Co chcielibyście zmienić w łódzkiej komunikacji publicznej?

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Solarisman
Niemowa
Posty: 1
Rejestracja: czw 21:20, 18 gru 2008

Co chcielibyście zmienić w łódzkiej komunikacji publicznej?

Post autor: Solarisman »

Jak w temacie.
BTW - witam wszystkich.

Napiszę co mi nie odpowiada.
Przede wszystkim brak jednolitych nazw przystanków. Np. przystanek przy poczcie głównej na tabliczce nosi nazwę Poczta Główna, na rozkładzie na przystanku Kilińskiego-Poczta Główna a w tramwaju czy autobusie jest zapowiadane Kilińskiego-Tuwima.
Wiąże się z tym kolejna niedogodność czyli brak widocznej nazwy przystanków. O ile dla znających Łódź nie jest to wielki problem o tyle dla przyjezdnych owszem.
Kolejna rzecz z tym związana to sposób zapowiedzi przystanków w pojazdach. W każdym większym mieście przystanek Palki-Smutna byłby zapowiedziany, wyświetlony i opisany jako Cmentarz Doły.

To mała część z moich obserwacji - podzielę się z Wami kolejnymi.
Lancer2884
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: sob 09:16, 26 kwie 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Lancer2884 »

Denerwują mnie najbardziej opóźnienia (Linia 76)
Bartek12042
Bywalec
Posty: 100
Rejestracja: ndz 19:02, 26 paź 2008

Post autor: Bartek12042 »

Taa...Popieram.Ja codziennie jeżdżę 76 i powiem szczerze,że jak dalej będzie 76 stało w korku to na wiosnę przesiadam się na rower i szybciej dojadę na retkinię z teo niż 76.Traktorową można by poszerzyć całą i zrobić dwupasmówkę taką jak jest na szparagowej.Miejsce jest.Tylko,że by trzeba było kilka drzew wyrywać oraz podsunąć ulicę pod okna czteropiętrowców.Kolejnym problemem jest ul.Rąbieńska i Złotno a dalej Krakowska bo ich nie można poszerzyć.Co prawda na Krakowskiej jest miejsce na dwupasmówkę ale mieszkańcy się nie zgodzą.A na rąbieńskiej nie ma i na złotnie tez nie.Można przebudować jakoś sensownie skrzyżowanie Złotno x Krakowska x Siewna (pod verą) i zamontować sygnalizację świetlną ale to by już chyba całkowicie sparaliżowałoby ruch w tamtym rejonie.Jak dla mnie na dzień dzisiejszy trzeba wyremontować całą Teresy od strony teofilowa przemysłowego i zrobić z niej dwupasmówkę oraz zrobić wiadukt jak na żabieńcu żeby było przebicie do Włókniarzy.Należy także zrobić ul.Liściastą całą.Wiem,nieszkańcy będą protestować ale z teofilowa do centrum są tylko 2 wyjazdy...Minimum powinny być 4.Poszerzyć można także minimalnie rojną na samych skrzyżowaniach np.Rojna x Szczecińska,Rojna x Rydzowa,Rojna Traktorowa to obowiązkowo.
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Ci co sa odpowiedzialni za komunikację powinni sobie miesiąc pojeździć wszystkimi liniami tramwajowymi i autobusowymi i wtedy by zobaczyli na własne oczy jak ona funkcjonuje i jakie są bolączki tych szarych ludzi którzy jeżdżą codziennie do pracy,szkól, na zakupy itp.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

Trasa Kaczeńcowa (czy jakoś tak) się kłania.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

a ja bym chciał zdrowego rozsądku. Czy to tak wiele?! Obrazek
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Ja chciałbym automatów biletowych. Wszędzie, bo w Łodzi jest naprawdę kłopot z biletami.
Awatar użytkownika
SzK
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: pt 11:30, 07 lip 2006
Lokalizacja: Pabianice / Otwock

Post autor: SzK »

rkplodz pisze:a ja bym chciał zdrowego rozsądku. Czy to tak wiele?! ;)

Niestety wiele...
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

Moja podróż Stare Bałuty -> Retkinia, Retkinia -> Stare Bałuty, czyli opowieść o MPK.
Wychodzę o 15 z domu, czekam na tramwaj 15:08, ma przyjechać 2 i 5, przystanek Limanowskiego - Hipoteczna. Tramwaj przyjeżdża, wagon 1244 na 2, ale o 15:12, za minutę 5, wagon 2375. Wsiadam w 2, za 11 minut wysiadam przy Kaczeńcowej. Niestety, Mercedes Conecto na 76 mi ucieka, ale o 15:36 punktualnie przyjeżdża 2609. Cały czas góra 8 osób jedzie, za 26 minut jestem na Kusocińskiego. Teraz do domu chcę wrócić tramwajami. Idę na krańcówkę, jest 18:30. Stoi 14, 2222 bodajże, ale przyjeżdża 1206 na 10, wolę jechać Cityrunnerem. Za 11 minut odjazd, wsiadam i czekam, 2 osoby jeszcze w wagonie. Jadę do Centralu, idę na przystanek na Kościuszki - Mickiewicza, patrzę na tablicę, 2 za 7 minut. OK, czekam, ale nic, następna 2 za 10 - 11 minut. Czekam i znowu nie ma tramwaju. Za 3 minuty zdenerwowany wsiadam w 6, wagon 3635 chyba i jadę do Zachodnia - Legionów. Wysiadam - 2 ani śladu. Wsiadam w 11, wagon 1856 i jadę do Limanowskiego. Staję na rogu Zachodnia x Limanowskiego i czekam na co bądź. Cały się trzęsę, z 20 osób czeka ze mną ponad 20 minut na 2 lub 5, w końcu pierwsza od 40 minut 2 podjeżdża, wagon 1244. Ledwo co się mieszczę, aż chciałem dzwonić do prezesa MPK. Wniosek - totalny chaos w łódzkiej KM, rozkłady nie obowiązują. I do czego to podobne, że z Retkinii na Bałuty dwoma tramwajami jadę grubo ponad godzinę, a tramwajem i autobusem 50 minut???
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Ja bym chciał, żeby zniknęły bilety strefowe, bo dla mnie to głupota jest. Skoro do Aleksandrowa nie ma na 78 to i do innych miast też tak powinno być Obrazek Także przejęcie linii podmiejskich przez MPK.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Karol, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Do Lutomierska i Pabianic to jest do zrobienia w kilka dni (potrzebna jest odrobina dobrej woli ze strony ZDiT-u), o tyle do Zgierza/Ozorkowa jest trochę więcej zachodu bo ZDiT musiałby się umówić na podział zysków z MUK(?) Zgierz.

A linie podmiejskie w takiej obsadzie jak teraz mogą zostać, ciekawiej jest (gdyby nie to, nie mielibyśmy w Łodzi żadnego GT6/8 czy 803N)
Bluebell
Czasem wpada
Posty: 52
Rejestracja: pt 19:21, 28 gru 2007
Lokalizacja: Antoniew/ Warszawa

Post autor: Bluebell »

żeby tramwaje i autobusy nie "wylatywały", bo nie ma komu jeździć. i by rozkłady były układane realnie, tak by punktualność była w ogóle możliwa.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Bluebell, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ