Wyjazdy/zjazdy do zajezdni

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Popieram @Adamix. To byłoby bardzo mylące. Już lepiej według mnie byłoby zrobić jakiś osobny rozkład z godzinami odjazdów tramwajów z danego przystanku. Najpierw tramwaj jedzie jako jedna linia, później ni z gruszki ni z pietruszki staje się kolejną - dla mnie kiepski pomysł i (patrząc ze strony pasażera) byłoby to bardzo mylące.
berger.m
Stały bywalec
Posty: 463
Rejestracja: śr 22:29, 09 kwie 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: berger.m »

Być może tak. Dlatego proponuję po prostu dopisać do rozkładu 11 na Pabianickiej odpowiednio opisane kursy zjazdowe innych linii. Oczywiście 11 i Pabianicka to tylko przykład.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Ja nadal upieram się przy swoim - odrębny rozkład z godzinami odjazdów linii jadących do zajezdni. Bez opisanej linii, trasy początkowej i innych trudnych do rozwiązania kwestii. Po prostu wisiałaby sobie rozpiska z godzinami zjazdów tramwajów do zajezdni.
berger.m
Stały bywalec
Posty: 463
Rejestracja: śr 22:29, 09 kwie 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: berger.m »

Jeśli okazałoby się, że rozkład 11 stracił czytelność, to można zrobić tak. Najwyższa pora.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

Pasażerowie notorycznie pytali się motorniczego (jeszcze bardziej niż normalnie) dokąd jedzie dana linia że ma taki dziwny kierunek.
Nic dziwnego, skoro na tablicy jest jakieś "Ciołkowskiego". Najwyraźniej nie każdy słucha zapowiedzi głosowych podczas jazdy. Gdzie jest Rondo Lotników Lwowskich, większość osób wie. Ale kiedy na tablicy jest "zjazd do zajezdni Limanowskiego", tak samo ludzie pytają się, gdzie autobus/tramwaj jedzie (w przypadku tramwajów jest to dużo bardziej przewidywalne, ale ciągle pasażer nie musi znać lokalizacji zajezdni). Jeśli na tablicy będą znane ulice (nie musi być to wcale prawdziwy koniec stałej trasy), pasażerowie pytać się będą rzadziej niż normalnie.

IMO powinno się wprowadzić jakieś dodatkowe oznaczenia kursów zjazdowych. W przypadku tablic tradycyjnych, teoretycznie jest to czerwony numer linii. Ale tutaj jest bałagan, bo często bywa tak oznaczana zmiana trasy (gdzie numer powinien być czarny na czerwonym tle). Wygląda na to, że w samym MPK nie wiedzą, jakie mają ustalone oznaczenia. Przy tablicach elektronicznych niby jest ZAJ zamiast numeru, który zostaje przeniesiony do kierunku. Ale też nie zawsze stosowane (czasem w tramwajach kierunek zastępowany jest przez nazwę zajezdni). Myślę że można tutaj dać w górnej linii słowa "DOJEŻDŻA DO:" (najlepiej w negatywie), w dolnej linii nazwę przystanku. Ale jeśli nazwa przystanku będzie długa (co pewnie występować będzie często), na tablicach mozaikowych będzie ona ucięta.
Kpc21 pisze:Raczej nikt na odcinku Kaliski-Włókniarzy/Legionów nie jeździ 97, które kursuje co godzinę
A więc tak samo można powiedzieć o 57 podczas zjazdu po Paderewskiego. A na wspomnianym odcinku na Włókniarzy jest wzięcie. Tutaj szkoda, że 52 nie dojeżdza do Legionów, ale z drugiej strony...
Masz rację. Akurat w tym przypadku podawanie tak krótkiej trasy zjazdowej mija się z celem. Tym bardziej, że akurat tutaj tramwaj jest dużo pewniejszy niż autobus (wszyscy wiemy, jak jeździ 57).
Przystanku Politechniki-rondo Lotników i tak nie byłoby w rozkładzie, więc nadal mało kto by był zorientowany. Chyba, żeby zrobić kolejne osobne rubryczki na rozkładzie, który i tak z racji wielu czasów przelotu jest mniej nieczytelny.
Dlaczego? Pomijając to, że raczej nikt by z tego nie korzystał, na rozkładzie jak najbardziej ten kurs mógłby być, z indeksem "dojeżdża do Ronda Lotników Lwowskich". Dużo bardziej absurdalne jest chociażby "dojeżdża do POW" przy 60 z Fabrycznego. Jeśli ktoś będzie chciał pokonać ten odcinek, i tak nie będzie jechać autobusem, tylko pójdzie pieszo. Będzie szybciej i taniej.
Albo całościowo na każdym przystanku albo w ogóle. Będę się powtarzał - kursy zjazdowe na rozkładach byłby w większości tylko ok. 23, a te wyjazdowe ok. 4 rano, a więc nie w godzinach największego ruchu. Nadal będą jeździły puste, a tylko zostaną wydane pieniądze. Miłośnik może sobie wyliczyć o której będzie kurs wyjazdowy gdzieś tam, jeśli o to ci chodzi.
Są jeszcze wyjazdy i zjazdy ze szczytu.
Kpc21 pisze:W przypadku takiej 57, trasa zjazdowa przez całe miasto jest bez sensu. Lepiej niech wróci się na Marysińską (albo dojedzie do Wojska Polskiego) i dopiero zjeżdża.
Nie ma to sensu, bo ostatnie PEŁNE kursy z Marysińskiej byłyby po 22, a te z Karpckiej jeszcze grubo po 23. Szkoda kasy. Takie niedorzeczności są np. na 85. Z resztą - czasowo zjazd z Marysińskiej trwa podobnie, co ten z Karpckiej. Tylko kilometrowo jest większa różnica. Najlepiej gdyby więc zajezdnia była mniej-więcej w połowie trasy.
Wygląda na to, że w przypadku 57 właśnie tak jest (czasowo). Niech zjazd się więc odbywa z połowy trasy (Wojska Polskiego albo Północna, skąd będzie szybciej). Z takiego kursu będą mogli skorzystać jeszcze pasażerowie jadący np. z południa na Fabryczny.
Pojadą jak chcą tylko jeśli mają zjazd od razu z krańcówki, czyli nieoznaczonym jakimś "x", czy innym symbolem. Ale wtedy też nie ma co cudować, bo nie ma po co - chyba że trasa jest bardzo długa, a możliwości zjazdu znacznie więcej (można ominąć korki, czy coś). Jeśli autobus jedzie już po trasie zjazdowej i zatrzymuje się na przystankach to jedzie po niej już do końca. Pokazują się nawet przystanki na trasach wyjazdowych i zjazdowych na wyświetlaczach, łącznie z zapowiedzią.
Skoro trasy zjazdowe są ustalone, to powinny być podawane w rozkładach, jak w przypadku tramwajów. I ZDiT za zjazdy powinien MPK oczywiście płacić.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Kpc21 pisze:Myślę że można tutaj dać w górnej linii słowa "DOJEŻDŻA DO:"
Dla wielu oznaczałoby, że podany na wyświetlaczu przystanek jest ostatni i ci o których mówimy - którzy chcieliby pojechać w kier. zajezdni nadal nic by nie wiedzieli, a nawet częściej wysiadali właśnie na opisanym przystanku.
Tym bardziej, że akurat tutaj tramwaj jest dużo pewniejszy niż autobus (wszyscy wiemy, jak jeździ 57).
Po wydłużeniu czasów przejazdu i postojów oraz małą zmianą w organizacji ruch w rejonie Kilińskiego, 57 jest dużo pewniejsze niż kiedyś. Zjazdy z 57 są tylko wieczorem, a wtedy to autobus jest bardziej niezawodny. Korków nie ma, a 16 lubią jeździć grupowo po zatrzymaniach.
Są jeszcze wyjazdy i zjazdy ze szczytu.
Dlatego użyłem słowa "większość". Po racjonalizacjach w ZDiT jest mniej szczytówek, a wiele innych przekształcono na całodzienne.
Wygląda na to, że w przypadku 57 właśnie tak jest (czasowo). Niech zjazd się więc odbywa z połowy trasy (Wojska Polskiego albo Północna, skąd będzie szybciej). Z takiego kursu będą mogli skorzystać jeszcze pasażerowie jadący np. z południa na Fabryczny.
I tu już niekoniecznie. Bo kończąc trasę na Fabrycznym i tłukąc się dalej po centrum autobus dojedzie do zajezdni w podobnym czasie, jak wtedy gdyby pojechał na Marysińską i stamtąd zjechał. I tu na plus mieliby mieszkańcy właśnie rejonów Dołów i Marysina.
Skoro trasy zjazdowe są ustalone, to powinny być podawane w rozkładach, jak w przypadku tramwajów. I ZDiT za zjazdy powinien MPK oczywiście płacić.
Jeśli kursy zjazdowe odbywają się od razu z krańcówek to po co to umieszczać? Kto z Marysińskiej o godz. 23. jechałby na Limanowskiego? Pomijając już pewność takich kursów i oczywiście osobne rozkłady na pętli.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.
berger.m
Stały bywalec
Posty: 463
Rejestracja: śr 22:29, 09 kwie 2008
Lokalizacja: Łódź

Post autor: berger.m »

Z Marysińskiej mało osób, ale z Zachodniej już więcej.
Zgierzanin
Stały bywalec
Posty: 411
Rejestracja: ndz 11:48, 15 mar 2009
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Zgierzanin »

SEC pisze: Po wydłużeniu czasów przejazdu i postojów 57 jest dużo pewniejsze niż kiedyś.

Stań na Północnej koło 10-11 i zobacz ile brygad w kierunku centrum odjeżdża przyspieszonych ;)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

SEC pisze: Dla wielu oznaczałoby, że podany na wyświetlaczu przystanek jest ostatni i ci o których mówimy - którzy chcieliby pojechać w kier. zajezdni nadal nic by nie wiedzieli, a nawet częściej wysiadali właśnie na opisanym przystanku.
Dobrze. Tak więc na wyświetlaczach można wyświetlać kierunek w takiej postaci zamiennie ze zjazdem do zajezdni. Na tablicach mozaikowych pozostaje takie rozwiązanie.
Po wydłużeniu czasów przejazdu i postojów oraz małą zmianą w organizacji ruch w rejonie Kilińskiego, 57 jest dużo pewniejsze niż kiedyś. Zjazdy z 57 są tylko wieczorem, a wtedy to autobus jest bardziej niezawodny. Korków nie ma, a 16 lubią jeździć grupowo po zatrzymaniach.
Może i jest dużo pewniejsze niż kiedyś, ale to ciągle za mało. Na trasie, na której jeżdżę stosunkowo często, teoretycznie najszybszym połączeniem jest 57 (po Sterlinga, przez Fabryczny). Żeby zdążyć, muszę jednak jechać tramwajem Kilińskiego albo... Kościuszki.
kończąc trasę na Fabrycznym i tłukąc się dalej po centrum autobus dojedzie do zajezdni w podobnym czasie, jak wtedy gdyby pojechał na Marysińską i stamtąd zjechał. I tu na plus mieliby mieszkańcy właśnie rejonów Dołów i Marysina.
Nie będę się sprzeczać, bo nie wiem jak jest w rzeczywistości. Ale nie sądzę, żeby w godzinach późnowieczornych, kiedy korków nie ma, naprawdę tak było.
Jeśli kursy zjazdowe odbywają się od razu z krańcówek to po co to umieszczać? Kto z Marysińskiej o godz. 23. jechałby na Limanowskiego? Pomijając już pewność takich kursów i oczywiście osobne rozkłady na pętli.
Nie zawsze kursy zjazdowe odbywają się od razu z krańcówek. Korzystać z nich mogą przede wszystkim przypadkowi pasażerowie. Ale i takich więcej się trafi, kiedy kurs zjazdowy będzie mieć rozkład.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Może i jest dużo pewniejsze niż kiedyś, ale to ciągle za mało. Na trasie, na której jeżdżę stosunkowo często, teoretycznie najszybszym połączeniem jest 57 (po Sterlinga, przez Fabryczny). Żeby zdążyć, muszę jednak jechać tramwajem Kilińskiego albo... Kościuszki.
Spójrz więc na post kolegi wyżej. Też słyszałem o przyspieszeniach na 57. Zatem poszło w drugą stronę.
Nie będę się sprzeczać, bo nie wiem jak jest w rzeczywistości. Ale nie sądzę, żeby w godzinach późnowieczornych, kiedy korków nie ma, naprawdę tak było.
Obserwuję co jest na Rzgowskiej, dlatego zrezygnowałem z powrotów tramwajami do domu. Można poczytać na stronie MPK, czy tu na forum ile jest zatrzymań. A że autobus w założeniach niektórych zawsze będzie zły to ciężko zrozumieć, że im bliżej późnego wieczora tym jest bardziej pewniejszy ;). W dzień z resztą też i nie chodzi mi bynajmniej o weekendy, bo wtedy to już tylko autobus :P.
berger.m pisze:Z Marysińskiej mało osób, ale z Zachodniej już więcej.
A skąd wiesz? Autobus i tak zjeżdzałby po trasie 96 (z resztą na Limanowskiego nie ma póki co tramwaju), a po trasie 96 i podobnych jest pełno kursów zjazdowych. Wystarczy.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.
igor
Sympatyk forum
Posty: 505
Rejestracja: pt 14:22, 01 maja 2009

Post autor: igor »

Przepraszam, za odkopanie ale mam takie pytanko - czy mógłby mi ktoś na PW przesłać trasy wyjazdowe i zjazdowe linii 3, 55, 55A, 82, 82A, 96 i N5? Chodzi mi o trasy z obu krańcówek. Jeśli nie sprawiło by problemu to trasy "normalne" (czyli takie jakie obowiązują, gdy po drodze z/do zajezdni nie ma żadnych robót drogowych itp. oraz te zmienione, tak jak np. teraz ma linia N5 z powodu remontu na Limanowskiego.) Z góry dzięki.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez igor, łącznie zmieniany 1 raz.
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

55, 55A z Janowa jadą całkowicie po trasie, z Lotniska/Obywatelskiej przez Pienistą, Nowe Sady (przystanki: Nowe Sady-Waltera Janke, Nowe Sady-Elektronowa, Nowe Sady-zajezdnia)
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Post autor: Kpc21 »

KIERUNEK WYCIECZKOWA:
x - od Plac Reymonta do zaj.Chocianowice:Plac Niepodległości ,Pabianicka
y - od Legionów do zaj. Telefoniczna:Plac Wolności,Pomorska,Telefoniczna
KIERUNEK AUGUSTÓW:
y - od Dolnej do zaj.Telefoniczna:Zgierską,pl.Kościelny,Pomorską
x - od Czerwonej do zaj.Chocianowice:Plac Niepodległości,Pabianicka
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
pawelczyk
Sympatyk forum
Posty: 998
Rejestracja: sob 22:09, 05 sty 2008

Post autor: pawelczyk »

96 z Rojnej i Janowa dojeżdża do Włókniarzy i potem w Limanowskiego, teraz przez Klonową.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Nie od teraz, ale już od poprzednich zmian w tamtym rejonie, czyli od paru miesięcy. Po prostu wszystkie autobusy zjeżdzają od strony Klonowej.
pawelczyk
Sympatyk forum
Posty: 998
Rejestracja: sob 22:09, 05 sty 2008

Post autor: pawelczyk »

Nie napisałem "od teraz" tylko "teraz". "teraz" = "aktualnie".
igor
Sympatyk forum
Posty: 505
Rejestracja: pt 14:22, 01 maja 2009

Post autor: igor »

No cóż.. 3, 55 i 96 mogłem się domyślić, a 82 i N5?
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

igor pisze:No cóż.. 3, 55 i 96 mogłem się domyślić, a 82 i N5?
Skoro mogłeś się domyślić, to po o w takim razie pytałeś? Część brygad N5 w dni robocze przechodzi na szczytówki, więc nie mają trasy zjazdowej. 82 z Andrzejowa - Przybyszewskiego, Śmigłego-Rydza, Broniewskiego, Paderewskiego, od strony Wydawniczej - przez W-Z.

Nadal nie odszedłeś...
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 2 razy.
igor
Sympatyk forum
Posty: 505
Rejestracja: pt 14:22, 01 maja 2009

Post autor: igor »

Może byś jednak postarał się być trochę mniej chamski?! Spokojnie, odejdę bo nie mam zamiaru przebywać na tym forum. Nie piszę już od roku i jest fajnie. Teraz wszedłem tylko dlatego, ze nikt z MPK nie był tak genialny, żeby podać trasy zjazdowe więc się pytam tutaj. Uzyskam tylko odpowiedź i odejdę. I swoją drogą to się nie dziwię, ze nie jesteś już moderatorem. Z takim zachowaniem... Obrazek Znam inne forum, gdzie ludzie są dużo bardziej uprzejmi i życzliwi. Poproszę tylko jakiegoś użytkownika o podanie trasy zjazdowej 82 i N5 i wynoszę się stąd. Na Twoje gorące życzenie.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez igor, łącznie zmieniany 1 raz.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Spoko.

Nie o jednej rzeczy "po powrocie" pisałeś, wystarczy zerknąć w posty.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez SEC, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ