Linie cmentarne i obsługa cmentarzy w dniu 1.11

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
krzychu_zarzew
Bywalec
Posty: 218
Rejestracja: wt 07:21, 12 lip 2005
Lokalizacja: Zarzew

Linie cmentarne i obsługa cmentarzy w dniu 1.11

Post autor: krzychu_zarzew »

Witam,
Sądzę,że układ linii cmentarnych w naszym kochanym mieście nie jest wystarczający,ba mało powiedziane,jest okropny.MPK uruchamia tylko
2 dodatkowe linie tramwajowe i 1 autobusową.To za mało.Obsługi komunikacji cmentarnej są pozbawione cmentarze na Kurczakach,Radogoszczu i Szczecińskiej.Duży cmentarz na Zarzewie obsługują 1.listopada tylko 2 linie tramwajowe.Jakoś w innych miastach w dniu Wszystkich Świętych funkcjonują sprawne układy linii dodatkowych i zwykłych umożliwiające dojazd na wszystkie większe i średnie cmentarze.Dlaczego tak nie może być u nas?

Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Nie przesadzasz? Większośc linii w tym okresie jeździ ze zwiększoną częstotliwoscia, to nie wystarczy? 52 we Wszystkich Świętych kursuje jak w dzień poweszedni. Taboru w tym dniu wyjeżdża dużo. Brakuje mi tylko bezpośrednich połaczeń (np. Dąbrowa-cm. Doły).
krzychu_zarzew
Bywalec
Posty: 218
Rejestracja: wt 07:21, 12 lip 2005
Lokalizacja: Zarzew

Post autor: krzychu_zarzew »

No ok niech nie będzie zmian rewolucyjnych.Ale np.niech linie,które nie jadą w okolicy żadnych cmentarzy kursowały jak w niedziele i z niedzielnym rozkładem taboru(2,8,9,10,12,13,14,51,51A,54,61,65,65A,66,68,72,80,86,88A,90,91A,92 95,99)
54A-proponuję zawiesić.Natolin i tak jeździ 54.Ewentualnie wtedy specjalny rozkład.
Wtedy zyskujemy dodatkowe pojazdy,aby zwiększyć częstotliwość na pozostałych liniach.Po np.linia CM.OGRODOWA-CM.ZARZEW jeździ co 16 min.-to za mało,bo oprócz niej na Zarzew jedzie tylko 3.
Ponadto na liniach przy największych cmentarzach dać tabor wielkopojemny(a nie tak jak na 55 krótkie merce).Jakoś 2-3 lata temu na 55 jeździły odkurzacze,kursowało też 55A.A na linie 1,3,6,7 można dać 3x805Na(z brygad linii kursujących jak w niedziele).
I ostatnie:niech ktoś ponumeruje linie cmentarne.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

O ile dobrze pamiętam to na kurczaki autobus 52 jechał trochę zmnienionątrasą nie do końca ale wjeźdzał prawie na cmentarz...
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Tak 52 kręciło tuż przy cmentarzu. Do Krzycha: napisałem, że nie wszystkie linie kursują częściej, a poza tym rozkład powszedni chyba wystarczy.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Mogliby dodać do tych tras linie autobusowe, jak kiedyś. Felińskiego-Doły
Cm. Mania-Doły
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Jakoś nie pamiętam tłumów na linii Dąbrowa-Doły ale mi osobiście by się przydałą Obrazek
krzychu_zarzew
Bywalec
Posty: 218
Rejestracja: wt 07:21, 12 lip 2005
Lokalizacja: Zarzew

Post autor: krzychu_zarzew »

Może warto pomyśleć nad budową parkingów w systemie P&R w okolicach
cmentarzy.Gdy kierowcy zostawiają auta na parkingu i płacą za przejazd to otrzymują kwit i mogą na nim jechać autobusem do cmentarza.
Wtedy MPK mogłoby uruchomić specjalne,krótkie linie autobusowe dowożące i odwożące ludzi z cmentarzy na parkingi.
Linie te może obsługiwać krótki tabor z częstotliwością ok.10 minutową. Obrazek
Ogólnie w okolicach cmentarzy priorytet powinna mieć komunikacja zbiorowa.Inaczej tworzą się tam korki.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

yyy, pomysl ciekawy tylko gdzie byś wybudował te parkingi ? Jeśli koło cmentarzy to czy nie lepiej dojść ten kawałek niż czekać na autobus ?
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

krzychu_zarzew pisze:Może warto pomyśleć nad budową parkingów w systemie P&R w okolicach
cmentarzy.Gdy kierowcy zostawiają auta na parkingu i płacą za przejazd to otrzymują kwit i mogą na nim jechać autobusem do cmentarza.
Wtedy MPK mogłoby uruchomić specjalne,krótkie linie autobusowe dowożące i odwożące ludzi z cmentarzy na parkingi.
Linie te może obsługiwać krótki tabor z częstotliwością ok.10 minutową. :)
Ogólnie w okolicach cmentarzy priorytet powinna mieć komunikacja zbiorowa.Inaczej tworzą się tam korki.

System o którym mówisz sprawdza się bardziej w szybkiej kolei miejskiej np w WKD zaczyna działać ten system
krzychu_zarzew
Bywalec
Posty: 218
Rejestracja: wt 07:21, 12 lip 2005
Lokalizacja: Zarzew

Post autor: krzychu_zarzew »

No,właśnie znowu wszystko się o kasę i miejsce rozbija,niestety Obrazek
Ostatecznie można ograniczyć ruch samochodów,wprowadzając choćby
zakaz zatrzymywania się przy ulicach w okolicach cmentarzy,albo mniej
ważne ulice udostępnić wyłącznie pojazdom MPK.
Żeby zachęcić ludzi do podróży komunikacją miejską MPK mogłoby dostarczać ulotki o funkcjonowaniu komunikacji w dniu Wszystkich Świętych.
Cm.Rakowicki w Krakowie ma porównywalną wielkość z cmentarzem na Zarzewie(jest może trochę większy).Tam oprócz 2 zwykłych linii kursują 4 dodatkowe każda co 10 minut i problemu nie robią.

W przypadku Zarzewa pracę przewozową można podzielić na tramwaje i autobusy:

-tramwaje

linia 3 co 10 minut,*21(linia dodatkowa) Lodowa-Koziny,*22(dodatkowa)
Augustów-Strykowska

Efekt:trzy największe cmentarze są połączone tramwajami i linie tworzą wraz z linią*23(Strykowska-Koziny) dobrą siatkę połączeń międzycmentarnych,ponadto 1,3,6,7 mają wspomaganie
*moje oznaczenie dodatkowych linii

-autobusy:
69 i 77 Lodową i przybyszewskiego(jak teraz,każda co 10 minut)
55 i 96 też co 10 minut
82 co 15 minut
linie dodatkowe:*moje oznaczenie

*301-SZCZECINSKA CM.-Szczecinska-Wersalska-Rojna-Traktorowa-Rąbieńska-Krakowska-Biegunowa-Solec-al.Unii-(powrót:al.Unii-Borowa-Siewna-Rąbieńska)-Konstantynowska-al.Włókniarzy-Pabianicka-Paderewskiego-Rzgowska-Ustronna-C.Z.M.P.

*302-STOKOWSKA-Brzezińska-Wojska Polskiego-Pl.Kościelny-Zgierska-al.Włókniarzy-Limanowskiego-Aleksandrowska-Szczecińska-Zgierz:Konstantynowska-Sieradzka-Aleksandrowska-Targowa-Parzęczewska-Os.650-LECIA

*303-JANÓW-Hetmańska-Zakładowa-Przybyszewskiego-Lodowa-Dąbrowskiego-Tatrzańska-Broniewskiego-Paderewskiego-Politechniki-Żeromskiego-pl.Barlickiego-Żeromskiego-Próchnika-Zachodnia(powrót:Więckowskiego)-Północna-Franciszkańska-Wojska Polskiego-Strykowska-Smutna-Doły-Telefoniczna-trasa 58-SKALNA

Efekt:dowóz ludzi ze Zgierza na cmentarze w Zgierzu i w Łodzi na Szczecińską,Manię i Kurczaki,Nowy Zarzew.Dowóz ludzi z Dąbrowy na oba cmentarze zarzewskie oraz dogodne połączenie Stoków z Dołami(zamiast 64 naokoło)
Linie dodatkowe co 10 minut,co pozwala ułożyć ładnie rozkłady.

Namęczyłem się,więc jeśli skrytykujecie moje pomysły(a na pewno tak będzie Obrazek ) to chociaż doceńcie,że tyle to pisałem(z pół godz.) Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

krzychu_zarzew pisze:W przypadku Zarzewa pracę przewozową można podzielić na tramwaje i autobusy:

-tramwaje

linia 3 co 10 minut,
[...]
-autobusy:
69 i 77 Lodową i przybyszewskiego(jak teraz,każda co 10 minut)
55 i 96 też co 10 minut
82 co 15 minut
linie dodatkowe:*moje oznaczenie
Te częstotliwosci, które proponujesz są takie same jak w dzień roboczy ;)

krzychu_zarzew pisze: *301-SZCZECINSKA CM.-Szczecinska-Wersalska-Rojna-Traktorowa-Rąbieńska-Krakowska-Biegunowa-Solec-al.Unii-(powrót:al.Unii-Borowa-Siewna-Rąbieńska)-Konstantynowska-al.Włókniarzy-Pabianicka-Paderewskiego-Rzgowska-Ustronna-C.Z.M.P.

Trochę się dubluje z 76 (1.11 76 mogło by podjeżdżać pod cmentarz: Biegunowa, Wieczność, Siewna :) ). Następnie nie lepiej puścić ją przez Pl. Barlickiego, potem Politechniki ? Przy samej Al. Jana Pawła II :) mieszka mało osób i lepiej aby autobus przejechał przez środek osiedla a nie omijał je :) Następnie czy jest porzeba aby dojeżdżało do szpitala? Albo na Kurczaki albo na Gadkę a nie tak po środku :P

krzychu_zarzew pisze: *302-STOKOWSKA-Brzezińska-Wojska Polskiego-Pl.Kościelny-Zgierska-al.Włókniarzy-Limanowskiego-Aleksandrowska-Szczecińska-Zgierz:Konstantynowska-Sieradzka-Aleksandrowska-Targowa-Parzęczewska-Os.650-LECIA

A po co na Stokowską? Nie lepiej do ronda Solidarności ? Albo na Pl. Dąbrowskiego? Dalej do cmentarza na Szczecińskiej mi się podoba :) Ale czy warto dalej ? Przypuśćmy że tak, to jest pewien problem. Sieradzka i Targowa są jednokierunkowe :P Wtedy trasa wyglądała by tak: [...], Konstantynowska, Sieradzka, Piotra Skargi, Parzęczewska, (Targowa, Sieradzka)-Os. 650 lecia. Jednak proponuje aby 302 zahaczyło o ulicę Tuwima i Staffa :)
krzychu_zarzew pisze: *303-JANÓW-Hetmańska-Zakładowa-Przybyszewskiego-Lodowa-Dąbrowskiego-Tatrzańska-Broniewskiego-Paderewskiego-Politechniki-Żeromskiego-pl.Barlickiego-Żeromskiego-Próchnika-Zachodnia(powrót:Więckowskiego)-Północna-Franciszkańska-Wojska Polskiego-Strykowska-Smutna-Doły-Telefoniczna-trasa 58-SKALNA

To nie jest dobry pomysl :( Linia robi ogromny łuk nie wiadomo po co. poza tym można by ją rozbić na dwie. Chociaz przy powiekszonej obsłudze 82,69 i 96 nie jest potrzebna. Na Doły ma też jeździć 302, wiec troche by sie dublowały. Pomysł ze Skalną taki sobie, przecierz wystarczy jedna przesiadka i jest się na cmentarzu :)

Acha i jeszcze krotko o tramwajach. 21 i 23 są co roku i to sa dobre linie :)
22 - to zalezy od trasy ale za bardzo mi sie nie podoba.

PS: Doceniam twoją prace, sam też się trochę nameczyłem :D
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

A czym chcecie je obsługiwać?
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Hmmm, no chyba autobusami Obrazek Przy założeniu, że tylko wybrane linie kursują z rozkładem powszednim a pozostałe świątecznym pozostanie odpowiednia ilośc taboru na linie dodatkowe.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

No to chyba jak będą super nadwyżki taborowe, bo nie zanosi się na nie.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Taboru wyjedzie tyle co w dzień powszedni, tylko część pojdzie na linie dodatkowe zamiast na linie nie przebiegające w okolicach cmentarzy.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

No, ale linie, nie przebiegające obok, też są obcążone w tern dzień.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Autobusy:
Rozkład powszedni: 50,51,52,53,55,57, 62,64,68,69, 70,74,76,78, 81,82,83,84,85,87,88,89, 91,92,93,96,
Rozkład sobotni: 59, 65, 80, 86, 98, 99
Rozkład świąteczny: 54,56,60,61,63,66,67,71,72,73,75,77,79,90,95.

Przy tym założeniu spokojnie zostanie taboru na 3 linie dodatkowe.

Tramwaje:
Rozkład powszedni:1,2,3,5,6,7,15
Rozkład sobotni: 4,8,10,11,
Rozkład świąteczny: 9,12,13,14
krzychu_zarzew
Bywalec
Posty: 218
Rejestracja: wt 07:21, 12 lip 2005
Lokalizacja: Zarzew

Post autor: krzychu_zarzew »

Wystarczy,że linie dodatkowe będą kursowały co 10 minut,ew.co 7,5 min
(w zależności od potrzeb).Chodzi o to,żeby siatka połączeń międzycmentarnych obejmowała najważnejsze cmentarze i osiedla,wtedy mogło to by być jakąś konkurencją dla transportu prywatnego(czytać:samochodu Obrazek ).
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

No już widze wasze błedy. W takie dni linie 50 i 93 przykładowo, potrzebują znacznie większą obsadę taborową niż w dni powszednie.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
ODPOWIEDZ