Letnie rozkłady jazdy

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eDragon55 »

Dzisiaj jechałem 7 jakoś po godzinie 12 na odcinku Śląska - Kopcińskiego/Narutowicza już na Dąbrowskiego wszystkie miejsca były zajęcie i sporo osób już stało na Przybyszewskiego tramwaj był już zapchany a jak wysiadałem na Kopcińskiego/Narutowicza nie było za łatwo się dostać do drzwi a co dopiero w godzinach szczytu a w dodatku jest tak gorąco, że można udusić się w tych tramwajach.
anubis
Bywalec
Posty: 103
Rejestracja: wt 14:38, 13 kwie 2010

Post autor: anubis »

eDragon55 pisze:Dzisiaj jechałem 7 jakoś po godzinie 12 na odcinku Śląska - Kopcińskiego/Narutowicza
.

Ja jechałem w przeciwnym kierunku ok. 10.30, na przystanku Kopcińskiego/Narutowicza to ledwo można było wsiąść. Jutro przetestuje ok. 8.00, bo akurat będę w tych okolicach.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Post autor: Jordi »

z obserwacji dzisiejszych (akurat byłem na mieście, to troszkę sobie popatrzyłem)

solówki na 1 - słusznie - raczej wszystkie miejsca zajęte, ale max kilka osób zwykle stało - jeden kurs był w miarę zatłoczony, a kilka miało wolne miejsca siedzące...

solówki na 5 - chyba ogólnie z linii "solówkowych" najlepsza decyzja - jechałem po 8 z Placu Niepodległości na Bałucki i po 14 z powrotem i cały czas były wolne miejsca siedzące... pustawo...

solówki na 7 - pomyłka - zapchana bardziej od 4... z dwa kursy luźniejsze, ale i tak sporo ludzi stało...

a na Rudzie:
15A - w obie strony puściutkie na Pabianickiej - pojedyncze osoby na kurs...
11 - w szczycie dość mocno zapełniona już przy Pabianicka/3 maja w stronę miasta (około 7:40), po południu też dość sporo osób, ale za Rondem Lotników już wolne miejsca były, czyli zostawienie rozkładu zwykłego dobrą decyzją...
41 - o dziwo nie było strasznie zapełnione - zwykle kilka osób stało, ale był też kurs w stronę placu z wolnymi miejscami siedzącymi.
50 - ze Rzgowa nieźle zapełniona, do Rzgowa również - 50A średnio - wolne miejsca siedzące...
62 - raz nieźle zapełnione, raz puste - jeden przed 16 miał wszystkie siedzące zajęte (Pabianicka/Demokratyczna w stronę Chojen), za nim jechało prawie puściutkie 62A Z Chojen zwykle średnie zapełnienie...
63 - 2 osoby na Pabianicka/3 maja w stronę Chojen (koło 7:30)
, a Pabianicka/Świętojańska w stronę Św. Franciszka wysiadła 1 osoba i busik pojechał.... pusty... (około 15:00)
68 - tata jechał z pracy i podobno pustawo było od Retkini - kilka osób na krzyż a jechał 12-metrowiec, nie busik (około 16:00)...

no to chyba tyle ode mnie póki co Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Jordi, łącznie zmieniany 2 razy.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Czy progiem oczekiwanym przez miasto jest zapełnienie 80% całości miejsc?
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

101% plus na zderzaku (w składzie na sprzęgu)
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eDragon55 »

Ogólnie z solówek to 5 najmniej osób jeździ dzisiaj widziałem przy Zachodniej wszystkie miejsca były zajęte i pare osób stało nie wiem jak z 1 ale wydaje mi że że jak już solówka to chociaż te 15 minut. Ale co do 4 i 7 to jakaś masakra, 7 jechałem dzisiaj to było ciasno w środku dnia a to już wolę nie myśleć jak było w godzinach szczytu. Nie popieram pomysłu solówek, na pewno nie przy takiej częstotliwości.

Co do 15A nie dziwie się że jest puste jak jeździ raz na 30 minut to ludzie pchają się w 11 po prostu 15A nie opłaca się jeździć.

75 jest często zapchane a jeszcze obniżyli częstotliwość na wakacje tu w godzinach szczytu jest ciasno a poza szczytem nie jest źle.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez eDragon55, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

eDragon55 pisze:Co do 15A nie dziwie się że jest puste jak jeździ raz na 30 minut to ludzie pchają się w 11 po prostu 15A nie opłaca się jeździć.

Chyba nie w tym problem. Kiedy 15A jeździła co 12 minut, też była kompletnie pusta na Pabianickiej.
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eDragon55 »

Nie jeździłem wtedy 15A ale dziwne, że jeździła pusta kiedyś 46 tam jeździło to nie było puste albo 15A za rzadko tam jeździło i ludzie wybierają 11 albo nikomu nie pasuje jeździć na Telefoniczną, 46 podobno było zapchane i jeździło co 10 minut.
Steint
Bywalec
Posty: 184
Rejestracja: czw 20:19, 22 mar 2012
Lokalizacja: Stara Gadka

Post autor: Steint »

eDragon55 pisze:Nie jeździłem wtedy 15A ale dziwne, że jeździła pusta kiedyś 46 tam jeździło to nie było puste albo 15A za rzadko tam jeździło i ludzie wybierają 11 albo nikomu nie pasuje jeździć na Telefoniczną, 46 podobno było zapchane i jeździło co 10 minut.

Nie wiem jak po południu, ale rano owszem, w 46 ludzi było dużo . Mowa oczywiście o kierunku Ozorków.
Steint
Bywalec
Posty: 184
Rejestracja: czw 20:19, 22 mar 2012
Lokalizacja: Stara Gadka

Post autor: Steint »

Jestem w tej chwili w Łodzi i to co zobaczyłem dokładnie obrazuje to, co napisaliście. Solówki na 7 - totalna porażka. O godzinie 13.30 na Przybyszewskiego pełno ludzi, ludzie w połowie są przez okno za tramwajemprzez upał. Jedna wielka masakra.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Post autor: Jordi »

Właśnie to jest dziwne w 15A - było 46 co 10 minut i naprawdę ludzie jeździli - wywalili 46 dali 15A i pustki.... (pomijając średnie zapełnienie w godzinach 6:30-9 i 14-17 w dni nauki szkolnej) a 46 zwykle większość pasażerów do Placu Wolności jechała, dalej dość pustawo było i dopiero przy Helenówku wsiadali mieszkańcy Zgierza i Ozorkowa jadący do domów...

Dzisiejsze obserwacje z Rudy:

po 13:00 Pabianicka/Dubois

11 (13:09) - około 45-50 osób w stronę centrum
15A (13:11) - szok normalnie - 11 pasażerów naliczyłem w stronę Ronda
62 (13:11) - busik zatłoczony, bo jakaś grupka dzieciaków z przedszkola jechała...
50 (13:17) - wolne miejsca siedzące - jakieś 25 osób w stronę Ronda
63 (13:19) - jedna osoba w stronę Chojen
62A (13:24) - 6 osób w stronę Chojen

czyli ogólnie 62 dobrze, że nie dali letniego rozkładu, 63 coraz bardziej się upewniam, że to dobra decyzja (choć pewnie emeryci z Kongresowej są mniej zadowoleni), 15A zostawię bez komentarza, 11 zapełniona jak w normalny dzień poza wakacjami, 50 także...
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Jordi, łącznie zmieniany 2 razy.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Albo 46 na Pabianicką jeździli ludzie z Ozorkowa, Zgierza i Radogoszcza (tylko dlaczego - przecież oni powinni rozkładać się równo między 11 i 46), albo pasażerowie nie wiedzą, że 15A jeździ na Chocianowice (co jest absurdalne, bo z przodu ma jak byk napisane CHOCIANOWICE IKEA).
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Zgierzanin
Stały bywalec
Posty: 411
Rejestracja: ndz 11:48, 15 mar 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Zgierzanin »

Jordi pisze:czyli ogólnie 62 dobrze, że nie dali letniego rozkładu, 63 coraz bardziej się upewniam, że to dobra decyzja (choć pewnie emeryci z Kongresowej są mniej zadowoleni), 15A zostawię bez komentarza, 11 zapełniona jak w normalny dzień poza wakacjami, 50 także...

Im rzadziej 63 będzie jeździło, tym mniej będzie chętnych. A 50 to w ogóle nie powinno tam być.
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eDragon55 »

ZDiT sam sobie zrobił krzywdę zamieniając 46 na 15A niby szukają oszczędności a pozbawiają się tramwaju, którym jeździło sporo ludzi kosztem 15A, którym jak mówicie jeździ niewiele jak dla mnie jest to dziwne widać, że w ogóle nie pomyśleli.

Z 4 nie jest jeszcze tak źle bo chociaż skład jeździ w tygodniu a 7 jest cała zapchana i solówka można byłoby masowo wysłać maile do ZDiT ale wątpie, żeby się ugięli i poprawili to ale zawsze spróbować można.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Solówki na 5 - mam wątpliwości czy to dobry pomysł. Wbrew temu co było pisane na forum, na Rzgowskiej zdecydowana większość kursów o różnych porach ma zajęte miejsca siedzące, dodatkowo kilka osób zwykle stoi. Zdarza się, że już na wyjeździe z Kurczaków wszystkie siedzące są zajęte.

63 - tak samo, wczoraj o godz. 13:32 przy Kurczakach wysiadło dużo osób, Vero przyjechał pełny. To że u kogoś pod domem wóz jeździ pusty nie oznacza, że nie ma zapotrzebowania. Zdarza mi się jeździć 63 co najmniej 2x w tygodniu i nie było sytuacji by nie jechało min. 6-8 osób. (odc. Rzgowska-Pabianicka).
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eDragon55 »

Co do 5 też mam wątpliwości bo dzisiaj na Kilińskiego/Narutowicza jechała 5 w kierunku Kurczaków sporo osób nią jechało i jechała 5 w drugą stronę i wysiadała z niej masa ludzi. Co do 7 dzisiaj też była prawie zawsze zapchana oprócz kursów, gdzie 13 odjeżdżała przed 7 pare minut.
przemeqq
Sympatyk forum
Posty: 769
Rejestracja: sob 12:51, 26 sie 2006
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: przemeqq »

Kpc21 pisze:Albo 46 na Pabianicką jeździli ludzie z Ozorkowa, Zgierza i Radogoszcza (tylko dlaczego - przecież oni powinni rozkładać się równo między 11 i 46), albo pasażerowie nie wiedzą, że 15A jeździ na Chocianowice (co jest absurdalne, bo z przodu ma jak byk napisane CHOCIANOWICE IKEA).

Większość z 46 przesiadała się przy Dolnej, zapychając potem 3, 11 i 16. Z powrotem wsiadają na Helenówku.
Adamix pisze:Solówki na 5 - mam wątpliwości czy to dobry pomysł. Wbrew temu co było pisane na forum, na Rzgowskiej zdecydowana większość kursów o różnych porach ma zajęte miejsca siedzące, dodatkowo kilka osób zwykle stoi. Zdarza się, że już na wyjeździe z Kurczaków wszystkie siedzące są zajęte.

Na Limance w okolicach południa są zajęte miejsca siedzące + kilka stojących. Jak jest rano - jeszcze nie widziałem.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Post autor: Jordi »

Adamix pisze: 63 - tak samo, wczoraj o godz. 13:32 przy Kurczakach wysiadło dużo osób, Vero przyjechał pełny. To że u kogoś pod domem wóz jeździ pusty nie oznacza, że nie ma zapotrzebowania. Zdarza mi się jeździć 63 co najmniej 2x w tygodniu i nie było sytuacji by nie jechało min. 6-8 osób. (odc. Rzgowska-Pabianicka).

Mnie też od czasu do czasu zdarza się jechać 63 jak nie ma 62 i dziś tak było - zwiało mi 62 14:44, więc jechałem 63 kurs 14:47 z Rzgowska/Wesoła (co by nie mówić szczyt) - najwięcej osób jechało od Strażacka/Rzgowska do Pryncypalna/Mieszkalna i było to... 9 osób, Pryncypalną jechało doliczając mnie 5 osób, przy Morskiej wysiadły kolejne dwie i ze mną kobitka wysiadła na Pabianickiej przy Świętojańskiej, dalej pojechał jakiś nastolatek... Ja rozumiem, że walczący o jak najlepszą KM narzekają, ale można też choć minimalnie racjonalnie spojrzeć... na 63 2 brygady spokojnie wystarczają w okresie wakacyjnym (zresztą to bodaj 3 czy 4 rok gdy zabierają tę brygadę) - w szkolnym ta 3 jest potrzebna, bo jest SP na Franciszka i Pryncypalnej i gimnazjum na Dubois i Królewskiej, do których chodzi masa dzieciaków z osiedla 3 maja i Pryncypalnej. Obłożenie jest jakie jest i specjalnie dla 1/3 trasy MPK nie będzie robić kursów co 10-15 minut - wystarcza co 20 zwykle i co 30 w wakacje moim zdaniem :) (przynajmniej z tego co widzę przez ostatnie dni)

W tej chwili jako takie obłożenie (kilkanaście osób) jest na odcinku Chojny - Pryncypalna/Kosynierów (w drugą stronę czasem może więcej osób, ale wsiadających już na osiedlu przy Kongresowej i wtedy może być nawet "tłoczek") - dalej jak nie ma zajęć szkolnych mało kto jeździ i w wakacje to wywalenie brygady akurat uważam za racjonalne wyście - aczkolwiek jak podał Adamix, czasem zdarzy się większy tłumek ludzi z osiedla Pryncypalna/Kongresowa :) Najgorsze w tej linii jest to, że prawie wyłącznie dają te pożalsięboże busiki (osoba z mojej rodziny ząb straciła jak raz przyhamował, a jakaś babcia nogę se złamała...) - o wiele lepsze byłoby SU9-10, ale to już nie ten temat :)
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Jordi, łącznie zmieniany 11 razy.
Tommba
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: pt 19:22, 02 wrz 2011

Post autor: Tommba »

4 chodzi w dwuskladach pora na 5 i
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Tommba, łącznie zmieniany 3 razy.
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eDragon55 »

Tommba pisze:4 chodzi w dwuskladach pora na 5 i
Na 5 i 7 bo ta też jest prawie zawsze zapchana i 1 też ostatnio było sporo osób.
Zablokowany