Informacja pasażerska

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: Jordi »

Od razu jak go ujawniono powiedziano, że w maju będzie słyszalny w pojazdach. Mają jeszcze 28 dni na wprowadzenie ;)
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: kuba_bed »

W zasadzie postulat spełnili już wcześniej - stadion Widzew jako super przykład oraz komunikaty o braku potrzeby skasowania biletu, które często i tak były ledwo słyszalne...
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: Kpc21 »

O braku potrzeby skasowania biletu? To jest cały czas nadawane? W jakim celu?

I dlaczego to zajmuje tyle czasu? Oni ręcznie wgrywają to na każdy pojazd z osobna, czy jak?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: kuba_bed »

Nie, już tych o bilecie nie ma, ale nie zniknęły wraz z dniem, w którym trzeba było bilety już kasować.
Z tego co pamiętam to jest wgrywane "masowo" przez sieć bezprzewodową.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: Kpc21 »

No to dlaczego to zabiera tyle czasu?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: px33 »

Bo najpierw trzeba przygotować nowe zapowiedzi
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2284
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: jan_defecto »

MPK ze ZDiTem powinni przygotować te zapowiedzi na 2.04.2017 na dzień wprowadzenia reformy i nie byłoby problemu. Ale u nas w mieście trzeba pokazać pasażerowi, że ma się go głęboko w d**ie.
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: STUDI »

Jedna z dzisiejszych 9A - na przednim wyświetlaczu: 9A Legionów-Legionów. Zgierz, ul. Ozorkowska przystanek Przedmieście - kierunek Łódź, nowy rozkład jazdy, kierunek Ozorków stary rozkład.....
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: nowy1212 »

Ja widziałem ostatnio 4 M8CN i zamiast napisu Helenówek była nazwa ostatniego przystanku na trasie. Takie coś widziałem już dawno temu - tez widać nie da się poprawić...
hytgar655
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: sob 17:58, 16 lip 2016

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: hytgar655 »

Taki błąd występuje tylko w 2499.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: nowy1212 »

A to nie da sie z tym nic zrobić? Przecież to jest dezinformacja. Ja się tam orientuję i wiem gdzie jeździ dana linia, ale masa osób na pewno nie wie, zwłaszcza po reformie. Takie rzeczy powinny być od razu naprawiane.

Jakoś nie wyobrażam sobie by PolskiBus jeździł z pojazdem gdzie na wyświetlaczu był nieprawidłowy napis kierunku. No, ale to prywatna firma i tam dba się nawet o takie detale.
pawlak
Gaduła
Posty: 1041
Rejestracja: śr 19:38, 14 sty 2009

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: pawlak »

^^ Sytuacja poprawiła się na pewno po 2.04 kiedy zmieniono trochę nazwy pętli w Busmanie. Nawet w przypadku zaczytania ostatniego przystanku było dzięki temu ok. Też liczyłem na to że wpadki z "Helenówek (pętla)" itp. w Novamedii się skończą, ale jak piszecie że są nadal :( . Ale spokojnie - Wielki brat czuwa ;)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: Kpc21 »

Czemu takie rzeczy się z tym SIP-em Novamedii dzieją? Ktoś nie potrafi tego skonfigurować, czy co?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
joker8888
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob 15:36, 27 kwie 2013

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: joker8888 »

Jordi pisze:Od razu jak go ujawniono powiedziano, że w maju będzie słyszalny w pojazdach. Mają jeszcze 28 dni na wprowadzenie ;)
Mamy czerwiec, a nowych zapowiedzi brak. Czy to naprawdę taki problem, żeby 2 miesiące je wprowadzać?
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: nowy1212 »

Dokładnie. Z resztą jak odbywa się wgrywanie nowych zapowiedzi? Do kazdego tramwaju z osobna czy to się jakoś da zdalnie wprowadzić?
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: STUDI »

joker8888 pisze: Mamy czerwiec, a nowych zapowiedzi brak. Czy to naprawdę taki problem, żeby 2 miesiące je wprowadzać?
Reformę wdrożono? Wdrożono. Ogłoszono sukces, ogłoszono. Po co więcej się wysilać szczególnie takimi duperelami jak to i tak tylko socjal dla plebsu. Ktoś się będzie dopominał, wątpię?. Radze obejrzeć nowe rozkłady jazdy. Pierwsze co usunięto to telefony do infolinii, dla zgłaszania skarg a te wyróżnione poziome wiersze już odeszły do przeszłości. Mamy w sumie to samo co wcześniej tylko w mniej czytelnej formie.
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: nowy1212 »

Rozkłady na przystankach to w ogóle są mniej czytelne. I zamiast się przyznać do błędu i wypracować kompromisowe rozwiązanie to utrwala się gorszy schemat mówiac, ze jest ok.
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: mateeusz »

Czy zmieniło się coś w oznaczeniu chwilowych zmian tras w pojazdach? Pytam, bo przed chwilą widziałem skład 2525+2528 na linii 8, a za przednią szybą była kwadratowa kartka/tabliczka z napisem 'Zmiana trasy', co mnie trochę zaskoczyło.
Intermodalny
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: sob 18:10, 06 cze 2015

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: Intermodalny »

Jeśli napis był napisany wielką literą czarnym kolorem to też taką tabliczkę widziałem ok. 2 tygodnie temu w Woltanie na linii 3.
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: mateeusz »

Później nawet miałem okazję jechać tym składem - karteczka była z dokładnie takim napisem, a ponadto wewnątrz na kabinie i bocznej choince były przyklejone kartki z napisaną pisakiem szczegółową informacją o zmianie trasy.
ODPOWIEDZ