Linia "L"

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Bo ma dowozić do najważniejszych punktów w mieście, a nie stać w korkach i więcej stać niż jechać. A co do pętli, to ostatnio wracają do nazw dwuczęściowych, np Warszawska/Wycieczkowa (część bulw na 11). Noramlnie, jak dawniej!
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

To przez te hece opisane przez Prof.Klosa. Mnie najbardziej podobały się nazwy w stylu "Rzgowska/tor kolejowy'' albo "Grabieniec/Elta", równie siermiężne jak Ogórki która tam dojeżdżały.

'55' i '65' jadą na Lotnisko, bo miały pętle najbliżej i najprościej było je wydłużyć, przy okazji służą mieszkańcom osiedla Pienista. 'L' jest trochę prestiżowa, wypada mieć linię, która pojedzie prosto do Centrum i skomunikuje z dworcami. Bardzo lubię jej pospieszny charakter.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

No! Ja myślę, że gdy dojdzie jeszcze kilka połączeń lotniczych, to linia się rozkręci. No i jeszcze promocja jest słaba.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Ale jeśli ktoś jedzie na lotnisko to częst taksówką, rodzina podwozi samochodem lub ewentualnie 55 lub 65. Większość ludzi nie zna nawet trasy L-ki.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Ale zawsze może skorzystać z 'L', a nie tłuc się np. na Fabryczny z przesiadkami.
Ventlan
Gaduła
Posty: 1183
Rejestracja: pn 18:55, 15 maja 2006
Lokalizacja: Łódź i okolice

Post autor: Ventlan »

eLka jest dobra dla przyjezdnych, którzy wysiadając z samolotu nie muszą kombinować, jak tu się dostać do centrum czy na dworce. Taka linia, którą po prostu wypada mieć i tyle.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Co prawda nasi przyjezdni raczej znają teren, ale linia musi być. Teraz takie modne jest podróżowanie w stylu jedziemy, a na miejscu zobaczymy co dalej, że linia jednak jest przydatna.
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Ale chodziło mi o to że Vero tam wystarczy w zupełności i nie ma potrzeby puszczania tam jelcze mastero.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Arturro 70 pisze:Ale chodziło mi o to że Vero tam wystarczy w zupełności i nie ma potrzeby puszczania tam jelcze mastero.
Które mogą spokojnie za to jeździć na linii 62.
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

No to może zamiast Citaro to kolejne Vero powinni byli kupić? Vero by rzeczywiście tutaj wystarczył, ale gniot to chyba właśnie sprawa prestiżu, bo jednak głupio takiego wypierdka wysłać po gości z zagranicy
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

To powinni puszczać gnioty z pułeczką na bagaż.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Nie, Vero to za mało. Ddodano kilka kursów, ale ludzie jadą jednym, tym samym.
Przykładowo rano wiele się nie zmieniło. Kiedyś kursy z Matek Polskich były dokładnie o 7.33 i 7.46, teraz są o 7.35 i 7.46. Na wczęśniejszy o 7.25 praktycznie nikt nie wychodzi.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

ale gniot to chyba właśnie sprawa prestiżu, bo jednak głupio takiego wypierdka wysłać po gości z zagranicy
Sprawa prestiżu to by była gdyby wszystkie kursy obsadzali Citarami (zbyt wiele takich chyba nie było, ale za to miałem okazję jechać jednym, chyba z pół godziny na Kaliskim czekałem)
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

ale gniot to chyba właśnie sprawa prestiżu, bo jednak głupio takiego wypierdka wysłać po gości z zagranicy
To mamy nowe określenie na Vero: wupierdek
ZKA-2
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: pt 09:31, 13 lip 2007

Post autor: ZKA-2 »

Juz pisałem ze traktorki nie moga jezdzic bo jak raz pojechały 2 i bylo duzo ludzi w "L" to byla awantura ze ludzie z bagazami nie moga sie zabrac do podstawionych autobusów.

A czasami bardzo duzo ludzi jedzi ta linia głownie przyjezdni ktorzy chca sie dostac na dworzec Kaliski badz Fabryczny i dosc czesto bilety sie sprzedaje za 30zł a nawet raz jeden kierowca sprzedał biletów za 120zł
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Gniot to taki prestiż akurat. Citaro to szpan, przerost formy nad treścią. Ale mówię, jak zaczną tu przylatywać ludzie w większych ilościach, pownie od ok. 2012 roku, to może i przeguby się pojawią.

@ Arturro70: Oni puszczają wozy z "pułeczką", tyle, że nic się nie da na nich położyć, bo "u" --> pÓłeczka, Arturru!
swistaqos
Stały bywalec
Posty: 297
Rejestracja: czw 15:03, 09 lut 2006
Lokalizacja: Łódź :)

Post autor: swistaqos »

www.pasażer.com pisze:W systemie rezerwacyjnym taniego irlandzkiego przewoźnika Ryanair pojawiły się 2 nowe połączenie z Bydgoszczy do Liverpoolu oraz z Łodzi do Liverpoolu.

Loty na nowych trasach rozpoczną się 28 i 29 października br. Połączenia do Liverpoolu będą obsługiwane 2 razy w tygodniu z Bydgoszczy w środy i niedziele natomiast z Łodzi, w poniedziałki i piątki.

Bydgoszcz 10:10 - Liverpool 11:40 (--3----7)
Liverpool 6:15 - Bydgoszcz 9:45 (--3---7)
Łodź 10:10 - Liverpool 11:55 (1---5--)
Liverpool 6:00 - Łódź 9:45 (1---5--)


Mateusz Lepczak

źródło: http://www.pasazer.com/czytaj.php?lp=2430

Również do połowy sierpnia o nowym połączeniu na Wyspy Brytyjskie ma poinformować Centralwings.
lataj z nami.pl pisze:Łódź będzie miała nowe połączenia na Wyspy Brytyjskie. W środę, 25 lipca, loty do Liverpoolu ma ogłosić Ryanair, a najpóźniej do połowy sierpnia Centralwings poinformuje o lotach do Cardiff.
Nowe połączenia potwierdza wiceprezes Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta, Wojciech Łaszkiewicz. Dodaje, że w obu przypadkach loty będą realizowane dwa razy w tygodniu.

Zarówno połączenia do Liverpoolu jak i do Cardiff mają wstartować na przełomie października i listopada 2007 roku, kiedy zacznie obowiązywać zimowy rozkład lotów. (mm)

źródło: http://www.latajznami.pl/aktualnosci,1575,lodz_nowe_polaczenia_na_wyspy_brytyjskie.html

Może baaardzo powoli ale jednak siatka połączeń naszego lotniska się zwiększa a w związku z tym będzie rosło zapotrzebowanie na linię ekspresową łączącą dworce kolejowe, autobusowe i centrum (hotele) z lotniskiem. Tym samym nie należy tej linii skazywać na likwidacje. W poniedziałki o zbliżonej godzinie jest przylot/odlot samolotu do Shannon, wiec te kilka osób do autobusu na pewno się uzbiera.
Inną sprawą jest to, że taka linia sprawdza się dla osób spoza miasta które muszą dojechać na dworzec aby dalej kontynuować swoja podróż do domu. Wiem to z własnego doświadczenia, że linia tak jest bardzo wygodna i potrzebna. Także nie chodzi tu tylko o prestiż miasta/lotniska z posiadania takiej linii ale (co najważniejsze) i wygodę pasażerów.
Szkoda tylko, że specjalnie przystosowane do tej linii gnioty 2503 i 2507 (są jeszcze jakieś?) widywane są na Zetkach zamiast jeździć na linii do której były pierwotnie przystosowane. Jest to kolejny przykład nieefektywnego wykorzystania zasobów taborowych przez naszego przewoźnika.

Pozdrawiam Michał
o3r
Fan forum
Posty: 3605
Rejestracja: ndz 22:12, 01 lip 2007
Lokalizacja: Łódź Śródmieście

Post autor: o3r »

Likwidowanie byłoby niepoważne. L jest skazana na rozwój, chyba że warszawka znów zrobi zamach na Łódź (mogą coś z lotniskiem wymyślić i czapa).
Arturro 70a
Gaduła
Posty: 1568
Rejestracja: czw 13:37, 21 cze 2007
Kontakt:

Post autor: Arturro 70a »

Ostatnio zauważyłem sporą zmianę na linii L. Co widzę eLkę to obsługują ją nowe Citarki i w tym wypadku jest to naprawdę linia reprezentacyjna.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Ja za to ostatnio widuję gnioty z półkami na bagaże.
ODPOWIEDZ