Linie specjalne MPK

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Linie specjalne MPK

Post autor: Adamix »

MPK Łódź pisze:W dniach 3 i 4 października 2009r., w związku z XVIII Międzynarodowym Festiwalem Komiksu,”, zostanie uruchomiona specjalna autobusowa linia KO

KOMUNIKAT 141/09

linia KO
DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA – Składowa, Kilińskiego, Piłsudskiego, Sienkiewicza, Tymienieckiego, Piotrkowska, Czerwona, Wólczańska, Wróblewskiego, Politechniki – HALA EXPO

HALA EXPO – Radwańska, Parkowa, Jana Pawła II, Włókniarzy, Drewnowska, Zachodnia, Kościuszki, Próchnika, Rewolucji 1905r. Sterlinga, Narutowicza, P.O.W. – DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA

Chociaż patrząc na specjalne linie na mecze w Atlas Arenie dochodzę do wniosku, że specjaliście od planowania tras i linii nie wiedzą czemu one mają służyć i jak je zorganizować, by zapewnić frekwencję. Zatem możliwe, że nie będą już w przyszłości takie linie uruchamiane.

Drugą sprawą jest rażący brak logiki w nazywaniu linii specjalnych. Rozumiem, że KO to skrót od komiksu, ale myślę że takie oznaczenie linii jest troszkę bez sensu. Może należałoby wprowadzić zapis, że skoro linie nocne to Nx, to linie specjalne powinny mieć oznaczenia np. Sx, jak na Mistrzostwa Europy. I wtedy na stronie MPK zamieścić komunikat, że podczas imprez kursują takie linie, żeby przyjeżdżający do Łodzi wiedzieli, że mogą się ich spodziewać.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

To przecież oczywiste. Jak zobaczysz na ulicy autobus linii KO to na pewno na myśl nie przyjdzie Ci knock-out tylko komiks. Obrazek
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Czy autobus jadąc Piotrkowską jedzie tram-pasem, czy przez podjazd?

Aha - jest to linia przyspieszona, przystanki dobrano raczej w przemyślany sposób.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Kazik, łącznie zmieniany 1 raz.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Za linię nie płaci ZDiT, a organizator festiwalu komiksowego Obrazek
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

@Kazik: autobus jedzie normalnym pasem, ponieważ musi skręcić w prawo w Czerwoną. W dodatku nie zatrzymuje się na wysokości przystanku tramwajowego, a za skrzyżowaniem na Czerwonej.

Z tego co widziałem podobnie jest na Politechniki. Autobus nie zatrzymuje się na wysokości przystanku autobusowego przy Radwańskiej, a ma wyznaczony osobny słupek na wysokości hali EXPO.

Z innych ciekawostek o tej linii - rozkłady wydrukowano na zielonych kartkach Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Słupki przystankowe oznakowano dodatkową informacją graficzną dotyczącą miejsca, np. Hala Expo, Muz.Włókiennictwa.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

MPK Łódź pisze:W dniach 29 listopada – 4 grudnia 2009r., w związku z festiwalem Plus Camerimage 2009, na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu, zostanie uruchomiona dodatkowa autobusowa linia C

KOMUNIKAT 176/09

linia C
PLAC DĄBROWSKIEGO - Sterlinga, Jaracza, Więckowskiego, Zachodnia, Ogrodowa (wjazd na teren Manufaktury), Ogrodowa, Cmentarna, Legionów, Żeromskiego, Kopernika, Łąkowa – OPUS FILM

OPUS FILM – Łąkowa, Mickiewicza, Piłsudskiego, Targowa, Fabryczna, Abramowskiego, Sienkiewicza, Brzeźna, Piotrkowska, Piłsudskiego, Sienkiewicza, Moniuszki, Piotrkowska, 6 Sierpnia, Kościuszki, Zielona, Narutowicza – PLAC DĄBROWSKIEGO

Wykaz obowiązujących przystanków:
w kier. Opus Film:
plac Dąbrowskiego
Jaracza – P.O.W.
Jaracza – Kilińskiego
Jaracza – Piotrkowska
Zachodnia – Legionów
Manufaktura
Żeromskiego – LO nr 1 im. Mikołaja Kopernika
Żeromskiego – plac Barlickiego
Kopernika 37
Łąkowa – Mickiewicza

w kier. pl. Dąbrowskiego:
Łąkowa – Mickiewicza
Mickiewicza – Kościuszki
Piłsudskiego – Kilińskiego
Targowa – Fabryczna
Fabryczna – Kilińskiego
Abramowskiego – Sienkiewicza
Brzeźna – Piotrkowska
Piotrkowska 200
Sienkiewicza – park Sienkiewicza
Moniuszki – Piotrkowska
Kościuszki – Zielona
Narutowicza – Hotel Centrum
Narutowicza – P.O.W.
plac Dąbrowskiego
msq
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: czw 11:47, 20 mar 2008

Post autor: msq »

Bardzo pozytywne zjawisko, w końcu nauczyli się obsługiwać większe imprezy KZ.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Bardzo fajna sprawa z tą linią C. Ciekawy może być ten wjazd na teren Manufaktury (chyba tam nie było jeszcze wozów MPK). Ponadto autobus na Moniuszki, Piotrkowskiej... czyli dość nietypowe miejsca jak na MPK Obrazek

Poza tym jak pokazują zdjęcia na galerii wszystko dobrze zorganizowane. Autobusy dostały całopojazdowe reklamy festiwalu, wiec chyba nikt nie pomyli tej linii z inną Obrazek Przy okazji widać rangę imprezy. Zupełnie inaczej to wygląda niż np. w przypadku tego festiwalu komiksu.
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
swistaqos
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: czw 15:03, 09 lut 2006
Lokalizacja: Łódź :)

Post autor: swistaqos »

Czy 2605 i 2606 były pojazdami przystosowanymi do przewozu bagaży (chodzi o dodatkowe półeczki w przedniej części pojazdu)? Czy ta zabudowa istnieje nadal?


Pozdrawiam Michał
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Kuba pisze:Ciekawy może być ten wjazd na teren Manufaktury (chyba tam nie było jeszcze wozów MPK).
Hmm, ja np. nie doświadczyłem tego wjazdu. Poza tym przystanek "Manufaktura" jest bezpośrednio za skrzyżowaniem Ogrodowa-Gdańska, więc trochę mija się z celem wjeżdżanie po nic.
Obrazek
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Aha. Ja sugerowałem się komunikatem MPK, w którym było "wjazd na teren Manufaktury". Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Czy 2605 i 2606 były pojazdami przystosowanymi do przewozu bagaży
Na pewno 26xx? Wydaje mi się, że jak startowała 'L' (i przerabiano wozy), jeszcze 26xx nie było, ale pewien nie jestem.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 1996
Rejestracja: sob 15:31, 10 lis 2007
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Karol »

Kuba pisze:Aha. Ja sugerowałem się komunikatem MPK, w którym było "wjazd na teren Manufaktury". ;)
W rozkładzie na przystanku takiej informacji już nie było. ;)
Obrazek
M.C.
Gaduła
Posty: 1958
Rejestracja: sob 16:08, 01 gru 2007

Post autor: M.C. »

px33 pisze:
Czy 2605 i 2606 były pojazdami przystosowanymi do przewozu bagaży
Na pewno 26xx? Wydaje mi się, że jak startowała 'L' (i przerabiano wozy), jeszcze 26xx nie było, ale pewien nie jestem.
Nie było. L-ka startowała niecały rok wcześniej i półki były (sa?) w kilku Jelczach z 2005r - na pewno w 2507.
Zgierzanin
Stały bywalec
Posty: 411
Rejestracja: ndz 11:48, 15 mar 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Zgierzanin »

I 2503, jeśli dobrze pamiętam.
konrad1025
Coś mówi
Posty: 30
Rejestracja: wt 10:21, 14 sie 2007

D11

Post autor: konrad1025 »

KOMUNIKAT


W dniach 27 i 28 marca 2010r., w godz. 10:00 – 18:00, w związku z otwarciem centrum handlowego „Port Łódź”, na podstawie decyzji Zarządu Dróg i Transportu, zostanie uruchomiona dodatkowa tramwajowa linia D11

KOMUNIKAT 29/10

linia D11
PLAC NIEPODLEGŁOŚCI – Pabianicka, rondo Lotników Lwowskich, Pabianicka – CHOCIANOWICE-IKEA
norbertkomusinski
Bywalec
Posty: 151
Rejestracja: pt 11:24, 13 lis 2009
Lokalizacja: Piaski, Pabianice

Post autor: norbertkomusinski »

Buahaha, przecież otwarcie Port Łódź już było w Środę xD
pawelczyk
Sympatyk forum
Posty: 998
Rejestracja: sob 22:09, 05 sty 2008

Post autor: pawelczyk »

Zapewne to Port Łódź zamówił w ZDiT taką linię ze względu na to, że pierwszy weekend może być jeszcze bardziej oblegany niż sam dzień otwarcia, poza tym 11 i 46 jeżdżą rzadziej niż w tygodniu więc wzmocnienie może sie przydać.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Ciekawe czy zapłacili na tyle dużo żeby komuś się chciało pofatygować i dograć tę linię na sterowniki Obrazek
ODPOWIEDZ