Trolle w pojazdach MPK

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Trolle w pojazdach MPK

Post autor: Adamix »

Zainteresował mnie taki problem, niestety pewnie dość powszechny...
Jakie są procedury postępowania w przypadku przebywania osób pijanych w tramwajach i autobusach? Np. jakiegoś śpiącego menela: czy motorniczy/kierowca ma obowiązek wysadzić go na krańcówce, czy może jeździć z nim cały dzień, czy w ogóle nie musi się tym interesować? A co gdy nie wiadomo, czy człowiek jest pijany, czy może zasłabł i potrzebuje pomocy?

Sytuacja z dzisiaj: w 15 zobaczyłem śpiącego chłopaka, siedzącego na krześle. Na jednym z zakrętów spadł na podłogę, ludzie się odsunęli. Po dojechaniu do krańcówki ktoś zgłosił motorniczemu, że pasażer leży na podłodze, w poprzek wagonu. Motorowy włączył awaryjne, postał chwilę, skonsultował się z drugim (nie wiem czy chcieli gościa wynieść czy nie), po czym podjechał na przystanek i odjechał z nowymi pasażerami.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Skoro jest przepis, że na krańcówce w wozie nie mogą być pasażerowie, to chyba powinien takiego trolla wysadzić.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Niestety z tego co obserwuję, większość nie chce zajmować się "brudną robotą". I nic dziwnego, bo do przyjemności to nie należy. Kontrolerzy też nie pytają takich o bilety.
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Odp

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Jak w 2007 roku dorabiałem sobie na Chocianowicach to przy zjazdach sporo pijanych kolesi dojeźdżało na zajezdnie, często nie wiedząc gdzie się znajduje.Jak podjeżdżał skład na przetok to wcześniej wysadzali delkwenta z wagonu i do bramy odprowadzała go ochrona a potem musiał wracać do chaty. Od naszej myjni na kanale 8 było dobrze widać ile delikwentów się trafiło a najwięcej było w piątek, sobotę i 10 każdego miesiąca(dzień wypłaty w wielu zakładach).Od tego czasu nie piję po za miejscem zamieszkania
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

W pojeździe zabrania się:
2.5. przebywania osobom, które poprzez swój wygląd lub zachowanie są uciążliwe dla podróżnych, w szczególności:
2.5.1. osobom zachowującym się agresywnie,
2.5.2. osobom o brudnym, niechlujnym wyglądzie lub odrażającym zapachu,
2.5.3. osobom żebrzącym,
2.5.4. osobom w inny sposób uciążliwym dla innych Pasażerów,
# Pasażer, który zachowuje się w sposób niezgodny z przepisami § 10, cz. B, ust. 2, może zostać upomniany przez kierującego pojazdem lub kontrolera, a po bezskutecznym upomnieniu może zostać usunięty z pojazdu siłą, przez upoważnione organy porządkowe, z możliwością skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego.
Taki mały wyciąg z regulaminu na temat co komu wolno. Wniosek jest taki, że kierowcy/motorniczemu raczej nie chce się opóźniać kursu żeby wezwać ochronę i delikwenta wysadzić (uprzednio samemu do niego wysiadając i "prosząc" o opuszczenie pojazdu)
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

Ja kiedyś widziałem jak 3494 zjeżdzał do zajezdni i w środku jakiś gościu (pijany). Kierowca mu powiedział że on wysiadł bo zajezdnia jest a on powiedział że skasował bilet i ma prawo do dalszej podróży Obrazek W końcu wyniosło go dwóch ochroniarzy.
przemeqq
Sympatyk forum
Posty: 769
Rejestracja: sob 12:51, 26 sie 2006
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: przemeqq »

to ja może tak przy okazji tego wątku nadmienię, że w ubiegłym tygodniu do pojazdów MPK wrócili obcokrajowcy, nazwijmy ich "harmoniści"
jeżdżą głównie przed południem, widziałem ich w liniach jeżdżących na trasie ŁTR, a znajomy w 8
Adam Alex(ex1022)
Sympatyk forum
Posty: 814
Rejestracja: pn 21:18, 15 maja 2006
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

ODP

Post autor: Adam Alex(ex1022) »

Harmoniści czyli Rumuni. Takie jakieś niemiłe wrażenie robią
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Adam Alex(ex1022), łącznie zmieniany 1 raz.
Om101
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: pt 18:35, 13 cze 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Om101 »

Raczej obywatele Rumunii Romskiego pochodzenia Obrazek
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

I jeszcze tymi dziećmi chodzą Obrazek
KMST197
Gaduła
Posty: 1010
Rejestracja: sob 07:53, 03 lis 2007

Post autor: KMST197 »

2 Listopada jak Dziki miał hienę to wsiadły dwie babki z czwórką dzieciaków... Tamci zaczeli rozrabiać - Dziki wyjrzał i powiedział uspokoicie się czy chcecie wysiąść... Po tym był spokój.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

wspaniale.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Na pijaków jest SM.
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
cruel
Czasem wpada
Posty: 69
Rejestracja: czw 22:24, 08 maja 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: cruel »

Ja tam ostatnio wezwalem policje zeby mi usuneli pijaczka Obrazek bardzo szybko przyjechali po jakis 45 minutach Obrazek
M. Kaźmierczak
Sympatyk forum
Posty: 954
Rejestracja: wt 17:13, 21 sie 2007
Lokalizacja: Aleksandrów Ł./Łódź
Kontakt:

Post autor: M. Kaźmierczak »

45 min usunięcie trolla z pojazdu -> powinni sobie to dodać do tych naklejek.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Bezpieczeństwo w MPK

Post autor: Adamix »

Odświeżam, bo pośrednio się wiąże - chodzi o poczucie bezpieczeństwa w pojazdach.
Dzisiaj, poranny kurs 70. Autobus pełny. Na tyle jakaś awantura. Przyszła kobieta z tyłu i prosi kierowcę o interwencję. Reakcji brak. Na kolejnym przystanku do kierowcy przychodzi młoda kobieta z dzieckiem na rękach, zapłakana. Mówi coś o wyzywaniu, prosi o wezwanie policji. Kierowca łączy się z centralą. Gość przyjmujący zgłoszenie nie bardzo rozumie o co chodzi. Rozmowa jest dość groteskowa, przez radio pokładowe słyszy ją pół autobusu. Pan z centrali wypytuje o szczegóły (po co?!), o położenie autobusu, godzinę dojazdu na krańcówkę, po czym melduje, że wysyła policję... na Dworzec Fabryczny! Sytuacja i rozmowa miała miejsce na Rzgowskiej i Broniewskiego...
I teraz moje pytanie: jak pasażer może mieć poczucie bezpieczeństwa, gdy policja może zostać łaskawie przysłana pół godziny po zajściu? Od czego jest firma ochroniarska, z którą MPK ma umowę? za co ta firma pobiera pieniądze? Jak możemy myśleć o eliminowaniu bezdomnych czy innych pijaków z taboru, skoro nawet z zagrażającymi innym pasażerom MPK nie umie sobie poradzić? Czy społeczny samosąd i liczenie, że "dziwnym trafem" nie znajdzie się żaden świadek to jedyny sposób na zaprowadzenie porządku w pojazdach?
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Sytuacja z wczoraj, przystanek przy Bankowej - śmierdzący żul próbuje wsiąść do autobusu. Kierowca wyskakuje z kabiny, wychyla się przez pierwsze drzwi i krzyczy do gościa: "Przyjacielu, możesz jechać innym autobusem, ale na pewno nie tym". I nie otwierając drzwi przez które menel chciał wejść, odjeżdża.

Wysyłam do MPK pochwałę dla kierowcy. Niestety w obawie, by nie wyrządzić mu niedźwiedziej przysługi nie mogę ujawnić danych szczegółowych. W każdym razie, dobrze że są u nas prowadzący, którzy potrafią zadbać o komfort jazdy pasażerów.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Nie wysyłaj nic. Taka moja rada.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Że niby miałoby to zaszkodzić kierowcy? Zgodnie z regulaminem ma prawo nie wpuścić do autobusu pasażera o odrażającym zapachu.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kpc21, łącznie zmieniany 1 raz.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Wiele zależy od tego jak się coś napisze. Ja starałem się pisać (jak można było wygrać migawkę) tak, żeby nie można było się w żaden sposób przyczepić do tego, np: "Komfortowa jazda, włączona zapowiedź głosowa". Pochwała jest? Jest. Jak ktoś napisze, że zaczekał na przystanku (a tym bardziej poza...) na jakiegoś spóźnionego pasażera to już może mieć problem. Trzeba jednak dobrze dobierać słowa, chociaż czasami bywały i skargi na kierowców, którzy nie umieli np. zamykac drzwi w Conecto. Raz jeden z nich nawet do mnie zaczął podskakiwać, żebym się nie wymądrzał. Oczywiście rady mojej nie posłuchał i podróż zamiast trwać 20 minut, trwała 30... Kierowca później wszystkiego się wyparł i przedstawił inną wersję wydarzeń. MPK nie chciało przejrzeć zapisu z monitoringu.
ODPOWIEDZ