Zajezdnia Dąbrowskiego

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
RifRaf1988
Bywalec
Posty: 162
Rejestracja: czw 13:03, 20 sie 2009
Lokalizacja: Łódź-Śródmieście

Post autor: RifRaf1988 »

Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Poczekał aż sprawa ucichnie, ludzie przestali się interesować, nikt już tego nie pilnował i... wyburzył.

Mam nadzieję, że konserwator zabytków nakaże odbudowę, jak w przypadku tego pałacyku na Zgierskiej.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kpc21, łącznie zmieniany 1 raz.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: Wojtek94 »

A jaki sens odbudowywać jak to i tak nie będzie to samo, zapewne w przyszłym roku jakieś bloki tam ujrzymy niestety...
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eDragon55 »

Szkoda, że tak się stało ale jak wiedział, że zabytków nie można ruszać bez zgody to po co kupował tą zajezdnie? Od samego początku było widać, że chce ją wyburzyć. A zajezdnia kolejna tu już nie powstanie bo jak MPK ma mieć trzecią zajezdnie to pewnie będzie to Helenówek.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Wojtek94 pisze:A jaki sens odbudowywać jak to i tak nie będzie to samo, zapewne w przyszłym roku jakieś bloki tam ujrzymy niestety...
Nawet bym się (z dużą dozą żalu, ale jednak) ucieszył. Podejrzewam, że prędzej podzieli los Norbelany, gdzie wkrótce będziemy mieli las.

* Nie "my będziemy", tylko inwestor. Oraz przyroda i ci, którzy przeskoczą płot:(
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kazik, łącznie zmieniany 1 raz.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

A jaki sens odbudowywać jak to i tak nie będzie to samo, zapewne w przyszłym roku jakieś bloki tam ujrzymy niestety...
Jaki sens? Taki, że pokaże, że kara jest nieuchronna, niezależnie od sensowności zbudowania, że nie można po prostu przyjść i zburzyć zabytku. Poza tym nawet jeśli dostanie nakaz odbudowy budynku to przecież zawsze może być nieco przesunięty (na skraj działki) i właściciel też na tym trochę zyska
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: Wojtek94 »

A pod zajezdnią znicz.
przemo_lodz1994
Niemowa
Posty: 3
Rejestracja: śr 18:44, 02 sty 2013
Lokalizacja: Łódź Retkinia

Post autor: przemo_lodz1994 »

Dla mnie zburzenie zajezdni to największy skandal. Powiem krótko: Zajednia Dąbrowskiego to był nasz skarb narodowy. Często jeżdżiłem tramwajem linia 2 przez tą zajezdnię.
Patryk2635
Coś mówi
Posty: 33
Rejestracja: sob 16:07, 09 lut 2013
Lokalizacja: Łódź-Chojny
Kontakt:

Post autor: Patryk2635 »

Wczoraj jechałem dwójką na Dąbrowę i szkoda patrzeć na teren dawnej Zaj. Dąbrowskiego. Same ruiny i nic więcej. Szkoda z tego miejsca Lódź słynęła Obrazek
cichtom
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: czw 21:47, 15 lis 2012

Post autor: cichtom »

Dziś po 15 widziałem jak wywrotki wywożą gruz.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Żal patrzeć na to, co się stało i nadal się dzieje z zajezdnią Dąbrowskiego Obrazek
Został już tylko budynek biurowy, który nadal jest niszczony, dewastowany i podpalany m.in. przez złomiarzy, ale również jest poza zainteresowaniem właściciela, któremu najwyraźniej cała sytuacja bardzo odpowiada. Wydaje się, że jedyną nadzieją na uratowanie pozostałości po zajezdni, jest walka konserwatorów z właścicielem nieruchomości, o wpisanie budynku do rejestru zabytków (teraz znajduje się tylko w ewidencji). Puki co, według inspektorów, nie grozi mu jeszcze zawalenie, ale potrzebuje on pilnego remontu. Problem w tym, że właściciel, ciągle odwołuje się od decyzji, dewastacja trwa, a czas ucieka...
Boję się, że to walka z wiatrakami i skończy się tak, jak z resztą zajezdni, niestety!
http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3778195,zajezdnia-na-dabrowskiego-czy-budynek-biurowy-podzieli-los-reszty-kompleksu,id,t.html
Mateusz

EA-1 8-)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Pocieszające, że skoro w przypadku willi na Zgierskiej udało się nakazać jej odbudowę, to i tu jest to do zrobienia. Niestety odbudowany zabytek to nigdy to samo co oryginalny.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Tylko, że tu budynek nie został jeszcze całkowicie zburzony i według konserwatorów zachowało się jeszcze część architektury i zdobień. Wystarczyłby remont (generalny), więc to trochę co innego niż odbudowa willi. Więc gdyby udało się go odnowić, to przynajmniej on by został zachowany i w pewnym sensie byłby pamiątką po zajezdni. To zawsze lepiej niż pusty plac i brak zachowanych budynków. Tylko że wątpię, by właściciel nagle stał się bardziej ludzki i dopuścił do szybkiego remontu. Na to się nie zapowiada, bo gra on na zwłokę i albo znowu dojdzie do kolejnego tajemniczego pożaru, albo budynek całkowicie zostanie rozkradziony i zniszczony.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Mat, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateusz

EA-1 8-)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Niestety będzie się tak dziać bez konkretnej decyzji sądu, a na sąd z reguły czeka się i po kilka lat.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Post autor: STUDI »

Kpc21 pisze:Pocieszające, że skoro w przypadku willi na Zgierskiej udało się nakazać jej odbudowę, to i tu jest to do zrobienia. Niestety odbudowany zabytek to nigdy to samo co oryginalny.

Jaka odbudowa? Byłeś tam ostatnio gdzie ta willa stała? Teraz to jest tam Galeria Handlowa Vis à Vis Łódź. Otwarta na początku grudnia 2014 roku.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez STUDI, łącznie zmieniany 3 razy.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

To gdzie oni nakazali odbudowę? Coś kojarzę że była ostatnio taka sytuacja.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
kafar
Sympatyk forum
Posty: 554
Rejestracja: śr 12:47, 21 maja 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kafar »

@Studi: willa jest jak najbardziej odbudowywana, centrum handlowe jest obok (galerie to są sztuki lub zdjęć).
hax
Bywalec
Posty: 205
Rejestracja: sob 15:55, 06 sie 2011
Lokalizacja: Łódź-Stare Polesie

Post autor: hax »

kafar pisze:centrum handlowe jest obok (galerie to są sztuki lub zdjęć).

[OT]
Poniekąd to są galerie, gdyż wiele osób po prostu chodzi i ogląda, jak wystawy w galeriach sztuki czy muzeach ;)
[/OT]
Podpis.
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Post autor: STUDI »

kafar pisze:@Studi: willa jest jak najbardziej odbudowywana, centrum handlowe jest obok (galerie to są sztuki lub zdjęć).

Obok to jest Castorama i parkingi.
kafar
Sympatyk forum
Posty: 554
Rejestracja: śr 12:47, 21 maja 2008
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: kafar »

Myślałem o drugim obok, w stronę Zgierza. Podjedź tam i spójrz, bo ja jeżdżę kilka razy w tygodniu i nie sądzę żeby mi się przywidziało.
ODPOWIEDZ