Przystanki

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Przystanki

Post autor: kuba_łódź »

Te graty i tak lada moment znikną ;)
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Przystanki

Post autor: nowy1212 »

Generalnie krańcówka na Janowie w tygodniu wygląda niesamowicie - każdy centymetr jest zastawiony przez autobusy, nie wiem jak tak dają radę.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przystanki

Post autor: Karol »

kuba_łódź pisze:To chyba dobre miejsce - na końcowym przystanku na pętli Janów Jelcze Vero szorują drzwiami po nawierzchni peronu... raczej nie wpłynie to pozytywnie na stan siłowników.
Podobna sytuacja zdarzyła się kiedyś na pętli Dubois, gdy traktorek podjechał zbyt blisko krawężnika, a dodatkowo był przechylony w stronę przystanku.
Obrazek
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Przystanki

Post autor: Jordi »

Żeby tylko na Dubois - Demokratyczna/Starorudzka to samo, Paradna/Obszerna w stronę Chojen to samo. Szpital CZMP to samo (jak jeździły na 62).

One muszą stawać ok 25cm od krawężnika, to wtedy jest okej. Bliżej zawadzają.Zdarzyło mi się z 2-3 razy "popychać" drzwi żeby się zamknęły.
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: Przystanki

Post autor: mateeusz »

Komunikat nr 48/17 usłyszany w tramwaju - od dziś od godziny 16:00 uruchomione zostają przystanki na Dąbrowskiego/Śmigłego-Rydza w kierunku centrum.
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Re: Przystanki

Post autor: domino »

Niepełnosprawny przystanek http://tvtoya.pl/news/show/16063,1
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Przystanki

Post autor: kuba_łódź »

To jest już skandal, żeby niepełnosprawny nie mógł się dostać do niskopodłogowego tramwaju, bo infrastruktura...
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Przystanki

Post autor: px33 »

Bo niedasie zamówić (albo zrobić samemu, MPK ma przecież nieźle wyposażone warsztaty) 15 lekkich aluminiowych klinów, które można by włożyć pod rampę i które niwelowałyby różnicę.
hytgar655
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: sob 17:58, 16 lip 2016

Re: Przystanki

Post autor: hytgar655 »

Z tego co zrozumiałem, to rampa jest skierowana po rozłożeniu do góry. Czyli klin między rampą, a krawędzią peronu jeszcze pogorszy sytuację.
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: Przystanki

Post autor: STUDI »

kuba_łódź pisze:To jest już skandal, żeby niepełnosprawny nie mógł się dostać do niskopodłogowego tramwaju, bo infrastruktura...
Ale to co najważniejsze jaki piękny i drogi namiot.
Ktoś zlecił, ktoś zaprojektował, ktoś odebrał i ktoś zapłacił. Winnych oczywiście brak. :mrgreen:
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Przystanki

Post autor: nowy1212 »

To jak nie da się przebudować ramy to mozna by zrobić przycisk i motorniczy by wtedy dostawał sygnał i pomagał wsiąść i wysiąść...
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Przystanki

Post autor: Jordi »

Nareszcie zaczęto dostosowywać przystanki na Rudzie do nowych standardów.

Na Demokratycznej wymieniono znaki na słupkach, a na Starorudzkiej na wiacie została powieszona ta belka z nazwą i liniami tam kursującymi.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Przystanki

Post autor: szymon5444 »

To nie jest tak, że motorniczy ma obowiązek pomagać. Źle rozumujecie pewne kwestie. Prowadzący mają obowiązek umożliwić wjazd wózku do pojazdu czyli otworzyć rampę czy zrobić przyklęk w autobusie. Niech nikt nie wymaga pchania wózku czy też jego wnoszenia, bo jeśli coś się stanie, to kierujący będzie miał problem, a poza tym nie każdy może nosić ciężkie rzeczy.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Przystanki

Post autor: nowy1212 »

No dobra, ale w przypadku CR chodzi jedynie o pchanie wózka, a nie wnoszenie. Jeśli motorniczy i tak musi iść otworzyć rampę to juz co za problem by też przepchnął wózek te kilka metrów? A ci którzy nie mogą/nie chcą tego robić to niech prowadzą inne tramwaje.
Poza tym tu nie chodzi o obowiązek, a o ludzka przyzwoitość. Ludzie też nie mają obowiązku pomagać starszym wdrapać się do 805Na, ale ludzka przyzwoitość to nakazuje.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Przystanki

Post autor: szymon5444 »

Tak, ale jak ktoś spadnie w takiej 805N czy coś, to można potem mieć pretensje do kogoś, kto "pomagał". Problemu może nie ma w przypadku niskopodłogowych tramwajów, ale większy jest w Waszym podejściu, że motorniczy czy kierowca "musi". Otóż nie jest tak do końca i warto o tym pamiętać, bo wielu zaczyna grupę zawodową prowadzących traktować tak, że można polecenia wydawać, a tak nie jest i nie będzie.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Re: Przystanki

Post autor: domino »

Na najbliższej Komisji ds. wyznaczania miejsc i warunków zatrzymywania się pojazdów komunikacji publicznej, będą rozważane lokalizacje nowych przystanków autobusowych Klonowa-Lutomierska (w dwie strony) i Północna-Kilińskiego (w kierunku zachodnim).
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Re: Przystanki

Post autor: domino »

Od 10 maja 2017 r. przystanek autobusowy Śląska-Dw. Łódź Chojny (2254) dla linii 75A i 75B – na zachód zostaje przeniesiony ok. 100 m w kierunku zachodnim na wysokość pętli tramwajowej linii 1.

https://www.facebook.com/notes/mpk-łódź ... 894992187/
Josek102
Bywalec
Posty: 193
Rejestracja: pt 15:13, 08 lip 2016

Re: Przystanki

Post autor: Josek102 »

Ciekaw kiedy wymienią stare wiaty na Tuwima w okolicach Dworca .? Stare wiaty stoją też na Krakowskiej.
ex.Josek101niestety nie dostałem pomocy by używać poprzedniegonicka
joker8888
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob 15:36, 27 kwie 2013

Re: Przystanki

Post autor: joker8888 »

A ja jestem ciekawy, kiedy zdejmą rozkłady jazdy 46 z przystanków na Wojska Polskiego. To była tylko kilkugodzinna zmiana 27 maja, a one wiszą tak drugi tydzień. :D
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Przystanki

Post autor: Kpc21 »

Tymczasowy przystanek na skrzyżowaniu Nowej z Tuwima:

Obrazek

Po pierwsze - w ogóle nie wyposażony w rozkład! Dlaczego?

Po drugie - jaki jest jego sens, skoro i tak zaraz za skrętem w Tuwima jest drugi przystanek?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
ODPOWIEDZ