Dolna, Puszkina, Kopcińskiego - kolejne remonty torowe

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Czyli da się szybciej. Jeszcze w zeszłym tygodniu wyniki prac biorąc pod uwagę ile czasu to zajęło, imponujące nie były.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Kolejny raz gratulacje dla MPK za informację... Wstawili info na facebooka, ale już na własną stronę nie. Po prostu porażka.
przemeqq
Sympatyk forum
Posty: 769
Rejestracja: sob 12:51, 26 sie 2006
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: przemeqq »

Ponieważ obowiązują nieco inne procedury wewnętrzne przy publikowaniu tego typu informacji - komunikat na stronie pokazuje się z opóźnieniem, ponieważ wymaga większej pracy od strony zaplecza. A nam zależy na tym, aby pasażerowie wiedzieli o wszystkim możliwie najszybciej, w związku z czym, na Fb zawsze komunikaty udostępniane są wcześniej. Ale oczywiście możemy to zmienić i podporządkować udostępnieniu informacji na stronie, jeśli to problem.
SEC
Weteran
Posty: 6980
Rejestracja: sob 14:28, 01 lip 2006

Post autor: SEC »

Ich żargonem to każde wytłumaczenie brzmi ładnie. Jakie to większe prace musi wykonać "zaplecze"? Pewnie część osób poszła do domu albo im się zwyczajnie nie chciało. Bo wątpie, żeby zatrudniali ludzi, którzy nie potrafią na swoim stanowisku, szybko wrzucić komunikatu. Albo znowu - brak rozkładów.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Rozkłady można wrzucić później, ale liczy się komunikat o zmianach...
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eDragon55 »

Ja dopiero dzisiaj się o tym dowiedziałem z komunikatu na przystanku ale na stronie MPK rano nic nie pisało. A prace na Puszkina mają skończyć się na przełomie marca i kwietnia.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Dzisiaj rano na Kopcińskiego toczyły się jeszcze intensywne prace przy torach. Wiaty chyba też nie były ukończone. A jutro już ruszają tramwaje? No proszę, czyli jednak można zrobić odbiory techniczne w jedno popołudnie i nie trzeba czekać 2 tygodni na poświęcenie inwestycji? Brawo.
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eDragon55 »

Roboty nie skończone w 100% a tramwaj jeździ co prawda czasem bardzo wolno bo sporo robotników jeszcze jest. Ale mam nadzieje że jak robotników już nie będzie to tramwaj będzie szybko jechał.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Zastanawiam się komu i gdzie tak się spieszyło z tym otwarciem. Remont wciąż trwa, tłuczeń wysypany jest nierównomiernie, pasy jezdni przy torowisku nadal zastawione, na całym remontowanym odcinku torowiska ograniczenie do 10 km/h.
Nie chcę wyjść na marudera, ale już te kilka dni chyba nikogo by nie zbawiło - można by przeprowadzić prace wykończeniowe, dać odpowiedni wcześnie informacje pasażerską (a nie dzień przed) i medialną - bo część kierowców słysząc o zakończeniu remontu pojechała Kopcińskiego, a tu... barierki i korek.

W dodatku dzisiaj przed południem (ok. 11) nie działały światła na skrzyżowaniu Marszałków, więc też było wesoło z przejazdem.

edit:
Nie znam wytycznych, ale patrząc "na oko" platforma przystankowa przy Narutowicza jest trochę krótsza lub taka sama jak była. No i wciąż nie ma podwójnego przystanku, co już dzisiaj spowodowało małe zatory w czasie zjazdów szczytówek na Telefoniczną...
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez Adamix, łącznie zmieniany 1 raz.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Ograniczenie prędkości komunikatem Centrali Ruchu zostało już zniesione i znaki będę usunięte.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eDragon55 »

To dobrze ale w przyszłym tygodniu tramwaje mają jeździć tam normalnie bo teraz jeżdżą wolno ze względu bezpieczeństwa.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Napisałem wyżej, że od wczoraj ograniczenie zostało już zniesione.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Kuba
Administrator
Posty: 3671
Rejestracja: pn 20:49, 24 lip 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Post autor: Kuba »

Ale i tak trzeba uważać żeby Toi-Toi'a po drodze nie strącić. Obrazek
Obrazek
---
"Mleko ma najszybszy transport"
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eDragon55 »

Jak na razie na słupie wisi ograniczenie do 10 km/h i znak że prowadzone są roboty.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Wg Dziennika(?) roboty mają się definitywnie zakończyć w przyszłym tygodniu, więc zobaczymy na co będzie stać motorniczych Obrazek
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

A wg TV Toya "roboty zakończą się w ciągu kilku tygodni" Obrazek
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eDragon55 »

Jak widać każdy mówi co innego. Dzisiaj rano na przystanku przy Narutowicza stały dwa tramwaje i pomimo, że oba zmieściły się całe na przystanku to motorniczy drugiego wagonu nie chciał otworzyć drzwi dokąd pierwszy nie odjedzie. Jak dla mnie to bez sensu ale może motorniczowie muszą się przyzwyczaić.
px33
Weteran
Posty: 5842
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Post autor: px33 »

Są dwa słupki czy jeden? Jak dwa to popełnił błąd, jak jeden to nie chciał się nadstawiać
jan_defecto
Megagaduła
Posty: 2286
Rejestracja: wt 13:22, 16 cze 2009
Lokalizacja: Łódź-Retkinia

Post autor: jan_defecto »

Niestety tylko jeden.
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez jan_defecto, łącznie zmieniany 1 raz.
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Tam nie ma podwójnego przystanku i żaden motorniczy nie otworzy drzwi. To nie jest kwestia przyzwyczajenia tylko źle zrobionego przystanku.
ODPOWIEDZ