Informacja pasażerska

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: mateeusz »

Przypomnienie o darmowej komunikacji w dniach 2-4 kwietnia w wykonaniu pana Zimocha już w tramwajach - przed chwilą słyszałem w enice 1712+1738. Niestety, sprawia wrażenie bardziej charczącego niż głos Boruszczaka...
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: STUDI »

mateeusz pisze:Przypomnienie o darmowej komunikacji w dniach 2-4 kwietnia w wykonaniu pana Zimocha już w tramwajach - przed chwilą słyszałem w enice 1712+1738. Niestety, sprawia wrażenie bardziej charczącego niż głos Boruszczaka...
Zrobiono drobny błąd w zapowiedzi. Intonacja sugeruje dwa oddzielne zdania, a ostatnie powinno brzmieć Komunikacja miejska jest w tym okresie (w tych dniach) darmowa a nie Komunikacja miejska jest darmowa. No ale jak widać musi minąć kilka pokoleń zanim ZDiT/MPK nauczą się prostych rzeczy.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: Jordi »

Chyba zależy to od stanu i jakości głośników.

Dzisiaj w busiku 2634 ZImoch był naprawdę głośno i wyraźnie, Boruszczak za to "mymlał coś pod nosem" zapowiadając przystanki.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: kuba_bed »

Wszystko fajnie, tylko żeby jeszcze jakaś tęga głowa nie zmniejszała głośności tych zapowiedzi albo całkowicie ich nie wyłączała. Po co wydawać pieniądze na lektora jak często i tak albo coś bełkocze "pod nosem" albo w ogóle go nie słychać? Jak tak to ma wyglądać to bez problemu taką samą rolę spełnią tylko wyświetlacze. Oczywiście odnoszę się do godzin jazdy poza szczytem, bo w takich zazwyczaj się poruszam, stąd mogę stwierdzić że nie jest dobrze.
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: STUDI »

Wzmacniacz (choćby w klasie D), głośnik, obróbka pliku audio w podstawowym zakresie (normalizacja wg ważonego pomiaru RMS - ważone czyli uwzględniającego ch-kę częstotliwością głośnika i czułości ucha do tego filtry, sterowanie dynamiką, redukcja szumu) to wszystko przerasta kowali z MPK.
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: kuba_łódź »

Niedługo minie już miesiąc od czasu, gdy MPK poinformowało o zmianie lektora, a Zimoch nadal zapowiada tylko przystanek Widzew Stadion. Kiedy zostanie wymieniona reszta zapowiedzi ?
hytgar655
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: sob 17:58, 16 lip 2016

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: hytgar655 »

Żeby jeszcze wszędzie to zapowiadał. Wczoraj jechałem 10, to był normalnie Boruszczak.
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: kuba_łódź »

Ja natomiast we wtorek jechałem 75A i był Zimoch - swoją drogą ZNACZNIE głośniejszy od Boruszczaka, zawału można dostać jak się ta zapowiedź włącza.
ZEA1-7700
Bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pn 00:23, 19 sty 2015
Lokalizacja: Łódź

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: ZEA1-7700 »

Czy kartki na przystankach z informacją o funkcjonowaniu komunikacji 2.05 pojawiły się w tamtym roku? Gdyż w tym roku ich nie ma.
joker8888
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob 15:36, 27 kwie 2013

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: joker8888 »

Kiedy będą w całej Łodzi zapowiedzi Zimocha, bo kwiecień minął, a nowych nadal nie ma?
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: Jordi »

ZEA1-7700 pisze:Czy kartki na przystankach z informacją o funkcjonowaniu komunikacji 2.05 pojawiły się w tamtym roku? Gdyż w tym roku ich nie ma.
U mnie jest kartka - w paskudnym żółtym kolorze i wszystko wypisane na dni 29.04-03.05.
ZEA1-7700
Bywalec
Posty: 154
Rejestracja: pn 00:23, 19 sty 2015
Lokalizacja: Łódź

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: ZEA1-7700 »

Jordi pisze:
ZEA1-7700 pisze:Czy kartki na przystankach z informacją o funkcjonowaniu komunikacji 2.05 pojawiły się w tamtym roku? Gdyż w tym roku ich nie ma.
U mnie jest kartka - w paskudnym żółtym kolorze i wszystko wypisane na dni 29.04-03.05.
Na 53 ludzie pytali, więc zwróciłem uwagę, że nie ma (na Fabrycznym, w Nowosolnej, po drodze na przystankach). W okolicach mojego domu też nie ma. Może ze względu na to, że akurat jeżdżą w rozkładzie roboczym.
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: STUDI »

Jordi pisze:
ZEA1-7700 pisze: U mnie jest kartka - w paskudnym żółtym kolorze i wszystko wypisane na dni 29.04-03.05.
Najlepsze jest to że pomimo tej kartki to nadal jest brak informacji. Co po stwierdzeniu - wcześniejsze kursy? O której dokładnie, ile tych kursów? Co daje informacja że będzie inna częstotliwość kursowania - o której będą odjazdy i dokładnie od której do której godziny? Tak prosta rzecz jak takie dni (które co roku są!) o których z wyprzedzeniem wiadomo że są a ZDiT i MPK nie potrafią należycie poinformować o kursowaniu w te dni.
kafar
Sympatyk forum
Posty: 554
Rejestracja: śr 12:47, 21 maja 2008
Lokalizacja: Zgierz

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: kafar »

Dokładnie. Rozwaliło mój mózg zrozumienie o co chodziło z wcześniejszymi kursami. Odjedzie wcześniej? Do którejś godziny rozkład roboczy a potem rzadsze kursy - ale ile tych kursów, według jakiego dnia kursy? Na szczęście w moim przypadku pozostały kursy robocze, ale inni ludzie muszą się głowić o co tym mondrym głowom chodziło.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: Kpc21 »

Chyba zawsze tak te informacje wyglądają. Rozumiem, że ciężko wieszać na wszystkich przystankach specjalne rozkłady na ten dzień, ale mimo wszystko można było wyrazić się precyzyjniej.

Ten żółty kolor kartek to "nowy standard" wprowadzony wraz z reformą. Żółty kolor bardziej kojarzy się z utrudnieniami, więc ma to sens. No i są większe.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: STUDI »

Kpc21 pisze:Chyba zawsze tak te informacje wyglądają. Rozumiem, że ciężko wieszać na wszystkich przystankach specjalne rozkłady na ten dzień, ale mimo wszystko można było wyrazić się precyzyjniej.
Wystarczy przemyśleć rozkłady w te dni które są traktowane jako soboty i nanieść je na rozkłady z adnotacją.
Kpc21 pisze: Ten żółty kolor kartek to "nowy standard" wprowadzony wraz z reformą. Żółty kolor bardziej kojarzy się z utrudnieniami, więc ma to sens. No i są większe.
Na tyle jest blady ten żołty, że w świetle sodówek nie jest zauważalny. Sens wg mnie żaden - zmiany byle tylko coś zmienić.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: px33 »

Na tym czerwonym i zielonym (zwłaszcza na zielonym) ledwo co było widać, więc zmiana na plus
Biletomat
Stały bywalec
Posty: 319
Rejestracja: wt 18:01, 03 sty 2012
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: Biletomat »

joker8888 pisze:Kiedy będą w całej Łodzi zapowiedzi Zimocha, bo kwiecień minął, a nowych nadal nie ma?
W okolicach połowy maja będzie już całość mówił T.Zimoch.
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: STUDI »

px33 pisze:Na tym czerwonym i zielonym (zwłaszcza na zielonym) ledwo co było widać, więc zmiana na plus
Bez przesady chyba że incydentalnie za ciemny "podkład" użyto. Jednak w większości przypadków i przez większość kresu gdy stosowano tę konwencję tło było stosunkowo jasne na dodatek fluoryzujące co w słoneczny dzień czyniło te kartki doskonale widoczne z dużej odległości. Taki kartki od razu się rzucały w oczy w przeciwieństwie do tych obecnych blado-żółtych, które przestają "kłuć" w oczy w świetle sodówek. Zmiana na minus.
joker8888
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob 15:36, 27 kwie 2013

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: joker8888 »

Biletomat pisze: W okolicach połowy maja będzie już całość mówił T.Zimoch.
OK, dzięki. Czyli jeszcze czekamy.
ODPOWIEDZ