Więcej tramwajów

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Więcej tramwajów

Post autor: liszek »

Warszawa planuje rozbudować linie tramwajowe aby dojeźdżały one do dalszych zakątków miasta na peryferia mają zostać wysłane autobusy. Jak narazie tylko 30% podróżnych korzysta z tramwajów to ma się zmienić. A u nas?? Czy macie jakieś pomysły na nowe linie tramwajowe albo i rozbudowanie sieci tramwajowej, myślicie czy ma to sens??
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Nie sadze zebys mial dobre dane skad wziales tylko 30%, ze oni tramwajami jeżdzą.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
krzychu_zarzew
Bywalec
Posty: 218
Rejestracja: wt 07:21, 12 lip 2005
Lokalizacja: Zarzew

Post autor: krzychu_zarzew »

No cóż,od końca lat 70-tych XX wieku zlikwidowano wiele linii tramwajowych-do Rzgowa i Tuszyna,na Rudę Pabianicką,Nowe Złotno,do Aleksandrowa Łódzkiego...mieliśmy bardzo gęstą sieć linii tramwajowych.
Większość tych linii zlikwidowano na fali ślepego zachwytu motoryzacją,co było totalną głupotą.Ruda i Złotno ma teraz znacznie gorszą komunikację.
Ewentualny rozwój sieci proponuję zacząć od odbudowy tych starych,najbardziej potrzebnych połączeń.Potem mozna myśleć ewentualnie o budowie nowych.
Nowe trasy przydałyby się (co jest w planach zresztą i być może realizacja w najbliższej przyszłości) na Olechowie i Janowie.Potem można myśleć o połączeniu Olechowa od strony Dąbrowy.Potrzebna jest też trasa przebiegająca przez środek osiedli na Teofilowie(np.na Rojnej).
Przy odbudowie trasy na Złotno można wybudować od razu trasę na Teofilów.Kolejną inwestycją jest linia na Smulsko.
Oczywiście na to potrzeba mnóstwo kasy i realizację tego wszystkiego trzeba rozłożyć na wiele lat.Gdyby wreszcie kolejne władze kontynuowały dzieło porzedników, to co obecnie jest w strefie marzeń mogłoby stać się rzeczywistością Obrazek
Do Moderatorów:Sorki za dwa posty pisane pod rząd,ale musiałem się wysłowić.To pierwszy i ostatni raz Obrazek
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Proponuje dokończyć to co zaczęto, czyli:

Obrazek budowa odcinka na Bugaj w Pabianicach

Obrazek budowa odcinka na Dabrowę przemysłową i dalej na Olechów

Obrazek budowa odcinka Augustów - Olechów
Następnie odbudować to, co zostało skasowane:

Obrazek skręt ze Srebrzyńskiej w al. Włókniarzy

Obrazek odcinek na Złotno i dalej na Teofilów
Można by zbudować też nowe odcinki:

Obrazek Rzgowska od Kurczaków do Szpitala (i Carrefoura)

Obrazek Przybyszewskiego od Puszkina do Olechowa (?)

PS: Fajnie by było gdyby odbudowano Łagiewnicką do Bema i może dalej Obrazek ale to raczej fantazja Obrazek
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Post autor: liszek »

szymon5444 pisze:Nie sadze zebys mial dobre dane skad wziales tylko 30%, ze oni tramwajami jeżdzą.

Nigdy nie biorę danych z nieba po pierwsze mam je z szanujacej sie gazety (nie takiego szmatławca jak EXpress) po drugie jestem od czasu do czasu w Wa-wie i korzystam z KM. Jesteś w Wa-wie co miesiąc, że wysnuwasz takie wnioski????

http://www.zw.com.pl/apps/a/tekst.jsp?place=zw2_a_ListNews1&news_cat_id=11&news_id=69653

wejdz na ta stronke jeśli uważasz , że masz racje :D

Pozdrowienia :) :)

P.S

SZkoda, że nie zrobią linii tramwajowej na obi bo mieli takie plany ale z drugiej strony stracili by busiarze którzy mają połączenia z centralu za 1zl
krzychu_zarzew
Bywalec
Posty: 218
Rejestracja: wt 07:21, 12 lip 2005
Lokalizacja: Zarzew

Post autor: krzychu_zarzew »

Kiedyś był projekt linii na ul.Rokicińskiej od pętli Augustów do granic miasta,ale upadł niestety i wiadomo chyba z jakich przyczyn...
ODPOWIEDZ