Przystanki

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: przystanki

Post autor: STUDI »

Josek101 pisze:Tylko nie wiem czemu taka nazwa

No bo jest to centrum Rabienia.
Zaszłość z wcześniejszych lat plus nazewnictwo PKS.

To sam mamy na liniach podmiejskich - Adelmówek, Chełmy, Widzew, Teklin...
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Post autor: domino »

Na wniosek pasażerów od wtorku 4 lutego dotychczasowy przystanek autobusowy na ul. Pabianickiej przy ul. Galileusza zostanie przeniesiony na wysokość posesji nr 80 (bliżej ul. Karpackiej).
Zmiana ma na celu ułatwienie przesiadek z linii 50/50A i 61 na linie tramwajowe 11 15A i 41 oraz autobusową 52.

ZDiT
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Jakie to ułatwienie? Łatwiej jest się przesiąść na rondzie, bo nie ma chociażby świateł, a odległości od przystanków są niewielkie. Nie wiem skąd przesiadka na linię 52 skoro w tym kierunku tędy nie jeździ. Jak ktoś chce się przesiąść z 50(A) i 61 to ma szanse zrobić do od samej Rudzkiej (w przypadku 50(A)) i Prądzyńskiego w przypadku 61. Inna sprawa, że na Pabianickiej aż do skrzyżowania z Prądzyńskiego/Łukową włącznie są jedynie przejścia podziemne. Według mnie zmiana nie bardzo potrzebna.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Jeździ 52 w stronę Dworca Kaliskiego.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

I nijak w tę stronę nie ma się do przystanku Pabianicka-Galileusza. Ten przystanek, z którego korzysta 52 zostaje na swoim miejscu. Co najwyżej przeniesiony przystanek autobusowy skraca trochę drogę, którą potrzeba na przesiadkę z 52 jadącego w stronę dworca na 50(A) i 61 jadące na północ.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Wszystkie przystanki autobusowe na skrzyżowaniu Pabianicka x TG będą za nim. Można przesunąć przystanki tramwajowe do Karpackiej i uruchomić dodatkowe przy Jana Pawła po południowo-zachodniej stronie skrzyżowania, ale kwesti obsługi przystanku kolejowego przez autobusy to nie rozwiąże (szkoda, bo autobusy będą w głównej mierze dowozić do kolei - nikt z centrum nie będzie się pchał tramwajem do Pabianickiej, bo po co...).
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Post autor: STUDI »

kuba_bed pisze:bo nie ma chociażby świateł, a odległości od przystanków są niewielkie.

Brak światłe utrudnia przejście - bo jednym sposobem jest wymuszenie na samochodach pierwszeństwa przez pieszego, a ponadto skąd wydumałeś te niewielkie odległości pomiędzy przystankami nazwanymi Rondo Lotników Lwowskich? Przesiadka na tym rondzie to makabra - 300 - 400 metrów spacerku.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Wydumałem? Sprawdzam niemal codziennie przechodząc między tymi przystankami, bo mowa o konkretnych przystankach, a nie całym rondzie. Proszę, czytaj uważniej.
Przesiadka na rondzie, omawiana przeze mnie, to kwestia przejścia 100 metrów.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez kuba_bed, łącznie zmieniany 1 raz.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Gdy jechałem wczoraj Z5, na przystanku Rewolucji/Wschodnia kierowca wysiadł z autobusu i... podniósł przewrócony przystanek.

Ciekawe, czy to samo zrobiłby gdyby przystanek nie był przewrócony na jezdnię, a na chodnik. Zapewne nie, bo i z taką sytuacją się spotkałem.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Biletomat
Stały bywalec
Posty: 319
Rejestracja: wt 18:01, 03 sty 2012
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: Biletomat »

Kpc21 pisze:Gdy jechałem wczoraj Z5, na przystanku Rewolucji/Wschodnia kierowca wysiadł z autobusu i... podniósł przewrócony przystanek.

No to już wiem jakim magicznym sposobem, po przyjeździe na miejsce okazało się, że przystanek normalnie stoi :D
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2286
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Post autor: jan_defecto »

Przystanek tramwajowy Kopcińskiego/Narutowicza stał się podwójny.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez jan_defecto, łącznie zmieniany 1 raz.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Cud!
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eDragon55 »

jan_defecto pisze:Przystanek tramwajowy Kopcińskiego/Narutowicza stał się podwójny.
No właśnie też to zauważyłem w końcu ktoś pomyślał ale to nie normalne, że zajmowało to dwa lata bo już wtedy powinny być dwa słupki.
A co z przystankiem Kopcińskiego/Piłsudskiego też stał się podwójny? Bo nie zwróciłem uwagi.
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2286
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Post autor: jan_defecto »

Kopcińskiego/Piłsudskiego jest nadal pojedynczy.
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eDragon55 »

jan_defecto pisze:Kopcińskiego/Piłsudskiego jest nadal pojedynczy.
Może kiedyś nas mile zaskoczą i ten przystanek też uczynią podwójnym bo tam jest wymagany podwójny przystanek przy 16 - 19 poc/h o nierównych taktach.
kasiakan
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: pn 13:06, 10 lut 2014
Lokalizacja: Łódź

Post autor: kasiakan »

Może po przebudowie trasy Wz stanie się podwójny??
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Kpc21 pisze:Może ktoś poprosił kierowcę, a że kierowca ludzki, to się zatrzymał.

Ze strony MPK:

Cytat: KOMUNIKAT 60/12
Na podstawie decyzji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w uzgodnieniu z Zarządem Dróg i Transportu, od dnia 11 czerwca 2012r. przystanki autobusowe Moskule w obu kierunkach zostaną zlikwidowane, jednocześnie granica strefy taryfowej dla autobusów linii 60 zostanie przesunięta na przystanki Dobra Nowiny w obu kier.

Dodatkowe informacje są dostępne pod całodobowym numerem telefonu: 0-801 301-309

Likwidację przystanku jak najbardziej rozumiem i popieram, bo to był przystanek w polu. Tam nie ma żadnych domów. Tylko dlaczego jednocześnie Dobrą Nowiny (która jest swoją drogą dość ciekawym przypadkiem - ta wieś to de facto niedawno powstałe osiedle domków jednorodzinnych, poza nimi są tam pola, ale nie ma zabudowy typowo wiejskiej) włącza się do miejskiej strefy taryfowej?

Wygląda na to, że przystanek ten, mimo tego że MPK, PKS Łódź i PKS Skierniewice nie mają go w rozkładzie (choć już PKS Płock go ma - nie ma za to Dobrej Nowiny), oficjalnie nadal istnieje: http://dziennik.lodzkie.eu/WDU_E/2012/2200/akt.pdf
Nie ma uchwały, która tę uchwałę by zmieniała.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Dzisiejsze Z5 z 21:16 z Północnego bardzo chyba chciało zostać PKS-em. Ustawiło się nie na pętli MPK, a na... stanowisku 1 dworca PKS. I tam oczekiwało na odjazd.

Co ciekawe, gdy w międzyczasie z tego samego stanowiska odjazd miał bus, nie ustawił się on na stanowisku 2 (skoro 1, z którego powinien odjechać normalnie, było zajęte), tylko obok Z5, w zasadzie przed samym wyjazdem z płyty dworca na "świat zewnętrzny".
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Post autor: domino »

Od dzisiaj na przystanku ZACHODNIA - LUTOMIERSKA (1393) funkcjonuje drugi słupek.
basutsuaa
Bywalec
Posty: 189
Rejestracja: wt 17:57, 02 lut 2010
Lokalizacja: Ozorków

Post autor: basutsuaa »

Nie zupełnie od dzisiaj. Ten słupek tam już jest na pewno od wtorku.
ODPOWIEDZ