Letnie rozkłady jazdy

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
pawelczyk
Sympatyk forum
Posty: 998
Rejestracja: sob 22:09, 05 sty 2008

Post autor: pawelczyk »

Ale nie jest to jak myslę stała i zaplanowana obsada.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Nie jest, ale często się ostatnio trafiają Obrazek

Na Kurczakach już uzupełnili rozkład 6, świetnie. Ale znalazłem dziś kolejny "kwiatek":
na ul. Żwirki powieszono rozkłady odwrotnie - tam gdzie powinny być na Kurczaki, Dąbrowę itd. są na Helenówek, Zgierz czy Szczecińską Obrazek
Szczerze mówiąc takiego numeru się nie spodziewałem... że datę obowiązywania wiszącego na przystanku rozkładu trzeba sprawdzać to już wiem, ale że kierunek też...

(Sprawa zgłoszona już do MPK, mam nadzieję że szybko poprawią, ponieważ to w końcu priorytetowa trasa Obrazek )
gothmucha
Sympatyk forum
Posty: 697
Rejestracja: czw 01:20, 07 gru 2006
Lokalizacja: Niższa/Śląska
Kontakt:

Post autor: gothmucha »

Odjazdy z Niższej między 6 a 18 w dni powszednie to jest po prostu poezja.


7: 03, 18, 33, 48
13: 00, 15, 30, 45


Obrazek
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Wycięli 13 do częstotliwości 15 min?! W poprzednich latach też tak było? Nie ma jak zachęcać ludzi do korzystania z tramwaju w ciągu Śmigłego-Rydza - Kopcińskiego... Obrazek
msq
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: czw 11:47, 20 mar 2008

Post autor: msq »

Przecież to parodia. 10 minut to w godzinach szczytu było bardzo mało, a oni jeszcze to obniżyli... Popyt na tę linię zawsze był duży, nie wiem skąd tak głupia decyzja.
roch_k
Czasem wpada
Posty: 78
Rejestracja: pt 23:51, 22 lut 2008
Lokalizacja: Łódź Kurczaki

Post autor: roch_k »

Adamix pisze:Nie jest, ale często się ostatnio trafiają ;)

Na Kurczakach już uzupełnili rozkład 6, świetnie. Ale znalazłem dziś kolejny "kwiatek":
na ul. Żwirki powieszono rozkłady odwrotnie - tam gdzie powinny być na Kurczaki, Dąbrowę itd. są na Helenówek, Zgierz czy Szczecińską :D
Szczerze mówiąc takiego numeru się nie spodziewałem... że datę obowiązywania wiszącego na przystanku rozkładu trzeba sprawdzać to już wiem, ale że kierunek też...

(Sprawa zgłoszona już do MPK, mam nadzieję że szybko poprawią, ponieważ to w końcu priorytetowa trasa ;) )

Taka sama sytuacja na placu Niepodległości. Rozkłądy N6 w kierunku Dąbrowy wisiały w stronę Imielnika i odwrotnie. Zgłosiłem sprawę rano i teoretycznie do wieczora było sporo czasu, natomiast jak jechałem ok. 20 to było po staremu. Nie ma to jak interwnecja w porę :)

I drugi błąd: w rozkładach 2 z Dąbrowy wisi rozkład z zanczonymi zjazdami do zaj. Dąbrowskiego: od placu Reymonta: plac Niepodległości, Dąbrowskiego. Też zgłoszone i też nikt tego nie ruszył...
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

A ja dostałem dzisiaj odpowiedź od MPK, że o 10 błąd już został naprawiony (odnośnie Żwirki). Byłem pozytywnie zaskoczony tempem załatwienia sprawy. Może odczytują pocztę tylko zaraz po przyjściu do pracy i Twoja wiadomość przyszła już dla nich "za późno"? Obrazek
roch_k
Czasem wpada
Posty: 78
Rejestracja: pt 23:51, 22 lut 2008
Lokalizacja: Łódź Kurczaki

Post autor: roch_k »

Nie sądzę Obrazek zgłaszalem telefonicznie "z miejsca zdarzenia" xD i usłyszałem od pani, że już wysłała wiadomość dalej. Zobaczę jak będzie dzisiaj Obrazek
ZKA-2
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: pt 09:31, 13 lip 2007

Post autor: ZKA-2 »

Od sierpnia 52 na Limance.
92 wraca na Sady
Z3 całe dla PKS-u
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez ZKA-2, łącznie zmieniany 1 raz.
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

Szkoda, że Z3 dla PKS... W ciepłe dni w pojazdach jest bardzo duszno za sprawą małej ilości uchylanych okieneczek... Nie to co w Solarkach, że się pootwiera okna i jest wiaterek. Staruszki będą też narzekać na naprawdę 2 niziutkie stopnie.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Staruszki będą też narzekać na naprawdę 2 niziutkie stopnie.
W O405GN (a to tego jeździ większość na Z3 z PKSu)?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez px33, łącznie zmieniany 1 raz.
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

Wczoraj jechałem EL527JV i stopnie były.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

52 na Limance?! Nie ma lepszych sposobów na bezsensowne wyjeżdżanie niepotrzebnych nikomu wzkm? Kto za to zapłaci? (zjazdy, wyjazdy z zajezdni).
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Tak długo jak nie będzie startów z Kurczaków to odległość wcale nie jest aż tak porażająca, a droga całkiem przyzwoita (chociaż nie można sobie przyspieszyć przez estakadę)

Z drugiej strony obsługa mieszana to wcale by nie był aż taki głupi pomysł (np. sporo 99 zjeżdża przez całe miasto z Maratońskiej).
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Z mieszanymi wydaje mi się że może być problem rozliczeń za wzkm itd. itp. Porażająca nie, ale chyba znalazłyby się linie "Sadów", które w swojej trasie podjeżdżają bliżej Limanki. Przecież zjazd nie musi być prosto z krańcówki, wóz może przejechać kilka(naście) przystanków po swojej trasie - np. zjazd 70 z Dworca Fabrycznego.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Z mieszanymi wydaje mi się że może być problem rozliczeń za wzkm itd. itp.
Dawniej nie było, na tramwajach nie ma, na Z3 nie ma.
np. zjazd 70 z Dworca Fabrycznego.
To już jest swojego rodzaju patologia. Normalna szybka trasa to Kopcińskiego-Piłsudskiego-Mickiewicza-Bandurskiego-Nowe Sady, a kręci się po trasie aż do Rzgowskiej.
Porażająca nie, ale chyba znalazłyby się linie "Sadów", które w swojej trasie podjeżdżają bliżej Limanki.
Może tutaj chodzi o rodzaj brygad - na 52 są 12-metrowe, na 65 nie ma (poza jednym wyjątkiem, kontynuacją pracy nocnej). Chociaż z krótkimi na Limanowskiego nie za dobrze (a na Sadach niewiele lepiej).
Zresztą różnych roszad w najbliższym czasie trzeba się spodziewać bo albo NS przejmą kilka prac za Ikarusy na Limanowskiego, albo oddadzą kilka razem ze swoimi Ikarusami, po przyjeździe nowych wozów (które swoją drogą mimo wszystko chyba jednak by się bardziej przydały na Limanowskiego i chyba bardziej z przewagą krótkich)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Nowe Sady przeżywają "kryzys" z racji małej ilości krótkich. Szabrują kolejne O405N i padają kolejne stare Citaro. Szkoda tylko, że jak Limanka zaczęła mieć problemy to druga nie przejęła choćby kilku brygad takiego 83, a jedynie zawieszono brygady. Teraz jak "oczko w głowie" ma problem to pojawiają się idiotyzmy w postaci Volvo w Stróży - zjazdy przez Inflancką i wyjazd 3.03. Zamiast oddać Limance 64 to dają linie z najgorszymi wyjazdami i zjazdami.

A kolega ZKA-2 kiedy zmieni nick? Obrazek.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Przy obsłudze mieszanej można tak kombinować z wyjazdami i zjazdami żeby były jak najbliżej trasy (chociaż tutaj by się przydała Kilińskiego bo właściwie wszystkie są w zachodniej części Łodzi (i w przypadku zmiany systemu linii na normalny przesiadkowy, dojazdy/zjazdy będą dłuuugie)

Swoją drogą, czy Busman nie pozwoliłby wydrukować na niektórych przystankach (np. na trasie WZ co najmniej od Kopcińskiego, Dw. Kaliskim, Elektronowej, Nowych Sadach) rozkładu wszystkich linii zjazdowych? Bo w sumie dość sporo się tego tam przewala.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

A po coś takiego? Takie kursy byłby tylko po szczycie i późno wieczorem i kto chciałbym jechać akurat na Nowe Sady? Jest 98 na większości tej trasy.

Z resztą, od strony RLL część linii zjeżdza od razu Obywatelską, Nowe Sady, a część Obywatelską, Waltera-Janke i Nowe Sady. Podobnie z wyjazdami (Waltera lub Elektronowa).
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Takie kursy byłyby właśnie wtedy kiedy rozkłady normalnych linii robią się dziwnie białe.

Właściwie to co zjeżdża przez Waltera Janke z RLL? Przez Waltera Janke są chyba jednak głównie zjazdy z Maratońskiej, większość zjazdów, które widzę skręca w Nowe Sady.
Zablokowany