Liczenie pasażerów

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2387
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Liczenie pasażerów

Post autor: TramMomentyStudenta »

Obudzili się wreszcie.
Awatar użytkownika
STUDI
Gaduła
Posty: 1891
Rejestracja: wt 12:22, 25 cze 2013

Re: Liczenie pasażerów

Post autor: STUDI »

Raczej czeka nas "racjonalizacja" rozkładów jazdy.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Liczenie pasażerów

Post autor: Jordi »

Firma IMS wysyła maile osobom, które pozwoliły zachować swoje dane Via Vistula.

Zapraszają do współpracy przy liczeniu pasażerów. Od 7 maja do 21 czerwca :)

Od 9 do 13 maja badania na 4, 5, 9, 12.


EDIT: zarejestrować się można, ale przed chwilą przysłali mi maila, że mają awarię i rezerwacja pomiarów nie działa.

EDIT 2: Kolejny mail - usunęli usterkę, ale musieli przez to wywalić wszystkie konta i trzeba drugi raz się rejestrować, jak ktoś zdążył to zrobić :/
igor
Sympatyk forum
Posty: 505
Rejestracja: pt 14:22, 01 maja 2009

Re: Liczenie pasażerów

Post autor: igor »

Jak wygląda zapewnienie własnych pracowników ze strony takich firm? Bo raczej niemożliwe jest, aby wszystkie kursy zostały obsadzone, do teoretycznego początku badań został niecały tydzień, a do poniedziałku ze względu na majówkę raczej nikt oficjalnie takiej akcji nie ogłosi. Obecnie na te cztery dni są jeszcze 444 dostępne kursy.

Żeby nie było - sam wziąłem już dwa kursy i gorąco liczę, że tym razem to wypali, ale zastanawiam się co z tymi nieobsadzonymi ;)
igor
Sympatyk forum
Posty: 505
Rejestracja: pt 14:22, 01 maja 2009

Re: Liczenie pasażerów

Post autor: igor »

Został zmieniony harmonogram na środę i czwartek - w środę badania tylko na linii 5, w czwartek - na linii 9. Weekend bez zmian. Na środę jest jeszcze 12 kursów, na czwartek 26. W sumie na te 4 dni - 237 z 368 ogółem. :roll: Nieco dziwi zupełna cisza o badaniach - żadnych wzmianek nie ma ani w mediach, ani na stronie i fanpage'u ZDiT
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Liczenie pasażerów

Post autor: Kuba »

Przed chwilą pojawił się krótki komunikat na stronie MPK na Facebooku informujący o rozpoczęciu liczenia pasażerów. :wink:
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
igor
Sympatyk forum
Posty: 505
Rejestracja: pt 14:22, 01 maja 2009

Re: Liczenie pasażerów

Post autor: igor »

Na stronie ZDiT też, zawierająca link do systemu rezerwacji, tylko że... trochę późno. Anulowano już część pomiarów na weekend - w sobotę badania na 5 i 9, w niedzielę na 4, 5 i 9. Na jutro zostało 7 kursów, ale zakładam, że taką ilość obserwatorów firma jest już w stanie zapewnić od siebie.

btw - czy ktoś już brał udział w takim badaniu? Nie było jakichś jazd z wypłatami na koniec?
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Re: Liczenie pasażerów

Post autor: Wojtek94 »

igor pisze:Na stronie ZDiT też, zawierająca link do systemu rezerwacji, tylko że... trochę późno. Anulowano już część pomiarów na weekend - w sobotę badania na 5 i 9, w niedzielę na 4, 5 i 9. Na jutro zostało 7 kursów, ale zakładam, że taką ilość obserwatorów firma jest już w stanie zapewnić od siebie.

btw - czy ktoś już brał udział w takim badaniu? Nie było jakichś jazd z wypłatami na koniec?
Ja 7 lat temu jeździłem kilka dni. Nie było problemu także śmiało wal ;) teraz jest trochę lepsza kasa wtedy było chyba 12 za godzinkę no ale czasy się zmienily :)
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Liczenie pasażerów

Post autor: mig »

Brałem udział dwukrotnie w takich badaniach parę lat temu i nie było problemów z wypłatą, trzeba było jedynie na nią sporo czekać aż ZDiT odebrał pomiary i zapłacił firmie.
Trzeba jednak zauważyć, że wtedy badania wykonywała inna firma, była to Via Vistula przy udziale łódzkiego oddziału SITK, choć to była zdecydowanie inna Via Vistula niż dziś. Wtedy inni ludzie nią zarządzali, był porządek i wszystko było w miarę dobrze zorganizowane, dziś to burdel i partyzantka.
igor
Sympatyk forum
Posty: 505
Rejestracja: pt 14:22, 01 maja 2009

Re: Liczenie pasażerów

Post autor: igor »

Zdaje się, że tym razem Via Vistula nie ma z badaniami nic wspólnego, poza użyczeniem dla IMS strony internetowej?

Chętnie bym sobie dorobił, tylko dziwi mnie dotychczasowa organizacja tych badań, stąd powyższe pytania ;)
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Liczenie pasażerów

Post autor: mig »

Wydaje mi się, że nie ma za wiele wspólnego, aczkolwiek i tak tej firmy się trochę obawiam, bo ich organizacja pracy jest delikatnie mówiąc dziwna. MPK i ZDiT muszą za nich odwalać robotę i reklamować ich ofertę pracy, bo inaczej badania nie odbyłyby się na ponad połowie zaplanowanych kursów. Nigdzie się nie reklamują, stawka nie powala, więc czemu się dziwić, że nie mają rąk do pracy.
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Re: Liczenie pasażerów

Post autor: Wojtek94 »

mig pisze:Wydaje mi się, że nie ma za wiele wspólnego, aczkolwiek i tak tej firmy się trochę obawiam, bo ich organizacja pracy jest delikatnie mówiąc dziwna. MPK i ZDiT muszą za nich odwalać robotę i reklamować ich ofertę pracy, bo inaczej badania nie odbyłyby się na ponad połowie zaplanowanych kursów. Nigdzie się nie reklamują, stawka nie powala, więc czemu się dziwić, że nie mają rąk do pracy.
Wiesz to jest forma dorobienia paru groszy poza etatem swoim. Zawsze w takich fuchach pensja nie powala, choć jak zaliczysz parę dni po 10 godzin i kilka krótkich to źle nie będzie ;)
Jordi
Megagaduła
Posty: 2037
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Liczenie pasażerów

Post autor: Jordi »

Ja zacznę od przyszłego tygodnia, chociaż czekam na linie z Chocianowic najbardziej, bo Telefka mi średnio pasuje.
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: Liczenie pasażerów

Post autor: BB93 »

Mieliście jakieś problemy z zarejestrowaniem się na pierwszy pomiar? Bo mnie ciągle wyrzuca do uzupełniania danych, choć już to zrobiłem i przyszedł mail potwierdzający :D
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Re: Liczenie pasażerów

Post autor: Wojtek94 »

To zawsze tak wyrzuca o umowę. Oni później to naprawiają jak podpiszesz umowę w biurze ;) wystarczy zaakceptować te dwa punkty i już ;)
BB93
Sympatyk forum
Posty: 947
Rejestracja: śr 13:27, 01 kwie 2009
Lokalizacja: Zgierz

Re: Liczenie pasażerów

Post autor: BB93 »

Ok, dzięki :)
joker8888
Stały bywalec
Posty: 316
Rejestracja: sob 15:36, 27 kwie 2013

Re: Liczenie pasażerów

Post autor: joker8888 »

ZDiT standardowo nie spieszy się z opublikowaniem wyników i wniosków z pomiarów, mieli to zrobić do końca lipca, a jest połowa sierpnia i cisza, chyba że czegoś nie zauważyłem
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Liczenie pasażerów

Post autor: nowy1212 »

Wydaje mi się że raport ma być gotowy jesienią. Na bip ZDiT na pewno jest.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Liczenie pasażerów

Post autor: Kuba »

A w ogóle ktoś obiecywał, że to zostanie publicznie ogłoszone?
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
nowy1212
Megagaduła
Posty: 2430
Rejestracja: pt 15:16, 24 mar 2017

Re: Liczenie pasażerów

Post autor: nowy1212 »

No jakies tam dane o liczbie pasażerów z 2011 sa dostępne. Z resztą czemu te dane miałyby być tajne? Robi jest ZDiT nie MPK.

EDIT: Jednak raport miał być gotowy do 31.07
ODPOWIEDZ