krzychu_zarzew
Bywalec
Posty: 218
Rejestracja: wt 07:21, 12 lip 2005
Lokalizacja: Zarzew

Post autor: krzychu_zarzew »

No to niech wydłużą 86 i 98,98A włączenie do 98
Dwie linie z przyzwoitymi częstotliwościami wystarczą.
I swoją drogą mogliby uporządkować wreszcie linie 11 i 11A. Ja mieszkam w Łodzi i gubię się w rozkładzie co jak jest oznaczone.
Możnaby pomyśleć o tym,aby 11 jeżdziło do Pabianic w co drugim,a nie
jak dotychczas w co trzecim kursie.Wtedy uporządkowałoby to rozkład.
11 Pabianice-Zgierz
11A Chocianowice-Pabianice
ewentualnie możnaby wydłużyć 11 we wszystkich kursach do Zgierza
i wtedy:
11 Zgierz-Pabianice
11A Zgierz-Chocianowice Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez krzychu_zarzew, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ