Limanowskiego...

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Dziurę to torowe łatało. Sieciowe było z powodu dymiącej szyny Obrazek
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

Od dziś przesuniętych jest pięć przystanków:
- w kierunku Rojnej: przystanek Hipoteczna jest bliżej Sprawiedliwej ; przystanek Sierakowskiego jest za skrzyżowaniem ; przystanek Urzędnicza jest za skrzyżowaniem
- w kierunku Pl. Wolności: przystanek Sierakowskiego jest za skrzyżowaniem ; przystanek Piwna chyba też jest za skrzyżowaniem

Oczywiście kierowcom nie chce się ruszyć tyłków i przestawić auta. Skutek - auta i latarnia powodują, że ciężej nastęouje wymiana pasażerów. Przynajmniej na Limanowskiego - Hipoteczna. Chociaż swoją drogą - przy Sierakowskiego 31.12.2009 też widziałem bardzo mądrych kierowców, którzy centralnie zastawiali przystanek obowiązujący od 01.01. Jeśli tak jest dalej...
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez MKMLODZ, łącznie zmieniany 1 raz.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Obowiązujący od 1.01 - dziwne, żeby nagle wszyscy wiedzieli. Fakt, nie powinni tam stać, ale myślę że za parę dni nie będzie nad czym lamentować.
krzyskup
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: pt 19:41, 31 mar 2006
Lokalizacja: Retkinia
Kontakt:

Post autor: krzyskup »

A wystarczy zadzwonić do Straży Miejskiej...
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

Przyjedzie straż, wlepią mandacik, zapłaci albo i nie a i tak będzie tam parkował. Taka mentalność.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Jak dostanie mandacik to nie będzie. Jak dostanie blokadę na koło to będzie musiał zapłacić. A jak nie podziała jeden mandat, to moze drugi, albo trzeci. Mi pozbywanie się nielegalnych handlarzy z jednego miejsca zajęło jakieś 3 tygodnie Obrazek
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

Ale z tego co zauważyłem - wyciągnięcie telefonu, zapamiętanie rejestracji i poinformowanie, że się dzwoni skutkuje.
krzyskup
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: pt 19:41, 31 mar 2006
Lokalizacja: Retkinia
Kontakt:

Post autor: krzyskup »

Jeśli poinformujesz strażników, że stwarza zagrożenie i to zgodnie z prawdą umotywujesz, to kto wie, może nawet odholują? A blokada jest całkiem prawdopodobna Obrazek
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

Może nie tyle co stwarza zagrożenie, co utrudnia ruch, szczególnie ludziom z wózkiem z małym dzieckiem / wózkiem inwalidzkim. A tuż obok jest właśnie sklep dla niepełnosprawnych.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Stwarzają zagrożenie, bo wózki nie mogą się przecisnąć między samochodami i trzeba dreptać po ulicy, jest ślisko i jakieś auto może w nich wjechać. Jeśli przystanek jest blisko skrzyżowania lub przejścia dla pieszych, to przypominam, że nie wolno parkować w odległości 10 metrów od tychże miejsc Obrazek
przemeqq
Sympatyk forum
Posty: 769
Rejestracja: sob 12:51, 26 sie 2006
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: przemeqq »

szymaxxx pisze:przystanek Piwna chyba też jest za skrzyżowaniem

przystanek Piwna jest teraz na wysokości Kościoła Polskiego, w kierunku zachodnim przystanek wylądował na zatoczce za Urzędniczą
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

Jeden debil odjechał - przyjechał następny... Gdzie stanął? Na przystanku. Zgadnijcie kto. Oczywiście przedstawiciel handlowy...
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

A co, sądzisz, że każdy przedstawiciel handlowy jeździ gorzej niż każdy inny kierowca? Ok, dzięki za uwagę, przekażę ojcu że prawdopodobnie jeździ jak idiota.

PS. Jak przedstawiciel to chyba mały problem - bo wejdzie do jednego sklepiku, zostawi im karton batonów, wyjdzie i odjedzie Obrazek
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

Tak, sądzę, że parkują jak idioci. I zawsze idiota, który staje na przystanku / przejściu to kobieta / przedstawiciel handlowy. A nie wiem, jak jeździ Twój ojciec.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Taaa, bo faceci nie stają. Można jeszcze robić zdjęcia samochodu i nosić je na policję/SM. Znienawidzą cię, ale będą musieli zareagować Obrazek
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Jest przedstawicielem handlowym - więc z Twoich powyższych wypowiedzi wynika, że doskonale wiesz jak jeździ. Dla mnie EOT i proszę abyś powstrzymał się przed zbyt daleko posuniętymi uogólnieniami na przyszłość.

Miłej niedzieli Obrazek
przemeqq
Sympatyk forum
Posty: 769
Rejestracja: sob 12:51, 26 sie 2006
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: przemeqq »

w ogóle to wie ktoś po co te przystanki poprzesuwano ?
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Wg mojej logiki to, na przykładzie skrzyżowania Limanowskiego x Piwna/Urzędnicza: autobus stając przed skrzyżowaniem blokuje pas do skrętu w prawo, natomiast zatrzymując się w zatoczce za skrzyżowaniem wykorzystuje pas niewykorzystywany i tak w ruchu (bo kończący się za kilkanaście metrów).

PS. Odjechał ten TIR na szczecińskich (OIDP) blachach z przystanku przy Urzędniczej w stronę Teofilowa?

[edit]@norbertkomusiński: oczywiście że Teofilowa, to taki żart był. (Twój post usunąłem by nie wydłużać niepotrzebnie dyskusji).
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez rkplodz, łącznie zmieniany 1 raz.
przemeqq
Sympatyk forum
Posty: 769
Rejestracja: sob 12:51, 26 sie 2006
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: przemeqq »

fajnie, że skapnęli się po pół roku , a i tak zaraz podniesie się lament, bo wiaty niewykorzystane stoją...
a TIR z zatoczki wczoraj jeszcze stał
pozdr
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

Niejaki user o nicku ,,widzę Cię" napisał, że: z tego co wygadują wiewiórki w UMŁ na 2010 zostały wstrzymane wszystkie
inwestycje torowe w mieście,mam na myśli wymianę torowisk tramwajowych.
Temat jest na forum GW - Komunikacja, a temat nazywa się ,,Limanowskiego poczeka?".
Zablokowany