Przystanki

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Jakby był tam przystanek, to jest większa szansa, że żaden "kierowca" tam nie zaparkuje. Oczywiście nie ma gwarancji tak, jak w innych miejscach. Obok jest plac (chyba dla Taxi). Jeśli ktoś musi tam zaparkować, to ma obok plac.
Mimo tego, tak jak napisałem, nie jestem za tym, by przenosić przystanek z dosyć dobrego miejsca, z dobrą infrastrukturą, na miejsce z kawałkiem chodnika i przy wejściu do sklepów.
Mateusz

EA-1 8-)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

A jak ktoś na tym przystanku tramwajowym zaparkuje, to stanie się komuś krzywda? Motorniczy zatrzyma się tych kilka metrów wcześniej, ewentualnie jedno z wejść tramwaju będzie zablokowane i ludzie wysiądą innym - tam i tak tłumów w tramwajach nie ma.

A okolica rzeczywiście dziwna, ludzie wolą problemy rozstrzygać między sobą niż korzystać z pomocy służb typu policja/straż miejska.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Josek101
Stały bywalec
Posty: 312
Rejestracja: wt 05:45, 30 lip 2013
Lokalizacja: Łódź

Przystanki

Post autor: Josek101 »

A czy jest w planie remont ul.Legionów
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Były plany. Więcej w tym temacie. Była petycja by uwzględnić remont tej ulicy na 2014 r. ale z tego co widać, to za dużo nie dała. Możliwe, że remont zaplanowano dopiero po skończeniu kluczowych inwestycji, takich jak trasa WZ. Ale o szczegóły to najlepiej by było się ZDiT-u zapytać Obrazek .
Mateusz

EA-1 8-)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Jest plan, bodajże w ramach Miasta Kwartałów mają to robić.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

A ten projekt nie zakłada czasem głównie rewitalizacji zabudowań i jeśli chodzi o ul. Legionów, to tylko od pl. Wolności do ul. Cmentarnej? Oczywiście to zawsze coś, ale tu chodzi o remont całej ulicy, do Kasprzaka (były nawet plany, że razem z wyjazdem z pętli), włączając w to torowisko. Tego ten projekt chyba nie przewiduje.
Wydaję mi się, że to osobny plan, który już był w 2013 r. i który został odłożony do zakończenia remontów w centrum.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Mat, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateusz

EA-1 8-)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Możliwe. Ale wydaje mi się że jedno z drugim ma jakiś związek. Na pewno z remontem Legionów połączono remont placu Wolności.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Post autor: domino »

Od najbliższej niedzieli, uruchomiony zostanie nowy (stały) przystanek dla linii 99/99A i N5 w kierunku centrum na ulicy Zgierskiej przy Pojezierskiej.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Jeżeli dotyczy on tylko tych linii, to pewnie jest stawiany z myślą o przesiadce na tramwaj, w szczególności w kierunku Radogoszcza. To dlaczego nie można tego przystanku zlokalizować na Pojezierskiej? Jest tam więcej miejsca, bliżej skrzyżowania i przejścia dla pieszych.
Mateusz

EA-1 8-)
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BB93 »

Wydaje mi się, że tam jest zatoczka (kiedyś ten przystanek pewnie już istniał).
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Co do istnienia tego przystanku, to sobie nie przypominam. Zatoczki nie ma, jest rozszerzenie jezdni, które prowadzi do zjazdu na parking, no ale fakt, autobus mógłby tam przystawać. Tyle, że to rozszerzenie zaczyna się około 20 m. za przejściem dla pieszych, czyli przystanek byłby około 30 m. od przejścia (blisko jest przystanek przy Sędziowskiej). Jest tam też chyba pas zieleni między chodnikiem, a jezdnią. Na Pojezierskiej autobus mógłby przystawać przy samych światłach, jest wtedy bliżej do przejścia dla pieszych. Problemem mogłoby być to, że auta do skrętu musiałyby chwilę poczekać.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Mat, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateusz

EA-1 8-)
estimate85
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: sob 13:40, 29 mar 2008

Post autor: estimate85 »

Bardziej by się przydał przystanek autobusowy na Zgierskiej przy placu Pamięci Narodowej dla linii 59, 79. Odległość pomiędzy przystankiem na Sikorskiego a poprzednimi przy Kniaziewicza i Julianowskiej jest znaczna i uniemożliwia korzystanie z ww. autobusów mieszkańcom Liściastej, Sowińskiego, Czereśniowej i okolic.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

No i dla 89 też. Taki przystanek w tym roku funkcjonował tyle, że przez jeden dzień, chyba w styczniu gdy były obchody w muzeum. Co ciekawe zatrzymywały się wtedy tylko autobusy linii 59, choć miały niby wszystkie linie. Ten przystanek był tylko w kierunku Radogoszcza, bo w drugą stronę, nie ma obecnie infrastruktury.
Odcinek jest znaczny, ale pewnie ZDiT nie widzi, oprócz muzeum, zapotrzebowania lub uważa, że tramwaje wystarczą.
Mateusz

EA-1 8-)
pawlak
Gaduła
Posty: 1041
Rejestracja: śr 19:38, 14 sty 2009

Post autor: pawlak »

Od dnia 14 czerwca 2015 r. uruchomiony zostanie nowy stały przystanek autobusowy:

- Nawrot - Sienkiewicza (1166)
looka75
Niemowa
Posty: 4
Rejestracja: pt 19:13, 12 cze 2015

Post autor: looka75 »

domino pisze:Od najbliższej niedzieli, uruchomiony zostanie nowy (stały) przystanek dla linii 99/99A i N5 w kierunku centrum na ulicy Zgierskiej przy Pojezierskiej.
Skąd jest ta informacja?
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Post autor: domino »

looka75 pisze:
domino pisze:Od najbliższej niedzieli, uruchomiony zostanie nowy (stały) przystanek dla linii 99/99A i N5 w kierunku centrum na ulicy Zgierskiej przy Pojezierskiej.
Skąd jest ta informacja?
Podpisał Prezydent Jabłoński http://bip.uml.lodz.pl/download_interpelacje.php?did=11882&co=o
Niestety są już nowe rozkłady dziewiątek i nie uwzględniają tego przystanku. Jednak co się dziwić, skoro to nie pierwsza wpadka ZDiT/MPK. Jak widać dwa tygodnie od wydania decyzji, to zbyt krótki okres na zamontowanie słupka...
ZEA1-7700
Bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pn 00:23, 19 sty 2015
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ZEA1-7700 »

Między Byszewska-Boginia a Boginia działki są postawione słupki przystankowe w obu kierunkach, z pojedynczymi kasetkami na rozkład, zasłonięte folią i wysypany wokół coś a'la żużel.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Może ktoś wyjaśnić mi sens nazwy przystanku Przybyszewskiego 176/215? W sąsiedztwie nie ma żadnych przecznic i miejsc które miałyby swoją nazwę? Wręcz przeciwnie. Przystanek mógłby się bez problemu nazywać Przybyszewskiego - Carrefour albo Przybyszewskiego - Jaszpol. A jak ktoś się uprze, że to kryptoreklama i tak nie może być (co jest bzdurą, bo jest w Łodzi wiele takich przypadków), to Przybyszewskiego - Hipermarket, tak jak na Brzezińskiej. Bądź też Przybyszewskiego - Nurta-Kaszyńskiego.

Przystanki "z numerkami" powinny być dozwolone tylko w skrajnych przypadkach, jeśli nie da się wymyślić nazwy ani od przecznicy, ani od jakiejś znajdującej się w sąsiedztwie instytucji bądź firmy.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

A Nurta-Kaszyńskiego? Taka nazwa przewijała się gdzieś w projekcie na remont Przybyszewskiego - miałem nadzieję, że zmienią nazwę...
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Kpc21 pisze:Może ktoś wyjaśnić mi sens nazwy przystanku Przybyszewskiego 176/215?

W którymś roku pozmieniano nazwy "zakładowe" na numery. Tak też było w tym przypadku. Dawniej było Przybyszewskiego-Z.H.S. Oczywiście Zakłąd Hydrauliki Siłowej już nie istnieje.
ODPOWIEDZ