Wsiadanie pierwszymi drzwiami w MPK Łódź?

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
BarthezzLodz
Czasem wpada
Posty: 83
Rejestracja: sob 18:18, 12 lip 2008
Lokalizacja: Łódź

Wsiadanie pierwszymi drzwiami w MPK Łódź?

Post autor: BarthezzLodz »

Witam serdecznie.
Dzisiaj, będąc na ulicy Jaracza (około godziny 14:00) zauważyłem na linii 86 jakiegoś Mercedesa z Niemiec (malowanie już łódzkie), w którym na drugich i trzecich drzwiach naklejone były "znaki zakazu wjazdu", a obok nich strzałki w kierunku pierwszych drzwi.

Czy oznacza to, że i u nas niedługo zacznie obowiązywać wsiadanie pierwszymi drzwiami? Bo wątpię, że pozostały po przyjeździe z Niemiec...
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

A jak myślisz, co jest bardziej prawdopodobne?
BTW, mogliby faktycznie zdrapać te naklejki.
BarthezzLodz
Czasem wpada
Posty: 83
Rejestracja: sob 18:18, 12 lip 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BarthezzLodz »

No nie wiem. Skoro potrafili autobus pomalować, to IMO odklejenie naklejek nie powinno być żadnym problemem.
krzyskup
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: pt 19:41, 31 mar 2006
Lokalizacja: Retkinia
Kontakt:

Post autor: krzyskup »

Właśnie to "nie powinno" jest tutaj kluczem. Nie powinno, a jednak jest Obrazek
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Swoją drogą - naklejki "zakaz wjazdu" lub tym podobne jeszcze są na niektórych nowych O405GN.

Natomiast odnalazłem ten temat, bo chciałem napisać, że niedawno zauważyłem odwrotną sytuację. W jakimś Citaro (chyba 2032) na pierwszych drzwiach była naklejona nalepka z napisem "wyjście". Na razie widziałem tylko jeden taki wóz, więc nie wiem o co chodzi... Czyżby powoli wprowadzana była jakaś zasada, że pierwszymi drzwiami nie wolno wsiadać?
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

O tym już się w swoim czasie przetoczyła dyskusja. Zasady żadnej ZTCW nie ma, to jest kwestia dobrej woli/kultury kierowcy bo właściwie tylko w ZEA1 są wozy z przyciskami przy przednich drzwiach (Mercedes nie mógł...)
cruel
Czasem wpada
Posty: 69
Rejestracja: czw 22:24, 08 maja 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: cruel »

Te napisy pojawiaja sie juz chyba w 3 lub 4 wozach. Wymysl wlascicieli wozow.
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

cruel pisze:Te napisy pojawiaja sie juz chyba w 3 lub 4 wozach. Wymysl wlascicieli wozow.

Właścicieli???
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Tak się potocznie nazywa dwóch kierowców zazwyczaj jeżdżących danym wozem (dzięki czemu jest bardziej zadbany a czasami do tego wiejsko oklejony co u nas aż tak często się na szczęście nie zdarza)
cruel
Czasem wpada
Posty: 69
Rejestracja: czw 22:24, 08 maja 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: cruel »

Dokladnie tak jak kolega napisal, Kazdy woz jest przyporzadkowany 2 kierowca. Wiejskie oklejenia jak oklejenia, ale bardziej mnie bola te przerobki. Ja tam w swoim wozie nie zamierzam niczego zmieniac Obrazek
ZKA-2
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: pt 09:31, 13 lip 2007

Post autor: ZKA-2 »

cruel pisze:Dokladnie tak jak kolega napisal, Kazdy woz jest przyporzadkowany 2 kierowca. Wiejskie oklejenia jak oklejenia, ale bardziej mnie bola te przerobki. Ja tam w swoim wozie nie zamierzam niczego zmieniac :P

Jakie przeróbki? Podgrzewana lusterka otwieranie swojej połówki drzwi?
Co miałeś na myśli?
cruel
Czasem wpada
Posty: 69
Rejestracja: czw 22:24, 08 maja 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: cruel »

Nie mowie o takich przerobkach, bardziej typu oklejanie kabiny (szczegolnie szyb), co czasem ogranicza widocznosc, czy chociazby montowanie drzwi do kabiny w 405 od jelczy, przeciez to az boli, wenetualnie jeszcze jakies badziewiarskie podporki pod rece ktore zazwyczaj odpadaja przy wiekszym nacisku Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez cruel, łącznie zmieniany 1 raz.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Wiesz, każdy stara się dostosować stanowisko pracy do własnych potrzeb. A to, że niektórych cechuje bezguście, to inny problem.
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2285
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Post autor: jan_defecto »

Kuba pisze: Natomiast odnalazłem ten temat, bo chciałem napisać, że niedawno zauważyłem odwrotną sytuację. W jakimś Citaro (chyba 2032) na pierwszych drzwiach była naklejona nalepka z napisem "wyjście". Na razie widziałem tylko jeden taki wóz, więc nie wiem o co chodzi... Czyżby powoli wprowadzana była jakaś zasada, że pierwszymi drzwiami nie wolno wsiadać?
W 2757 nalepki na 2,3 drzwiach wejście na 1 wyjście.
Nie chyba 2032, ale napewno bo sam widziałem.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez jan_defecto, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ