Nagroda fair play dla MPK Łódź

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
liszek
Sympatyk forum
Posty: 510
Rejestracja: wt 07:19, 12 lip 2005
Lokalizacja: Wiśniowa Góra-Łódź-Sieradz
Kontakt:

Nagroda fair play dla MPK Łódź

Post autor: liszek »

Nasze MPK otrzymało tytuł ''Przedsiębiorstwa Fair Play" między innymi o to, że dba o pasażerów. Dla mnie to troszke szok bo ja się z tym nie zgadzam do końca a co wy na to?
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Myśle, że MPK na gwałt musi poprawić swój wizerunek, tylko robi to troche nieudolnie Obrazek
kierowca

Post autor: kierowca »

Jeśli chodzi o wizerunek to MPK było zawsze dużurnym chłopcem do bicia. Nawet nie wiem jakby się starało.
W tym problem, że ostatnio się słabo stara więc mowy o jakimś dobrym wizerunku być nie może.
Myszon
Stały bywalec
Posty: 291
Rejestracja: pt 16:55, 21 lip 2006
Lokalizacja: Hollyłódź
Kontakt:

Post autor: Myszon »

MPK ponownie otrzymało tytuł "Przedsiębiorstwa Fair-Play"
http://www.mpk.lodz.pl/showarticle.action?article=1584

Obrazek
smugler1990
Stały bywalec
Posty: 279
Rejestracja: czw 18:34, 25 maja 2006

Post autor: smugler1990 »

Moim zdaniem firma sie stara , tyle że prócz zakupów nowego taboru należy sprzątać w tym co sie ma Obrazek
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

Tym razem jak dla mnie zasluzyli, MPK idzie w dobra strone i to cieszy, wkoncu mozemy byc dumni z naszej komunikacji. Narazie moze troche naciagajac dumni ale widac ze w przyszlosci sprawiedliwie dumni.
px33
Weteran
Posty: 5842
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

A najbardziej fair play są wobec niepełnosprawnych kupując jakieś tureckie śmieci nie dokupując nawet rampy dla wózków.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Oczywiście, że są fair-play... Można oczywiście przymknąć oko na to, że co drugi dzień i nawet częściej kursy 70A o 6.01 i 6.11 z CZMP nie są realizowane, a później przyjeżdza krótki. Niezłe jaja to się zaczynają na odcinku Dąbrowa - Plac Dąbrowskiego. Oko można również przymknąc na to, że autobusy z zajezdni Kilińskiego na której od kilku lat był tabor w 100% niskopodłogowy, obecnie kursują zdezelowane Ikarusy, w których śmierdzi, trzęsie, jest głośno i przecieka dach. Podobno są na odstrzał, ale przez ten czas niech sobie jeżdzą w obecnym stanie, prawda? Mówi się dużo o remontach Ikarusów, ale niestety nie o zajezdni obsługującej moją linię. Powrót z centrum do CZMP również jest bardzo ciekawy. Myślę, że wracają z Narutowicza mogę polecić takie dwa warianty:
1.) 7/13, przejście pieszo do przystanku Broniewskiego/Rondo Broniewskiego, 75, 62/93
2.) 96, 75, 62/93.
morton
Megagaduła
Posty: 2988
Rejestracja: wt 07:16, 12 lip 2005
Lokalizacja: Łódź - Dąbrowa

Post autor: morton »

Adrian pisze:że autobusy z zajezdni Kilińskiego na której od kilku lat był tabor w 100% niskopodłogowy, obecnie kursują zdezelowane Ikarusy

Całe trzy.
w których śmierdzi, trzęsie, jest głośno i przecieka dach.

Standardy jelczańskie, nie ma co ;)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Całe trzy jeżdzą prawie codziennie na 70.

Nie tylko jelczańskiego, bo w Citaro też przeciekają, a ja poza tym pisałem o Ikarusie.

Aha, ja naprawdę lubię Ikarusy, ale nie lubię jeździć najgorszymi trupami. Innego wyjścia nie mam.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Post autor: prof_klos »

Oj, Ikarusów to nam jeszcze będzie brakować kiedyś.
Również się zgodzę z tym, iż zdarzają się niekiedy takie 'truposze', że to szok.
Sam pamiętam jazdę jednym takim =-> 'niesamowite' przeżycie.
Było to na jakiejś Zetce, gdy remontowali kawałek torowiska na Kilińskiego, od Dąbrowskiego do Przybyszewskiego (2005 rok).
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
JAROMIR_9700
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: śr 11:59, 08 lis 2006
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: JAROMIR_9700 »

Moze jak potrafimy narzekac to znajdzmy sposob na to by odrazu zafundowac MPK wymiane calego taboru ?? Niczego z dnia na dzien sie nei zrobi. Niektorzy juz zapomnieli jak bylo dwa - trzy lata temu gdzie co drugi autobus to byl rozpadajacy sie Ikarus. Teraz spotkac Ikarusa to coraz rzadszy przypadek. Powoli juz niedlugo ich zabraknie, ale nie odrazu.
px33
Weteran
Posty: 5842
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Ogromna wymiana taboru już się dokonała:
+78 wozów w ostatnich 2 latach
>+29 wozów w najbliższe kilka tygodni
-10 wozów (szkoda tylko, że najlepsze w Łodzi)

Tylko, że gdyby zamiast na ilość postawiono na jakość by było niewspółmiernie lepiej - zakup Jelczy mnie nie przekonuje (widać właśnie ile z nimi kłopotów), conecta to najniższa klasa, Citar jest tylko 7.

Gdyby zakupiono na Sady, np. Solarisy (które jak wiadomo sprawdziły się, ale było ich za mało i przynosiły duże straty) w ilości sztuk 60 i wyeliminowało te stare (silnik MAN, niedostępny u innych producentów) z pewnością to by było na dłuższą metę korzystniejsze.

A na Limankę i tak trafi 19 Volv.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

78? Możesz to rozwinąć?
7 Citaro G
30 Conecto G
17 Vero
15 M121MB3 (26xx)
19 M121MB3 (25xx)

Coś się nie zgadza.
px33
Weteran
Posty: 5842
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Oj tam, o 10 się sypnąłem...
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Skoro się pozbyli Solarisów, to na pewno nie dlatego, że stwierdzili że są brzydkie. Od strony warsztatu i od strony księgowości wiele spraw wygląda inaczej niż od strony pasażera.
Ja jestem pasażerem i ani MANów, ani Solarisów nie lubiłem.
Poza tym kto powiedział że MPK dostało tą nagrodę za wożenie pasażerów, ta firma świadczy szeroki wachlarz usług poza działalnością podstawowąObrazek
ODPOWIEDZ