Regulamin tematów "Reorganizacja linii (...)"

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Regulamin tematów "Reorganizacja linii (...)"

Post autor: Marcin »

Od dzisiaj w tematach Reorganizacja linii autobusowych w Łodzi oraz Reorganizacja linii tramwajowych w Łodzi obowiązuje dodatkowy regulamin. Zapraszam do zapoznania się z nim:
  • I. Postanowienia ogólne.
    1. Tematy „Reorganizacja linii autobusowych w Łodzi” i „Reorganizacja linii tramwajowych w Łodzi” służą proponowaniu zmian w organizacji linii autobusowych i tramwajowych w Łodzi oraz dyskusji nad sugerowanymi ulepszeniami.
    2. Nie należy proponować zmian w myśl zasady „bo tak mi pasuje”.
    3. Każdą propozycję zmiany trasy linii komunikacji miejskiej należy dokładnie uzasadnić.
    4. Posty bez uzasadnienia będą kasowane.
    5. W ww. tematach obowiązują równocześnie postanowienia Regulaminu Łódzkiego Forum Dyskusyjnego.

    II. Restrykcje.
    1. Użytkownik łamiący notorycznie postanowienia ogólne, zostanie objęty zakazem pisania w wątkach „Reorganizacja linii autobusowych w Łodzi” i „Reorganizacja linii tramwajowych w Łodzi”.
    2. Decyzję o objęciu użytkownika zakazem pisania w ww. wątkach podejmuje administrator forum.
    3. Lista osób posiadających aktualnie zakaz uczestnictwa w ww. tematach: dzikusmpk, igor.
    4. Niedostosowanie się do zakazu pisania w ww. restrykcji skutkuje banem obejmującym całe forum.
    5. Decyzje administratora nie podlegają dyskusji.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Marcin, łącznie zmieniany 2 razy.
MKMLODZ
Sympatyk forum
Posty: 842
Rejestracja: wt 13:27, 01 lip 2008
Lokalizacja: Żubardź / Limanka :)

Post autor: MKMLODZ »

1. W przypadku banu całościowego, nie jest napisane, jak długo trwa ban.
2. A co , jak chcemy zaargumentować / ocenić czyjąś propozycję. Regulamin tego nie określa.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

szymaxxx pisze:1. W przypadku banu całościowego, nie jest napisane, jak długo trwa ban.

Jak to jak długo? Na zawsze.

2. A co , jak chcemy zaargumentować / ocenić czyjąś propozycję. Regulamin tego nie określa.

Określa:
1. Tematy „Reorganizacja linii autobusowych w Łodzi” i „Reorganizacja linii tramwajowych w Łodzi” służą proponowaniu zmian w organizacji linii autobusowych i tramwajowych w Łodzi oraz dyskusji nad sugerowanymi ulepszeniami.

Z dyskusją nie ma żadnego problemu. Byle merytoryczną. :)
krzyskup
Bywalec
Posty: 195
Rejestracja: pt 19:41, 31 mar 2006
Lokalizacja: Retkinia
Kontakt:

Post autor: krzyskup »

A ja tylko chciałem dodać, że miło by było, gdyby forum nie zamieniło się w miejsce wylewania żali, które powinny być skierowane do organizatora transportu publicznego w tym mieście. Wypisywanie kolejnych propozycji na zasadzie "a ja bym puścił 57 przez ulicę X" nic nie zmieni.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

krzyskup pisze:Wypisywanie kolejnych propozycji na zasadzie "a ja bym puścił 57 przez ulicę X" nic nie zmieni.

Ja z kolei uważam, że po to jest forum, by najpierw swój pomysł tu przedyskutować, zanim wyśle się go do ZDiT. Jest tu wiele osób zainteresowanych komunikacją miejską i znających się na rzeczy, którzy podczas dyskusji mogą wskazać lepsze rozwiązanie. Poza tym, mając poparcie kilku(nastu) osób z forum, można przedstawić to jako dodatkowy argument w piśmie urzędowym niż pisać "ja X skierowałbym 57 przez...".
I po trzecie, skoro są chętni do analizowania takich propozycji, dlaczego nie dać im takiej możliwości? Można wydzielić taki osobny dział w stylu marzenia, pomysły na KM itp. i tam chętni mogliby puszczać wodze fantazji nie zaśmiecając jednocześnie reszty forum.

Na marginesie, zadałem pytanie w czym post Igora łamał regulamin, ale nie otrzymałem odpowiedzi, a cały wątek został skasowany. Dlatego ponawiam swoje pytanie, bo może trzeba by doprecyzować regulamin?
ukalo
Fan forum
Posty: 4040
Rejestracja: pt 12:36, 25 lis 2005

Post autor: ukalo »

Nie wiem o który ci chodzi, ale jak znam igora - to zapewne był sensowny, a argumenty były świetne Obrazek
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

A kto zabiera możliwość dyskusji? Czy tematy zostały zamknięte? Nie. Otrzymały dodatkowy regulamin, który ma za zadanie opamiętać niektórych. Igora z pewnością nie opamiętał. Nie znalazłem w poście żadnego dokładnego uzasadnienia. Jeśli igor pisze, że linia 11 ma zostać bez zmian, a w uzasadnieniu, że lepiej połączy Pabianice i Zgierz, to ja nie mam więcej pytań, tylko dziękuję za dalszy udział w dyskusji. Bo to nie jest rzeczowa dyskusja.
rkplodz
Fan forum
Posty: 3520
Rejestracja: pn 20:59, 11 lip 2005
Lokalizacja: z miasta Łodzi się wywodzi
Kontakt:

Post autor: rkplodz »

Adamix pisze: Na marginesie, zadałem pytanie w czym post Igora łamał regulamin, ale nie otrzymałem odpowiedzi, a cały wątek został skasowany. Dlatego ponawiam swoje pytanie, bo może trzeba by doprecyzować regulamin?

Uznajemy, że post powinien mówić nie tylko o skutkach zmian, ale i o przyczynach. To znaczy, nie wystarczy napisać "puścić linię x ulicą y, a w zamian ulicę z obsłużyć wydłużoną linią ż". Chcielibyśmy by posty mówiły także co jest powodem takiego pomysłu - tzn. na przykład:

- zaobserwowałem, że wszyscy pasażerowie autobusu X przesiadają się na Y, może więc warto połączyć obie linie?

- Osiedle X jest w ogóle nieobsługiwane, i wpadłem na pomysł by (...)

- W autobusach linii X panuje tłok w godzinach szczytu na odcinku A - B, natomiast na B - C jeździ kompletnie pusty, może więc warto (...)

- Ulica X jest wiecznie zakorkowana. Można ją objechać ulicami A, B i C, pozwala to zaoszczędzić Y minut, więc może warto tak puścić linie (...)

Pozdrawiam świątecznie,
rkplodz.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

O, właśnie. Obrazek Sam bym tego lepiej nie napisał. Obrazek
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

@rkplodz, właśnie o tego typu doprecyzowanie słów "dokładne uzasadnienie" mi chodziło. Mam nadzieję, że teraz dla wszystkich chcących wypowiadać się w tematach o reorganizacjach będzie to jasne.
Marcin
Gaduła
Posty: 1791
Rejestracja: pn 20:10, 11 lip 2005

Post autor: Marcin »

Chciałbym przypomnieć wszystkim, a zwłaszcza użytkownikowi Tommba, że proponując zmiany organizacyjne w siatce połączeń, należy je każdorazowo dokładnie uzasadniać. Samo "pozostawiłbym", "zrobiłbym", "zamieniłbym" to za mało na jakąkolwiek rzetelną dyskusję.

Nie chciałbym wprowadzać na forum przesadnego terroru i groteskowej cenzury, ale już chyba prawie wszyscy zgadzają się z tym, że niektórzy użytkownicy zaczynają urządzać na forum śmietnisko, gdzie trudno wyłapać merytoryczne argumenty.

Dlatego proszę o stosowanie się do opisanych w tym temacie zasad do wszystkich wątków, w których toczą się dyskusje nad kształtem siatki komunikacji miejskiej.

Dziękuję za uwagę i liczę na pohamowanie zbędnych wakacyjnych wypocin.
Obrazek
Zablokowany