Informacja pasażerska

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Po tej rewolucji ze zmianą nazw przystanków, nowe nazwy są na rozkładach, w autobusach zapowiadane są często po staremu, a wyświetla się jeszcze co innego. Sporo jest takich przypadków. Może czas po tylu latach to zaktualizować?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

wojtek_kowalski pisze:Niestety tablice w 11-tkach nadal są z trasą Chocianowice - Helenówek...
Jakie tablice? Choinki (przynajmniej w tej którą jechałem) były nowe.
wojtek_kowalski
Czasem wpada
Posty: 98
Rejestracja: pt 15:31, 25 lip 2008
Lokalizacja: Ksawerów

Post autor: wojtek_kowalski »

Nie do końca wiem co to jest choinka...
Mi chodziło o tablicę wewnątrz pojazdu z listą przystanków tej linii. Konkretnie coś takiego: http://gtlodz.eu/img5779.search.htm
[/code]
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Przecież masz w opisie zdjęcia napisane, że to choinka. Obrazek
Obrazek
wojtek_kowalski
Czasem wpada
Posty: 98
Rejestracja: pt 15:31, 25 lip 2008
Lokalizacja: Ksawerów

Post autor: wojtek_kowalski »

Ooo... Obrazek
Nawet nie zwróciłem uwagi na opis, bo tylko spojrzałem na zdjęcie - stwierdziłem, że to jest to, więc może być.

A więc w takim razie tak, chodziło mi o choinkę.
@Ukalo: kiedy jechałeś? Dzisiaj czy wczoraj? Bo dzisiaj już też widziałem poprawną choinkę.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Ja tam dobrą choinkę widziałem wczoraj (z bonusem - przystanek przed Ikeą jest zaklejony więc jego uruchomienie będzie wymagać tylko zdarcia naklejki i będzie od razu poprawna informacja, nie jak z manufakturą, gdzie było puste pole i po uruchomieniu ktoś musiał dokleić literki)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Co z tego, że są choinki skoro mają błędy. Jedna z nich dla linii 16 - przesiadka na autobus '95' przy Legionów, brak linii '78', brak przystanku 'Manufaktura'. Podejrzewam, że na wielu choinkach brakuje linii na które można się jeszcze przesiąść, są za to inne kwiatki.
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: BB93 »

Odbiegając na chwilę od tematu o IKEI.
Na Zgierskiej/ w kier. Centrum na znaku nie ma linii "16", jest tylko 16A Obrazek Powinno być raczej odwrotnie, przynajmniej ja tak uważam. Takich wpadek pewno jest dużo.
igor
Sympatyk forum
Posty: 505
Rejestracja: pt 14:22, 01 maja 2009

Post autor: igor »

Wiem, że odkopie temat ale z tego co widzę MPK się nieźle rozleniwiło!
Dziś zmienił się rozkład Z12, L, 54, 54A, 73, 79 i 96 a tu proszę! Wszystkie linie mają już na stronie nowe rozkłady oprócz 96 na którym jest ciągle stary! Zapewne nie chce im się montować bo 96 ma długą trasę więc ludzie sobie pójdą na przystanki, zobaczą a bo co! A rozkład 96 jest wielu ludziom potrzebny!

Ps. Sorry za odkop ale nie mogłem się powstrzymać...
msq
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: czw 11:47, 20 mar 2008

Post autor: msq »

Umówmy się - jazda 96 wg rozkładu to czysto abstrakcyjne pojęcie. Zresztą kto normalny codziennie sprawdza rozkład na stronie MPK?
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

igor pisze:Wiem, że odkopie temat ale z tego co widzę MPK się nieźle rozleniwiło!
Dziś zmienił się rozkład Z12, L, 54, 54A, 73, 79 i 96 a tu proszę! Wszystkie linie mają już na stronie nowe rozkłady oprócz 96 na którym jest ciągle stary! Zapewne nie chce im się montować bo 96 ma długą trasę więc ludzie sobie pójdą na przystanki, zobaczą a bo co! A rozkład 96 jest wielu ludziom potrzebny!

Ps. Sorry za odkop ale nie mogłem się powstrzymać...
Żeby było lepiej to rozkład linii 96 "na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu" uległ zmianie, ale nie wiem co to za zmiana (może tylko kosmetyczna), bo na przystankach nadal wiszą rozkłady z dnia 31 sierpnia (na telegazecie TVP Info też ten sierpniowy) i autobusy jeżdżą wg tego rozkładu.

[EDIT]W innym wątku przeczytałem na czym polega zmiana w rozkładzie: przesunięto przystanek na Lutomierskiej.[/EDIT]

Na marginesie - moim zdaniem tu nie ma nic do rzeczy czy im sie chce czy nie chce, bo gdyby rozkład się zmienił to i tak chyba zostałby wygenerowany automatycznie. Nie wiem jak to wygląda dokładnie w MPK, ale wiem, że są rozbudowane programy komputerowe, które za jednym zamachem m.in. drukują rozkłady na tabliczki przystankowe, kursówki oraz generują rozkłady na strony www. Sądzę, że MPK może mieć coś takiego, bo chyba nikt by się nie rozdrabniał i nie robił tego osobno...
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kuba, łącznie zmieniany 3 razy.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

MPK ma coś takiego (AGC Busman). Generuje rozkłady do wydruku i na stronę, kursówki dla kierowców, prawdopodobnie też listy prac.
BarthezzLodz
Czasem wpada
Posty: 83
Rejestracja: sob 18:18, 12 lip 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: BarthezzLodz »

Oczywiście tradycyjnie brak nowych rozkładów dla 43 na stronie MPK...
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

px33 pisze:MPK ma coś takiego (AGC Busman). Generuje rozkłady do wydruku i na stronę, kursówki dla kierowców, prawdopodobnie też listy prac.

E tam, kreślą rozkłady na papierze milimetrowym ;)
przemeqq
Sympatyk forum
Posty: 769
Rejestracja: sob 12:51, 26 sie 2006
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: przemeqq »

BarthezzLodz pisze:Oczywiście tradycyjnie brak nowych rozkładów dla 43 na stronie MPK...

na stronie TP też nie ma
PS: wczoraj 43 kurs 16:32 z Lutomierska (wagon nr 4) miał problemy z odjazdem z każdego przystanku, kurs godzinę wcześniej nie mógł podjechać na pętlę w Lutku ;)
Ciuchajka
Bywalec
Posty: 241
Rejestracja: wt 19:30, 09 gru 2008
Kontakt:

Post autor: Ciuchajka »

przemeqq pisze:
BarthezzLodz pisze:Oczywiście tradycyjnie brak nowych rozkładów dla 43 na stronie MPK...

na stronie TP też nie ma
PS: wczoraj 43 kurs 16:32 z Lutomierska (wagon nr 4) miał problemy z odjazdem z każdego przystanku, kurs godzinę wcześniej nie mógł podjechać na pętlę w Lutku ;)

Jak piasecznice (o ile są) sypią piasek obok szyny to co się dziwić? Dzisiaj np. 43bis/8 (TP#3) miał problem z ruszeniem z przystanku przy rondzie Solidarności w kierunku Stoków...
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

TP#3 zawsze ma ten problem w tym miejscu. I nie jest w tym odosobniony.
igor
Sympatyk forum
Posty: 505
Rejestracja: pt 14:22, 01 maja 2009

Post autor: igor »

Oby tak dalej! NA przystankach ciągle wiszą stare rozkłady 54, 54A, 82, 83 i 74! A dzisiaj się zmieniła ich trasa i nie jeżdżą Przędzalnianą. Brawo!
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

A gdzie te zapowiadane elektroniczne tablice na przystankach autobusowych Smile ?
Jakby miały być też od R&G z takim samym ułomnym wdrożeniem jak to z ŁTR to wcale aż tak bardzo nie ma co żałować (miałby kto u was wklepywać wszystkie brygady w system i walczyć z różnymi śmiesznymi błędami typu blokowanie się systemu na danej pozycji, co razem z blokadą ustawiania normalnych rozkładów daje niesprawny sterownik)
msq
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: czw 11:47, 20 mar 2008

Post autor: msq »

To pokaż mi lepsze wdrożenie podobnego systemu w Polsce.
ODPOWIEDZ