Informacja pasażerska

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: domino »

Przystanek Zachodnia-Manufaktura - nie zaznaczono przesiadek na linie 59, 73, 78, 96.
Przystanek Zgierska-Sikorskiego - widać zlikwidowaną linię 79.
Przystanek Zgierska-cm. Radogoszcz - widać linię 73 która tam nie kursuje.
Przystanek Zgierska-Brzoskwiniowa - brakuje linii 89.
Przystanek Zgierska-Jesionowa - w rzeczywistości nazywa się Zgierska-Świtezianki.
Przystanek Zachodnia-Legionów - widać linie 59, 73, 78 które zmieniły stałą trasę.
Załączniki
11B
11B
MPK.jpg (239.32 KiB) Przejrzano 2506 razy
Intermodalny
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: sob 18:10, 06 cze 2015

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: Intermodalny »

Wszystko się zgadza poza ostatnim punktem. Linie 59, 73, 78 zmieniły trasę, ale tylko w kierunku placu, więc w przeciwnych kierunkach nadal jest możliwość przesiadki przy Legionów.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: Kpc21 »

Przecież w kierunku placu one nigdy nie miały przystanku przy Legionów, tylko, jeśli już, przy Ogrodowej (za skrzyżowaniem).

Aż zmierzyłem na Google Maps odległości od słupka przystankowego (nie patrzeć na oznaczenie przystanku na mapie, bo ono rozjeżdża się trochę ze słupkiem) do środka skrzyżowania z Ogrodową i z Legionów. Do Ogrodowej jest 100 metrów, do Legionów 130 metrów. Jak by nie było, bliżej jest do Ogrodowej.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
igor
Sympatyk forum
Posty: 505
Rejestracja: pt 14:22, 01 maja 2009

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: igor »

Jak długo przed zmienionymi trasami będzie widniało to idiotyczne "o" na wyświetlaczach? Dzisiaj dowiedziałem się, że mamy linię o75E - literka B nie mieści się w kolumnie z linią...
Intermodalny
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: sob 18:10, 06 cze 2015

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: Intermodalny »

@Kpc
ale liczy się nazwa przystanku, a nie najbliższa przecznica. O to w choinkach chodzi, by wiedzieć, że w zespole przystankowym Zachodnia/Legionów zatrzymuje się linia 59, 73, 78.

Chyba, że dlatego ich nie wymieniali, bo zatrzymują się tylko w jedną stronę, ale odkąd kojarzę to zawsze wymieniali takie przypadki (chyba, że coś zmienili i teraz chcą wypisywać same "pewniaki" – autobusy w obu kierunkach, ale wtedy nie wymieniliby linii 73 przy Julianowskiej).

I pomyślałem, że może dlatego nie ma autobusów przy manufakturze, bo choinka jest skierowana na Helenówek, a przystanek autobusowy jest tylko w drugą stronę, ale wtedy nie wymieniliby też 73, o czym napisałem wyżej.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: Kpc21 »

Choinka jest skierowana na Helenówek, ale ona chyba funkcjonuje w obu kierunkach, nie ma osobnej choinki w kierunku Helenówka i placu Niepodległości.

Co do nazwy przystanku i przecznicy - moim zdaniem po prostu bez sensu jest zaliczanie tego przystanku do tego zespołu przystankowego, gdy znajduje się on tak daleko od Legionów.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: Kpc21 »

Bodaj wczoraj na swoim profilu Facebookowym MPK opublikowało komunikat o... zmianie trasy linii K.

Tego jeszcze nie było :) Ludzie dziwili się mocno, co to za linia i czemu nie ma jej na stronie MPK w zakładce z rozkładami jazdy.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Joxer
Czasem wpada
Posty: 53
Rejestracja: czw 12:57, 12 lip 2018

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: Joxer »

K to linia kościelna i wozi pewnie w nd do kościoła Nawrot/Przędzalniana. To ewenement.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: TramMomentyStudenta »

Przypuszczam, że to coś w rodzaju linii komercyjnej, być może, że wozi do kościoła, ale wydaje mi się, że Zdat nie zajmuje się taką linią bezpośrednio i przez to nie ma jej na stronie MPK.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: Karol »

Obrazek
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: TramMomentyStudenta »

Zauważyłem z tego Forum, że istnieje, ale na stronie MPK nie ma ani trasy, ani żadnej informacji na jej temat i to było widocznie przedmiotem sporu. Choć jeśli to jest linia typowo parafialna, to w zasadzie nie do końca jest powód, aby o tym jeszcze pisać na stronie MPK...

I myślę, że w temacie wystarczy :P
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: Kpc21 »

Jakiego sporu? :)

Ja też wiem, że to linia komercyjna, zamawiana przez którąś z okolicznych parafii. Proboszcz płaci, to jeździ. I nie ma tu co się nie wiadomo czego doszukiwać.

Ja tylko zwróciłem uwagę, że MPK wspomniało o zmianie jej trasy (spowodowanym otwarciem Narutowicza) na profilu facebookowym, co jest rzeczą niespotykaną - i nic dziwnego, że spowodowało zdziwienie pasażerów, bo i ich większość o istnieniu tej linii nie ma pojęcia. Co prawda jest ona w myBusie i na rozklady.lodz.pl, ale wielu pasażerów też nie ma pojęcia o istnieniu tych aplikacji; paru znajomych podziękowało mi o tym, jak pokazałem im możliwość sprawdzania odjazdów MPK (realnych, na podstawie odczytów GPS, jak na wyświetlaczach przystankowych) na smartfonie, a nie spotkałem się jeszcze, by ktoś z nich o tej opcji w ogóle wcześniej wiedział.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: nowy1212 »

Z FB Łódź - nie ma to jak dobre oznaczenie. Nie dość, ze nazwa drugiej krańcówki byle jaka to jeszcze 9B zamiast 9A. Po co to wysyłac tabor na taką linię?

Obrazek
mateeusz
Sympatyk forum
Posty: 649
Rejestracja: ndz 20:54, 07 gru 2014

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: mateeusz »

Może jestem gapa, że dopiero teraz to zauważyłem. W Conecto na 78 na choince wyświetlał się dzisiaj pasek dla stref taryfowych - na odcinku Strefy 1 był czerwony, a dla Strefy 2 zielony. Dawno to wprowadzili? :D
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: TramMomentyStudenta »

Jakoś w tym roku. Pewnie wraz z nową szatą graficzną... rozkładów (bodajże na rozkładzie linii 50 widziałem coś podobnego ostatnio, ale były chyba trochę inne barwy).
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: px33 »

Serio jest jakiś sens w tym żeby na wszystkich tablicach SDIP w mieście wrzucać komunikat że jeden przystanek na totalnym zadupiu będzie na żądanie?
volvofan
Stały bywalec
Posty: 488
Rejestracja: pn 22:24, 17 gru 2012

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: volvofan »

Jechałem dziś 1366 (82/1), nie dość, że zapowiedzi głosowej przy Zakładowej/Józefiaka, że jest to przystanek na żądanie nie było, to sama nazwa przystanku też została wycięta.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: Kpc21 »

Przy wjeżdżaniu Z45/Z46 do Łodzi gadaczka wygłasza komunikat: "Wjeżdżasz do Łodzi. Upewnij się, że posiadasz bilet odpowiedni dla strefy pierwszej".

Jak to brzmiało w 61 po reformie połączeń (i wdrożeniu nowych zapowiedzi), a przed przejęciem tej linii przez Markab od MPK?

"Upewnij się, że posiadasz bilet odpowiedni dla strefy MUK Zgierz"? "Miejskich Usług Komunikacyjnych w Zgierzu"? "dla strefy zgierskiej"?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1622
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: kuba_bed »

px33 pisze:Serio jest jakiś sens w tym żeby na wszystkich tablicach SDIP w mieście wrzucać komunikat że jeden przystanek na totalnym zadupiu będzie na żądanie?
Też się nad tym zastanawiałem, ale może to jest jakiś sposób na pokazanie, że coś tam się rozszerza i zwrócenie uwagi, że w ogóle coś takiego jak przystanek na żądanie istnieje? Może staną się one bardziej powszechne? Choć sami wiemy, że wielu kierowcom nie jest potrzebny ten dopisek "na żądanie" i słusznie omijają je kiedy nikogo nie ma. Problem pojawia się kiedy autobusy są kilka minut do przodu, a to pokazuje jak duże zapasy czasowe są jeszcze w rozkładach.

Nie wiem czy kilka postów nie powinno być w wątku o zapowiedziach głosowych, ale... Od kiedy dojeżdżając do końcowego przystanku w końcu jest zapowiedź "koniec trasy"? We Wrocławiu przy okazji gadaczka wygłasza komunikat z prośbą o opuszczenie pojazdu - myślę, że to byłby niezły pomysł.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Informacja pasażerska MPK

Post autor: px33 »

To od takich rzeczy są plakaty i ekrany. Kiedy stoję na przystanku na Wyszyńskiego bardziej niż przystanek w środku niczego interesuje mnie godzina (tym bardziej, że w związku z konstrukcją systemu na tych tablicach przez większość czasu pokazuje się czas rozkładowy).

A jeśli chodzi o "koniec trasy" to wydaje mi się, że bywa już od początku nowych zapowiedzi, przy czym niestety chyba cały czas jest wbity na sztywno w zapowiedź, więc jeśli przystanek końcowy jest jednocześnie przelotowy dla innych linii to nie można zrobić różnych zapowiedzi dla różnych linii (tj. można, ale trzeba by rozbić przystanek na dwa słupki)
ODPOWIEDZ