Plac Wolności - koncepcja przebudowy

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Post autor: kuba_bed »

Dam tylko linka i resztę zostawię póki co bez komentarza. Przebudowa Placu Wolności w Łodzi
Adamix
Gaduła
Posty: 1829
Rejestracja: sob 17:58, 10 sty 2009
Lokalizacja: Łódź-Chojny

Post autor: Adamix »

Dlaczego bez komentarza? Chyba wszyscy zgodzimy się, że pl. Wolności w obecnej formie nie służy praktycznie nikomu i jest miejscem szalenie zaniedbanym, zasługującym na znacznie lepsze potraktowanie i spełnianie ważniejszych funkcji.
Także przebudowa jak najbardziej tak.

Co do wizualizacji: zyskujemy sporo przestrzeni - to źle? Jeśli chodzi o kwestie komunikacyjne, gdyby zachować układ torów jak na wizualizacji, po przebudowie pętli przy Północnej (dorobienie wjazdu od strony Kilińskiego i możliwości wyjazdu z krańcówki w Północną w kier. wschodnim) dla tramwajów byłoby ok.
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Post autor: Kazik »

Projekt ciekawy i oby utworzono przystanki tramwajowe na placu.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Projekt miałby sens, gdyby przebudowano pętle Północna, żeby wjazdy i wyjazdy odbywały się w dwóch kierunkach, oraz możliwość skrętów we wszystkich relacjach na skrzyżowaniu Kilińskiego/Północna.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
pawelczyk
Sympatyk forum
Posty: 998
Rejestracja: sob 22:09, 05 sty 2008

Post autor: pawelczyk »

szymon5444 pisze:Projekt miałby sens, gdyby przebudowano pętle Północna, żeby wjazdy i wyjazdy odbywały się w dwóch kierunkach, oraz możliwość skrętów we wszystkich relacjach na skrzyżowaniu Kilińskiego/Północna.

Kilińskiego/Północna? Tam są wszystkie możliwe relacje skrętne. Chyba nie o to skrzyżowanie ci chodziło ;)


Przy okazji projekt zakłada przeniesienie przystanków autobusowych z placu na Legionów, podcienia miałyby być jednocześnie wiatą - całkiem dobrze obmyślone. Ja jestem coraz bardziej za, tylko trzeba wywalczyć gwarancje remontu Północnej wraz z krańcówką.
przemeqq
Sympatyk forum
Posty: 769
Rejestracja: sob 12:51, 26 sie 2006
Lokalizacja: Bałuty

Post autor: przemeqq »

Ja też jestem za tym projektem (chociaż ma sporo kontrowersji, typu przeniesienie pomnika). Dodatkowo na placu powinny powstać przystanki dla 15, 43, 4, 46 (do tej pory jakoś nigdzie nie wyczytałem, że takowe mają tam powstać).

@Szymon5444: może chodziło Ci o Kilińskiego - Pomorska :>
rover1423
Coś mówi
Posty: 45
Rejestracja: pt 12:21, 30 sty 2009
Lokalizacja: Łódź Dąbrowa

Post autor: rover1423 »

przemeqq pisze:@Szymon5444: może chodziło Ci o Kilińskiego - Pomorska :>

Albo Nowomiejska / Północna ;)
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Post autor: szymon5444 »

Tak tak, Kilińskiego-Pomorska. Pisałem o pętli Północna i mi tak zostało. Wybaczcie pomyłkę Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz 07:28, 07 lut 2106 przez szymon5444, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Darek 805Na
Coś mówi
Posty: 35
Rejestracja: wt 11:19, 15 lis 2011
Lokalizacja: Łódź os.Rogi

Post autor: Darek 805Na »

powiem tak jeżeli chcecie takiej przebudowy pl.Wolności i ul.Północnej ok. Nie widze problemu tylko bacznie obserwujcie poczynania ZDiT w stosunku pętli Północna-Park Staromiejski aby nikomu nie przyszło jej likwidować ponieważ kilka lat temu byl taki pomysł lecz po protestach społeczników nie doszło do tego
Wojtek94
Weteran
Posty: 5360
Rejestracja: sob 18:55, 06 lut 2010
Lokalizacja: Łódź-Bałuty

Post autor: Wojtek94 »

No co ty, nikt tu o tym nie wie, dziękujemy za uświadomienie...
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Post autor: eDragon55 »

Ja uważam że mniej skomplikowane byłoby zrobić skręt Nowomiejska-Północna niż z pętli na Północnej zrobić wyjazd w drugą stronę.
ODPOWIEDZ