Komunikacja w Sylwestra i Nowy Rok

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Komunikacja w Sylwestra i Nowy Rok

Post autor: Kuba »

POLSKA Dziennik Łódzki pisze:Sylwestrowe tramwaje
dziś

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia zmieni się rozkład MPK. Ze względu na to, że sylwester miejski odbędzie się w tym roku w Manufakturze, zostanie wydłużone do godz. 2 kursowanie linii tramwajowych nr 2, 3 i 16A oraz linii autobusowych 65, 65A, 96 i 99A.

Natomiast 2 stycznia 2009r. będzie obowiązywać sobotni rozkład jazdy z wyjątkiem linii: 3, 10, 51, 51A, 53, 54, 54A, 57, 60, 60A, 60B, 67, 69, 69A, 69B, 77, 83, 85, 90, 98, 99, 99A i Z1.
(amag) - POLSKA Dziennik Łódzki
http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/938877.html
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
geograf
Sympatyk forum
Posty: 695
Rejestracja: wt 17:56, 13 cze 2006
Lokalizacja: Chojny/Warszawa

Post autor: geograf »

Z innej beczki: w Wigilię będzie obowiązywać sobotni, czy powszedni rozkład jazdy?
dziki
Sympatyk forum
Posty: 601
Rejestracja: czw 12:54, 21 lip 2005
Lokalizacja:

Post autor: dziki »

powszedni:/
geograf
Sympatyk forum
Posty: 695
Rejestracja: wt 17:56, 13 cze 2006
Lokalizacja: Chojny/Warszawa

Post autor: geograf »

Łódź jest bogatym i zasobnym miastem.
To dobrze, że może sobie pozwolić na tak dobrą komunikację w wieczór, gdy wszyscy siedzą w domach. Oprócz motorniczych i kierowców, którzy akurat pracują...
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Po godzinie 18. częstotliwości wyglądają podobnie, jak w sobotę. A dojechać i wrócić z pracy jakoś trzeba. Rozkład z dnia roboczego był zawsze i jest potrzebny tego dnia.

A jak w Warszawie sprawa wygląda?
ZKA-2
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: pt 09:31, 13 lip 2007

Post autor: ZKA-2 »

Szkoda że ostatni zjazd z 65 będzie o 3:16 powtarzam zjazd.

Ciekawy jestem kto z biorących udział w miejskim balu sylwestrowym będzie wiedział o tych dodatkowych kursach i ile osób z nich skorzysta.Ja osobiście wolałbym wrócić taxi do domu.
Tomas
Coś mówi
Posty: 40
Rejestracja: wt 15:18, 08 kwie 2008

Post autor: Tomas »

geograf pisze:Łódź jest bogatym i zasobnym miastem.
To dobrze, że może sobie pozwolić na tak dobrą komunikację w wieczór, gdy wszyscy siedzą w domach. Oprócz motorniczych i kierowców, którzy akurat pracują...

Poza tymi 12.000, którzy odwiedzą miejski Sylwester w Manufakturze.
geograf
Sympatyk forum
Posty: 695
Rejestracja: wt 17:56, 13 cze 2006
Lokalizacja: Chojny/Warszawa

Post autor: geograf »

Tomas pisze:
geograf pisze:Łódź jest bogatym i zasobnym miastem.
To dobrze, że może sobie pozwolić na tak dobrą komunikację w wieczór, gdy wszyscy siedzą w domach. Oprócz motorniczych i kierowców, którzy akurat pracują...

Poza tymi 12.000, którzy odwiedzą miejski Sylwester w Manufakturze.

Nie zauważyłeś, że odnosiłem się do Wigilii ? Szkoda.
SEC pisze: A jak w Warszawie sprawa wygląda?

Wygląda generalnie tak: http://www.ztm.waw.pl/komunikacja_w_swieta.php

A w skrócie: już od poniedziałku niektóre linie są zawieszone (głównie typowo "szkolne").
W Wigilię obowiązuje we wszystkich liniach rozkład świąteczny (weekendowy), metro kursuje według rozkładu sobotniego.
Niektóre linie (magistralne na danym ciągu lub kursujące blisko cmentarzy/centrów handlowych; 13 sztuk) jeżdżą częściej.
Spora część linii (52 sztuki) przestaje kursować o godzinie 17, część kursów dziesięciu innych linii zostanie odwołana po 17.

W Sylwestra bez większych zmian (zawieszonych będzie kilka linii), rozkład z dnia powszedniego, metro przez całą noc co 15 minut, zostanie uruchomionych 5 specjalnych linii tramwajowych, jedna "dzienna" autobusowa będzie kursować przez całą noc (508 - z metra na Białołękę), oraz "wytypowane autobusowe linie nocne zostaną zasilone dodatkowym taborem".
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez geograf, łącznie zmieniany 1 raz.
emilek12
Sympatyk forum
Posty: 652
Rejestracja: sob 13:38, 13 gru 2008
Lokalizacja: Aleksandrów Łódzki

Re: Komunikacja w Sylwestra i Nowy Rok

Post autor: emilek12 »

Kuba pisze:
POLSKA Dziennik Łódzki pisze:Sylwestrowe tramwaje
dziś

W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia zmieni się rozkład MPK. Ze względu na to, że sylwester miejski odbędzie się w tym roku w Manufakturze, zostanie wydłużone do godz. 2 kursowanie linii tramwajowych nr 2, 3 i 16A oraz linii autobusowych 65, 65A, 96 i 99A.

Natomiast 2 stycznia 2009r. będzie obowiązywać sobotni rozkład jazdy z wyjątkiem linii: 3, 10, 51, 51A, 53, 54, 54A, 57, 60, 60A, 60B, 67, 69, 69A, 69B, 77, 83, 85, 90, 98, 99, 99A i Z1.
(amag) - POLSKA Dziennik Łódzki
http://lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/938877.html

Zapomnieli że 78 i 78A też kursują przez Manufakturę więc powinno to także dotyczyć 78 i 78A
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

geograf pisze:
Nie zauważyłeś, że odnosiłem się do Wigilii ? Szkoda.

Wigilia oficjalnie jest dniem roboczym i mimo wszystko wiele osób normalnie pracuje. Co prawda część zakładów w związku z ograniczeniem produkcji dało swoim pracownikom wolne, ale i tak KM powinna funkcjonować w miarę normalnie. Można na przyszłość zastanowić się czy nie skończyć szczytu komunikacyjnego o godzinę wcześniej, tylko czy jest sens. (Chociaż rozumiem niezadowolenia pracowników MPK)
SEC pisze: Wygląda generalnie tak: http://www.ztm.waw.pl/komunikacja_w_swieta.php

A w skrócie: już od poniedziałku niektóre linie są zawieszone (głównie typowo "szkolne").
W Wigilię obowiązuje we wszystkich liniach rozkład świąteczny (weekendowy), metro kursuje według rozkładu sobotniego.
Niektóre linie (magistralne na danym ciągu lub kursujące blisko cmentarzy/centrów handlowych; 13 sztuk) jeżdżą częściej.
Spora część linii (52 sztuki) przestaje kursować o godzinie 17, część kursów dziesięciu innych linii zostanie odwołana po 17.

W Sylwestra bez większych zmian (zawieszonych będzie kilka linii), rozkład z dnia powszedniego, metro przez całą noc co 15 minut, zostanie uruchomionych 5 specjalnych linii tramwajowych, jedna "dzienna" autobusowa będzie kursować przez całą noc (508 - z metra na Białołękę), oraz "wytypowane autobusowe linie nocne zostaną zasilone dodatkowym taborem".

No tutaj mamy podobnie, wydłużone kursowanie kilku linii dziennych, dzięki czemu rozwiezie się ludzi do domów po sylwestrze miejskim, aby nie było takich problemów jak po imprezie ESKI, dodatkowo na wszystkich nockach ma kursować tabor przegubowy. Krok w dobrym kierunku.

Aleksej
geograf
Sympatyk forum
Posty: 695
Rejestracja: wt 17:56, 13 cze 2006
Lokalizacja: Chojny/Warszawa

Post autor: geograf »

Aleksej pisze:Można na przyszłość zastanowić się czy nie skończyć szczytu komunikacyjnego o godzinę wcześniej, tylko czy jest sens. (Chociaż rozumiem niezadowolenia pracowników MPK)

Na pytanie o sens najlepiej odpowiedzieć liczbami: ile zaoszczędziłoby się, gdyby szczyt skrócono o godzinę? Na gołe oko widać, że może i byłoby trochę zabawy z układaniem rozkładów, jednak wozokm można by zaoszczędzić sporo (oczywiście nie na wszystkich liniach).
Aleksej pisze:No tutaj mamy podobnie, wydłużone kursowanie kilku linii dziennych, dzięki czemu rozwiezie się ludzi do domów po sylwestrze miejskim, aby nie było takich problemów jak po imprezie ESKI, dodatkowo na wszystkich nockach ma kursować tabor przegubowy. Krok w dobrym kierunku.
Aleksej

Nie da się ukryć, że jest to krok w dobrym kierunku :)
Jednak czy N1 i N2 nie mogłyby przy okazji kursować częściej - co 15 minut?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez geograf, łącznie zmieniany 1 raz.
dziki
Sympatyk forum
Posty: 601
Rejestracja: czw 12:54, 21 lip 2005
Lokalizacja:

Post autor: dziki »

A ja powiem tak:

Wybrałem taką pracę a nie inną ale nie będę krył swojego niezadowolenia z powodu wydłużenia kursowania w Sylwestra.

Zasuwam w Wigilię do 23, 25 mam wolne ale zato 26 idę na 12 więc święta mam rozwalone.

Niektórzy myślą, że pracownicy w MPK to nie mają rodzin itp. Swięta mam rozwalone to chociaż w Sylwestra się zabawię...I lipa. Nawet nie wiecie jak wielu osób to dotyczy. Połowy pojazdów pewnie i tak nie bedzie bo jak znam życie wielu ludzi się rozchoruje.

Tak poza tym. 1.01. jest świetem ale pracując w sylwestra do 3 nie będzie płacy po 24 jako 150%.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Szkoda Geograf, że uważasz, że w ten dzień "wszyscy siedzą w domach".

1. Wielu ludzi normalnie pracuje, niektóre hipermarkety otwarte są do 17, robi się jeszcze zakupy.
2. Do wigilijnej kolacji siada się z rodziną - albo sprasza się ją do swojego domu, albo się do kogoś idzie. A nie każdego stać na to, żeby pojechać "tam" i "z powrotem" taksówką. Chociaż dla Taryf jest jeden z dwóch najlepszych dni w roku.

Oczywiście współczuję prowadzącym, którzy po zakończeniu zmiany będą jeszcze musieli odprowadzić wozy do zajezdni, a tym bardziej mechanikom. Ale takich niewdzięcznych zawodów jest więcej. Służba nie drużba.

A co do Sylwka - jeśli rozwieszą wcześniej rozkłady i czerwone karteczki z informacją o dodatkach, to się ci bardziej trzeźwi zorientują. Ci mniej - jak zobaczą w środku nocy tramwaj to na pewno ich to zaintryguje.
'78A' na większości trasy dubluje '96', a dodatki na '78' to już interes Aleksandrowa.
Aleksej
Sympatyk forum
Posty: 791
Rejestracja: wt 11:43, 19 lip 2005

Post autor: Aleksej »

geograf pisze:
Na pytanie o sens najlepiej odpowiedzieć liczbami: ile zaoszczędziłoby się, gdyby szczyt skrócono o godzinę? Na gołe oko widać, że może i byłoby trochę zabawy z układaniem rozkładów, jednak wozokm można by zaoszczędzić sporo (oczywiście nie na wszystkich liniach).

Dobra, dobra, suche liczby to nie wszystko. Nie można też zapominać o ludziach dojeżdżających do rodziny na wigilię. Bez konkretnych badań potoków pasażerskich (szkoda że w Łodzi nie zainstalowano zliczania pasażerów w drzwiach) nie będę definitywnie proponował jakiś rozwiązań, brak danych.
Nie da się ukryć, że jest to krok w dobrym kierunku :)
Jednak czy N1 i N2 nie mogłyby przy okazji kursować częściej - co 15 minut?

Mogłyby, tylko jeśli już to nie dwie linie tylko wszystkie. Obecnie stwierdzono, że imprezowiczów z miejskiego sylwka odwiozą do domu tramwaje i linie dzienne kursujące do 2 oraz nocne. Dodatkowo aby inni również łatwo mogli wrócić na nockach będą kursowały przeguby.

I mówiąc szczerze rok temu wracałem N1 do domu, tak koło 3 (wóz krótki po podmianie) i tłoku nie było, chociaż wcześniej mogło być inaczej.

Aleksej
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

dziki pisze:Zasuwam w Wigilię do 23, 25 mam wolne ale zato 26 idę na 12 więc święta mam rozwalone.
Niektórzy mają w wigilię od rana, a w drugi dzień świąt po południu :).
Aleksej pisze: I mówiąc szczerze rok temu wracałem N1 do domu, tak koło 3 (wóz krótki po podmianie) i tłoku nie było, chociaż wcześniej mogło być inaczej.
Za to N3 pękało w szwach, kierowca po kilka razy próbował domykać drzwi.
Tomas
Coś mówi
Posty: 40
Rejestracja: wt 15:18, 08 kwie 2008

Post autor: Tomas »

geograf pisze:Nie zauważyłeś, że odnosiłem się do Wigilii ? Szkoda.


Szkoda, że nie napisałeś do czego się odnosisz, pisząc w wątku "Komunikacja w Sylwestra i Nowy Rok"
krzychu_zarzew
Bywalec
Posty: 218
Rejestracja: wt 07:21, 12 lip 2005
Lokalizacja: Zarzew

Post autor: krzychu_zarzew »

Ciekawe jaki tabor pojawi się na liniach tramwajowych,które będą miały wydłuzone kursy w Sylwestra.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez krzychu_zarzew, łącznie zmieniany 1 raz.
geograf
Sympatyk forum
Posty: 695
Rejestracja: wt 17:56, 13 cze 2006
Lokalizacja: Chojny/Warszawa

Post autor: geograf »

Tomas pisze:
geograf pisze:Nie zauważyłeś, że odnosiłem się do Wigilii ? Szkoda.

Szkoda, że nie napisałeś do czego się odnosisz, pisząc w wątku "Komunikacja w Sylwestra i Nowy Rok"

Wystarczyło zobaczyć, że na mój pierwszy post w tym wątku odpowiedział dziki, a ja tylko kontynuowałem myśl. Ale to trzeba byłoby pomyśleć nieco...
Kazik pisze:Szkoda Geograf, że uważasz, że w ten dzień "wszyscy siedzą w domach".

1. Wielu ludzi normalnie pracuje, niektóre hipermarkety otwarte są do 17, robi się jeszcze zakupy.
2. Do wigilijnej kolacji siada się z rodziną - albo sprasza się ją do swojego domu, albo się do kogoś idzie. A nie każdego stać na to, żeby pojechać "tam" i "z powrotem" taksówką. Chociaż dla Taryf jest jeden z dwóch najlepszych dni w roku.

Pisząc o siedzeniu w domach, pisałem o wieczorze. Po drugie - większość kolacji zaczyna się między 16 i 17. Później na mieście zionie pustką. A w drodze powrotnej naprawdę można wyjść na konkretną godzinę. Szkoda pieniędzy na zbyt wysoką częstotliwość.
Nawiasem mówiąc, jeżeli taksówki są tak popularne w ten dzień, pomimo powszedniego rozkładu, to oznacza że ludzie mimo wszystko wolą auta w ten dzień. I tyle. W ten dzień jestem w stanie zrozumieć ludzi, którzy wolą auto od KM. Sam bym wolał ;)
Aleksej pisze: Wigilia oficjalnie jest dniem roboczym i mimo wszystko wiele osób normalnie pracuje. Co prawda część zakładów w związku z ograniczeniem produkcji dało swoim pracownikom wolne, ale i tak KM powinna funkcjonować w miarę normalnie. Można na przyszłość zastanowić się czy nie skończyć szczytu komunikacyjnego o godzinę wcześniej, tylko czy jest sens. (Chociaż rozumiem niezadowolenia pracowników MPK)

Ścięcie choćby o godzinę szczytu mogłoby dać sporo oszczędności. W Krakowie, Warszawie i w Szczecinie (przynajmniej tyle ja znalazłem ;) ) ograniczono w ten czy inny sposób funkcjonowanie komunikacji. Może i mało miast, ale widać coś jest na rzeczy ;)
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez geograf, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ