Zajezdnia Dąbrowskiego

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Podsumowując. Centrum handlowe ,,Vis a Vis" znajduje się obok terenu willi i nawet na starych zdjęciach z satelity w mapach Google to widać. Tutaj jest artykuł o planach budowy, adresie i wzmianka o tym, że jest ono obok terenu zburzonej willi. Castorama jest bliżej Sikorskiego i nie ma z tym za dużo wspólnego.
Co do samej willi, to nie wiem jak sytuacja wygląda obecnie, ale w mediach od jakiegoś czasu jest na ten temat cisza. Ten artykuł, chyba z 2011, mówi o tym, że willa nie będzię odbudowana, ze względu na brak materiałów, potrzebnych do odtworzenia budynku. A ten, sprzed roku, opisuje wystawienie działki na sprzedaż i stwierdza, że zamiary właściciela były tylko obietnicami bez pokrycia, a wyrok sądu skazujący go, nie uwzględniał odbudowy. Od tego czasu tak jak napisałem, cisza, więc chyba gdyby willa była odbudowana, to by było coś słychać, chyba, że ktoś ma inne info Obrazek
Po drugie, przypominam, że to temat o zajezdni Dąbrowskiego, a nie o willi przy Zgierskiej, o tym co się w sąsiedztwie tam znajduje itd. Te sprawy, z pozoru podobne, trochę się różnią, choćby ze względu na sposób ,,pozbycia się" zabytku, zachowanie właściciela, reakcji sądu i władz itd. Najlepszym tego przykładem jest sytuacja właściciela i budynku, teraz, jak i przez cały okres sprawy. Dlatego wydaję mi się, że lepiej skupić się na zajezdni, bo czy willa została, zostanie, czy nie zostanie odbudowana, to dla zajezdni (a właściwie budynku biurowego, który został) mało istotne, gdyż w jej przypadku (nawet ze względu na właściciela), sytuacja może potoczyć się inaczej.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Mat, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateusz

EA-1 8-)
Graficzny
Sympatyk forum
Posty: 717
Rejestracja: czw 10:57, 13 cze 2013

Post autor: Graficzny »

Znając to miasto już się domyślam, co tam będzie za powiedzmy 2 lata: Kolejny supermarkiet.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Prawdopodobnie tak będzie, choć nie jestem pewien co do tego supermarketu, bo naprzeciwko zajezdni stoją już dwa, a trochę dalej, w miejscu Kraszki jeszcze jeden chyba hipermarket. To już by była przesada, więc pewnie powstanie coś innego, coś co sobie już pewnie dawno zaplanował właściciel.
Zapowiada się na to, gdyż właściciel zachowuje się sprytnie i niestety, jego oficjalne decyzje są zgodne z prawem, więc nie wiem, czy miasto/odpowiednie organy, mogą coś z tym zrobić, bo wygląda jakby nie mogli. Z tego co się dowiedziałem (może ktoś doprecyzuje/poprawi Obrazek ), wpisać budynek do rejestru zabytków można nie tylko z inicjatywy właściciela, ale również z urzędu (chyba przez wojewódzkiego konserwatora zabytków) i to on gromadzi dokumentację. Tylko że polskie prawo i tak potem wymaga zgody właściciela obiektu i tu pojawia się problem, bo ten się ciągle odwołuje Obrazek .
Nie jestem prawnikiem, ale w tej sytuacji faktycznie jedynym wyjściem i ratunkiem dla budynku biurowego zajezdni, jest chyba tylko skierowanie sprawy do sądu, co (jak napisał już Kpc21) wymaga czasu, którego nie ma.
Mateusz

EA-1 8-)
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Post autor: STUDI »

Mat pisze:więc pewnie powstanie coś innego, coś co sobie już pewnie dawno zaplanował właściciel.
A to nie właściciel Metalpolu? Jak tak to też handel. Tyle że inna branża. Ma dwie ciasne klitki na Przybyszewskiego przy Łęczyckiej bez przyzwoitego parkingu i na pewno che mieć lepszą lokalizację dla handlu.
Mat pisze: Tylko że polskie prawo i tak potem wymaga zgody właściciela obiektu i tu pojawia się problem, bo ten się ciągle odwołuje :evil: .
Jego prawo. Trzeba było myśleć przed sprzedażą a nie po.
Mat pisze: wymaga czasu, którego nie ma.
I tak będzie. Nie pierwszy raz i nie ostatni.

P.S.

Działka na której stała willa jest zabudowane kompleksem handlowo-usługowym, który rozciąga się w głąb osiedla aż do ul. Helińskiego.
Odbudowa nawet na siłę na ternie tej działka to OK, willa będzie otoczona i całkowicie zasłonięta budynkami tego galerii handlowej.

W państwie prawa nie pozwolono by na budowę na działce co do której toczy się postępowanie sądowe o odtworzenie pierwotnego stanu.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez STUDI, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Pogorszenie stanu technicznego ostatniego budynku, chyba postępuje. ZDiT dla bezpieczeństwa przeniósł przystanki i zamknął część chodnika.
Komunikat
Mateusz

EA-1 8-)
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Coś nowego w temacie.
Artykuł
No chyba, że to żart na Prima Aprilis Obrazek
Mateusz

EA-1 8-)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

No raczej nie robi się primaaprilisowych żartów tak żeby komuś dać na coś nadzieję i potem ją zburzyć. To byłoby niefajne, a przecież nie o to w 1 kwietnia chodzi. Chyba że coś jest bez cienia wątpliwości nierealne, typu np. parę lat temu tramwaj do Brzezin w ŁWD, czy dzisiaj gaz łupkowy na budowie Fabrycznego.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Czyli jest jeszcze nadzieja i realna szansa na odbudowę zajezdni. W tej kwestii brawo dla sądu. Oczywiście, że to nie to samo, co stara zajezdnia przed podpaleniem, ale to się już stało i teraz trzeba walczyć chociaż o to, by została odbudowana.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Mat, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateusz

EA-1 8-)
kacper4
Niemowa
Posty: 3
Rejestracja: ndz 12:51, 28 lut 2016
Lokalizacja: lodz

Post autor: kacper4 »

Szkoda tej zajezdni
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

Kolego, wróć tutaj jak dorośniesz i nauczysz się wnieść coś sensownego na to forum. Póki co Twoje posty do usunięcia.
ODPOWIEDZ