Trasa Górna

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
BULL
Bywalec
Posty: 184
Rejestracja: pn 17:09, 13 paź 2014

Post autor: BULL »

Ciekawe czy linia 93 kursująca po TG ulegnie jakimś zmianom. W obecnej sytuacji
dobrze by było jakby była wydłużona na Żabieniec. Po drugie po minięciu Pabianickiej mogłaby robić rundę Obywatelska Politechniki Żeromskiego Mickiewicza Włókniarzy.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

I w zasadzie po co? Żeby już w ogóle nie przyjeżdżała w stosownych godzinkach kiedy i tak stoi przez Obywatelską?
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

kuba_bed pisze:I w zasadzie po co?
BULL chce na siłę przeforsować pomysł dublowania tramwaju na al. Politechniki, żeby w przypadku jakiejś awarii, pasażerowie mogli w coś wsiąść, nie ważne, że nie ma to sensu. Teraz też dochodzi do pomysłu dublowania na al. Włókniarzy i po co? Jest jakikolwiek pociąg, który dojeżdża tylko do Żabieńca, a nie do Kaliskiej? Ile osób będzie jechało 93 z taką częstotliwością na Żabieniec? Po co marnować tabor na takie wydłużenia, gdy masz łatwą przesiadkę pod estakadą?
Mateusz

EA-1 8-)
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: mig »

BULL pisze:Ciekawe czy linia 93 kursująca po TG ulegnie jakimś zmianom. W obecnej sytuacji
dobrze by było jakby była wydłużona na Żabieniec. Po drugie po minięciu Pabianickiej mogłaby robić rundę Obywatelska Politechniki Żeromskiego Mickiewicza Włókniarzy.
Tak, żeby stanąć w koszmarnie zakorkowanej przez dużą część dnia al. Włókniarzy, po której jeździ na wydzielonym torowisku tramwaj co 6/10 minut?
BULL
Bywalec
Posty: 184
Rejestracja: pn 17:09, 13 paź 2014

Post autor: BULL »

Który z Was to Grabowski, Nita, Misiorny?
Niektóre linie dublują się i co...mogą. 2,13,14 3,55,96 8,10
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez BULL, łącznie zmieniany 1 raz.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Post autor: Jordi »

BULL pisze:Który z Was to Grabowski, Nita, Misiorny?
Niektóre linie dublują się i co...mogą. 2,13,14 3,55,96 8,10

Prawda jest taka, ze twoje propozycje najczęściej tłumaczysz "bo taka linia jest potrzebna" bez większych wyjaśnień. A jak ktoś się nie zgadza, to albo wymyślasz nowe jeszcze bardziej zagmatwane trasy, albo wypisujesz takie rzeczy, jak ten cytat...

Co do dubli, akurat największe potoki, czyli Kaliski-Żabieniec bardzo dobrze obsługują 8 z 14 i autobus naprawdę jest zbędny. Na siłę próbujesz zrobić połączenie południa z Teofilowem, co widać w twoich propozycjach choćby nowych linii tramwajowych. Tylko że lata 90 były 25 lat temu i jeżdżąca prawie 3 miesiące 14 na trasie RLL-Żabieniec dobitnie pokazała, że te potoki nie są za dobre... Parę kursów w miarę zapełnionych na kilkadziesiąt dziennie to nie jest dobry wynik...
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Jordi, łącznie zmieniany 4 razy.
BULL
Bywalec
Posty: 184
Rejestracja: pn 17:09, 13 paź 2014

Post autor: BULL »

O dublowaniu .Co dubluje 15tki na Politechniki jak stoją na mieście?
To samo na Teofilów jak Wuzetka stoi. Autobus na Politechniki czy
Włókniarzy nic nie dubluje, a wspiera. Blokuje jazdę to PAT. Każdy obok Dworca Kaliskiego. Jak Ci ten tramwaj nie podjedzie, to co z uśmiechem czekasz na coś, a może KZ
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez BULL, łącznie zmieniany 1 raz.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Post autor: Jordi »

Tak. Zwłaszcza 93, które sobie postoi 15 minut przed Legionów, 10 minut przed Wielkopolską... I z powrotem kolejne koreczki w szczycie... Faktycznie jest to wyjście...

Dla mnie pomysł bez większego sensu.

Jaki dubel 15? Dla mnie 15/15A to jedna linia mają dwa warianty na południu... I z tego co mi wiadomo to przynajmniej Ruda jest z 15A zadowolona mimo, że ja sam uważam, że stare 27 byłoby lepsze, ale nie każdemu się dogodzi... A robienie 25 linii jest bez sensu, bo lepiej mieć tramwaj częściej, niż co 20-30 minut tyle linii...
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Jordi, łącznie zmieniany 2 razy.
BULL
Bywalec
Posty: 184
Rejestracja: pn 17:09, 13 paź 2014

Post autor: BULL »

Bez sensu są przesiadki. 15 i 8 częściej mają przestoje niż pełne kursy. I to taki plus?
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Post autor: Jordi »

Jechałem już kilka razy 8 po otwarciu WZ i ani razu nie miałem przestoju. Owszem 3-4-5.11 jechała poza rozkładem, ale wczoraj już była bardzo punktualna...

15 nic na to nie poradzisz, bo codziennie a to ktoś źle samochód zaparkuje, no i korki przy Zielonej to oczywistość. Rondo Solidarności to samo... Cokolwiek byś tam nie puścił, to i tak będą stać... Tu potrzeba nie tyle zmian w trasach autobusów i tramwajów, co zrobienie priorytetu dla KM Obrazek

Spoko. Dla ciebie bez sensu są przesiadki, a sensem będzie 30 linii tram i 100 autobusowych średnio raz na 30 minut. Ja wolę mieć KM co 10-12 minut i żeby z przesiadką (jedną, dwie max przy dobrej częstotliwości, jeśli jadę z jednego końca miasta na drugi) dojechać do celu Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Jordi, łącznie zmieniany 3 razy.
BULL
Bywalec
Posty: 184
Rejestracja: pn 17:09, 13 paź 2014

Post autor: BULL »

Ja nie jeźdzę MPK dla rozrywki i sporadycznie. Wolałbym mieć w zapasie inny
transport.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Post autor: Jordi »

Zważ na to tylko, że budżet na KM nie jest z gumy. Gdyby wszędzie dać "w zapasie" coś jeszcze, to potrzeba by na to 40-50% więcej kasy rocznie niż jest. Hanka już rok temu przed konsultacjami (których ostatecznie nie było wiadomo dlaczego) powiedziała, ze możliwe jest podniesienie o maks 10%...

Jest wiele do zrobienia, ale więcej będzie można powiedzieć po konsultacjach i ujawnieniu planów zmian. Niemniej jest szansa, żeby jakoś to wyglądało, ale na pewno nie będą słuchać tylko paru osób, "bo ja chcę to i tamto i nie obchodzi mnie zdanie innych". KM ma być przyjazne, ale nie może być też totalnie odrealnione od potrzeb większości, no i nie można wrzucać w to nie wiadomo jakich sum pieniędzy, bo nie o to chodzi.

To moje zdanie oczywiście Obrazek
BULL
Bywalec
Posty: 184
Rejestracja: pn 17:09, 13 paź 2014

Post autor: BULL »

Wierny zakładowi
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Post autor: Jordi »

Nie wiem, o co ci biega z tym zakładem... Mam swoje zdanie i jego się trzymam.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Jordi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mat
Megagaduła
Posty: 2234
Rejestracja: śr 15:18, 20 sie 2014
Lokalizacja: Łódź - MOJE miasto

Post autor: Mat »

Jordi pisze:[...]Prawda jest taka, ze twoje propozycje najczęściej tłumaczysz "bo taka linia jest potrzebna" bez większych wyjaśnień. A jak ktoś się nie zgadza, to albo wymyślasz nowe jeszcze bardziej zagmatwane trasy, albo wypisujesz takie rzeczy, jak ten cytat... 
[...]Na siłę próbujesz zrobić połączenie południa z Teofilowem, co widać w twoich propozycjach choćby nowych linii tramwajowych.
Tyle w temacie. Zgadzam się w 100% :).
Jordi masz swoje zdanie, ale to zdanie podzielają także inni, więc się nie przejmuj jednostką ;).
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Mat, łącznie zmieniany 1 raz.
Mateusz

EA-1 8-)
ODPOWIEDZ