Remonty torowisk

Rozmowy na temat łódzkiej komunikacji.
domino
Gaduła
Posty: 1146
Rejestracja: wt 21:35, 30 sie 2011

Re: Remonty torowisk

Post autor: domino »

mig pisze:Niemal każda linia ma dostęp do zaplecza na przynajmniej jednym z krańców, wyjątkami są tu linie 87AB i 45 gdzie dostęp do zaplecza jest tylko podczas przerwy posiłkowej, na którą zjeżdża się na zajezdnię.
Rozumiem, że linie 87AB i 45 mają na każdym krańcu dostęp do WC, ponieważ linia 89 nie ma (ciekawe dlaczego) przy pl. Słonecznym kabiny i kierowcy muszą wytrzymać 60 min. robiąc pełne kółko do pętli cm. Szczecińska ?
px33
Weteran
Posty: 5841
Rejestracja: śr 19:20, 07 mar 2007

Re: Remonty torowisk

Post autor: px33 »

Nie rozumiem tego narzekania na ten tunel pod Inflancką widząc ile dookoła hejtu się sączy na sygnalizację i jakość przesiadek. Nie, lepiej jest kazać pieszemu iść kolejne kilkaset metrów i czekać kilka minut na światłach.
Wydaje mi się, że to w dużej mierze kwestia stosunku kosztów do korzyści. Gdyby zachęcić PKP do zbudowania drugiego wejścia na stację od strony Strykowskiej to oszczędzenie pasażerom (pewnie nie aż tak licznym) ŁKA przejścia przez ulicę raczej nie jest warte kilku(nastu) milionów na tunel. Już lepiej za te pieniądze wyremontować jakiś problematyczny odcinek torów czy pętlę (albo zrobić porządny remont bieżący na Teofilowie)
eDragon55
Megagaduła
Posty: 2080
Rejestracja: pn 23:16, 05 wrz 2011
Lokalizacja: Łódź

Re: Remonty torowisk

Post autor: eDragon55 »

Co do tunelu jeśli uda się uzyskać dofinansowanie to jestem za ale jeśli nie i będzie trzeba gdzieś ograniczyć koszty to najłatwiej na tunelu.

Odcinek Aleksandrowskiej od Szczecińskiej do Chochoła doczeka się szybszego remontu jak odcinek od Woronicza do Szczecińskiej ale w sumie na ostatnim odcinku jest najgorzej a jeszcze nie tak dawno były plany likwidacji.
Jak linie 8 i 16 będą skrócone to będziemy mieli trzeci przypadek w tym roku jak linia tramwajowa jest zawieszona lub zmieniona trasa (po 7 i 4) pomimo, że na jej trasie nie będzie remontu i chodzi mi oczywiście o 16. To akurat ma sens bo gdyby było odwrotnie Teofilów byłby stratny.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Remonty torowisk

Post autor: Kpc21 »

A ja jestem przeciw. Z tunelem będziemy mieć kolejny węzeł przesiadkowy, gdzie między przystankiem komunikacji miejskiej a peronem trzeba iść kilkaset metrów. Budowa tunelu to kompletna głupota.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Kazik
Megagaduła
Posty: 2926
Rejestracja: pt 12:09, 09 cze 2006
Lokalizacja: miasto Łódź

Re: Remonty torowisk

Post autor: Kazik »

A może ktoś podlinkować plany tunelu i pętli? Bo mam wrażenie, że zamiast o konkretach, dyskutujemy o tym co się komu wydaje.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Remonty torowisk

Post autor: szymon5444 »

Z tego co wiem, to nie miał być żaden tunel i zastanawia mnie skąd ta dyskusja. Chodziło, chyba o otwarty wykop, który będzie przebiegał pod skrzyżowaniem z Inflancką właśnie po to, żeby obniżyć koszty inwestycji i nie modernizować skrzyżowania, które jest po remoncie.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Remonty torowisk

Post autor: Kpc21 »

I budowa dodatkowego wiaduktu miałaby obniżyć koszty inwestycji?
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
mig
Moderator
Posty: 3770
Rejestracja: czw 13:56, 19 paź 2006
Lokalizacja: Łódź Widzew
Kontakt:

Re: Remonty torowisk

Post autor: mig »

TramMomentyStudenta pisze:A co z 5? Byłyby te same krańcówki? Może w tym wypadku zamienią 5 z 2?
I co w tym strasznego, skoro różnią się trasami w 90%?

@domino: nie ma na pl. Słonecznym toalety bo 89 tam po prostu nie ma postoju. Tyczy się to także innych linii bez postoju na jednym z krańców jak np. 59, 73, 78, 92. Co do 87 i 45, są toalety na Żubardziu i na Telefonicznej, nie wiem jak na drugich krańcach, na Smutnej można iść do WORDu w godzinach pracy.
Poza tym nie wiem co jest strasznego w 60 minutach bez dostępu do toalety, patrząc na długość wielu linii to normalka.
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Remonty torowisk

Post autor: TramMomentyStudenta »

Pomijając to, że 16 nie jeździ w weekendy, to trochę by to wyglądało dziwnie, gdyby dwie linie - 5 i 16 - (różniące się trasami i rozkładami) miały dokładnie identyczne krańcówki.
szymon5444
Gaduła
Posty: 1246
Rejestracja: wt 07:20, 12 lip 2005
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Remonty torowisk

Post autor: szymon5444 »

Dlaczego dziwnie? Jeśli jest to funkcjonalne, to takie rozwiązania można zastosować. Ważne, żeby każda z linii miała inne zadanie.
Jestem dumny z tego, że mogłem być motorniczym Zajezdni Dąbrowskiego.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Remonty torowisk

Post autor: Kpc21 »

Przecież jeszcze nie tak dawno było właśnie tak w przypadku 11 i 46A. I to rozwiązanie się jak najbardziej sprawdzało.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Remonty torowisk

Post autor: TramMomentyStudenta »

Nie tak sobie wyobrażałem modernizację placu Wolności. :lol:
http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 56821.html
Poza tym nic ciekawego. :lol:
kuba_łódź
Gaduła
Posty: 1474
Rejestracja: pn 15:27, 10 sie 2015
Lokalizacja: Łódź-Andrzejów

Re: Remonty torowisk

Post autor: kuba_łódź »

Ciekawie to kontrastuje z opublikowanym 8 godzin wcześniej artykułem "Łódź odstępuje od planów likwidacji torowisk". Ciężko sobie wyobrazić funkcjonowanie tramwajów po likwidacji tej pętli.
Awatar użytkownika
prof_klos
Megagaduła
Posty: 3415
Rejestracja: czw 23:10, 21 gru 2006
Lokalizacja: Pabianice | Piaski

Re: Remonty torowisk

Post autor: prof_klos »

Jakby się jeszcze jakoś udało Północną podłączyć do tego, ale to chyba fizycznie niemożliwe przez braki skrętów. :/
Wszystko co dobre skończyło się w 2008 roku...
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Remonty torowisk

Post autor: Kpc21 »

TramMomentyStudenta pisze:Nie tak sobie wyobrażałem modernizację placu Wolności. :lol:
http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 56821.html
Poza tym nic ciekawego. :lol:
A jak? Przecież ten projekt liczy sobie już kilka lat. Niemożliwe, byś nie wiedział, że tak to ma wyglądać.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
kuba_bed
Gaduła
Posty: 1624
Rejestracja: sob 11:34, 21 sie 2010
Lokalizacja: Rzgów

Re: Remonty torowisk

Post autor: kuba_bed »

Mnie trochę rozbawił fragment
Władze Łodzi uzasadniają takie rozwiązanie chęcią utworzenia funkcjonalnego przedłużenia deptaka w ul. Piotrkowskiej, łączącej się z placem od południa
A w czym ten tramwaj tam przeszkadza? Jest masa placów na świecie, przez które przejeżdża tramwaj i jakoś ludzie żyją, a tutaj byśmy zachowali pewien unikalny charakter na skalę miasta, możliwość pokazania że tramwaj "nie gryzie", wchodzą tu jeszcze kwestie funkcjonalne na potrzeby zbiorowego transportu publicznego. Jedynym minusem mogłoby być odsunięcie przystanków względem pokazanej koncepcji (przystanki blisko Nowomiejskiej).
TramMomentyStudenta
Megagaduła
Posty: 2391
Rejestracja: sob 17:34, 24 cze 2017

Re: Remonty torowisk

Post autor: TramMomentyStudenta »

Kpc21 pisze:
TramMomentyStudenta pisze:Nie tak sobie wyobrażałem modernizację placu Wolności. :lol:
http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 56821.html
Poza tym nic ciekawego. :lol:
A jak? Przecież ten projekt liczy sobie już kilka lat. Niemożliwe, byś nie wiedział, że tak to ma wyglądać.
Wydawało mi się, że mieli wyburzyć pomnik Kościuszki.

@kuba_łódź
Akurat samo w sobie torowisko nie jest likwidowane, a przebudowywane. Jedyne, co likwidują, to pętlę, ale to nie problem. W zasadzie nocne kursy 46 to mogłyby jeździć na stajnię jednorożców - czy to jest problem? Jedenastki ani innych linii po ŁTR w nocy nie ma.
Jordi
Megagaduła
Posty: 2041
Rejestracja: pt 00:41, 15 cze 2012

Re: Remonty torowisk

Post autor: Jordi »

Zniknie pętla na Placu, ale podobno za to ma być skręt z Nowomiejskiej w Północną - wtedy przy awarii będzie można na pętlę Północna wysłać tramwaje.

Projekt ma plusy (przystanki obok siebie) jak i minusy (usunięcie pętli) - w każdym razie najważniejsze, że to wyremontują.
Kpc21
Weteran
Posty: 7365
Rejestracja: śr 19:26, 16 lip 2008
Kontakt:

Re: Remonty torowisk

Post autor: Kpc21 »

TramMomentyStudenta pisze:Wydawało mi się, że mieli wyburzyć pomnik Kościuszki.
Wyburzyć? Raczej nikt na coś takiego się nie zgodzi :) Pomnik ten wyburzono dotąd raz - podczas niemieckiej okupacji w trakcie II wojny światowej. Myślę, że tak długo, jak Łódź będzie leżeć w Polsce, ten pomnik będzie tam stać.

Pomnik mieli przestawić, ale zrezygnowano z tego pomysłu na skutek protestów.
PcForum.eu - Bo IT to nasza pasja!
format c: - najlepszy sposób na wszelkie problemy z Windowsem...
Bykom Stop (i ImageShackowi też)
Maxx
Coś mówi
Posty: 47
Rejestracja: pn 16:57, 31 lip 2017

Re: Remonty torowisk

Post autor: Maxx »

Mi wydaje się, że lewoskręt w Północną też by się przydał. Jeśli pętla Północna zablokuje się to zostanie pętla uliczna dla 2,3,11ab,15,17,43,45,46.
ODPOWIEDZ