Informacja pasażerska

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: Wojtek94 »

W małej ilości, ten jest jednym z niewielu.
RifRaf1988
Bywalec
Posty: 162
Rejestracja: czw 13:03, 20 sie 2009
Lokalizacja: Łódź-Śródmieście

Post autor: RifRaf1988 »

Taki komunikat był chyba już od czasów odkurzaczy.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez RifRaf1988, łącznie zmieniany 1 raz.
px33
Weteran
Posty: 5842
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Jednym z niewielu znaczy że są takie, w których mimo włożonej karty nie działa czy że kierowcy rzadko wkładają karty?
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: Wojtek94 »

Kierowcy rzadko wkładają, choć podejrzewam, że w większości to po prostu nie działa.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Jeśli są karty to "uwaga odjazd" słychać. Tak jest od początku w tych wozach. Ogólnie B10L trochę kuleją pod względem informacji. 53 cały czas pokazuje NOWOSOLNA, 92A (za jej czasów) było jako 92 STRÓŻA (nie zawsze), za czasów 70 z ZEA-3 (ówczesnej) też były różne kombinacje w sposobie opisu krańcówek.
MKM2010
Stały bywalec
Posty: 371
Rejestracja: czw 17:26, 11 lut 2010
Lokalizacja: PKP Łódź-Niciarniana

Post autor: MKM2010 »

Na samym początku obsługi 90 przez Limankę, przez jakiś czas właśnie w B10L zdarzało się że wyświetlacz wyświetlał "DW ŁÓDŹ OLECHÓW" zamiast "FELIKSIN". Jak jest teraz, niestety nie wiem"
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

To samo 66 OKÓLNA i chyba było też ŻÓŁWIOWA.
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

1. W dalszym ciągu nie ma w Google Maps przystanków tramwajowych Limanowskiego: Zgierska, Urzędnicza, Sierakowskiego, Hipoteczna / Klonowa, Mokra. Są za to przystanki autobusowe Limanowskiego - Pułaskiego i Limanowskiego - Żabieniec.
2. Gdy klika się na przystanek Klonowa - Limanowskiego w kierunku Urzędniczej, to wyskakuje, że: o 20.19 będzie Z2 do zajezdni Limanowskiego, o nie wiadomo której i nie wiadomo dokąd będzie 74, 83, 89, N5, N6.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez MKMLODZ, łącznie zmieniany 1 raz.
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Post autor: domino »

W odpowiedzi na mój e-mail MPK uprzejmie informuje, iż nazwy pętli: tramwajowej linii 1 i autobusowej linii 62, 62A, 63, 68, 71, 93 „Chojny” zostaną zmienione na „Dworzec Łódź Chojny” od dnia 1 marca 2012 r.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Nie ma co, szybko się za to zabrali Obrazek Dworzec ponownie otworzony w październiku, a chyba nie ma zbyt wiele roboty ze zmianą nazwy pętli...
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Ciekawe, czy poprawią nazwę krańcówki Węglowa. Pisałem do nich na ten temat maila. Podziękowali za uwagi, ale nie napisali, czy to uwzględnią. Przesłali do odpowiedniego działu.

Myślę, że nazwa Dworzec PKS Centralny może być myląca ze względu na to, że w tej chwili w Łodzi tak naprawdę są dwa centralne dworce autobusowe. Ale można użyć np. nazwy "Dworzec PKS Węglowa". A najlepiej - "Dw. PKS Centralny ul. Węglowa". Jeśli użyje się skrótów, to na wyświetlaczu się zmieści. I będzie się zgadzać z nomenklaturą z rozkładu PKS-u, co jest ważne dla przyjezdnych.

Jakiś czas temu zmieniła się nazwa pętli w Strykowie. Był Stryków PKP, teraz jest Stryków Dworzec PKP. Nazwa bardziej czytelna pod względem merytorycznym, mniej czytelna pod względem graficznym, bo zajmuje dwie linie na wyświetlaczu. Zasugerowałem też, że w przypadku linii 60 można zaznaczać na wyświetlaczu, którędy jedzie dany kurs (Dobra Nowiny/Dobieszków, Corning/bez Corningu, pl. Łukasińskiego/bez pl. Łukasińskiego).

Tak w ogóle, to dlaczego kursy 60 przez Corning nie podjeżdżają w Strykowie na pl. Łukasińskiego?
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kpc21, łącznie zmieniany 3 razy.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
px33
Weteran
Posty: 5842
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Kod: Zaznacz cały

WĘGLOWA
DWORZEC PKS
(do tego ewentualnie logo PKS albo autobusu z boku tablicy)
Krótkie, zwięzłe, zgodne z nomenklaturą, zachowuje cechy starej nazwy, do której ludzie się już przyzwyczaili, a jednocześnie ma dodaną funkcję informacyjną.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Osoba nieznająca Łodzi nie musi wiedzieć, że Dworzec Centralny PKS znajduje się przy ulicy Węglowej. Ale na pewno "Węglowa Dworzec PKS" powie więcej niż sama Węglowa. Obecna nazwa brzmi mniej więcej tak, jak poprzednia krańcówka przy Fabrycznym gdyby nosiła nazwę "Plac Sałacińskiego". Podejrzewam, że nawet większość łodzian nie wie, że plac dworca autobusowego miał patrona.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kpc21, łącznie zmieniany 1 raz.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
J.S.
Coś mówi
Posty: 37
Rejestracja: pn 10:21, 10 mar 2008

Post autor: J.S. »

SEC pisze:Mimo wszystko, też nie musi to być wcale skuteczne. Ludzie po prostu zlewają takie informacje. Komunikaty, zapowiedzi - jak kulą w płot. Dzisiaj w 6 co przystanek "linia nr 6 kierunek Strykowska, następny przystanek Rzgowska-cmentarz" mimo, że tramwaj jechał w drugim kierunku.

Jak się ludzi przez prawie 15 lat uczyło, że ten system można sobie wsadzić, a nie na nim polegać, to zlewają.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Informacja o zmianie cennika biletów jest wprost oszałamiająca. Na części przystanków zaklejono/odwrócono poprzedni cennik i przepisy taryfowe. Celu tego zabiegu nie potrafię zrozumieć (jest tak m.in. na Rzgowskiej i Paderewskiego). Wystarczyłoby zamiast zaklejać to białymi planszami zrobić duży czerwony komunikat "Zmiana cennika biletów od 01.03!" To by się od razu rzucało w oczy. A skąd pasażer ma wiedzieć z jakiej racji zdjęto poprzednie przepisy?
Informacja na stronie MPK również nie powala. Zwykłą małą czcionką, jakby była to informacja tego samego pokroju co zmiana rozkładu jazdy jednej linii ograniczona do jednego kursu o 4 nad ranem.

Porównując przykłady warszawskie, gdzie przed sierpniową zmianą rozkładów parę tygodni wcześniej na wprost drzwi środkowych do pojazdów wisiały komunikaty z nowym cennikiem i wzorami biletów płakać się chce nad nieudolnością naszego MPK.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Odpowiedniej informacji powinien wymagać zlecający usługi, czyli ZDiT. Wszystkie takie sprawy powinny być określone w podpisanym powierzeniu usług, choć dla nas są rzeczą naturalną i oczywistą i tak naprawdę nie wymagają żadnych zapisów.

Szkoda, że nie pomyślałem i nie kupiłem sobie rocznego biletu to bym zaoszczędził i jeździł na "starym" po obu strefach.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Akurat jeśli chodzi o stronę WWW, nie ma na co narzekać. Informacja na stronie ze zmianami rozkładów rzeczywiście wprowadzona jest jako zmiana rozkładu, ale jest wyróżniona za pomocą wielkich liter. Mi się to rzuca w oczy jako pierwsze. I tak ma być. Od dzisiaj jest też komunikat na stronie głównej, którego nie sposób nie zauważyć. Tylko nie wiem, po co zastosowali tutaj mapę odnośników.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
px33
Weteran
Posty: 5842
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Szkoda, że nie pomyślałem i nie kupiłem sobie rocznego biletu to bym zaoszczędził i jeździł na "starym" po obu strefach.
Ale trzymiesięczne podmiejskie wciąż będą tańsze.
Tomasz.bu
Gaduła
Posty: 1436
Rejestracja: śr 15:01, 22 lis 2006
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz.bu »

kuba_bed pisze:Szkoda, że nie pomyślałem i nie kupiłem sobie rocznego biletu to bym zaoszczędził i jeździł na "starym" po obu strefach.

A na jakiej podstawie wnioskujesz, że "stary" będzie nadal ważny w obu strefach?
Pullczi
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: sob 17:25, 16 kwie 2011

Post autor: Pullczi »

px33 pisze:
Szkoda, że nie pomyślałem i nie kupiłem sobie rocznego biletu to bym zaoszczędził i jeździł na "starym" po obu strefach.
Ale trzymiesięczne podmiejskie wciąż będą tańsze.

A tych oczywiście nie ma w sklepie migawka.lodz.pl Obrazek
ODPOWIEDZ