Przystanki

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Przystanki

Post autor: Kpc21 »

A co z przystankami bez wiaty, na których jest rzeczywiście przepisowy znak? Jest co najmniej kilka takich przypadków w Łodzi. Kojarzę Narutowicza/Piotrkowska. Nie wiem czy nie ma takiego też gdzieś na Tuwima w okolicach Piotrkowskiej.

No i mam nadzieję, że przy kolejnych remontach stawiane już będą w pełni poprawne, przepisowe znaki, a te małe plastikowe to tylko kwestia tego, że wymiana wszystkich w Łodzi na przepisowe za jednym razem byłaby po prostu droga.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Intermodalny
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: sob 18:10, 06 cze 2015

Re: Przystanki

Post autor: Intermodalny »

Jest na Tuwima - Kilińskiego (1228) albo pamiętam też na Limanowskiego - Mokra (0439, 0449).
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: Przystanki

Post autor: kuba_bed »

Czy ja dobrze kojarzę, że wraz z reformą miał być zlikwidowany przystanek Pabianicka - plac Niepodległości? Po co on funkcjonuje skoro eNka i tak wjeżdża na A+T? I skąd pomysł na dworce typu Dąbrowa, Pabianicka czy Radogoszcz Zachód? -,-'
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Przystanki

Post autor: kuba_łódź »

Na swoim Facebooku ZDiT napisał, że w celu "ujednolicenia nazewnictwa". Co prawda wydaje mi się, że nawet zwykły szary Kowalski rozróżnia stację od dworca, ale no... nie kłóćmy się z "ekspertami" ;)
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Re: Przystanki

Post autor: domino »

kuba_łódź pisze:Na swoim Facebooku ZDiT napisał, że w celu "ujednolicenia nazewnictwa". Co prawda wydaje mi się, że nawet zwykły szary Kowalski rozróżnia stację od dworca, ale no... nie kłóćmy się z "ekspertami" ;)
To dlaczego będzie Łódź Fabryczna, a nie Dworzec Łódź Fabryczna :?:
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Re: Przystanki

Post autor: eDragon55 »

No właśnie i gdzie to ujednolicenie nazw. Idąc ZDiTowską logiką to stacje awansowały na dworce, a największy dworzec jest za duży na taką nazwę, więc zostawmy samo Łódź Fabryczna.
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Przystanki

Post autor: kuba_łódź »

domino pisze:
kuba_łódź pisze:Na swoim Facebooku ZDiT napisał, że w celu "ujednolicenia nazewnictwa". Co prawda wydaje mi się, że nawet zwykły szary Kowalski rozróżnia stację od dworca, ale no... nie kłóćmy się z "ekspertami" ;)
To dlaczego będzie Łódź Fabryczna, a nie Dworzec Łódź Fabryczna :?:
To raczej pytanie do ZDiT, ja tylko zacytowałem ich wypowiedź.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Re: Przystanki

Post autor: Mat »

kuba_bed pisze:Czy ja dobrze kojarzę, że wraz z reformą miał być zlikwidowany przystanek Pabianicka - plac Niepodległości? Po co on funkcjonuje skoro eNka i tak wjeżdża na A+T?
To samo pytanie zadaję sobie o przystanku Żeromskiego/Kopernika (ten w zatoczce). Już sporo czasu stoi nieużywany, jeśli dobrze pamiętam był używany przez 50 zanim była robiona WZ, 50 później zmieniła trasę i jak wróciła na Kopernika już z niego nie korzystała. W sumie chyba obecne lokalizacje są nawet lepsze, bo jeden jest z tramwajem na Kopernika, a drugi przy szpitalu. Od kwietnia widzę, że linie też chyba nie będą z niego korzystać.
Mogli chociaż wiatę przenieść w lepsze miejsce.
Mateusz

EA-1 8-)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Przystanki

Post autor: Kpc21 »

Z tego Żeromskiego/Kopernika chyba coś podmiejskiego korzysta. Widziałem wywieszone rozkłady.

Nie przypadkiem bus do Konstantynowa? Ale dla niego to by był przystanek dla wysiadających, więc i tak nie ma użytku z wiaty.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Przystanki

Post autor: mig »

kuba_bed pisze:Czy ja dobrze kojarzę, że wraz z reformą miał być zlikwidowany przystanek Pabianicka - plac Niepodległości? Po co on funkcjonuje skoro eNka i tak wjeżdża na A+T? I skąd pomysł na dworce typu Dąbrowa, Pabianicka czy Radogoszcz Zachód? -,-'
Będzie zlikwidowany w niedługim czasie.
@Mat: chodzi Ci o przystanek za skrzyżowaniem w kierunku południowym? Jeśli tak, będzie tam kraniec 65 i będą nawet skromne postoje ;)
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Przystanki

Post autor: Jordi »

Wszyscy piszą o znikających plakatach z przebiegiem tras z przystanków, a na Rudzie wszystkie są "niektnięte" od tygodnia - nawet na starej blaszanej wiacie przy Demokratycznej 117 :D
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Przystanki

Post autor: Kpc21 »

Na placu Niepodległości schemat wisi... w najstarszej, blaszanej wiacie, którą upodobali sobie menele.

A na przystanku tramwajowym Politechniki/Skrzywana oznaczenia wyglądają jak na przystankach z samym słupkiem. Idiotyzm. A wiata nie jest tam wcale blaszana - tylko typu Kami.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Re: Przystanki

Post autor: Mat »

@mig, no właśnie zgłębiłem się w trasę 65 i dojrzałem ten kraniec :). Myślałem jednak, że będzie korzystał przelotowo z tego obecnego 50, ale tak nawet chyba lepiej, w zatoczce, jest możliwość postoju i zapasu czasowego.
Mateusz

EA-1 8-)
Intermodalny
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: sob 18:10, 06 cze 2015

Re: Przystanki

Post autor: Intermodalny »

Szukania błędów w reformie ciąg dalszy...

Czy aby na pewno nowy przystanek Astrów - Inflancka (2300) dla linii 85B ma właściwą nazwę? Wydaje mi się, że Astrów rozpoczyna się od Admiralskiej, czyli powinno być Marysińska - Inflancka. Na podstawowej warstwie Map Google czy Targeo jest to Astrów, ale na Street View wyraźnie widać tabliczkę SIM, która podaje ulicę Marysińską. Ktoś może zweryfikować?
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Re: Przystanki

Post autor: Wojtek94 »

Masz rację Astrów jest od Admiralskiej ;)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Przystanki

Post autor: Kpc21 »

Na krańcówce autobusowej Dworzec PKS Północny, nieużywanej już przez MPK, pozostawiono tylko jeden słupek przystankowy (ten za budynkiem dworca), a na pozostałe założono pokrowce "przystanek przeniesiony".
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Re: Przystanki

Post autor: domino »

Zarząd Inwestycji Miejskich zmodernizuje w 2017 roku przystanki:
ul. Lutomierska przy ul. Klonowej
ul. Rzgowska przy ul. Bankowej
ul. Paderewskiego przy ul. Tuszyńskiej
ul. Dubois przy ul. Niepołomickiej
ul. Śląska przy ul. Kruczkowskiego
ul. Kasprzaka przy ul. Srebrzyńskiej
na skrzyżowaniu ul. Waltera Janke /ul. Maratońska
ul. Telefoniczna,
ul. Janosika przy ul. Powstańców Śląskich
ul. Brzezińska przy ul. Janosika
utworzy trzy nowe przystanki na ul. Franciszkańskiej i Organizacji WiN
http://test.uml.lodz.pl/dla-mieszkancow ... ce/widzew/
LUAKAS22
Bywalec
Posty: 247
Rejestracja: czw 18:29, 10 mar 2011
Lokalizacja: H A A P Y LoDz

Re: Przystanki

Post autor: LUAKAS22 »

Telefoniczna? To oznacza, że wszystkie przystanki na Telefonicznej w co nie wierzę?
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Przystanki

Post autor: kuba_łódź »

To chyba dobre miejsce - na końcowym przystanku na pętli Janów Jelcze Vero szorują drzwiami po nawierzchni peronu... raczej nie wpłynie to pozytywnie na stan siłowników.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: Przystanki

Post autor: kuba_bed »

Wniosek? Nie należy budować peronów - ludzie powinni wsiadać z poziomu terenu. Problem znika :P
ODPOWIEDZ