Korki/opóźnienia.

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

A jak ma być punktualna skoro innych samochodów przybywa?
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

Poprzez wprowadzenie ograniczeń dla tych samochodów.
px33
Weteran
Posty: 5842
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Poprzez wydzielone (choćby i trochę na chama) torowiska i jak najkrótsze linie autobusowe niedopuszczające do większych spóźnień.
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Ludzie sami się nie opamiętają. Albo opamiętają się władze, albo będzie, mówiąc oględnie, kiepsko.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

Bartek12042 pisze:A co do samej trasy ŁTR wg mnie brakuję kilku podstacji (przed remontem było ich więcej i nie było problemu z zanikaniem prądu w trakcji.

A to ciekawe, nikt nie ukradl zadnych podstacji na trasie LTR wiec jest ich tylesamo co kiedys :twisted:

Akurat od kilku miesiecy zaniki napiecia na trasie LTR sa bardzo sporadyczne. Wszystkie podstacje zostaly gruntownie wyremontowane i spisuja sie dobrze.

Aleksej
Bartek12042
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: ndz 19:02, 26 paź 2008

Post autor: Bartek12042 »

Wg mnie powinni jeszcze kilka sztuk więcej dorzucić podstacji na całej trasie ŁTR.
Powinni dorzucić na Radogoszczu ze 2 czy 3 w centrum z 5 czy 6 i ze 2 na Chocianowicach.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Te ilości to na jakiej podstawie wyliczone?
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

1 podstacja na 1 sekcję!

@Chandler - zgadzam się, wydzielenie lewoskrętów zmniejszy także ryzyko kolizji; tylko musi być ustawione tak, by auta skręcały jednocześnie na północ i na południe
Bros
Sympatyk forum
Posty: 537
Rejestracja: wt 15:07, 18 lip 2006
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Bros »

Bartek12042 pisze:Niestety z roku na rok będzie coraz gorzej bo aut będzie jednak przybywać i jedynym rozwiązaniem dla tramwajów jest wydzielone torowisko (wiem nie wszędzie da się takie zrobić) albo po prostu niech ludzie się opamiętają i przesiądą się masowo do komunikacji miejskiej.Wg mnie po wszystkich remontach w miarę normalnie będzie jeździć na bank tylko 8,10,14 (do 9 i 12 nie mam przekonania korki na Narutowicza od Kilińskiego do Wschodniej) co do 15 mogę zaryzykować że tez będzie w miarę normalnie jeździć 16a i 16 też mogę do tych zaliczyć.
O jakich remontach na trasie linii 8, 10, 14 mówisz, bo może o czymś nie wiem?

A tak poza tym nie licz na to, że ludzie masowo przesiądą się do komunikacji. Rząd już opracował strategię pomocy branży motoryzacyjnej w kryzysie poprzez obniżenie cen nowych aut i zwiększenie ich sprzedaży. Materiał filmowy traktujący o tym z niedzielnych "Faktów":
http://www.tvn24.pl/2184984,28377,0,0,1,wideo.html
P.S. Z ciekawością przyjąłem słowa pana Drzewieckiego mówiącego o swobodnym poruszaniu się samochodem. Może w kwestii własności tak, tylko na pewno nie po miejskich drogach.
Lancer2884
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: sob 09:16, 26 kwie 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lancer2884 »

Zachodnia,Rondo Solidarności,Politechniki 15:00-19:00 (Jeden wielki korek).
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Wczoraj kurs 12:04 z CZMP (70A) na Fabrycznym opóźniony 10minut. Zatory na Rzgowskiej Obrazek
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Zakorkowana Kopcińskiego od Narutowicza do Piłsudskiego w kierunku Dąbrowy, Przybyszewskiego od Śmigłego Rydza do Zapadłej - to tylko 2 przykłady bo jeździ się dziś fatalnie Obrazek
msq
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: czw 11:47, 20 mar 2008

Post autor: msq »

Bo oczywiście znów (mimo oczywistych prognoz) 'zaskoczyła zima'. Przecież to k*rwa nie do pomyślenia, by o 8. wciąż główne ulice miasta (np. Piłsudskiego) nie były odśnieżone.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Ta, zwłaszcza jak cały czas sypało. Parasol mieli nad Piłsudskiego rozpiąć?
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Otwock

Post autor: SzK »

Z jednej strony - racja,cały czas pada, nadążyć trudno.
Z drugiej strony - właśnie, cały czas pada, więc sprzęt odśnieżający
w pełnej obsadzie powienien funkcjonować non stop.
Mariusz J.
Stały bywalec
Posty: 415
Rejestracja: śr 12:22, 29 paź 2008
Lokalizacja: Aleksandrów

Post autor: Mariusz J. »

Dziś 97 na Z.Romanowie w kierunku Rojnej średnio po 20 minut poopóźniane Obrazek przynajmniej kursu szczytu popołudniowego:). Oczywiscie przyczyny to tragiczna sytuacja na drogach, korki na Włókniarzy i pługopiaskarka popsuta na Podchorążych Obrazek nie wspominając o lodowisku na Wojska Polskiego w Aleksandrowie:D
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Mariusz J. pisze:pługopiaskarka popsuta na Podchorążych
Jak patrzę na to co jeździ jako pługosolarka, to się nie mogę nadziwić, że to jeszcze się kupy trzyma i nie wylądowało na złomowisku/w muzeum (pewnie dlatego, że nie ma muzeów piaskarek ;) )

A "szkół" odśnieżania jest co najmniej kilka. Na świecie uskutecznia się takie numery jak np. zamykanie drogi i jej oczyszczanie bez stania pługów w korkach albo usuwanie tylko zasp i jazda w łańcuchach. No ale w naszym pięknym kraju, gdzie 90% kierowców uważa się za co najmniej dobrych, a większość to mistrzowie kierownicy, takie rzeczy byłyby nie do pomyślenia. Jedyna droga po jakiej można jeździć to czarna, sucha. A zamykanie dróg to ograniczanie wolności osobistej. Największy popis umięjetności to wyprzedzanie pługa i zrzędzenie, że nie posypane.
Jedno muszę przyznać - zima jest wrogiem torowisk wbudowanych w jezdnię i nie mam pojęcia jak sobie z tym radzą w tzw. cywilizowanych krajach. Choć akurat na Piotrkowskiej ani na Rzgowskiej problemów nie miałem.

Dziwnym trafem udało mi się dziś dwukrotnie dotrzeć punktualnie z domu na uczelnię i za nic nie mogę zrozumieć ludzi którzy na widok śniegu rzucają k*rwami :evil: . Pozostaje mi tylko życzyć więcej szczęścia :)
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kazik, łącznie zmieniany 1 raz.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Dzisiaj znowu rozbebszyli kawałek Rzgwoskiej, na samym środku skrzyżowania z Strażacką i Kurczakacmi. Korki robią się już od CZMP, oczywiście w kier. centrum.
MNK
Megagaduła
Posty: 3254
Rejestracja: wt 16:18, 20 lut 2007
Lokalizacja: C.Z.M.P.
Kontakt:

Post autor: MNK »

Dzisiaj kierowca Carreforur Śródmieście/Retkinia zastosował dobrze znany już manewr z Carreforur pojechał bokami i wyjechał ul. Kurczaki na Rzgowską, ominął korki ciągnące się od Carrefoura do Kurczaków Obrazek
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

Kazik pisze: A "szkół" odśnieżania jest co najmniej kilka. Na świecie uskutecznia się takie numery jak np. zamykanie drogi i jej oczyszczanie bez stania pługów w korkach albo usuwanie tylko zasp i jazda w łańcuchach. No ale w naszym pięknym kraju, gdzie 90% kierowców uważa się za co najmniej dobrych, a większość to mistrzowie kierownicy, takie rzeczy byłyby nie do pomyślenia. Jedyna droga po jakiej można jeździć to czarna, sucha.

Dokładnie. W Finlandii po prostu zgarnia się nadmiar śniegu i trochę posypuje piaskiem na podjazdach/zakrętach. Tam już zrozumieli, że taniej i bezpieczniej dla środowiska jest nauczyć kierowców jeździć, niż wysypywać na drogi tysiące ton soli. Z resztą po kilku dniach bez opadów droga i tak się sama wyjeździ, a kierowców w łańcuchach wcale nie widuje się aż tak dużo. No ale u nas ważniejsza od umiejętności opanowania poślizgu jest zdolność zaparkowania z zawiązanymi oczami 17,5 cm od pachołka. Bo w końcu większym problemem będzie jeśli ktoś komuś porysuje samochód przy parkowaniu, niż jak ktoś się rozp***y w drobny mak zabijając przy okazji kilka przypadkowych osób Obrazek

Wracając do Finlandii, to co ciekawe bardzo często w pierwszej kolejności odśnieża się chodniki i ścieżki rowerowe, a drogi później. U nas wielu chodników nie odśnieża się w ogóle, o ścieżkach rowerowych nie mówiąc.
Kazik pisze:Jedno muszę przyznać - zima jest wrogiem torowisk wbudowanych w jezdnię i nie mam pojęcia jak sobie z tym radzą w tzw. cywilizowanych krajach.

Największy problem to zwrotnice. Na prostym torowisku trzeba by bardzo dużo śniegu, żeby się zapchało. No i równa nawierzchnia ułatwia dokładniejsze odgarnianie śniegu, a poza tym pewnie nie ma zbyt wielu linii, na których tramwaj koegzystuje z dużym ruchem samochodowym. Albo tor jest wydzielony, albo nie ma zbyt dużo samochodów. Wtedy problematyczne pozostają głównie skrzyżowania.
ODPOWIEDZ