Zmiany rozkładów jazdy

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
roch_k
Czasem wpada
Posty: 78
Rejestracja: pt 23:51, 22 lut 2008
Lokalizacja: Łódź Kurczaki

Post autor: roch_k »

To jest lekka kpina, że aby się dowiedzieć, że 1 i 4 wracają na stałe trasy, trzeba sprawdząć rozkład jazdy w komunikacie. Czy MPK nie ma obowiązku informowania szczegółowego? Przecież zadaniem pasażera nie jest tropienie zmian tras. Żałosne.
msq
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: czw 11:47, 20 mar 2008

Post autor: msq »

Witaj w Łodzi Obrazek
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Normalnie pojawiały się informacje, że autobusy/tramwaje wracają na stałe trasy, ale teraz coś zapomnieli Obrazek
Jakub Dombrowski
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: pn 15:26, 05 mar 2007
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Jakub Dombrowski »

W gazetach było, frekwencja na przystankach wskazywała, że do sporej ilości pasażerów dotarła. Ale na stronie faktycznie MPK cisza...
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Na przystankach też były zielone komunikaty. Może stąd część pasażerów wiedziała.
Jednak dla wielu było to sporym zaskoczeniem, np. dla chcących wobec braku 9 i 13 na Narutowicza wsiąść w 1.
roch_k
Czasem wpada
Posty: 78
Rejestracja: pt 23:51, 22 lut 2008
Lokalizacja: Łódź Kurczaki

Post autor: roch_k »

Przy czym kiedy zadzwoniłem ze skargą do MPK usłyszałem, że jest informacja na stronie internetowej, bo kiedy kliknę w numer linii, to wyświetlą mi się przystanki ze stałą trasą. A i niestety skargi na brak informacji w Internecie złożyć nie można Obrazek
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Wszystkie nowe rozkłady były od wczoraj dostępne w Internecie Obrazek

PS. Jeśli używasz Firefoksa to nie otwieraj dopiero zaplanowanych rozkładów w nowej karcie, bo pokażą się stare - nie wiem dlaczego tak jest. Chrome pokazywał poprawnie.
Zgierzanin
Stały bywalec
Posty: 411
Rejestracja: ndz 11:48, 15 mar 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Zgierzanin »

kuba_bed pisze:PS. Jeśli używasz Firefoksa to nie otwieraj dopiero zaplanowanych rozkładów w nowej karcie, bo pokażą się stare - nie wiem dlaczego tak jest. Chrome pokazywał poprawnie.

W operze mam to samo.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Masz zły Internet Obrazek
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Też tak mam.

Fakt, rozkłady były w internecie, ale nie było komunikatu o przywróceniu ruchu tramwajowego na Kilińskiego i zawieszeniu linii Z2, a w MPK powiedzieli że pasażer mógł sobie wejść na nowe rozkłady i sprawdzić. Trochę kpina z ludzi i o tym pisał roch_k.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Tramwaje tramwajami, a o rozkład N3 w ogóle ktoś nie zadbał. Klikając na przystanek Kościuszki/Zielona w kier. Dubois wyświetla się Traktorowa 18 i analogicznie podobnie większość przystanków. Data ważności rozkładu: 31.08.2010.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Właśnie zauważyłem, że te w kierunku Dubois są "złe".
A o Z2 i objeździe mogli też mówić, że była podana data, do kiedy będą jeździły objazdami... Bo akurat (przynajmniej 30 listopada) widniała w internecie data właśnie 30 listopada.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

W nowym rozkładzie 86 nie będzie sobotnich 86/6 i 86/7 Obrazek.
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: Wojtek94 »

No i zaczyna się cięcie rozkładów.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Ten konkretny przypadek to akurat dobre posunięcie.
pawelczyk
Sympatyk forum
Posty: 998
Rejestracja: sob 22:09, 05 sty 2008

Post autor: pawelczyk »

Pytanie trochę nie w temacie. Zauważyłem ostatnio zjazdy tramwajów do zajezdni w okolicach 15-16. W środę trafiłem na taką zjazdową "8", dzisiaj znowu na "8" i na "13". Według rozkładów w tym czasie wszystko powinno jechać normalnie po trasie,a nie były to zjazdy awaryjne skoro można było wsiąść. To jakieś dodatkowe brygady, czy brak zmiennika?
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Jeśli chodzi o 8 i 13, to dość prawdopodobne. Nawet dzisiaj planowo ostatni tramwaj z Dąbrowskiego okazał się nie być ostatni, bo została jeszcze 13 i otablicowana 8, którą nie miał kto wyjechać.

Natomiast podobne przypadki widywałem na linii 6. W środku dnia, o godzinie planowego odjazdu, "zjazd do zajezdni Telefoniczna" Obrazek
pawelczyk
Sympatyk forum
Posty: 998
Rejestracja: sob 22:09, 05 sty 2008

Post autor: pawelczyk »

Czyli MPK, które jest zadłużone i powinno dbać o każdy grosz nie realizuje kursów i jest to w jakiś sposób wcześniej zaplanowane? Obrazek
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Czy zaplanowane? Jak zmiennika nie ma to co ma zrobić motorniczy pracujący od rana? Jeździć nadgodziny dla dobra niewdzięcznych pasażerów?
Nie wydaje mi się, by MPK planowało, że ktoś nie przyjdzie, a ze względu na braki kadrowe brakuje zastępstwa.
pawelczyk
Sympatyk forum
Posty: 998
Rejestracja: sob 22:09, 05 sty 2008

Post autor: pawelczyk »

No nie wiem, ani jednego motorniczego w rezerwie?
Zablokowany